Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν παταω mount USB storage μου βγαζει usb mass storage devise leaving this menou unmound your sd card from your pc

και εχω επιλογες unmound και go back

το εχω με usb καλωδιο με το pc συνδεμενο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Στον υπολογιστή δεν σου βγάζει τον σκληρό του κινητού; (όταν σου έχει μόνο δύο επιλογές unmount και go back)
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο :)... Δεν έκανα κάτι εγώ, το κακό είναι ότι τα αρχεία σου λογικά έχουν χαθεί και δύκολα θα τα βρείς ξανά. Αν τα θέλεις δοκίμασε μήπως βρεις τίποτα με αυτό.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

και μια τελευταια ερωτηση

οσες rom και να εχω περαση οταν θελω να στειλω κατι στον καδο σε ολη την επιφανεια της οθονης εμφανιζονται μπλε σταυρουδακια και αντι για καδος στο καταργηση εμφανιζεται παλι σταυρος (χ καταργηση)

 

αυτο συμβαινει μονο με ICS οταν βαζω αλλον launcher ολα καλα, ουτε σταυρουδακια και ο καδος εμφανιζετε κανονικα.

το τηλεφωνο φταιει η ειναι σφαλμα του λογισμικου;

Link to comment
Share on other sites

Είναι χαρακτηριστικό του ICS Launcher και τον Nova Launcher να βάλεις από το Play Store (πρώην Market) πάλι το ίδιο θα δείς. Είναι μια αλλαγή που έγινε από GB σε ICS. Edited by Giannis_mathiou
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Όχι και σε έμενα έτσι είναι και είναι απόλυτα φυσιολογικό. Έτσι θα έπρεπε να είναι.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω βαλει και εγω την lite touch. ποια ειναι η διαδικασια για να περασω και το addon package

 

μπορει καποις να βαλει εδω ενα λινκ απ'οπου θα κατεβασω τα addon γιατι απο το xda δεν μπορω να βγαλω ακρη?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...εδω και λιγο καιρο αποφασησα να επιστρεψω στην CM7.εβαλα trinity kernel αλλα ειπα να δοκιμασω και matr1x v11.5...τον περασα αλλα ακομα υπαρχει το εικονιδιο του trinity μολις ανοιγω το κινητο...γιατι γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποις να βαλει εδω ενα λινκ απ'οπου θα κατεβασω τα addon γιατι απο το xda δεν μπορω να βγαλω ακρη?

http://wildestpixel.co.uk/index.php/downloads

Το κατεβάζεις από εδώ, κάτω κάτω έχει 2 links ένα blue icons και ένα white icons βάζεις οποίο θες εσύ.

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...εδω και λιγο καιρο αποφασησα να επιστρεψω στην CM7.εβαλα trinity kernel αλλα ειπα να δοκιμασω και matr1x v11.5...τον περασα αλλα ακομα υπαρχει το εικονιδιο του trinity μολις ανοιγω το κινητο...γιατι γινεται αυτο?

Γιατί ο Matr1x δεν έχει δικό του boot animation...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Υπάρχει περίπτωση για "αναίμακτο" root της συσκευής, χωρίς δηλαδή να χάσω τα δεδομένα που έχω τουλάχιστον στην SD card? Γιατί από το link στο XDA αναφέρεται Τhis Tool will unlock your Bootloader so your Data and SD-Card will be deleted!

 

Ευχαριστώ

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει δοθεί Link λίγες σελίδες πίσω εδώ. Δεν θα μπορείς όμως να περάσεις κάποιον custom kernel ή κάποια custom ROM
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει δοθεί Link λίγες σελίδες πίσω εδώ. Δεν θα μπορείς όμως να περάσεις κάποιον custom kernel ή κάποια custom ROM

 

Α οκ δεν με απασχολεί αυτό αυτή τη στιγμή. Όπως έγραψα και στο άλλο thread αυτό που θέλω είναι να περάσω Ελληνικά. Για περαιτέρω mods βλέπουμε... Ευχαριστώ!

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Ο,τι χρειαστείς εδώ είμαστε για βοήθεια/εξηγήσεις.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Υπάρχει περίπτωση για "αναίμακτο" root της συσκευής, χωρίς δηλαδή να χάσω τα δεδομένα που έχω τουλάχιστον στην SD card? Γιατί από το link στο XDA αναφέρεται Τhis Tool will unlock your Bootloader so your Data and SD-Card will be deleted!

 

Ευχαριστώ

 

Τα αρχεια της sd μπορεις πολυ εύκολα να τα κανεις back up στον υπολογιστη, οποτε και να σβηστούν δεν θα έχεις πρόβλημα

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτός είναι ο πιο εύκολος τρόπος. Έτσι το έκανα για να μην ξεκλειδώσω bootloader και γίνει wipe. Κυριολεκτικά με 1 κλίκ γίνεται το root σε 1 δευτερόλεπτο!!! Συνδέεις το κινητό με usb debugging on, ανοίγεις το πρόγραμμα που κατέβασες και είσαι οκ. Απλά ανοίγει για 1 δευτερόλεπτο το πρόγραμμα και κλείνει. Μετά βάζεις εσύ το superuser απο το market

 

Το δοκίμασα μόλις αλλά δεν φαίνεται να δουλεύει, όπως και σε άλλους από κάποια σχόλια που διαβάζω στο XDA. Παρόλο που το script τρέχει κανονικά χωρίς να βγάζει πρόβλημα, μετά κανένα πρόγραμμα δεν παίρνει root access... :(

 

Τα αρχεια της sd μπορεις πολυ εύκολα να τα κανεις back up στον υπολογιστη, οποτε και να σβηστούν δεν θα έχεις πρόβλημα

 

Ναι το γνωρίζω αυτό, :p Το θέμα είναι όμως ότι όσες εφαρμογές έχω περάσει χειροκίνητα θα πρέπει να τις ξαναπεράσω πάλι χειροκίνητα και να ξανακάνω τις ρυθμίσεις τους κτλ. κτλ.

 

Απλά μου κάνει εντύπωση πως στο Motorola Milestone που ήταν ένα αρκετά δύσκολο τηλέφωνο για τροποποιήσεις, (κλειδωμένος bootloader κτλ.) το root γινόταν για πλάκα μέσω ενός flashable αρχείου, χωρίς να χαθεί τίποτα από το τηλέφωνο και στο nexus που υποτίθεται όλα είναι ανοιχτά πρέπει να σβήσεις τα πάντα μόνο κ μόνο για να κάνεις ένα root...

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα μόλις αλλά δεν φαίνεται να δουλεύει, όπως και σε άλλους από κάποια σχόλια που διαβάζω στο XDA. Παρόλο που το script τρέχει κανονικά χωρίς να βγάζει πρόβλημα, μετά κανένα πρόγραμμα δεν παίρνει root access... :(

 

Μια χαρά δουλεύει. Αφού εκτέλεσες το script, επανεκκίνησες το κινητο (δεν απαιτείται αλλά καλό είναι), εγκατέστησες το superuser απο το market και έκανες update το binary του??

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει. Αφού εκτέλεσες το script, επανεκκίνησες το κινητο (δεν απαιτείται αλλά καλό είναι), εγκατέστησες το superuser απο το market και έκανες update το binary του??

 

Ναι τα έκανα όλα αυτά. Όπως θα είδες στο link σου, οι 2 τελευταίοι αναφέρουν επίσης ότι δεν τους δουλεύει οπότε μπορεί να είναι κάτι άλλο το οποίο φταίει και σε κάποιους δεν ολοκληρώνεται με επιτυχία. Δεν αμφισβήτησα ότι δούλεψε στη συσκευή σου, απλά λέω ότι ακολουθώντας τις οδηγίες που υπάρχουν στο link, σε εμένα δεν δούλεψε.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Εχω βαλει την cyberGR και ολα καλα δεν με αφηνει ομως να χρησιμοποιήσω αλλο πληκτρολογιο οπως το multiling που ειχα σε apex&stock. Το επιλεγω απο τις ρυθμισεις δεν μου βγαζει ομως το Notification bar την επιλογη κατα την εγγραφη μηνυματος. Καμια ιδεα?

 

Και κατι αλλο μπορώ να εχω τα ιδια UV & OC που ειχα στην apex με matrix και σε αυτη με τον ιδιο kernel ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει και στην προηγούμενη cybergr, την οποία έχω ακόμα (μάλλον σήμερα πάμε για αναβάθμιση, εκτός κι αν αλλάξω rom).

 

Απ' ό,τι έχω καταλάβει, παίζεις μόνο με το default keyboard, δυστυχώς...

Επειδή έχω βολευτεί το smart, το έβαλα για default και δε με απασχολεί ιδιαίτερα το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

αρα ειναι προβλημα της rom και οχι του keyboard να μην δοκιμασω αλλο τοτε.

 

edit: To UV παιζει ρολο στις επιδοσεις?Δηλ αν μια συχνοτητα δουλευει με 100mV θα δουλευει πιο ομαλα αν το παρουμε στα 120 mV?

Edited by PAN_10
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα έλεγα ότι είναι μάλλον trial and error πιο πολύ. Παίζει να σου ανεβάζει θερμοκρασία και να γίνεται πιο ασταθές, πχ.

Συνεπώς, δοκιμάζεις και βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...