Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε εγω με jellyshot εβαλα αυτό μετά από τα gapps και δουλευουν ολα κανονικα και ας λεει οτι κάποια features χαλανε. Μετα εχεις δυο gallery εχει ομως οδηγιες και το φτιαχνεις. Κανω αυτη τη διαδικασια σε ολες τις jellyshot που εβαλα.Gapps εβαλα τα 20130215.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικα εγκατέστησα το πρώτο package 1. One with the Stock Keyboard with Gestures and the Stock Photosphere Camera και η κάμερα δουλεύει κανονικά απλά χωρίς photosphere..

 

Παρατήρησα ότι μετά την μετάβαση στην 4.2.2 δεν έχω πάντοτε εικονίδιο 3G ή G αλλά μερικές φορές έχω και Η . Ποια η διαφορά του Η με το 3G ?

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα .Έχω το παρακάτω θεμα με το Nexus και θα ηθελα να μου πειτε αν εχει τυχει και σε κάποιον αλλο.

Το τηλέφωνο με τα από ενα κόλλημα δεν μου ανοιγει με τιποτα.Ανοιγει μονο στον bootloader ( σαν να ειναι συνεχεια πατημενο το πλήκτρο ήχου και το start). Αν κάνεις rebοot πάλι εκει θα ανοιξει. Με οτι κι αν προσπάθησα να κάνω unlock τον bootloader ώστε να περάσω κάποια αλλη rom μέσω fastboot δεν γίνεται με τιποτα να ξεκλειδώσει.

Μπορεί επίσης να μπεί σε recovery (6.0.1.0) όταν κάνεις επανεκκίνηση από τον bootloader αλλά οταν παω να κάνω εγγκατάσταση zip από στην sdcard, μου γραφει E:Can't mount /sdcard/.

Έχεις κανεις αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα .Έχω το παρακάτω θεμα με το Nexus και θα ηθελα να μου πειτε αν εχει τυχει και σε κάποιον αλλο.

Το τηλέφωνο με τα από ενα κόλλημα δεν μου ανοιγει με τιποτα.Ανοιγει μονο στον bootloader ( σαν να ειναι συνεχεια πατημενο το πλήκτρο ήχου και το start). Αν κάνεις rebοot πάλι εκει θα ανοιξει. Με οτι κι αν προσπάθησα να κάνω unlock τον bootloader ώστε να περάσω κάποια αλλη rom μέσω fastboot δεν γίνεται με τιποτα να ξεκλειδώσει.

Μπορεί επίσης να μπεί σε recovery (6.0.1.0) όταν κάνεις επανεκκίνηση από τον bootloader αλλά οταν παω να κάνω εγγκατάσταση zip από στην sdcard, μου γραφει E:Can't mount /sdcard/.

Έχεις κανεις αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο;

Ευχαριστώ.

 

Αυτό πότε άρχισε για πρώτη φορά; δεν μου έχει τύχει τίποτα παρόμοιο αλλά ρωτάω μπας και βρούμε καμιά λύση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. χτες το πρωι μου παρουσιαστηκε και το παλευα , με οτι ξερω βεβαια, απο το μεσημερι .

Μεσα εχω την CM10.

Τωρα που το ξανανοιξα παλι τα ιδια δυστυχως.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα .Έχω το παρακάτω θεμα με το Nexus και θα ηθελα να μου πειτε αν εχει τυχει και σε κάποιον αλλο.

Το τηλέφωνο με τα από ενα κόλλημα δεν μου ανοιγει με τιποτα.Ανοιγει μονο στον bootloader ( σαν να ειναι συνεχεια πατημενο το πλήκτρο ήχου και το start). Αν κάνεις rebοot πάλι εκει θα ανοιξει. Με οτι κι αν προσπάθησα να κάνω unlock τον bootloader ώστε να περάσω κάποια αλλη rom μέσω fastboot δεν γίνεται με τιποτα να ξεκλειδώσει.

Μπορεί επίσης να μπεί σε recovery (6.0.1.0) όταν κάνεις επανεκκίνηση από τον bootloader αλλά οταν παω να κάνω εγγκατάσταση zip από στην sdcard, μου γραφει E:Can't mount /sdcard/.

Έχεις κανεις αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο;

Ευχαριστώ.

 

κανε απο την αρχη την διαδικασια ξεκλειδωματος bootloader και ροοτ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

έχω ένα θεμα με το nexus. εδώ και μια εβδομάδα περίπου μου έχει εμφανιστεί μια κίτρινη κάθετη γραφή στην δεξιά πλευρά της οθόνης. σκέφτομαι να το στείλω για επισκευή αξίζει ή τσάμπα ο κόπος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

έχω ένα θεμα με το nexus. εδώ και μια εβδομάδα περίπου μου έχει εμφανιστεί μια κίτρινη κάθετη γραφή στην δεξιά πλευρά της οθόνης. σκέφτομαι να το στείλω για επισκευή αξίζει ή τσάμπα ο κόπος?

 

Μηπως ειναι και στην εγγυηση?

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να αλλαξω rom επειδη το κινητό κυριολεκτικά σερνεται, XenonHD ή SlimBean?? Θα παρει καθολου τα πανω του? Ειμαι με μαμα ROM

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

έχω ένα θεμα με το nexus. εδώ και μια εβδομάδα περίπου μου έχει εμφανιστεί μια κίτρινη κάθετη γραφή στην δεξιά πλευρά της οθόνης. σκέφτομαι να το στείλω για επισκευή αξίζει ή τσάμπα ο κόπος?

 

Καλησπέρα, έχω το ίδιο πρόβλημα. Σου έχει πέσει ή έτσι εμφανίστηκε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

έχω ένα θεμα με το nexus. εδώ και μια εβδομάδα περίπου μου έχει εμφανιστεί μια κίτρινη κάθετη γραφή στην δεξιά πλευρά της οθόνης. σκέφτομαι να το στείλω για επισκευή αξίζει ή τσάμπα ο κόπος?

Σαν κι αυτό περίπου?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1253730

Αν ναι η κιτρινίλα δεν φεύγει παρά μόνο με αλλαγή οθόνης που την καλύπτει η εγγύηση αν έχεις ακόμα.

Βέβαια δεν θα καταφέρεις και πολλά μιας και εγώ που πριν κανένα χρόνο την άλλαξα για τον ίδιο λόγο, ξαναεμφανίστηκε πριν λίγες μέρες στο ίδιο ακριβώς σημείο, οπότε μάλλον θα το αφήσω έτσι αυτή την φορά από το να τρέχω στο Χαιδάρι όποτε ξανά ανέβω Αθήνα.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να αλλαξω rom επειδη το κινητό κυριολεκτικά σερνεται, XenonHD ή SlimBean?? Θα παρει καθολου τα πανω του? Ειμαι με μαμα ROM

 

Οτιδήποτε μου φαίνεται καλύτερο απο την στοκ ρομ. Εγώ σου προτείνω jellyshot. Ο developer έχει κάνει πραγματικά, καταπληκτική δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε μου φαίνεται καλύτερο απο την στοκ ρομ. Εγώ σου προτείνω jellyshot. Ο developer έχει κάνει πραγματικά, καταπληκτική δουλειά.

 

+1 στην Jellyshot

 

Mέχρι στιγμής σταθερότατη και οικονομικότατη στην μπαταρία.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε μου φαίνεται καλύτερο απο την στοκ ρομ. Εγώ σου προτείνω jellyshot. Ο developer έχει κάνει πραγματικά, καταπληκτική δουλειά.

 

+1 στην Jellyshot

 

Mέχρι στιγμής σταθερότατη και οικονομικότατη στην μπαταρία.

 

οτι πουν τα παιδιά :)

ξεκινάω αμέσως

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

+1 jelly shot αλλά δεν βάζεις και την καινούργια xenon μπας και έστρωσε να μας πεις εντυπώσεις...;
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έχω τον devil kernel και είμαι πολύ ευχαριστημένος με τις επιδόσεις συγκριτικά με τον marmite που χρησιμοποιούσα τόσο καιρό.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έχω τον devil kernel και είμαι πολύ ευχαριστημένος με τις επιδόσεις συγκριτικά με τον marmite που χρησιμοποιούσα τόσο καιρό.

 

Σε ποια ρομ; jellyshot; γιατί θέλω να τον δοκιμάσω αλλά δεν ξέρω αν είναι συμβατός για την jellyshot και δεν έχω δει καμια αναφορά σε αυτήν την ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια ρομ; jellyshot; γιατί θέλω να τον δοκιμάσω αλλά δεν ξέρω αν είναι συμβατός για την jellyshot και δεν έχω δει καμια αναφορά σε αυτήν την ρομ.

 

Μόνο για cm λέει ο τίτλος του topic. Άμα δεν βαριέσαι κάνε ένα nandroid και φλασαρε για να δεις άμα λειτουργεί.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Μόνο για cm λέει ο τίτλος του topic. Άμα δεν βαριέσαι κάνε ένα nandroid και φλασαρε για να δεις άμα λειτουργεί.

 

Οκ.

Το σκ θα το δοκιμάσω και θα σας πω για το αποτέλεσμα αν και δεν περιμένω τίποτα σπουδαίο, για να πω την αλήθεια...

Link to comment
Share on other sites

+1 στην Jellyshot

 

Mέχρι στιγμής σταθερότατη και οικονομικότατη στην μπαταρία.

 

σαν ψεμα....εσυ να δινεις συμβουλες για ROM και να εχεις την JellyShot...

 

:D

ωραιος!!!!!!!!!!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παρόλα ποου εμ συμβουλευσατε την Jellyshot εγω πατησα πόδι και περασα την XenonHD :p

Βασικά περασα και τις 2 για να τις δω πριν περάσω εφαρμογες και τετοια για να την τσεκάρω αλλα εμεινα στην HD

Πολύ ωραία και με τρελές ρυθμίσεις . εχει και την λειτουργία PIE αλλά εμένα δεν μου φάνηκε και τοσο ευχρηστη και την απενεργοποιησα. τσεκαρετε την ROm δεν ειναι κακή...

;)

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε Ubuntu OS για το κινητακι μας. Το έχει δοκιμάσει κανένας;

 

δεν δουλευουν πολλα ακομα ομως...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το folder του cwm στη μνημη μου εχει 3.9 GB χωρις να εχω backup αποθηκευμενο ειναι φυσιολογικο αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...