Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το κοιταξω Νικο καποια στιγμη σημερα γιατι η gb οπως και να την κανουμε δεν ειναι ics;)

 

Εμενα ηταν

πολλα τα γραμματα

κι ετσι εκανα μονο κομπους καθως ημουν οχταμηνιτης:p

Σας ευχαριστω απο καρδιας Να εισαστε παντα καλα!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες εχω βαλει μια custom 2.3.6 jw5 απο το xda αλλα δεν μου αρεσει πολυ κ εχει φαει και καποια κολληματα,ισως στην περιπτωση της να θελει παλι rfs θα το δοκιμασω.Τελικα ποια ειναι πιο γρηγορη + σταθερη σαν rom γενικοτερα?ics η 2.3.6 ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά….

Έχω ένα πρόβλημα και θα ήθελα την απάντησή σας….

Σήμερα σε κάποια φάση ενώ με έπαιρναν τηλέφωνο, χτυπούσε αλλά δεν άναβε η οθόνη για να απαντήσω. Το έπαθα δύο συνεχόμενες φορές….

Το έκλεισα με πολύ κόπο (δεν έκλεινε, έκλεισε μετά από προσπάθεια) και τώρα που δοκιμάζω είναι οκ.

Έχω περάσει τη jw5 και semaphore και μετά από ένα μήνα περίπου είναι το πρώτο πρόβλημα που παρουσιάστηκε….

Επίσης έχω τον go launcher, δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο.

Μήπως έχει παρουσιαστεί και σε κανέναν άλλον αυτό το θέμα?

Είναι τυχαίο γεγονός ή ενδέχεται να μου ξανά συμβεί???

Σας ευχαριστώ πολύ που με ακούσατε.

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια....εσβησα ενω -ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ- το bootanimation.zip απο το system/bin και τωρα μου κανει ενα συνεχες loop και δεν μου ανοιγει...

ειμαι root με 2.3.3 και εχω και 3button mode αλλα περα απο την επιλογη wipe και reboot δεν εχει κατι αλλο....βοηθεια καλοι μου ανθρωποι......

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια....εσβησα ενω -ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ- το bootanimation.zip απο το system/bin και τωρα μου κανει ενα συνεχες loop και δεν μου ανοιγει...

ειμαι root με 2.3.3 και εχω και 3button mode αλλα περα απο την επιλογη wipe και reboot δεν εχει κατι αλλο....βοηθεια καλοι μου ανθρωποι......

 

Βγάλε μπαταρια, βάλε μπαταρια, μπες σε download mode και φλασαρε με όντιν χωρίς wipe. νομίζω μπορείς να φλασάρεις μόνο το PDA αρχειο, αλλα ας μας πει καποίος που ξέρει καλύτερα!

Εdit: πανε 2 ώρες τώρα. Το εφτιαξες;

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά….

Έχω ένα πρόβλημα και θα ήθελα την απάντησή σας….

Σήμερα σε κάποια φάση ενώ με έπαιρναν τηλέφωνο, χτυπούσε αλλά δεν άναβε η οθόνη για να απαντήσω. Το έπαθα δύο συνεχόμενες φορές….

Το έκλεισα με πολύ κόπο (δεν έκλεινε, έκλεισε μετά από προσπάθεια) και τώρα που δοκιμάζω είναι οκ.

Έχω περάσει τη jw5 και semaphore και μετά από ένα μήνα περίπου είναι το πρώτο πρόβλημα που παρουσιάστηκε….

Επίσης έχω τον go launcher, δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο.

Μήπως έχει παρουσιαστεί και σε κανέναν άλλον αυτό το θέμα?

Είναι τυχαίο γεγονός ή ενδέχεται να μου ξανά συμβεί???

Σας ευχαριστώ πολύ που με ακούσατε.

 

Μαλλον τυχαιο γεγονος πρεπει να ειναι:rolleyes:

 

 

 

 

 

Βοηθεια....εσβησα ενω -ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ- το bootanimation.zip απο το system/bin και τωρα μου κανει ενα συνεχες loop και δεν μου ανοιγει...

ειμαι root με 2.3.3 και εχω και 3button mode αλλα περα απο την επιλογη wipe και reboot δεν εχει κατι αλλο....βοηθεια καλοι μου ανθρωποι......

 

Αφου δεν bootαρει μαλλον δεν το γλιτωνεις το φλασαρισμα:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια....εσβησα ενω -ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ- το bootanimation.zip απο το system/bin και τωρα μου κανει ενα συνεχες loop και δεν μου ανοιγει...

ειμαι root με 2.3.3 και εχω και 3button mode αλλα περα απο την επιλογη wipe και reboot δεν εχει κατι αλλο....βοηθεια καλοι μου ανθρωποι......

 

Μάλλον κάτι αλλο έσβησες γιατί στο /system/bin δεν υπάρχει boot animation.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Ηρακλή....

μακάρι, τί να πώ...αλλά και πάλι τώρα το απόγευμα με το που μπήκα σπίτι και το έβγαλα απο την τζέπη μου είχε μήνυμα έχει μετακινηθεί η κάρτα sim. το έκλεισα, το ξανάνοιξα, δεν έβλεπε τη sim. το έκλεισα, την έβγαλα και τώρα είναι εντάξει...τί να πώ, μακάρι να είναι τυχαίο γεγονός...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Ηρακλή....

μακάρι, τί να πώ...αλλά και πάλι τώρα το απόγευμα με το που μπήκα σπίτι και το έβγαλα απο την τζέπη μου είχε μήνυμα έχει μετακινηθεί η κάρτα sim. το έκλεισα, το ξανάνοιξα, δεν έβλεπε τη sim. το έκλεισα, την έβγαλα και τώρα είναι εντάξει...τί να πώ, μακάρι να είναι τυχαίο γεγονός...

 

Να εισαι καλα:)

Αν στο ξανακανει τοτε να ανησυχεις...Μπορει να φταιει και η σιμ ομως πχ. να ειναι γρατζουνισμενη κλπ.Βγαλε την σιμ καθαρισε την λιγο και μετα σιγουρεψου οτι εχει μπει καλα, δες μηπως δεν εφαρμοζει σωστα ή εχει λασκαρει.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα:)

Αν στο ξανακανει τοτε να ανησυχεις...Μπορει να φταιει και η σιμ ομως πχ. να ειναι γρατζουνισμενη κλπ.Βγαλε την σιμ καθαρισε την λιγο και μετα σιγουρεψου οτι εχει μπει καλα, δες μηπως δεν εφαρμοζει σωστα ή εχει λασκαρει.

 

να ανησυχώ, τί δηλαδή... να τα φτυσε το τηλ., ακόμα δεν πρόλαβα να το χαρώ ρε ****το???????

Link to comment
Share on other sites

να ανησυχώ, τί δηλαδή... να τα φτυσε το τηλ., ακόμα δεν πρόλαβα να το χαρώ ρε ****το???????

 

Tech it easy :p

Μην τρομαζεις μπορει ας πουμε να ειναι προβληματικη η θυρα της σιμ:rolleyes:

Μην το περνεις ως δεδομενο ομως, απλα ειναι πιθανον!Ειναι σπανιο ομως, ησυχασε και ευχαριστησου τον γαλαξια σου:p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο...καμποσες ωρες και ενω δεν γινοταν τιποτα-συνεχομενα loop-λεω δε γ....αι θα το κανω....αυτη τη στιγμη λοιπον ειμαι με 2.3.6 jw5 καθως και semaphore 2.7.4.....πως με βλεπετε.....ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ!!!!

Το μονο που μενει ειναι να γινω root...καθε βοηθεια καλοδεχουμενη(για cwm εννοω)

Ευχαριστω για το ενδιαφερον παντως.

....μαλον ειμαι root ετσι λεει ο semaphore.....Και τωρα τπου το εκανα δηλ.τι διαφορες θα δω απο την 2.3.3 που ειχα;;;;

Edited by kermitlabross
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο...καμποσες ωρες και ενω δεν γινοταν τιποτα-συνεχομενα loop-λεω δε γ....αι θα το κανω....αυτη τη στιγμη λοιπον ειμαι με 2.3.6 jw5 καθως και semaphore 2.7.4.....πως με βλεπετε.....ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ!!!!

Το μονο που μενει ειναι να γινω root...καθε βοηθεια καλοδεχουμενη(για cwm εννοω)

Ευχαριστω για το ενδιαφερον παντως.

....μαλον ειμαι root ετσι λεει ο semaphore.....Και τωρα τπου το εκανα δηλ.τι διαφορες θα δω απο την 2.3.3 που ειχα;;;;

 

Κατεβαζεις την εφαρμογη superuser απο μαρκετ και εισαι κομπλε ;)

Μονο το battery drain που δεν θα χεις πλεον φτανει!!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο που θα επρεπε να ξερω ...να ρυθμισω....

Σε ευχαριστω πολυ!!!

 

Απο την εφαρμογη semaphore τικαρε το netfilter για να μην εχεις προβληματα με το wifi και tethering και εισαι κομπλε!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο που θα επρεπε να ξερω ...να ρυθμισω....

Σε ευχαριστω πολυ!!!

Εκανες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα το φλασαρισμα?Στο λεω για να μην εχεις στη συνεχεια προβληματα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα! Ο tw launcher μερικες φορες αρχιζει και κανει επανεκκινησεις ασταματητα για καμποση ωρα..μερικες φορες σταματαει μονο του αλλες κανω restart..μεχρι στιγμης μου το εχει κανει 3 φορες οποτε δεν ειναι τυχαιο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα! Ο tw launcher μερικες φορες αρχιζει και κανει επανεκκινησεις ασταματητα για καμποση ωρα..μερικες φορες σταματαει μονο του αλλες κανω restart..μεχρι στιγμης μου το εχει κανει 3 φορες οποτε δεν ειναι τυχαιο!

 

Εννοείτε ότι δεν είναι τυχαίο! TW είναι αυτός, έτσι λειτουργεί :lol: Βάλε άλλον Launcher αλλιώς δε νομίζω να βρεις την ησυχία σου.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε ότι δεν είναι τυχαίο! TW είναι αυτός, έτσι λειτουργεί :lol: Βάλε άλλον Launcher αλλιώς δε νομίζω να βρεις την ησυχία σου.

 

εχεις να προτεινεις καποιον καλο; ετρεχα πολυ καιρο go launcher αλλα με καποιες τροποποιησεις που εκανα στον tw μου αρεσει περισσοτερο τωρα! και γενικα ειναι πολυ smooth και πολυ γρηγορος! μονο αυτο το προβλημα μου εβγαλε προσφατα.

Link to comment
Share on other sites

εχεις να προτεινεις καποιον καλο; ετρεχα πολυ καιρο go launcher αλλα με καποιες τροποποιησεις που εκανα στον tw μου αρεσει περισσοτερο τωρα! και γενικα ειναι πολυ smooth και πολυ γρηγορος! μονο αυτο το προβλημα μου εβγαλε προσφατα.

 

Όντως είναι πολύ smooth ο TW σε σχέση με τον go .... Εγώ βασικά τον go θα σου πρότεινα. Αυτόν χρησιμοποιούσα όσο είχα gingerbread. Απλά είχα συμβιβαστεί με το λίγο lagarisma στο μενού του... Αν θες smooth δες τον Launcher Pro αλλά δυστυχώς δεν έχει πολλές επιλογές για παραμετροποίηση. Είναι πολύ απλός.

Αν θες δοκίμασε να καθαρίσεις τα δεδομένα του TW και να τον ξαναρυθμίσεις. Ίσως δε σου κάνει κολλήματα μετά.

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι πολύ smooth ο TW σε σχέση με τον go .... Εγώ βασικά τον go θα σου πρότεινα. Αυτόν χρησιμοποιούσα όσο είχα gingerbread. Απλά είχα συμβιβαστεί με το λίγο lagarisma στο μενού του... Αν θες smooth δες τον Launcher Pro αλλά δυστυχώς δεν έχει πολλές επιλογές για παραμετροποίηση. Είναι πολύ απλός.

Αν θες δοκίμασε να καθαρίσεις τα δεδομένα του TW και να τον ξαναρυθμίσεις. Ίσως δε σου κάνει κολλήματα μετά.

 

οκ ευχαριστω! Να σου κανω ακομη μια ερωτηση προτιμας ics ρομ απο οτι καταλαβα..μου προτεινεις να δοκιμασω η να μεινω στη 2.3.6; γενικα προτιμω τη σταθεροτητα αλλα μαρεσει να κανω και δοκιμες.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πλέον με slim ics. Έχω κολλήσει και δεν βρίσκω λόγο να γυρισω σε ginger. Δοκίμασε την δε χάνεις κάτι ειδικά αν σου αρέσουν τα πειράγματα. Επίσης μια ίσως πιο ολοκληρωμένη επιλογη είναι η cm9. (Επειδή στην σλιμ έχουν αφαιρεθεί περιττά προγραματα και γλώσσες)

Υπάρχουν κι άλλες που δεν έχω δοκιμάσει. Περισσότερες πληροφορίες θα βρεις και στο αντίστοιχο θέμα για ics

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα! Ο tw launcher μερικες φορες αρχιζει και κανει επανεκκινησεις ασταματητα για καμποση ωρα..μερικες φορες σταματαει μονο του αλλες κανω restart..μεχρι στιγμης μου το εχει κανει 3 φορες οποτε δεν ειναι τυχαιο!

 

Τυχαιο δεν ειναι ομως να ξερεις οτι δεν συμβαινει σε ολους ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εκανες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα το φλασαρισμα?Στο λεω για να μην εχεις στη συνεχεια προβληματα

 

Kαλημερα, οχι δεν εκανα...πρεπει;;;;Τι θα χασω απο τα στοιχεια μου;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...