Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά προσπαθώ να εγκαταστήσω το don't pani και όταν πάω να περάσω το αρχείο μου βγάζει μήνυμα οτι δεν υποστηρίζει αρχεία .apk

πιο είναι το πρόβλημα?

προσπαθώ να το περάσω με το πρόγραμμα samsung kies. μήπως πρέπει να βρω άλλο πρόγραμμα για να περνάω αρχεία από τον υπολογιστή στο κινητό?

ευχαριστω

Edited by sermixos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κάνει σε κανέναν ριμπουτ στο ξεκάρφωτο; Το έχω 2 μέρες και σήμερα έκανε ένα. Επίσης τα ονόματα στις επαφές παίρνουν μόνο 5 με 7 χαρακτήρες; Έχει κανείς αναβάθμιση σε άις κριμ; Μόλις είδα αυτό http://www.theandroidsoul.com/android-4-0-update-for-galaxy-s-i9000-custom-rom/ Και λέω μήπως κάνει και για το πλας.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

xexe
Link to comment
Share on other sites

παιδιά προσπαθώ να εγκαταστήσω το don't pani και όταν πάω να περάσω το αρχείο μου βγάζει μήνυμα οτι δεν υποστηρίζει αρχεία .apk

πιο είναι το πρόβλημα?

προσπαθώ να το περάσω με το πρόγραμμα samsung kies. μήπως πρέπει να βρω άλλο πρόγραμμα για να περνάω αρχεία από τον υπολογιστή στο κινητό?

ευχαριστω

 

Δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις κανένα πρόγραμμα για να μεταφέρεις αρχεία από pc στο κινητό (και αντίστροφα).

Συνδέεις το καλώδιο, κατεβάζεις την μπάρα και πατάς αντιγραφή αρχείων.

 

 

Έχει κανείς αναβάθμιση σε άις κριμ; Μόλις είδα αυτό http://www.theandroidsoul.com/android-4-0-update-for-galaxy-s-i9000-custom-rom/ Και λέω μήπως κάνει και για το πλας.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Δεν υπάρχει καμία ics για το plus

Link to comment
Share on other sites

Για το παλιό που ξαναρωτάς δε ξέρω, αλλά για το Skype, δοκίμασες και σε άλλα άτομα ή μόνο σε ένα? Γιατί μπορεί να είναι πρόβλημα του άλλου (μου είχε τύχει από PC σε PC βέβαια εγώ να βλέπω την κάμερα μου κανονικά, ενώ ο άλλος να με βλέπει σαν mirror image δηλαδή σαν να έχει γίνει flip horizonal) Οπότε δεν το αποκλείω ο άλλος παρόλο που βλέπει τον εαυτό του κανονικά, να σου στέλνει την εικόνα του ανάποδα λόγο κάποιου bug είτε στο skype είτε στους drivers της κάμερας του στο PC.)

 

Το έχω δοκιμασει με iphone και με pc... Και στις 2 περιπτωσεις συμβαινει το ιδιο.. Ειμαστε αναποδα! :p

Επισης χρησιμοποιωντας τα ακουστικα, ακουω κανονικα αλλα δεν με ακουνε.. :-(

Το skype ηταν ο βασικοτερος λογος αγορας του κινητου.. :-(

Edited by xaxanoula
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις κανένα πρόγραμμα για να μεταφέρεις αρχεία από pc στο κινητό (και αντίστροφα).

Συνδέεις το καλώδιο, κατεβάζεις την μπάρα και πατάς αντιγραφή αρχείων.

 

Αρκεί να έχεις ενεργοποιήσει το USB debugging στις ρυθμίσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να έχεις ενεργοποιήσει το USB debugging στις ρυθμίσεις.

 

Νομίζω δεν χρειάζεται αυτό.

Ρυθμίσεις-ασύρματη-usb-μαζική αποθήκευση (κάπως έτσι) και στο αναγνωρίζει σαν αποθηκευτικό μέσο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας :)

 

έχω το galaxy s plus και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

 

έχω εγκαταστήσει δύο παιχνίδια όμοια σχετικά: 1. unblock me και 2. unblock it

 

και τα δύο ανοίγουν κανονικά αλλά οταν πατάω Play κολλάνε και κλείνουν οι εφαρμογές.

 

έχετε καμία ιδέα;;; έχω κάνει τη κλασική αναβάθμιση σε 2.3.3

 

ευχαριστώ πολύ :)

Edited by hliasmdp
Alcatel one touch idol 6030x
Link to comment
Share on other sites

Απο περιέργεια καθάρισε την cache κάνε κι ένα reboot και ξαναδοκίμασε.

 

Το έχω κάνει,τί άλλο μπορεί να φταίει;; αυτό συμβαίνει μόνο με αυτά τα δύο. πχ αν κολλάει το fruit ninja κάνω εκκαθάριση στη RAM και μετά όλα οκ

 

στο unblock it βγάζει αυτό το μήνυμα:

 

Λυπούμαστε!

Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Unblock it (διαδικασία com.puissantapps.unblockiy.free).

Προσπαθήστε ξανά

και μετά αναγκαστικό κλείσιμο και αναφορά

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

οκ :) σορρυ

Edited by hliasmdp
Alcatel one touch idol 6030x
Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογές .apk που τις βάζουμε ???
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πουθενά.

Κάνεις κλικ και εγκαθιστώνται. Είναι σαν τα .exe των windows.

 

Εννοώ αν τις έχουμε κατεβάσει στο pc μετά για να τις περάσουμε στο κινητό πού τις βάζουμε ??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αν τις έχουμε κατεβάσει στο pc μετά για να τις περάσουμε στο κινητό πού τις βάζουμε ??

 

Οπουδήποτε στην κάρτα μνήμης :)

Μετά το βρίσκεις από το κινητό και το κάνεις εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι αν περασω μια ρομ απο αυτες που υπαρχουν εδω στο φορουμ στο galaxy plus θα υπαρξει προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι αν περασω μια ρομ απο αυτες που υπαρχουν εδω στο φορουμ στο galaxy plus θα υπαρξει προβλημα?

 

Φιλε τι κινητό έχεις?

Το κάθε κινητό έχει της δικές του και μόνο ρομς.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν οι custom roms που κυκλοφορούν για το Plus είναι οι:

Cranium http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1313650

Cryberts http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1400392

broodRom RC2 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1396837

 

Aπ'ότι βλέπω οι περισσότεροι απο εμάς εδώ, έχουμε βάλει την broodRom RC2.

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Έχει δουλέψει κανείς το broodROM Configurator BETA 2 ή είναι μόνο για developers και να μην το ακουμπήσουμε εμείς;

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως θα κανω ρουτ στην official rom που εχω?

 

Ρίξε μια ματιά εδώ http://forum.xda-developers.com/wiki/Samsung_Galaxy_S_Plus και πιστεύω πως θα σε καλύψει για πολλά θέματα σχετικά με τη συσκευή.

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

πιστευετε θα δούμε ics στο κινητο μας? είμαι νέος κάτοχος (σημερα!) και μόλις είδα οτι παίζει δυνατα να μην το δουμε ποτέ, βιάστηκα? Είναι ιδέα μου ή η συσκευη είναι αρκετα δυνατή για το ics?
Link to comment
Share on other sites

Το z4root το έχει δοκιμάσει κανείς;;;Βολεύει;;

Επίσης πριν κάνει κανείς root πρέπει να έχει κάνει backup;;

Edited by xaxanoula
Link to comment
Share on other sites

Έχει δουλέψει κανείς το broodROM Configurator BETA 2 ή είναι μόνο για developers και να μην το ακουμπήσουμε εμείς;

Xθες που την ανέβασε ο broodplank την σκάλισα λίγο αλλά αυτά που ήθελα λίγο πολύ τα είχα περάσει ήδη οπότε μόνο kernels άλλαζα.

Γενικά δεν χρειάζεται να είσαι power user αλλά να έχεις κάνει ένα nandroid backup για κάθε ενδεχόμενο.

 

ξερει κανεις πως θα κανω ρουτ στην official rom που εχω?

Κοίτα αυτό. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1253707.

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

πιστευετε θα δούμε ics στο κινητο μας? είμαι νέος κάτοχος (σημερα!) και μόλις είδα οτι παίζει δυνατα να μην το δουμε ποτέ, βιάστηκα? Είναι ιδέα μου ή η συσκευη είναι αρκετα δυνατή για το ics?

 

Η συσκευή μια χαρά είναι για ICS, η samsung όμως δεν είναι.... :X

Θέλω να πιστεύω πως όταν τελειοποιηθούν οι custom ICS για το απλό S, όλο και κάποιος θα προσπαθήσει να τις κάνει port και στο plus... Επίσημα δεν παίζει περίπτωση πάντως, θα μπορούσες να πάρεις το Sony ericsson Neo V αν ήθελες σίγουρα ICS και μία πολύ καλή συσκευή :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...