Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω πως οι περισσότεροι θα συμφωνήσουν ότι είναι τα JVT και JVU.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια χαζή ερώτηση?πως γίνετε να κάνω ένα firmware μορφής ενός αρχείου σε τριών? :P

 

Καλή ερώτηση!

Αν φυσικά ξέραμε την απάντηση δεν θα περιμέναμε συνέχεια τον Ramad να βγάλει τα Firmwares με τρία αρχεία.:p

Αν ξέρει κάποιος ας το γράψει για να μάθουμε και εμείς.

 

Γίνεται πολύ εύκολα αν έχεις Unix, τα περισσότερα αρχεία στην πρώτη σελίδα τα έχω κάνει εγώ... απλά τα ανοίγεις και τα ξαναπακετάρεις σε tarballs, αφού προσθέσεις και το dbdata.rfs.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καποιος στους xda αναφερεται σε μια 2.3.6 ρομ με pda: jw6 και modem:dbtjw2 με build date:20/8/2012 , και την εψαξα στο google και μου εβγαλε το παρακατω αποτελεσμα

http://forum.androidturkiye.net/showthread.php?17967-Acaba-DBTJW2-XXJW6-Firmware-Jelly-Bean-e-ge%E7mek-i%E7in-official-bir-test-firmware-mi/page2

Απο τα λιγα τουρκικα που ξερω :D κατι λεει για jellybean :rolleyes:

Την εχει βρει κανεις την ρομ αυτη..;

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καποιος στους xda αναφερεται σε μια 2.3.6 ρομ με pda: jw6 και modem:dbtjw2 με build date:20/8/2012 , και την εψαξα στο google και μου εβγαλε το παρακατω αποτελεσμα

http://forum.androidturkiye.net/showthread.php?17967-Acaba-DBTJW2-XXJW6-Firmware-Jelly-Bean-e-ge%E7mek-i%E7in-official-bir-test-firmware-mi/page2

Απο τα λιγα τουρκικα που ξερω :D κατι λεει για jellybean :rolleyes:

Την εχει βρει κανεις την ρομ αυτη..;

 

http://www.sammobile.com/firmware/?page=8&view=6544

 

το jb δεν ξέρω που κολάει :p

νομίζω είναι και η ίδια ρομ που έχει ανεβάσει στα firmwares ο tyxerakias

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmware/?page=8&view=6544

 

το jb δεν ξέρω που κολάει :p

νομίζω είναι και η ίδια ρομ που έχει ανεβάσει στα firmwares ο tyxerakias

 

Την εχω δει αυτη που λες, αλλα ειναι της 13ης Απριλιου, ενω σε αυτη που αναφερομαι εγω ειναι της 20ης Αυγουστου :rolleyes:

Μαλλον θα εχουν το ιδιο pda...

Παντως το jb αφηνει υπονοουμενα :D

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Την εχω δει αυτη που λες, αλλα ειναι της 13ης Απριλιου, ενω σε αυτη που αναφερομαι εγω ειναι της 20ης Αυγουστου :rolleyes:

Μαλλον θα εχουν το ιδιο pda...

Παντως το jb αφηνει υπονοουμενα :D

 

μήπως αναφέρεται στο date 2012-08-20 που έχει και στο λινκ που σου έδωσα?

εφόσον δεν πήραμε ics δεν περιμένω τίποτα άλλο φυσικά :(

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Τι jelly bean ρε παιδιά.... πάτε καλά; :p

Οι ημερομηνίες που δίνω στο επίσημο θέμα είναι η ημερομηνίες που δημιουργήθηκε η rom όχι που δόθηκε στη συγκεκριμένη χώρα από την τοπική Samsung που ξύπνησε...

Αν ήταν έτσι, όταν τότε, μετά από μισό χρόνο αναμονής δώσανε στην Ελλάδα την ίδια ακριβώς JVI που είχαν δώσει στη γερμανία, έπρεπε να πούμε ότι ήταν καινούρια;

 

Φυσικά είναι η ίδια που έχω ανεβάσει στο επίσημο θέμα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τι jelly bean ρε παιδιά.... πάτε καλά; :p

Οι ημερομηνίες που δίνω στο επίσημο θέμα είναι η ημερομηνίες που δημιουργήθηκε η rom όχι που δόθηκε στη συγκεκριμένη χώρα από την τοπική Samsung που ξύπνησε...

Αν ήταν έτσι, όταν τότε, μετά από μισό χρόνο αναμονής δώσανε στην Ελλάδα την ίδια ακριβώς JVI που είχαν δώσει στη γερμανία, έπρεπε να πούμε ότι ήταν καινούρια;

 

Φυσικά είναι η ίδια που έχω ανεβάσει στο επίσημο θέμα.

 

Οκ Αλεξ, δεν διαφωνουμε, απλα το ανεφερα διοτι διαβασα στους xda οτι η 20/8/2012 ειναι build date, δηλαδη ημερομηνια δημιουργιας της ρομ :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Οκ Αλεξ, δεν διαφωνουμε, απλα το ανεφερα διοτι διαβασα στους xda οτι η 20/8/2012 ειναι build date, δηλαδη ημερομηνια δημιουργιας της ρομ :rolleyes:

 

Οκ, η Samsung όμως δεν έχει ασχοληθεί με το galaxy s εδώ και καιρό... η τελευταία είναι η jw8, είναι κι αυτή στο θέμα με τις roms..

Jelly bean? Είπαμε...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Οκ, η Samsung όμως δεν έχει ασχοληθεί με το galaxy s εδώ και καιρό... η τελευταία είναι η jw8, είναι κι αυτή στο θέμα με τις roms..

Jelly bean? Είπαμε...

 

Ωραια λοιπον, παντως θελω να ελπιζω οτι θα βγει ακομη καμια στοκ 2.3.6 διοτι ολες που βγηκαν τελευταια ειναι παραξενες.Θελω καποια στιγμη να γυρισω σε στοκ και δεν θα ξερω ποια να βαλω :rolleyes:

Για jb εννοειται οτι το ξεχναμε, παλι καλα ομως που υπαρχουν και οι xda και μας το θυμιζουν :)

Παντως, εαν εδινε jb η samsung, δεν θα περιμενα το note 2 :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

βρε βαλε cm10 και θα δεις τελειως διαφορετικο κινητο. βεβαια απο ics που εισαι τωρα σιγουρα θα δεις μικροτερη διαφορα απο εμενα που ειχα την jw1 αλλα και παλι πιστευω θα σου αρεσει..

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει περάσει κανένας στο SGS πειραγμένο GMaps με πλήγηση; Λειτουργεί κανονικά; Όποιος έχει κανένα λινκ ας μου το δώσει pls. Κατά προτίμηση την 6.12 έκδοση που είναι και η τελευταία. Edited by drlacan
Link to comment
Share on other sites

Ποιό ηχείο ακούγεται σιγά, το μπροστά ή το πίσω; Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με το μπροστά (το ακουστικό δηλαδή που ακούς όταν μιλάς με κάποιον) αλλά μέχρι στιγμής ούτε κανείς μου απάντησε από εδώ, ούτε μπόρεσα να βρω μόνος μου κάποια λύση, προς το παρόν τουλάχιστον!
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ποιό ηχείο ακούγεται σιγά, το μπροστά ή το πίσω; Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με το μπροστά (το ακουστικό δηλαδή που ακούς όταν μιλάς με κάποιον) αλλά μέχρι στιγμής ούτε κανείς μου απάντησε από εδώ, ούτε μπόρεσα να βρω μόνος μου κάποια λύση, προς το παρόν τουλάχιστον!

 

το πίσω πιο πολύ :wacko:

Link to comment
Share on other sites

για να μην έχεις πάρει απάντηση ίσως να μην γίνεται να ακούγεται πιο δυνατά ... :O

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να υπάρχει τρόπος γιατί δεν ήταν πάντα τόσο χαμηλή η ένταση. Δεν ξέρω πώς χαμήλωσε έτσι ξαφνικά. Δεν άλλαξα ούτε ROM, ούτε kernel (ούτε καν root ήμουν!).
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Η ένταση του ακουστικού είναι μια χαρά αν την έχεις στο μέγιστο όταν μιλάς στο τηλέφωνο. Μήπως την κατέβασες κατά λάθος;

Για το ηχείο υπάρχει αυτή η εφαρμογή αλλά δεν έχω ιδέα αν λειτουργεί.

 

Φυσικά μιλάμε πάντα για τα επίσημα Firmwares γιατί σε κάποια customs όπως η CM10 υπάρχουν ρυθμίσεις για την ένταση του ήχου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Έχω την 2.3.4 (JVR) και σκέφτομαι να βάλω την JW1.

Κατ’ αρχάς αξίζει τον κόπο? Αν ναι ποιος semaphore είναι καταλληλότερος?

Link to comment
Share on other sites

Κατά την άποψη μου είναι μία από τις καλύτερες που έχουν βγει. Συνδύασε την με τον Semaphore 2.4.0 και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν υπάρχει κάποια custom rom που να υποστηρίζει και ράδιο;;

 

σίγουρα όσες είναι για gb (cm7 - miui κλπ)

 

για πιο νέες εκδόσεις android (ics-jb) πάλι υπάρχει αλλά μέσω προγράμματος που υπάρχει στο market (spirit fm)

 

που υπάρχει ένας κίνδυνος να κάψεις το ηχείο (το έχω καταφέρει αλλά δεν κοστίζει πολλά η αγορά νέου)

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα όσες είναι για gb (cm7 - miui κλπ)

 

για πιο νέες εκδόσεις android (ics-jb) πάλι υπάρχει αλλά μέσω προγράμματος που υπάρχει στο market (spirit fm)

 

που υπάρχει ένας κίνδυνος να κάψεις το ηχείο (το έχω καταφέρει αλλά δεν κοστίζει πολλά η αγορά νέου)

 

Οι cm9 και cm10 δεν είναι για gingerbread;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...