Jump to content

[Επίσημο] Nokia 701


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για θήκε δες και του c7-00 είναι συμβατά , αυτή έχω εγώ και λένε ότι είναι καλύτερη από της Νοκια

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-42489.action

 

Δεν του έχω βάλει προστατευτικό ακόμα. Αλλά αποφεύγω να το βάζω στην τσέπη με κλειδιά μαζί κτλ.

 

Τη θήκη αυτή τη πήρα αλλά μαζεύει χνούδι και κολλάει όταν το βάζεις στη τσέπη.

Εχω 1 άλλη πολύ καλύτερη από Nokia store με απίστευτο grip αλλά μπαίνω απ το κινητό και δεν εχω link.

Πάντως είναι αυτή με ανοίγματα στη δεξιά πλευρά,όχι οι μονοκόμματες δηλαδή.

 

Οι θήκες του C7 κάνουν άνετα για το 701.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 885
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους.

Ειμαι νεος στο forum και επειδη ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο κινητο γνωριζει κανεις να μου πει αν στα media markt στην Λαρισα η προσφορα στα 199 ευρω ισχυει ακομα?

Και μια αλλη ερωτηση.Επειδη θα ειναι το πρωτο μου κινητο με touchscreen οθονη και η χρηση που το θελω ειναι πολυ απλη δηλαδη για να μιλαω κανενα μηνυμα και οχι τρελα πραγματα.Αξιζει τα χρηματα του και να το προτιμησω ή να κοιταξω κατι αλλο(σε Nokia παντα)?Η μπαταρια του να ειναι καλη θελω και να μην χρειαζεται να το φορτιζω καθε μερα.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Ειμαι νεος στο forum και επειδη ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο κινητο γνωριζει κανεις να μου πει αν στα media markt στην Λαρισα η προσφορα στα 199 ευρω ισχυει ακομα?

Και μια αλλη ερωτηση.Επειδη θα ειναι το πρωτο μου κινητο με touchscreen οθονη και η χρηση που το θελω ειναι πολυ απλη δηλαδη για να μιλαω κανενα μηνυμα και οχι τρελα πραγματα.Αξιζει τα χρηματα του και να το προτιμησω ή να κοιταξω κατι αλλο(σε Nokia παντα)?Η μπαταρια του να ειναι καλη θελω και να μην χρειαζεται να το φορτιζω καθε μερα.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

για αυτα που θες ειναι τελειο... :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

για αυτα που θες ειναι τελειο... :)

 

Σ'ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Γνωριζεις αν προσφορα στα media markt στα 199 ευρω ισχυει ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Γνωριζεις αν προσφορα στα media markt στα 199 ευρω ισχυει ακομα?

 

δεν γνωριζω

εχει περασει καποιο διαστημα βεβαια απο τοτε

θα σε συμβουλευα αμα εχεις την δυνατοτητα να πας το συντομοτερο δυνατο αλλιως το βρισκεις και στο skroutz στα 230ε

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Γνωριζεις αν προσφορα στα media markt στα 199 ευρω ισχυει ακομα?

 

Λοιπον πρωτο σχολιο και απο τομ δικο μου κινητο(η γραμμουλα για το type ειναι λιγο....μανταρα.)! Αβιτορ μπορεις να παρεις ενα τηλεφωνο στα μιντιαμαρκτ να τσεκαρεις αν ισχυει η προσφορα. Και επειδη και μενα ειναι το πρωτο τατς και ειμαι της νοκια ειναι οφι πρεπει. Τωρα για την μπαταρια ολα τα σμαρτφοουν αποτι εχω καταλαβει θελουν σχεδον καθε μερα φορτισμα μαζι και αυτο αλλα με απλη χρηχη που λες θα βγαζεις ανετα μιαμιση-δυο μερες. Βεγκα η θηκη που λες φαινεται μια χαρα στα 8 ευρω, η αλλη στα 20 ειναι μπολικα για θηκη.. Και καποιες παρατηρησεις: το κουμπι αναμεσα στα πληκτρα της εντασης τι κανει;;;; -τα κουμπια ειναι οντως μαλακα αλλα δεν τρεχει τιποτα αρκει να μην παθουν κατι. -το quicklang ειναι χρησιμοτατο. -τα πληκτρζ της εντασης δεν ειναι τοσο ασχημα.

Nokia 3210-3510-7360-6233-7230-701-Xiaomi Redmi Note 4 3/32 Snapdragon - Xiaomi Redmi Note 10 pro

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω

εχει περασει καποιο διαστημα βεβαια απο τοτε

θα σε συμβουλευα αμα εχεις την δυνατοτητα να πας το συντομοτερο δυνατο αλλιως το βρισκεις και στο skroutz στα 230ε

 

Χθες σε media markt στη κηφισιας βέβαια το είχε πάντως στα 199 αλλά μόνο ασημί.

Με 1 τηλέφωνο στο κατάστημα θα μάθει άμεσα

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Χρειάστηκε χτες να κάνω ένα hard reset και μετά την επαναφορά τα έπαιξε το τηλέφωνο. Το έστρωσα λίγο πολύ, αλλά έχασα κάποιες εφαρμογές και widgets που είχε η συσκευή. Να δοκιμάσω να περάσω το firmware ή δεν προτείνεται; Είναι παραεισαγωγης και θέλει φοίνικα. Αν το δοκίμασε κανείς, έχει κάτι να προσέξω; Ποια έκδοση του phoenix να προτιμήσω;
Link to comment
Share on other sites

Σε παραεισαγωγής τηλέφωνο με περασμένα ελληνικα και χακ δεν με αφήνει να κάνω την αναβάθμιση ΟΤΑ. Μπορεί κάποιος να μαντέψει τον λόγο;
Link to comment
Share on other sites

Σε παραεισαγωγής τηλέφωνο με περασμένα ελληνικα και χακ δεν με αφήνει να κάνω την αναβάθμιση ΟΤΑ. Μπορεί κάποιος να μαντέψει τον λόγο;

Ή η αναβάθμιση δεν είναι ακόμα διαθέσιμη για το δικό σου product code ή απλά δεν είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τη θήκη αυτή τη πήρα αλλά μαζεύει χνούδι και κολλάει όταν το βάζεις στη τσέπη.

Εχω 1 άλλη πολύ καλύτερη από Nokia store με απίστευτο grip αλλά μπαίνω απ το κινητό και δεν εχω link.

Πάντως είναι αυτή με ανοίγματα στη δεξιά πλευρά,όχι οι μονοκόμματες δηλαδή.

 

Οι θήκες του C7 κάνουν άνετα για το 701.

 

Ένας φίλος έχει μια PURO διάφανη tpu gel για c7 και είναι πραγματικά ποιοτική.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτη απτην βονταφον. Μια χαρα θηκη μου φαινεται και οικονομικη.

 

Και μια παρατηρηση για την μπαταρια. Παιζει ρολο και η φορτιση, δηλαδη οταν την φορτιζω απτο 30% στο 98% πχ θα μου βγαλει το μονιτορ 42 ωρες ξερω γω, τωρα που το φορτισα απτο 7% στο 100% εβγαλε 2 μερες που ειχε να μου το γραψει μερες τωρα και λεω τι γινεται καθε μερα πεφτει η μπαταρια :P

Edited by johnyskar

Nokia 3210-3510-7360-6233-7230-701-Xiaomi Redmi Note 4 3/32 Snapdragon - Xiaomi Redmi Note 10 pro

Link to comment
Share on other sites

'Οποιος έχει παραεισαγωγής κινητό και έχει περάσει ελληνικά με φοίνικα να μην προσπαθήσει να περάει την FP1 OTA γιατί δεν πρόκειται να γίνει. Η μόνη λύση ειναι από navifirm και ξανά φλασάρισμα από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Συγχρόνησα επαφές , ημερολόγιο και σημειώσεις με το outlook μέσω nokia suite. Επαφές περαστήκανε εντάξει, αλλά το ημερολόγιο είναι κενό από εγγραφές. Μήπως ανοίγω λάθος ημερολόγιο στο nokia; Συμβαίνει κάτι διαφορετικό; έχει συγχρονίσει κανείς σωστά το ημερολόγιο του outlook με την συσκευή του; Edited by basdel
λαθος
Link to comment
Share on other sites

Ξανααγόρασα ένα ελληνικό στα 199 ευρώ και έκανα αμέσως αναβάθμιση. Μετά hard reset και ξεκίνησε το στήσιμο. Το τηλέφωνο σκρολάρει ακριβώς όπως το Atrix! Eκπληκτική δουλειά! O επεξεργαστής, αν μη τι άλλο, δείχνει πλεόν υπερχρονισμένος! Αν δε βαριέστε, φορμάρετε το και στήστε το από την αρχή.

 

Τώρα όποιος, μη ορκισμένος σε άλλο λειτουργικό, δεν τομ αγοράσει...ΧΆΝΕΙ!

 

 

Γεια!

Εχω κανει αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ σε παραεισαγωγης!

αξιζει να κανω hard reset?

θα χασω τα ελληνικα?

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Aξίζει να κάνεις reset γιατί θα "κάτσει" καλύτερα και θα απαλλαγείς από επιβραδυντικά κατάλοιπα και δε θα χάσεις τα Ελληνικά. Βούρ! :p

 

 

Μολις τελειωσα και ΝΑΙ απλα πεταει!

Ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Να κανω την εξης ερωτηση εγω, καλα χαρντ ρεσετ δεν κανω τωρα γιατι εχω βαλει τα κερατα του μεσα αλλα για αυτον τον λογο ακριβως επειδη εχει free μονο 500 μβ με το χαρντ ρεσετ α)κερδιζεις καθολου χωρο?πχ αν κερδιζεις 200-300 μβ ειναι σημαντικη ποσοτητα και β)χανεις τους χαρτες?

Nokia 3210-3510-7360-6233-7230-701-Xiaomi Redmi Note 4 3/32 Snapdragon - Xiaomi Redmi Note 10 pro

Link to comment
Share on other sites

SOS για hard reset!

Μετα το reset σε 701 παραεισαγωγης σβηνονται το nokia store,video & image editor!

Για το nokia store υπαρχει λυση στο Nokia betalabs αλλα για video & image editor ακομα τιποτα!

 

τα παραπανω ισχυουν για Unhacked 701!

 

Να κανω την εξης ερωτηση εγω, καλα χαρντ ρεσετ δεν κανω τωρα γιατι εχω βαλει τα κερατα του μεσα αλλα για αυτον τον λογο ακριβως επειδη εχει free μονο 500 μβ με το χαρντ ρεσετ α)κερδιζεις καθολου χωρο?πχ αν κερδιζεις 200-300 μβ ειναι σημαντικη ποσοτητα και β)χανεις τους χαρτες?

 

α) Αν εννοεις 500mb ελευθερα στην μνημη του τηλεφωνου ειναι μια χαρα αφου ολη ειναι περιπου 613mb!

β) Ναι αλλα επανερχονται κανονικα μετα απο update στους χαρτες, μεσω wi-fi!

 

Παντως μετα το reset η συσκευη ρολαρει πολυ καλυτερα παντου! Για μενα αξιζει!

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα. Για να προσθέσουμε κάτι σε υπάρχον μήνυμα μας χρησιμοποιούμε την Τροποποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Οχι τα 500 ειναι στην μαζικη μνημη και 300 στο τηλεφωνο, εχω μπολικα παιχνιδια μεγαλου μεγεθους γιαυτο. Καρτα μνημης εχω μια 2 γιγα αλλα δεν την εχω στο κινητο. Γενικοτερα ηθελα να ξερω αν ελευθερωνεται καποιος αξιολογος χωρος γιατι αλλιως μονο τα εικονιδια που περισσευουν με ενοχλουνε(βλεπε Ε,cnn και τετοια) αληθεια οι υπολοιποι αυτα τα ηδη εγκατεστημενα καταφερατε να τα σβησετε χωρις ρεσετ?

Nokia 3210-3510-7360-6233-7230-701-Xiaomi Redmi Note 4 3/32 Snapdragon - Xiaomi Redmi Note 10 pro

Link to comment
Share on other sites

Οχι τα 500 ειναι στην μαζικη μνημη και 300 στο τηλεφωνο, εχω μπολικα παιχνιδια μεγαλου μεγεθους γιαυτο. Καρτα μνημης εχω μια 2 γιγα αλλα δεν την εχω στο κινητο.

 

Παίρνεις μια 16gb class 6 και πάνω (το πλαίσιο έχει με 18 ευρώ αν θυμάμαι καλά) και βάζεις πάνω φωτό και video, ίσως και κανένα από τα μεγάλα παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Οχι τα 500 ειναι στην μαζικη μνημη και 300 στο τηλεφωνο, εχω μπολικα παιχνιδια μεγαλου μεγεθους γιαυτο. Καρτα μνημης εχω μια 2 γιγα αλλα δεν την εχω στο κινητο. Γενικοτερα ηθελα να ξερω αν ελευθερωνεται καποιος αξιολογος χωρος γιατι αλλιως μονο τα εικονιδια που περισσευουν με ενοχλουνε(βλεπε Ε,cnn και τετοια) αληθεια οι υπολοιποι αυτα τα ηδη εγκατεστημενα καταφερατε να τα σβησετε χωρις ρεσετ?

 

Μετα απο reset εχεις περιπου 530mb ελευθερα στην μνημη του τηλεφ. και περιπου 6,5gb στην μαζικη μνημη!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο reset εχεις περιπου 530mb ελευθερα στην μνημη του τηλεφ. και περιπου 6,5gb στην μαζικη μνημη!

 

Και χάνεις και τα προγράμματα που έρχονται προεγκατεστημένα στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...