Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οσοι εχετε JellyShot καντε ενα τεστ...

 

βγαλτε μια φωτο και πριν βγητε απο την app.camera κανετε scroll και πηγαινετε να κανετε την φωτογραφια που βγαλατε crop,οχι edit και μετα crop αλλα με την μια crop.

 

εμενα εκει μου βγαζει λαθος.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οσοι εχετε JellyShot καντε ενα τεστ...

 

βγαλτε μια φωτο και πριν βγητε απο την app.camera κανετε scroll και πηγαινετε να κανετε την φωτογραφια που βγαλατε crop,οχι edit και μετα crop αλλα με την μια crop.

 

εμενα εκει μου βγαζει λαθος.

 

Δημητρη εμενα με 2.6 το κανει μια χαρα δεν βγαζει καποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου στειλει το λινκ για τους drivers μας(nexus s)?:O

 

οι πιο απροβληματιστοι για μενα ειναι απο το pdanet ειχα προμπ στα win8 και με αυτους δουλεψε μπομπα http://junefabrics.com/android/download.php

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα προς ολους

εχω ενα προβλημα με την συνδεση του κινητου με το pc και θα ηθελα τη βοηθεια σας,

αφου το συνδεσω με usb παταω ενεργοποιηση αποθ. χωρου καθυστερει λιγο και μετα μου βγαζει το σημα των CM (εχω rom cm 10.1)

και τελικα γυρναει πισω χωρις να συνδεθει ποτε, σημερα πρωτη φορα το κανει λετε να ξαναφλασαρω τη rom ?

Link to comment
Share on other sites

σημερα λεω να βαλω μια καινουργια ρομ και ειμαι αναμεσα σε αυτες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2125572 και http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2023699

 

ποια προτεινετε ?? πρεπει να κανω και wipe case ετσι δεν ειναι ?? γιατι στην paranormal λεει πρωτα να κανεισ factory reset , μετα να βαλεις την rom και μετα να κανεις WIPE CACHE & DALVIK CACHE..

Edited by kpv
:X
Link to comment
Share on other sites

σημερα λεω να βαλω μια καινουργια ρομ και ειμαι αναμεσα σε αυτες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2125572 και http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2023699

 

ποια προτεινετε ?? πρεπει να κανω και wipe case ετσι δεν ειναι ?? γιατι στην paranormal λεει πρωτα να κανεισ factory reset , μετα να βαλεις την rom και μετα να κανεις WIPE CACHE & DALVIK CACHE..

 

Είναι απαραίτητο όταν αλλάζεις rom να κάνεις wipe data/factory reset. Απλά πρώτα κάνε ένα backup τις εφαρμογές σου με το titanium ή με κάποιο άλλο παρόμοιο και αφού εγκαταστήσεις την rom κάνεις ένα restore.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα την τελευταια Miui και δεν με βλεπω να την αλλαζω για καποιες μερες

 

Πολυ ομορφη με πραγματακια που μου αρεσουν ,ειναι πιο βαρια απο την στοκ βεβαια αλλα αξιζει.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα την τελευταια Miui και δεν με βλεπω να την αλλαζω για καποιες μερες

 

Πολυ ομορφη με πραγματακια που μου αρεσουν ,ειναι πιο βαρια απο την στοκ βεβαια αλλα αξιζει.

 

Συμφωνώ μαζί σου. Είχα miui για πολύ καιρό και ξετρελάθηκα. Φοβερή ρομ. Δεν είναι ότι κολλάει αλλά τρώει πολύ ram και δεν μπορείς να τρέξεις καμιά βαριά εφαρμογή ή παιχνίδι. Και αυτός είναι ο λόγος που την άλλαξα. Αν είχα κάποιο καλύτερο κινητό θα την έβαζα άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έβαλα στο nexus s την καινούρια hellybean με android 4.2.2 και κέρνελ 3.0.64(τον τελευταίο δηλαδή).Πάρα πολύ καλή παραμετροποίηση και τρέχει και στο 1.2ghz χωρίς κολλήματα και freezes (προς το παρόν τουλάχιστον).Νεότερα σε 2 μερούλες... Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ προτείνετε για εγκατάσταση σε στοκατζίδικο νεξους s ?

 

Κοιτα, αυτό είναι δική σου άποψη αλλα οι ρομς που έχουν ξεχωρίσει είναι η Jellyshot, η paranoid, η hellybean και εχω ακουσει αρκετα καλα λογια για την ταχυτητα της rasbeanjelly. Απο εκει καο περα εσυ διαλεγεις.

Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμάσω jellyshot που μου πρότεινε ο pik.

 

τα gapps πως τα φλασάρω?

 

για την jellyshot καλο θα ηταν να ακολουθησεις την διαδικασία που προτεινει ο developer της rom.

 

κανε full wipe (καλυτερα με το rom wiper που προτεινει. απλως φλασαρε το)

φλασαρε rom, μετα gapps (και κερνελ αν θες)

bootαρε

μην αγγίξεις τιποτα για 5 λεπτα (μαλλον αυτο δεν ειναι αναγκαιο αλλα καλο θα ηταν να το κανεις)

κανε reboot και εισαι ετοιμος

 

τα gapps τα φλασαρεις με τον ιδιο τροπο που φλασαρεις την rom.

Link to comment
Share on other sites

για την jellyshot καλο θα ηταν να ακολουθησεις την διαδικασία που προτεινει ο developer της rom.

 

κανε full wipe (καλυτερα με το rom wiper που προτεινει. απλως φλασαρε το)

φλασαρε rom, μετα gapps (και κερνελ αν θες)

bootαρε

μην αγγίξεις τιποτα για 5 λεπτα (μαλλον αυτο δεν ειναι αναγκαιο αλλα καλο θα ηταν να το κανεις)

κανε reboot και εισαι ετοιμος

 

τα gapps τα φλασαρεις με τον ιδιο τροπο που φλασαρεις την rom.

 

Nαι το ξέρω το link διάβασα τις οδηγίες. Μόνο μια ερώτηση ακόμα: λέει να βάλω άλλο κερνελ.

Ποιον να βάλω και που μπορώ να τον βρω? Και αυτός φλασάρεται όπως η ρομ?

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Nαι το ξέρω το link διάβασα τις οδηγίες. Μόνο μια ερώτηση ακόμα: λέει να βάλω άλλο κερνελ.

Ποιον να βάλω και που μπορώ να τον βρω? Και αυτός φλασάρεται όπως η ρομ?

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

πολλα ατομα προτείνουν marmite (αυτο εδω για την jellyshot) αλλα εγω προτεινω matr1x v24.0.

 

αυτοι ειναι οι κυριαρχοι κερνελς για το nexus s πιστευω.

 

ναι φλασαρονται οπως την ρομ και ολα τα zip αρχεια

 

μπορεις να βρεις πολλες roms και κερνελς και πολλα αλλα στο xda. τα παντα ολα εκει... :Ρ

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

πολλα ατομα προτείνουν marmite (αυτο εδω για την jellyshot) αλλα εγω προτεινω matr1x v24.0.

 

αυτοι ειναι οι κυριαρχοι κερνελς για το nexus s πιστευω.

 

ναι φλασαρονται οπως την ρομ και ολα τα zip αρχεια

 

Eίναι εξίσου καλοί? Γιατί προτείνεις τον άλλο εσύ? :O

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Eίναι εξίσου καλοί? Γιατί προτείνεις τον άλλο εσύ? :O

 

εγω προτεινω matr1x v24.0 (ΠΡΟΣΟΧΗ όχι v25.0) γιατι προσφαιρει καλυτερο performance καθως μπορεις να κανεις overclock το κινητο σου χωρις να εχεις θεμα με reboots και crashαρισματα. πεφτει βεβαια αρκετα η μπαταρια αλλα εμενα δεν με πολυνοιαζει οποτε πηγα σε αυτον.

Link to comment
Share on other sites

A δεν με νοιάζουν αυτά. Με νοιάζει η μπαταρία όμως!:p Ευχαριστώ και πάλι!:)

 

edit: Τα έβαλα. Ολα καλά. Μου αρέσει που πλέον φορτίζει στο 100%, έχει ένδειξη % αντί της μπαταρίας, το oldtv κλείδωμα που είχαμε χάσει, η κάμερα και τα settings στο κλείδωμα για αρχή. Είναι εξίσου γρήγορη με την μαμά. Ελπίζω να είναι και σταθερή.

 

http://s12.postimage.org/oa8sdysrx/Screenshot_2013_02_16_12_26_40.png

 

http://s4.postimage.org/wpdi1y18d/Screenshot_2013_02_16_12_26_24.png

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη έτσι έπρεπε να είναι η στοκ. Πολλές ευκολίες η custom.

 

Το μόνο που παρατηρώ μία θολούρα στην γραμματοσειρά, ειδικά όταν διαβάζεις sms. :lost::hypno::(

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...