Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει το link για download το παιδί που έφτιαξε τη rom και θα το βρεις εδώ(σελ 57, post 561)

 

Είναι ζιπαρισμένο ( Feacore Phoenix OC flyHigh.zip) και όπως είναι το ρίχνεις στην εσωτερική sdcard (αφού συνδέσεις σε "συσκευή αποθήκευσης" το τηλέφωνο με τον υπολογιστή). Μετά μπαίνεις recovery - install zip from sdcard - choose zip from internal sdcard - feacore phoenix oc flyhigh.zip το επιλέγεις και ξεζιπάρεται στο τηλέφωνο για να εγκατασταθεί.

 

Κάνεις reboot και πηγαίνεις στο no-frills όπου πλέον θα σου δίνει και επιλογές για μεγαλύτερες τιμές από 1.4ghz :)

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)

rom: broodROM RC2

kernel: feacore phoenix with OC (1800MHz) version

 

Μπορείς σε παρακαλώ αν δεν σου κάνει κόπο να μου γράψεις βήμα-βήμα πώς θα το κάνω γιατί προσπαθώ αλλά δεν τα καταφέρνω!!

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς σε παρακαλώ αν δεν σου κάνει κόπο να μου γράψεις βήμα-βήμα πώς θα το κάνω γιατί προσπαθώ αλλά δεν τα καταφέρνω!!

 

Κανένας κόπος. Κατ'αρχάς κατεβάζεις το kernel ζιπαρισμένο από εδώ(σελ 57, post 561) . Στο τηλέφωνο πηγαίνεις ρυθμίσεις - ασύρματη επικοινωνία - ρυθμίσεις usb - και επιλέγεις "συσκευή αποθήκευσης". Ανοίγεις τον φάκελο της sdcard στον υπολογιστή και "ρίχνεις μέσα" τον ζιπαρισμένο kernel. Αποσυνδέεις τηλέφωνο με υπολογιστή και μπαίνεις σε recovery. Αφού έχεις εγκαταστήσει την ρομ, τότε ίσως να πρόσεξες ότι πατώντας το κουμπί με το οποίο ανοίγεις και κλείνεις το τηλέφωνο (Power button) σού δίνει πλέον και άλλες επιλογές (reboot, recovery, download). Επιλέγεις recovery και σε λίγα δευτερόλεπτα θα μπεις σε recovery menu. Από εκεί ακολουθείς τα ακόλουθα βήματα: install zip from sdcard - choose zip from internal sdcard - feacore phoenix oc flyhigh.zip.Το επιλέγεις ξεζιπάρεται και γυρίζεις πίσω στο μενού για να κάνεις reboot.

 

Με τα κουμπιά που επιλέγεις την ένταση του ήχου ανεβοκατεβαίνεις στο μενού, με το κουμπί μενού (αριστερά από το κεντρικό home button) επιλέγεις και με το το κουμπί της επιστροφής (δεξιά από το home button) γυρίζεις πίσω (για να κάνεις reboot). Μην μπερδευτείς και πατήσεις το home button για να επιλέξεις.

 

Σε περίπτωση που δεν έχεις εγκαταστήσει τη ρομ τότε σε recovery μπαίνεις πατώντας ταυτόχρονα Volume+ and Power Button ταυτόχρονα (πρώτα το Volume+). Αν κολλήσεις κάπου πες μου που ακριβώς κολλάς. Την ρομ την έχεις εγκαταστήσει;

 

να περάσω την broodROM RC2 ή την Cranium RC7 ?

Δεν έχω δοκιμάσει την Cranium αλλά μπορεί να παίξει και το άλλο broodROM RC2 με Cranium kernel (1900MHz) ;)

Το τεστάρω τώρα.

 

Οι διαθέσιμες custom rom για το τηλέφωνό μας είναι:

broodROM

Cranium

Cryberts ROM

ANDROIDS REVOLUTION

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)

rom: broodROM RC2

kernel: feacore phoenix with OC (1800MHz) version

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω οτι θα ζητήσω πολλά, αλλά είναι δυνατόν να γράψεις κι έναν οδηγό βήμα-βήμα για το flashάρισμα των rom;

Εχω χαθεί λίγο ανάμεσα σε ποστ εδώ και στους xda και ακόμα προσπαθώ να καταλάβω έννοιες όπως το deοdexed, αν το

XXKPS είναι άλλη νεότερη έκδοση του ΧΧKG1 και πολλά ακόμα. Πραγματικά θα ήμουν υπόχρεος για την βοήθεια :O

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια προσπαθεια να μεταφρασω & παραθετω για οποιον ενδιαφερεται απο το xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1345671 την διαδικασια φλασαρισματος ,και το λινκ με τις stock rom list http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1346245

1)Κατεβαζουμε το ODIN Multidownloader 4.43.

2)Μολις κατεβει το κανουμε extract στην επιφανεια εργασιας η οπου αλλου θελουμε

3) το τρεχουμε

4)κλεινουμε το τηλεφωνο (power off phone)

5)Βαζουμε το τηλεφωνο σε downloading mode. κρατωντας μαζι τα Power+Volume Down+Home (το τηλεφωνο μπουταρει σε downloading mode)

6)συνδεουμε το τηλεφωνο με το usb στο pc

7)περιμενουμε να εγκατασταθουν οι drivers.Μετα απο αυτο στο ODIN μια απο τις μπαρες στο πανω μερος θα γινει κιτρινη και θα αναγραφεται το com port

8)κατεβαζουμε το AriesVE.ops file και το τσεκαρουμε σαν OPS. Μετα τσεκαρουμε one package στο πανω αριστερο μερος κατω απο το option. Το λινκ για να κατεβασουμε το AriesVE.ops file (attached, scroll down the first post, credits goes to manveru0): http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1331164

 

 

9)Την ρομ που κατεβασαμε την τσεκαρουμε σαν one package πανω αριστερα αν ειναι MD5 file. μετα παταμε start

10) το φλασαρισμα κραταει περιπου 9 λεπτα

11)-Enjoy!

αν για καποιο λογο το φλασαρισμα δεν ολοκληρωθει η αντιμετωπισετε καποια προβληματα δοκιμαστε σε αλλη θυρα USB η σε αλλο pc αν αυτο ειναι εφικτο

 

αν η ρομ περιεχει πολλα αρχεια πρεπει να τα τσεκαρουμε ολα οπως στο παραδειγμα της φωτογραφιας

καλη χρονια

εχω αναρτησει αυτη την μεταφραση απο xda για φλασαρισμα στην σελιδα 10

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Εχω μπερδευτει.... μια ερωτηση. για να λυσω το προβλημα με την καθηστερηση μετα το ξεκλειδωμα τι πρεπει ν α κανω?

φοραω την 2.3.3. πρεπει να βαλω την 2.3.6 μονο η πρεπει να κανω και τπτ αλλο? και αν ναι πως γινεται αυτο? που βρισκω την 2.3.6 ? χιλια ευχαριστω....

χαθηκα εδω μεσα με τοσα που διαβασα.....

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν ήξερες.. Δε ρώταγες??! :lol:

Μπορεί τελικά να αναβαθμίσουν εμάς με το S, οπότε αν γίνει αυτό θα παρει και εσάς η μπάλα (λογικά).

Καλή χρονιά :)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

Συνφωνα με το παρακατω δημοσιευμα η σειρα galaxy θα παρει ICS αλλα light εκδοση του touchwiz. Δεν νομιζω κανεις να χρησιμοποιει το touchwiz

http://www.xda-developers.com/android/galaxy-s-and-tab-getting-value-pack-instead-of-ice-cream-sandwich/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+xda-developers%2FShsH+%28xda-developers%29

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Συνφωνα με το παρακατω δημοσιευμα η σειρα galaxy θα παρει ICS αλλα light εκδοση του touchwiz. Δεν νομιζω κανεις να χρησιμοποιει το touchwiz

http://www.xda-developers.com/android/galaxy-s-and-tab-getting-value-pack-instead-of-ice-cream-sandwich/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+xda-developers%2FShsH+%28xda-developers%29

 

I know

Εμένα δεν με ενδιαφέρει καθόλου.

Φοράω παγωτό και είναι όλα στην πένα. Δεν μπαίνω καν στον κόπο να περάσω την rc2.1

Όλα τρέχουν ρολόι με την rc1 :)

 

(αναφέρομαι στο sgs)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Κανένας κόπος. Κατ'αρχάς κατεβάζεις το kernel ζιπαρισμένο από εδώ(σελ 57, post 561) . Στο τηλέφωνο πηγαίνεις ρυθμίσεις - ασύρματη επικοινωνία - ρυθμίσεις usb - και επιλέγεις "συσκευή αποθήκευσης". Ανοίγεις τον φάκελο της sdcard στον υπολογιστή και "ρίχνεις μέσα" τον ζιπαρισμένο kernel. Αποσυνδέεις τηλέφωνο με υπολογιστή και μπαίνεις σε recovery. Αφού έχεις εγκαταστήσει την ρομ, τότε ίσως να πρόσεξες ότι πατώντας το κουμπί με το οποίο ανοίγεις και κλείνεις το τηλέφωνο (Power button) σού δίνει πλέον και άλλες επιλογές (reboot, recovery, download). Επιλέγεις recovery και σε λίγα δευτερόλεπτα θα μπεις σε recovery menu. Από εκεί ακολουθείς τα ακόλουθα βήματα: install zip from sdcard - choose zip from internal sdcard - feacore phoenix oc flyhigh.zip.Το επιλέγεις ξεζιπάρεται και γυρίζεις πίσω στο μενού για να κάνεις reboot.

 

Με τα κουμπιά που επιλέγεις την ένταση του ήχου ανεβοκατεβαίνεις στο μενού, με το κουμπί μενού (αριστερά από το κεντρικό home button) επιλέγεις και με το το κουμπί της επιστροφής (δεξιά από το home button) γυρίζεις πίσω (για να κάνεις reboot). Μην μπερδευτείς και πατήσεις το home button για να επιλέξεις.

 

Σε περίπτωση που δεν έχεις εγκαταστήσει τη ρομ τότε σε recovery μπαίνεις πατώντας ταυτόχρονα Volume+ and Power Button ταυτόχρονα (πρώτα το Volume+). Αν κολλήσεις κάπου πες μου που ακριβώς κολλάς. Την ρομ την έχεις εγκαταστήσει;

 

 

Δεν έχω δοκιμάσει την Cranium αλλά μπορεί να παίξει και το άλλο broodROM RC2 με Cranium kernel (1900MHz) ;)

Το τεστάρω τώρα.

 

Πολύ ενδιαφέρουσα φαίνεται και η τελευταία έκδοση της ANDROID REVOLUTION TRINITY RC3

 

Οι διαθέσιμες custom rom για το τηλέφωνό μας είναι:

broodROM

Cranium

Cryberts ROM

ANDROIDS REVOLUTION

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)

rom: broodROM RC2

kernel: feacore phoenix with OC (1800MHz) version

 

Σε ευχαριστώ φίλε. Δεν μπορούσα να βρώ το μενού σε recovery. Δεν μου έβγαινε δεν ξέρω γιατί. λεχω όμως την εντύπωση πως είναι λίγο αργότερο , ή τελοσπάντων δεν ανταποκρίνεται τόσο γρήγορα στην αφή. Θα το δοκιμάσω μερικές μέρες.

Εσύ παρατήρησες τίποτα τέτοιο?? Το 1,4 μου φάνηκε καλύτερο. Αν θέλω να το βγάλω πώς θα το κάνω ??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω τα S plus ενος φιλου και εχει την ΧΧKPS official και ελεγα να του περασω καμια custom rom.Επειδη δεν θα εχω την δυνατοτα να τον βλεπω πολυ συχνα ηθελα να του περασω μια οσο το δυνατον πιο απροβληματιστη και επειδη δεν εχω εμπειρια απο ολες τις rom ειπα να σας ρωτησω.Ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

timos1968 ευχαριστώ πολύ :up: Παρόλο που έχω διαβάσει το τόπικ απο την αρχή , το ποστ αυτό δεν το είχα είχα δει.

Οπότε με το odin πετάω όποια custom rom κυκλοφορεί ή όποια απο τις stock υπάρχει στην λίστα του post στoυς XDA;

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

timos1968 ευχαριστώ πολύ :up: Παρόλο που έχω διαβάσει το τόπικ απο την αρχή , το ποστ αυτό δεν το είχα είχα δει.

Οπότε με το odin πετάω όποια custom rom κυκλοφορεί ή όποια απο τις stock υπάρχει στην λίστα του post στoυς XDA;

καλησπερα νομιζω οτι καποιες custom rom γινονται install from recovery οπως η cranium rc7 αν θυμαμαι καλα

αυτος ο οδηγος ειναι για ολες τις stock roms

καλο θα ηταν καθε custom rom που θελεις να φλασαρεις να διαβαζεις τις οδηγιες που εχουν για τον τροπο εγκαταστασης :)

Link to comment
Share on other sites

εχω όμως την εντύπωση πως είναι λίγο αργότερο , ή τελοσπάντων δεν ανταποκρίνεται τόσο γρήγορα στην αφή. Θα το δοκιμάσω μερικές μέρες.

Εσύ παρατήρησες τίποτα τέτοιο?? Το 1,4 μου φάνηκε καλύτερο. Αν θέλω να το βγάλω πώς θα το κάνω ??

 

Στην αρχή μόνο είχα κάποια λαγκαρίσματα. Αργότερα όλα κυλούσαν ομαλά και ειδικά μετά από μια φόρτιση της μπαταρίας. Περίμενε μερικές μέρες και αν έχεις προβλήματα κατέβασε την μέγιστη τιμή στο No-frills CPU Control στα 1400, βάλε ελάχιστη την 246.76 MHz, για διαχειριστή (governor) επέλεξε smartassV2 και για προγραμματισμό I/O επέλεξε bfq.

 

Μπορείς με τον ίδιο τρόπο να εγκαταστήσεις όποιο άλλο kernel θέλεις. Από χθες δοκιμάζω τον Cranium Kernel (1900MHz). Οι επιδόσεις του είναι εντυπωσιακές (βλέπε screenshots). Να δούμε με την μπαταρία τι θα παίξει...

 

Εχω μπερδευτει.... μια ερωτηση. για να λυσω το προβλημα με την καθηστερηση μετα το ξεκλειδωμα τι πρεπει ν α κανω? φοραω την 2.3.3. πρεπει να βαλω την 2.3.6 μονο η πρεπει να κανω και τπτ αλλο? και αν ναι πως γινεται αυτο? που βρισκω την 2.3.6 ? χιλια ευχαριστω....

χαθηκα εδω μεσα με τοσα που διαβασα.....

 

Δεν ξέρω πως λύνεται το πρόβλημα αυτό. Αν θέλεις μπορείς να εγκαταστήσεις την τελευταία επίσημη εργοστασιακή ουγγρική (2.3.6 XXKPS) έκδοση που θα τη βρεις εδώ. Ίσως να λυθεί ίσως όχι. Πιο πάνω ο timos 1968 έχει αναλυτικές οδηγίες για την διαδικασία του φλασαρίσματος, ή κοίτα εδώ

Καλησπερα παιδια εχω τα S plus ενος φιλου και εχει την ΧΧKPS official και ελεγα να του περασω καμια custom rom.Επειδη δεν θα εχω την δυνατοτα να τον βλεπω πολυ συχνα ηθελα να του περασω μια οσο το δυνατον πιο απροβληματιστη και επειδη δεν εχω εμπειρια απο ολες τις rom ειπα να σας ρωτησω.Ευχαριστω :)

 

Η εγκατάσταση μιας custom rom ενέχει πάντα κινδύνους όχι τόσο κυρίως για μια σημαντική βλάβη του τηλεφώνου όσο για μικροπροβλήματα, δυσλειτουργίες, bugs κλπ, γι'αυτό πριν την εγκαταστήσεις θα πρέπει να διαβάσεις προσεχτικά τα χαρακτηριστικά της, τις τροποποιήσεις που φέρνει σε σχέση με την εργοστασιακή ρομ, τα προβλήματα που δημιούργησε σε άλλους χρήστες τους τρόπους που διορθώθηκαν κλπ. Το πιο απροβλημάτιστο είναι να εγκαταστήσεις μια επίσημη έκδοση (ας πούμε την πιο πρόσφατη 2.3.6. που αναφέρω πιο πάνω). Εξάλλου η ιστορία των custom rom στο τηλέφωνό μας είναι μια πολύ καινούρια υπόθεση ακόμα (σε αντίθεση ας πούμε με το απλό galaxy που υπάρχουν αρκετές και δοκιμασμένες επιλογές). Η broodROM RC2 πάντως που χρησιμοποιώ είναι πολύ καλή!

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)

BroodRom RC2

Cranium Kernel 1900MHz

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και καλή χρονιά σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για το οποίο διευκρίνιση δεν έχω βρεί πουθενά. Όταν φλασάρουμε ROM οι ρυθμίσεις USB πως πρέπει να είναι; Samsumg kies ή συσκευή αποθήκευσης; Επίσης το USB debugging (Εντοπισμός σφαλμάτων USB) πρέπει να είναι τικαρισμένο ή όχι. Προσοχή αναφέρομαι για φλασάρισμα δηλ. προτού πατήσουμε start στο odin.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και καλή χρονιά σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για το οποίο διευκρίνιση δεν έχω βρεί πουθενά. Όταν φλασάρουμε ROM οι ρυθμίσεις USB πως πρέπει να είναι; Samsumg kies ή συσκευή αποθήκευσης; Επίσης το USB debugging (Εντοπισμός σφαλμάτων USB) πρέπει να είναι τικαρισμένο ή όχι. Προσοχή αναφέρομαι για φλασάρισμα δηλ. προτού πατήσουμε start στο odin.

 

Δεν βρισκεις διευκρίνιση γιατι δε χρειαζεται φιλε μου. Οταν μπαινεις σε download mode τιποτα απο αυτα δεν παιζει ρολο γιατι ο υπολογιστης το βλεπει εντελως διαφορετικα το κινητο και δεν εχει φορτωθει καν το λογισμικο.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και σε σένα φίλε μου! Όσες φορές έκανα flash την συσκευή μου οι ρυθμίσεις USB ήταν στην επιλογή Samsung Kies και το USB debugging δεν ηταν επιλεγμένο (δηλαδή στις default ρυθμίσεις) και όλα πήγαν μια χαρά! Δεν ξέρω βέβαια άν όλα αυτά έχουν σημασία όταν μπαίνεις σε download mode...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχουμε οδηγιες για περασμα CWM και custom rom στα Ελληνικα??

 

Δεν είναι στα ελληνικά αλλά οι οδηγίες εδώ είναι τόσο αναλυτικές που σε καλύπτουν πλήρως... http://forum.xda-developers.com/wiki/Samsung_Galaxy_S_Plus#Custom_ROMs

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω

ξεκιναω διαβασμα

 

 

edit

πλεον με broodROM

Αντε να δουμε πως θα παει

Edited by foten21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά.

 

Με ενδιαφέρει το Galaxy S Plus και πιθανότατα θα είναι το πρώτο μου Android phone. Διαβάζοντας περί της αμφιλεγόμενης αναβάθμισής του σε ICS μπορεί να μου πει κάποιος αν, στην περίπτωση τελικά που δεν πάρει ICS, ποιες θα είναι οι απώλειες; Το Gingerbread δεν είναι αρκετό για τις περισσότερες χρήσεις;

 

Επίσης, συγκρινόμενο με το Galaxy S II πέρα από την οθόνη που είναι ελαφρώς βελτιωμένη στο S II και το διπύρηνο επεξεργαστή του, πρακτικά, στις χρήσεις των apps και games κλπ. υπάρχει αισθητή διαφορά που να αξίζει τα 200 ευρώ παραπάνω;

 

Τέλος, επειδή θα είναι το πρώτο μου smartphone προβληματίζομαι για τη διάρκεια ζωής τους... Τι είδους προβλήματα μπορεί να βγάλουν (πχ. η οθόνη τους;);

 

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Με το gingerbread κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου, απλά όταν μια συσκευή παύει να αναβαθμίζεται αυτό σημαίνει ότι είναι στη δύση της.

 

Για συγκρίσεις συσκευών συζητάμε αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καπου ειχα διαβασει οτι δεν εχει το τηλεφωνο φλας

ναι αλλα παρόλα αυτα βγαζει υπεροχες φωτογραφιες και την νυχτα

φυσικα αν ειχε θα ειτανε καλυτερα αλλα δεν με χαλαει εμενα πρωσοπικα

Link to comment
Share on other sites

μπα.... οι φωτο το βραδυ ειναι για κλάματα ..... αν ειναι να βγαλω φωτο ας ειναι καλα το N82..... για μερα τοτε οκ....

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Oσοι έχετε φλασάρει την broodrom RC2 πόσο χρόνο σας πήρε; Κοντεύω να ξεπεράσω το 20λεπτο κι ακόμα δεν έχει τελειώσει.....:worry:
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Oσοι έχετε φλασάρει την broodrom RC2 πόσο χρόνο σας πήρε; Κοντεύω να ξεπεράσω το 20λεπτο κι ακόμα δεν έχει τελειώσει.....:worry:

 

Περίπου ένα πεντάλεπτο. Αν δεν αρχίσει να φορτώνει η πράσινη γραμμή επάνω αριστερά δεν γίνεται τίποτα και ας κυλάει ο χρόνος. Ξεκίνησε το Multi Downloader με δεξί κλικ και εκτέλεση ως διαχειριστής. Αν πάλι δεν γίνει κάτι άλλαξε θύρα usb. Επανεκίννησε και τον υπολογιστή αν χρειαστεί.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)

BroodRom RC2

Cranium Kernel 1900MHz

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...