Jump to content

[Επίσημο] Nokia 701


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι ενεργοποιημενος ηταν. αλλα αυτο δεν θα πρεπε να αναβοσβηνει μονο οταν εχω καποια αναπαντητη η καποιο μηνυμα αδιαβαστο? :lol:.. προς το παρον τo εβαλα off το συγκεκριμενο feature :whistle:

 

Η πιο γρήγορη και αποτελεσματικότερη λύση όταν έχουμε τέτοια περίεργα θέματα είναι μια επανεκκίνηση. Μετά τσέκαρε τις τελευταίες σου εφαρμογές που εγκατέστησες μήπως δημιουργούν πρόβλημα. Όλα αυτά αν το πρόβλημα σου προέκυψε στα καλά καθούμενα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 885
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η πιο γρήγορη και αποτελεσματικότερη λύση όταν έχουμε τέτοια περίεργα θέματα είναι μια επανεκκίνηση. Μετά τσέκαρε τις τελευταίες σου εφαρμογές που εγκατέστησες μήπως δημιουργούν πρόβλημα. Όλα αυτά αν το πρόβλημα σου προέκυψε στα καλά καθούμενα.
θα δοκιμασω να σβησω τις τελευταιες εφαρμογες. αλλα το "στα καλα καθουμενα" ειναι καπως σχετικο καθως ειναι η 3η μερα σημερα που το εχω :) thanks!
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση, θελω να το παρω δωρο το κινητο αλλα με ενδιαφερει αν το παρω απο ελλαδα θα εχει ρωσσικα στο μενου και στα μηνυματα η πρεπει να τα κανω εγκατασταση?ευχαριστω εκ των προτερων

 

Αν το πάρεις από Ελλάδα, δε θα έχει ρώσικα, όπως και αν το πάρεις από Ρωσία δε θα έχει ελληνικά.

Τα ρώσικα & τα ελληνικά δεν υπάρχουν σε ίδιο product code.

Αν δεν σε ενδιαφέρει η γλώσσα και θέλεις μόνο πληκτρολόγιο μπορείς να εγκαταστήσεις το swype και έτσι βάζεις ότι πληκτρολόγιο θέλεις.

 

καλησπερα..συνειδητοποιω πως εχω θεματακι με την μπαταρια του.. δηλαδη..9:30 το πρωι ηταν στο 100%

στις 6 το απογευμα στο 17%.. ξερει κανεις τι μπορει να φταει?

 

Επειδή δεν μπορεί να ξέρω τι έχεις εγκαταστήσει, και τι επιλογές έχεις κάνει στις ρυθμίσεις, θα σε συμβουλέψω τα standard για εξοικονόμηση μπαταρίας.

Κλείνε το WiFi.

Κλείνε το 3G.

Βάλε θέμα με μαύρα χρώματα (αν και αυτό είναι για τις amoled)

Ενεργοποίησε την εξοικονόμηση ενέργειας.

Χαμήλωσε την φωτεινότητα της οθόνης.

 

Προσωπικά επίσης προσπαθώ να μη φορτώνω πολλές εφαρμογές ταυτόχρονα ( σε αντίθεση με το android το σύμπιαν δεν βάζει τις εφαρμογές για ύπνο όταν γυρίζεις σε άλλο πρόγραμμα) και κάθε 2-3 μέρες το κλείνω και το ξανά-ανάβω, για να κλείνουν τα processes που πιθανό να τρέχουν.

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..συνειδητοποιω πως εχω θεματακι με την μπαταρια του.. δηλαδη..9:30 το πρωι ηταν στο 100%

στις 6 το απογευμα στο 17%.. ξερει κανεις τι μπορει να φταει? :wacko:

 

επισης.. μου αναβοσβηνει εδω και καμποση ωρα η ενδειξη του led οτι και καλα εχω μηνυμα η αναπαντητη..αλλα δεν ισχυει τπτ απ'τα δυο αυτα.. τι μπορει να ειναι? :confused:

 

Mήπως είχες αναφορά παράδοσης μηνύματος? Όταν στέλνεις μήνυμα και έχεις ενεργοποιήσει την αναφορά παράδοσης , όταν το μήνυμα το λάβει ο παραλήπτης τότε αναβοσβήνει το πλήκτρο. Όταν το πατάς όμως δε σε βγάζει στο φάκελο με τις αναφορές. Απλά σταματά να αναβοσβήνει.

 

Για τη μπαταρία τώρα , αν έχεις βάλει πολλά widget που ανανεώνονται συνέχεια και το έχεις συνδεδεμένο με Wi-fi μου φαίνεται λογική κατανάλωση

 

 

 

alekan_1

 

"Γειά σας κι από εμένα.

Να ρωτήσω: το swype έχει υποστήριξη ελληνικών;"

 

ναι έχει. Νομίζω ότι νεότερη έκδοση υπάρχει στο Beta labs παρά στο Nokia store

Edited by vega2003
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!!!Απο σημερα ειμαι και εγω ενας κατοχος του nokia 701!!!Το βρηκα προσφορα στα media market το light silver στα 199 euro!!!! ;)

Μολις του εκανα το update Nokia Belle Feature Pack 1 και του περασα και την αναβαθμιση των χαρτων 2.0.Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες!!!Πρεπει να προσεξω κατι στην συσκευη??Α και η πρωτη ερωτηση ετσι για το καλο???Υπαρχει η εφαρμογη Kinetic Scrolling Improvement for Symbian Belle για το 701??

Και αν ναι αυτη που ειχα βαλει στο n8 κανει??Η δουλευει μονο σε χακ κινητα με mod belle???

Ξεκιναω το στησιμο της συσκευης να περασω τα βασικα απο το λατρεμενο μου n8!!! ;) :( ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!!!Απο σημερα ειμαι και εγω ενας κατοχος του nokia 701!!!Το βρηκα προσφορα στα media market το light silver στα 199 euro!!!! ;)

Μολις του εκανα το update Nokia Belle Feature Pack 1 και του περασα και την αναβαθμιση των χαρτων 2.0.Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες!!!Πρεπει να προσεξω κατι στην συσκευη??Α και η πρωτη ερωτηση ετσι για το καλο???Υπαρχει η εφαρμογη Kinetic Scrolling Improvement for Symbian Belle για το 701??

Και αν ναι αυτη που ειχα βαλει στο n8 κανει??Η δουλευει μονο σε χακ κινητα με mod belle???

Ξεκιναω το στησιμο της συσκευης να περασω τα βασικα απο το λατρεμενο μου n8!!! ;) :( ;)

Φίλε μου αργότερα αν μπορείς να μας πεις τελικά πως ήταν η μετάβαση από το N8 στο 701!! Έχει εν τέλει τόση διαφορά στην ταχύτητα; Το fp1 πως το βλέπεις εσύ;:)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αργότερα αν μπορείς να μας πεις τελικά πως ήταν η μετάβαση από το N8 στο 701!! Έχει εν τέλει τόση διαφορά στην ταχύτητα; Το fp1 πως το βλέπεις εσύ;:)

 

Να σου πω για τη μετάβαση από C7 σε 701: Υπάρχει μια διαφορά στην ταχύτητα, πρέπει να το ομολογήσω, αλλά δεν είναι και deal-breaker για μένα. Κατά τα άλλα, το C7 είναι πιο όμορφο (είναι γυαλιστερό κι όχι μαύρο γύρω από την οθόνη και δείχνει πιο πολυτελές, χώρια η καφετί απόχρωση του C7 που το κάνει πανέμορφο, όλοι στο γραφείο μου λένε ότι το 701 είναι το παλιό!!!), έχει ίσως πιο δυνατό ηχείο (ίσως φταίει το 701 μου), η οθόνη έχει πιο ζωντανά χρώματα (η ίδια ταπετσαρία με την Ελληνική σημαία δείχνει ΠΟΛΥ διαφορετική στα δύο κινητά, πιο ζωντανή -τυρκουάζ- στο C7, πιο αληθοφανής -μπλε- στο 701), το fm-transmitter του 701 είναι πιο δυνατό, γιατί παίζει καλά χωρίς να το βάζω αναγκαστικά κάπου πίσω από το χειρόφρενο, ακόμη και στη βάση του παρμπρίζ εκπέμπει αρκετά σωστά). Διάρκεια μπαταρίας... ίδια και στα δύο.

Σήμερα το απόγευμα θα τσεκάρω στον υπολογιστή και τις φωτογραφίες που έβγαλα με το C7, το 701 το δικό μου και της γυναίκας μου (όλοι nokia)...

Και παρότι τα δύο κινητά έχουν τις ίδιες διαστάσεις, το 701 δε χωράει στη δερμάτινη θήκη του C7!!!!

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αργότερα αν μπορείς να μας πεις τελικά πως ήταν η μετάβαση από το N8 στο 701!! Έχει εν τέλει τόση διαφορά στην ταχύτητα; Το fp1 πως το βλέπεις εσύ;:)

 

Φιλε απο εχτες το βραδυ 3-4 ωρες και σημερα ολο το πρωι οσο προλαβαινω κιολας ασχολουμαι με το στησιμο του κινητου και κυριως την μεταφορα των πραγματων απο το n8 εικονες βιντεο εφαρμογες κλπ κλπ οποτε μολις τελειωσω με ολα αυτα και με ποιο ηρεμο μυαλο θα βγαλω συμπερασμα και θα σας πω οσο γινεται ποιο αναλυτικα!!!Μια πρωτη εκτιμηση ειναι οτι φορτωνει τα παντα ποιο γρηγορα και ξεκουραστα απο το n8 o browser του ειναι οντως ποιο γρηγορος αρκετα και αν εξαιρεσουμε την εφαρμογη που ειχα στο n8 το KS Improvement που ανεβαζει παρα πολυ το kinetic scrolling της συσκευης σαν συνολικη εμπειρια ειναι ποιο καλο!!!Εχω δει και καποια αρνητικα-θετικα θα τα πουμε-γραψω ολα εν καιρο!!!Αυτα προς το παρον!!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω guys του εβαλα προσφατα μια SdHC 32Gb kingston 10 class και δεν μασει το θηριο!Μια χαρα smooth scrolling και ανταποκριση αριστη!

 

Φίλε μου αργότερα αν μπορείς να μας πεις τελικά πως ήταν η μετάβαση από το N8 στο 701!! Έχει εν τέλει τόση διαφορά στην ταχύτητα; Το fp1 πως το βλέπεις εσύ;:)

 

Εγω απο την αλλη πιθστευω υπαρχει αισθητη διαφορα ταχυτητας αναμεσα σε symbian^3 1ης - 2ης γενιας!:cool:

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

 

Εγω απο την αλλη πιθστευω υπαρχει αισθητη διαφορα ταχυτητας αναμεσα σε symbian^3 1ης - 2ης γενιας!:cool:

 

Θα συμφωνήσω, παρά τα έξτρα του Ν8, hdmi, εξαιρετική κάμερα, υπάρχει σαφής διαφορά στην ταχύτητα υπέρ του 701 και δεν τη βλέπει κάποιος μόνο στο άνοιγμα εφαρμογών, αλλά και στον browser που υπάρχει μεγάλη διαφορά, όπως και στο multitasking, όπου στο Ν8 έβλεπα να κλείνουν εφαρμογές αν άνοιγες κανα παιχνίδι και τον browser μαζί, φυσικά με μερικές ακόμα εφαρμογές, ενώ στο 701 κανένα πρόβλημα, 3 με 4 παιχνίδια ανοιχτά, skype, χάρτες, browser με 6 ανοιχτά tabs και αρκετά ακόμη προγράμματα και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Φαντάσου να βάζανε στα symbian κανα διπύρηνο και 1GB Ram.

Και κάτι ακόμα, βάλτε το Quickcam, τραβάς φωτογραφία από κλειδωμένο σε λιγότερο από 2 δευτερόλεπτα, μιλάμε για ταχύτητες Sony xperia S.

Edited by atlantian
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά τι το συζητάτε,το 701 είναι άλλη κλάση!:-)

Σε Ν8 δε γυρνούσα ξανά να μου το πλήρωνες,αντίθετα το 701 το πήρα κ το ξαναπήρα,και μιλάω για τώρα,την εποχή του android κ των 4πυρήνων!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ολες της σελιδες και ελπιζω λογο ζαλης (47) να εβλεπα καλα αλλα δεν βρηκα αυτο που ηθελα γιαυτο η ερωτηση μου ειναι η εξης!!!

Εχει κανεις χαρακι το 701 οστε να μπορουμε να βαζουμε unsigned εφαρμογες χωρις να βαλει costum firware???Επισης με ενδιαφερει

να του περασω την εφαρμογη kinetic scrolling improvement for belle fp1 by anceland γιαυτο με ενδιαφερει να το κανω το θελω παρα

πολυ αυτο το app αλλα θελω να παραμεινω με original firware υπαρχει καποιος τροπος???Ευχαριστω εκ τον προτερον!!! ;) :wacko: ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάρε μιά κάρτα Frog, βάλε ένα δεκάρικο που θα στο διπλασιάσει, και αγόρασε μερικές εφαρμογές που σε ενδιαφέρουν με το μισό κόστος! Είναι πλέον μανούρα η εγκατάσταση ανυπόγραφων εφαρμογών!

 

Φιλε ευχαριστω αλλα δεν με νοιαζει η μανουρα αρκει να ξερω οτι γινεται!!!Αλλα επειδη με ενδιαφερει να του περασω την εφαρμογη kinetic scrolling improvement for belle fp1 by anceland η οποια ειναι ανυπογραφη γιαυτο με ενδιαφερει να το κανω το θελω παρα πολυ αυτο το app αλλα θελω να παραμεινω με original firware υπαρχει καποιος τροπος ξερει κανεις???Καποιος που το εχει χακαρει??Ουτε ενας?? :wacko: ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάρε μιά κάρτα Frog, βάλε ένα δεκάρικο που θα στο διπλασιάσει, και αγόρασε μερικές εφαρμογές που σε ενδιαφέρουν, με χρέωση στο Frog, με το μισό κόστος! Είναι πλέον μανούρα η εγκατάσταση ανυπόγραφων εφαρμογών!

 

Υπάρχει κι άλλος τρόπος, και μάλιστα ανέξοδος: Custom Firmware. Και υπογεγραμμένες κι ανυπόγραφες κι απ' όλα... ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ζητωωωωω τα καταφερα!!!Εκανα hard reset και το τηλεφωνο εγινε ποιο γρηγορο με περισσοτερη μνημη!! :shock:

Τωρα εχω στην C: 407.8 MB και στην E: 6.3 GB Μετα εβαλα το Working Hack for Nokia Belle FP1 (Nokia 808, 700, 701 & 603) - Norton Hack by CODeRUS (UPDATED) τελικα με λιγο προσοχη στης οδηγιες ειναι ευκολο και πλεον το 701 μου ειναι χακ του βαζω οτι unsigned εφαρμογες

θελω του εβαλα και το KS Improvement for belle fp1 και παει σφαιραααααα.....!!!!! :w00t::yahoo:

Σας τα προτεινω και τα 2 ανεπιφυλακτα χαλαλι το ξαναστησιμο δουλευουν ρολοι!!! ;) :cool: ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο συγκριση των φωτογραφιων των c7 & 701 στον υπολογιστη, βλεπω οτι υπαρχει διαφορα στην ευκρινεια κυριωs.

Απογοητευτικο το 710 (αν και το περιμενα).

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,πραγματικα ειναι ωραιο το 701.εχω μερικες αποριες..κατεβασα προγραμμα που κρυβει τα sms..αλλα με βγαζει πανω αριστερα μηνυμα οτι δεν υπαρχει συνδεση?..ενω το τηλ δουλευει κανονικα.επισης υπαρχει το garmin για το 701?και τελευταιο,αν κανω hard reset..πρεπει να ξαναστησω το κινητο?και πως γινεται?
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εχω να παρατηρησω επισης οτι οταν βρισκομαι σε wifi με αδυναμο σημα ο browser του κινητου δεν μπαινει ενω με το οπερα μπαινει. Μαρεσει το "Ιστος" του κινητου παιζει και φλας και γενικα αλλα τα ρισταρτ και αυτο που ανεφερα τωρα το ριχνουν λιγο.

Nokia 3210-3510-7360-6233-7230-701-Xiaomi Redmi Note 4 3/32 Snapdragon - Xiaomi Redmi Note 10 pro

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν είναι,απλά πρέπει να έχεις σύνδεση δεδομένων.Για wifi δεν θυμάμαι αλλά νομίζω πως ισχύει το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν είναι,απλά πρέπει να έχεις σύνδεση δεδομένων.Για wifi δεν θυμάμαι αλλά νομίζω πως ισχύει το ίδιο.

 

στο 5800 ήταν δωρεάν.Εννοειται πρεπει να χεισ συνδεση δεδομενων πως αλλιως θα δουλεψει το προγραμμα.Στο 701 ομως μετα απο ενα μηνα που το εχω μου κιτρινεσε το κουμπι το κεντρικο και με βαζει σε διαδικασια πληρωμης για να ξεκλειδωσει. ::mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...