Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα επεσε στα χερια μου ενα Galaxy S Plus προσπαθω απο χθες με τους οδηγους να του περασω stock rom την τελευταια αλλα εχει κολησει και κανει συνεχεια επανεκινηση και μενει εκει χωρις να μπαινει σοτ περιβαλλον. μηπως μπορει να μου πει καποιος ποια ακριβως αρχεια να κατεβασω ωστε να το φλασαρω εγω κατεβασει 3 odin 3 stock rom ops pit δεν γινετε τιποτα... :(
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα επεσε στα χερια μου ενα Galaxy S Plus προσπαθω απο χθες με τους οδηγους να του περασω stock rom την τελευταια αλλα εχει κολησει και κανει συνεχεια επανεκινηση και μενει εκει χωρις να μπαινει σοτ περιβαλλον. μηπως μπορει να μου πει καποιος ποια ακριβως αρχεια να κατεβασω ωστε να το φλασαρω εγω κατεβασει 3 odin 3 stock rom ops pit δεν γινετε τιποτα... :(

μηπως προσπαθεις να περασεις ρομ του απλου s στο s plus;;;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφουμε αν χρησιμοποιούμε το ΧΤ9 μπορούμε να προσθέσουμε κάποιες λέξεις που δεν έχει. Αυτό το αρχείο ξέρει κανείς πιο είναι για να το μεταφέρω απο rom σε rom? Γιατί κάθε φορά που κάνω εγκατάσταση καινούρια rom είναι πάλι φτου κι απ'την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

μηπως προσπαθεις να περασεις ρομ του απλου s στο s plus;;;

 

πιθανον ποια ειναι η τελευταια επισημη που να εχει ελληνικα και στο πληκτρολογιο;

Link to comment
Share on other sites

πιθανον ποια ειναι η τελευταια επισημη που να εχει ελληνικα και στο πληκτρολογιο;

 

Αυτή είναι η τελευταία stock rom που έχει βγεί κι έχει και το value pack. Έχει Ελληνικά στο πληκτρολόγιο.

 

http://www.hotfile.com/dl/164483305/37592e1/I9001XXKQI_I9001OXFKQ3_SEB.zip.html

Edited by yiannis_12
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και με castagna v6.0 αμα φορτιζω το κινητο δεν μπαινει σε deep sleep,

το cpu spy μου δειχνει οτι δουλευε συνεχεια στα 1400mhz.

Link to comment
Share on other sites

Κατά την διάρκεια της φόρτισης δεν μπαίνει σε deep sleep. Πρέπει να βγάλεις τον φορτιστή ή το καλώδιο usb αν το φορτίζεις από τον υπολογιστή. Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Αργουσε και παρα πολυ να φορτισει, ενεργοποιησα την επιλογη fast charge απο το nstools

και κατα τι διαρκεια της φορτισης η συχνοτητα ηταν στα 245mhz μετα.

Θα το παρακολουθησω, αλλα απ οτι φαινεται αυτη η επιλογη δουλευει καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

OFF TOPIC: Παιδιά καλή συνέχεια στο thread κ ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές κ την βοήθειά τους. Τελικά το έδωσα το τηλεφωνάκι όσο ακόμα κρατάει τιμούλα. Δεν μπορούσα άλλο δίχως το flash κ αφού βρέθηκε αγοραστής το αποχωρίστηκα.

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!! ;)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα πλέον είναι εντάξει, το σκρολάρισμα είναι σχεδόν τέλειο (αν βρεις το σωστό κερνελ και αφήσεις το τηλέφωνο να προσαρμοστεί στο νέο λειτουργικό), ενώ ράδιο δεν υπάρχει στην cm9 (ούτε στην επίσημη). Μπορείς όμως να εγκαταστήσεις το Spirit FM.

 

Επειδή αυτές τις μέρες περιμένουμε ενημερώσεις απ'όλες τις ics roms μετά τις καινούριες cm9 που παρουσιάστηκαν, όπως και του CastagnaIT Kernel, καλό θα ήταν να περιμένεις λίγο ακόμα...αν έχεις βέβαια υπομονή :)

 

Άντε να δούμε. Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.

Θεωρώ ότι η μαμά Samsung έχει κάνει μεγάλο λάθος που έχει αφήσει τα Galaxy S και S plus χωρίς υποστήριξη. Το nexus s είναι καλύτερο? Για να μην αναφερθώ σε κάτι

μπρίκια που φοράνε ήδη ICS.:X Anyway θα περιμένω να βγει κάτι καλό και σταθερό.

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

γυρναω σε GB, gigabread μαλλον. Δεν παει αλλο με τη καταναλωση μπαταριας και το ΒΤ, βαρεθηκα πια.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Εκει που εβγαζα τρεις μερες με βγαζει μια τωρα με ics.:X

Θα φλασαρω στοκ μεσω odin και μετα gigabread για να εχω τελειως καθαρο install.

Πιστευω πως θα μεινω αρκετο καιρο με gigabread.

Link to comment
Share on other sites

Εκει που εβγαζα τρεις μερες με βγαζει μια τωρα με ics.:X

Θα φλασαρω στοκ μεσω odin και μετα gigabread για να εχω τελειως καθαρο install.

Πιστευω πως θα μεινω αρκετο καιρο με gigabread.

 

Εγώ είμαι μεταξύ gigabread και shadow. Δε μπορώ να αποφασίσω.. και οι δύο μου αρέσουν.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι προτεινετε ics 'η gb rom ποια ειναι πιο σταθερη και με καλυτερη μπαταρια?

Γιατι απο τις ics roms ακουω πολλα προβληματα ενω για τις gb οπως αυτη που φοραω τωρα( gb+)δεν τις λες και super smooth.και δεν ξερω τι να κανω

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι προτεινετε ics 'η gb rom ποια ειναι πιο σταθερη και με καλυτερη μπαταρια?

Γιατι απο τις ics roms ακουω πολλα προβληματα ενω για τις gb οπως αυτη που φοραω τωρα( gb+)δεν τις λες και super smooth.και δεν ξερω τι να κανω

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Κατά την άποψή μου οι gb είναι πολύ πιο σταθερές και με πολύ καλύτερη μπαταρία. Οι ics θέλουν δουλειά ακόμα, τουλάχιστον για να φτάσουν σε επίπεδο που να είμαι ευχαριστημένος. Προσωπική μου άποψη βέβαια, κάποιος άλλος μπορεί να σου πεί διαφορετικά πράγματα. Την gb+ την είχα κι εγώ παλιότερα και ήμουν αρκετά ευχαριστημένος. Έχεις βάλει το τελευταίο update?

Πάντως αν θέλεις δοκίμασε και τη shadow. Είναι πολύ καλή και με καλή διαχείρηση μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω την τελευταια εκδοση της gb+ αλλα δεν μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος απολυτα.θελω μια rom σταθερη χωρις σβησιματα και με καλη διαχειρηση μπαταριας και ram.Ειναι η shadow μια τετοια;
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω την τελευταια εκδοση της gb+ αλλα δεν μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος απολυτα.θελω μια rom σταθερη χωρις σβησιματα και με καλη διαχειρηση μπαταριας και ram.Ειναι η shadow μια τετοια;

 

Η shadow είναι αρκετά σταθερή. Δεν έχω σβησίματα ή κάποιο άλλο ουσιαστικό πρόβλημα. Βέβαια όπως λέει και ο φίλος μας ο kouros είναι και πως θα κάτσει η rom στο τηλέφωνό σου. Οπότε δοκιμάζεις και βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

κατεληξα στη shadow, ειναι η καλυτερη. Ενα μειονεκτημα εχει μονο, το auto brightness ειναι περιεργο, ειναι ή πολυ χαμηλο ή πολυ δυνατο στην οθονη. Κατα τα αλλα τελεια
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

κατεληξα στη shadow, ειναι η καλυτερη. Ενα μειονεκτημα εχει μονο, το auto brightness ειναι περιεργο, ειναι ή πολυ χαμηλο ή πολυ δυνατο στην οθονη. Κατα τα αλλα τελεια

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Στη shadow κατέληξα κι εγώ. Δουλεύει απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

και επειδη βαριεμαι να περιμενω τον dev, αν θυμαμαι καλα αυτες οι τιμες ειναι στο framework.res σωστα??
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Κατά την άποψή μου οι gb είναι πολύ πιο σταθερές και με πολύ καλύτερη μπαταρία. Οι ics θέλουν δουλειά ακόμα, τουλάχιστον για να φτάσουν σε επίπεδο που να είμαι ευχαριστημένος. Προσωπική μου άποψη βέβαια, κάποιος άλλος μπορεί να σου πεί διαφορετικά πράγματα. Την gb+ την είχα κι εγώ παλιότερα και ήμουν αρκετά ευχαριστημένος. Έχεις βάλει το τελευταίο update?

Πάντως αν θέλεις δοκίμασε και τη shadow. Είναι πολύ καλή και με καλή διαχείρηση μπαταρίας.

 

O gingerbread king! (Τον έφαγα το προηγούμενο Σαβ/κο σε ένα καφέ στο Λονδίνο και δεν άντεξα να μην τον ποστάρω :))

[ATTACH]27029[/ATTACH]

- Alex
Link to comment
Share on other sites

O gingerbread king! (Τον έφαγα το προηγούμενο Σαβ/κο σε ένα καφέ στο Λονδίνο και δεν άντεξα να μην τον ποστάρω :))

[ATTACH]27029[/ATTACH]

 

Χα χα καλο! Ελπίζω να "φάμε" κι εμείς κάποια στιγμή ics σωστό.

Link to comment
Share on other sites

κατεληξα στη shadow, ειναι η καλυτερη. Ενα μειονεκτημα εχει μονο, το auto brightness ειναι περιεργο, ειναι ή πολυ χαμηλο ή πολυ δυνατο στην οθονη. Κατα τα αλλα τελεια
Ναι μου το κάνει και εμένα αυτό με το brightness, συνήθως μου το έχει πολύ δυνατό.
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω την τελευταια εκδοση της gb+ αλλα δεν μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος απολυτα.θελω μια rom σταθερη χωρις σβησιματα και με καλη διαχειρηση μπαταριας και ram.Ειναι η shadow μια τετοια;

 

Ναι ειναι την έχω καιρό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...