Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Έχει μήπως κανείς πρόβλημα με τον ήχο; Στις κλήσεις μου κάνει έναν ήχο σαν χριτς χρατς (?!) -δεν ξέρω πως να το περιγράψω-. Αυτό τον ήχο δεν τον ακούω σε ανοιχτή ακρόαση (ίσως είναι χαμηλός) αλλά σ'αυτή την περίπτωση τον ακούν αυτοί που καλώ... Μπορεί να βοηθήσει κάνεις; Να απευθυνθώ στη Vodafone? Πρέπει να κάνω unroot πριν τους πάω το κινητό;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχει μήπως κανείς πρόβλημα με τον ήχο; Στις κλήσεις μου κάνει έναν ήχο σαν χριτς χρατς (?!) -δεν ξέρω πως να το περιγράψω-. Αυτό τον ήχο δεν τον ακούω σε ανοιχτή ακρόαση (ίσως είναι χαμηλός) αλλά σ'αυτή την περίπτωση τον ακούν αυτοί που καλώ... Μπορεί να βοηθήσει κάνεις; Να απευθυνθώ στη Vodafone? Πρέπει να κάνω unroot πριν τους πάω το κινητό;

 

Ευχαριστώ!

 

Δεν θα πρεπε να στο κανει, να το γυρισεις πισω ναι.

Καντο και ενα unroot να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

απλα ειχε συνεχεια σονι κ παντα στον χρονο δημιουργουσε προβλημα η καθε συσκευη σκεφτεται να μην ξαναπαρει ερικσον..το εις εχει μεγαλη διαφορα απο αυτα τα δυο?αλλωστε διαβασε οτι θα κυκλοφορησει μονο απο βονταφον και δεν θελει να το παρει απο εκει ουτε απο ιντερνετ γιατι φοβαται παραεισαγωγη
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που έχει πρόβλημα με τον ήχο στις κλήσεις να πω ότι δεν έχει κανένα νόημα να γυρίσεις το κινητό από την στιγμή που δεν του έχεις κάνει όλες τις αναβαθμίσεις γιατί είναι πολύ πιθανόν να φταίει αυτό. Για αυτό τον λόγο άλλωστε γίνονται οι αναβαθμίσεις δηλαδη για να διορθώνονται τα προβλήματα. Ωστόσω και εμένα μου κάνει μερικές φορές κάτι παρόμοιο αλλά είναι από τον πάροχο και όχι από το κινητό αφού μου το κάνει όταν δεν έχει καλό σήμα.

 

Για τον φίλο που θέλει να πάρει κινητό να πω ότι η μοναδική συσκευή που δεν μου έχει παρουσιάσει πρόβλημα μέχρι στιγμής είναι το προηγούμενο μου κινητό το οποίο ήταν ένα Sony Ericsson k750i το οποίο το έχω εδώ 5-6 χρόνια για κύριο και μοναδικό κινητό μου και δουλεύει ακόμη χωρίς κανένα πρόβλημα. Επίσης κάτι παλιά απλά Samsung δεν μου παρουσίασαν πρόβλημα. όλα τα υπόλοιπα χάλασαν. Απλά η Sony Ericsson κατά διαστήματα βγάζει κάποια κινητά όπως το live with walkman τα οποία είναι πολύ value for money.

OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

απλα ειχε συνεχεια σονι κ παντα στον χρονο δημιουργουσε προβλημα η καθε συσκευη σκεφτεται να μην ξαναπαρει

ερικσον..το εις εχει μεγαλη διαφορα απο αυτα τα δυο?αλλωστε διαβασε οτι θα κυκλοφορησει μονο απο βονταφον και

δεν θελει να το παρει απο εκει ουτε απο ιντερνετ γιατι φοβαται παραεισαγωγη

Link to comment
Share on other sites

To Αce ναι, υστερεί σημαντικά σε προδιαγραφές από αυτά τα 2 (εκτός ίσως την φωτογραφική, δεν ξέρω - γιατί στην βιντεοκάμερα τα S-E είναι πολύ καλύτερα). Εξάλλου, στην vodafone αγοράζεις με 200Ε το Neo V και με 170Ε το Live With Walkman, και δεν υπάρχουν αλλού σημαντικά φτηνότερες τιμές να ρισκάρεις παραεισαγωγή. Οπότε δεν υπάρχει θέμα εδώ νομίζω. Το κριτήριο είναι το μέγεθος οθόνης που βολεύει καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απο πειρατικες τι παιρνει το κινητο;Πχ cyanogen;

 

Ότι υπάρχει (δεν είναι και πολλά) θα το βρεις εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι αγορασα το live with walkman ..τα καλυτερα χεω να πω ..αλλα χτες πχ το φορτισα στο 100% το εβγαλα απο την μπριζα και τ αφισα σε κατασταση αναμονης ολο το βραδυ.. το πρωι ηταν στο 60% η μπαταρια.. :/ τοσο κραταει? η το δικο μου εχει θεμα? γιατι αν το λειτουργησω κιολας.. σε 3 ωρες θα παει στο 20 %..
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να κρατάει τόσο. Κάποιο εφαρμογή κάνει χρήση της μπαραρίας στο παρασκήνιο. Τι έχεις εγκαταστήσει τελευταία;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι αγορασα το live with walkman ..τα καλυτερα χεω να πω ..αλλα χτες πχ το φορτισα στο 100% το εβγαλα απο την μπριζα και τ αφισα σε κατασταση αναμονης ολο το βραδυ.. το πρωι ηταν στο 60% η μπαταρια.. :/ τοσο κραταει? η το δικο μου εχει θεμα? γιατι αν το λειτουργησω κιολας.. σε 3 ωρες θα παει στο 20 %..

 

Αποκλείεται να κρατάει τόσο. Κάποιο εφαρμογή κάνει χρήση της μπαραρίας στο παρασκήνιο. Τι έχεις εγκαταστήσει τελευταία;

 

Ή εχασε το σημα οσο κοιμοσουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εε whatsapp,viber,zynga poker,skype,messenger fb .. τρονε τοσο πολυ αυτα? και οσο διαβαζα και παλιοτερα σχολια ελεγαν οτι παει καπως γρηγορα μεχρι το 50% και μετα αργει να κατεβει..

 

ααα και το εχω 3 μερες.. λεγανε οτι στν αρχη κραταει λιγοτερο και οτι σιγα σιγα οσο φορτιζει ξεφορτιζει κραταει περισσοτερο

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ααα και το εχω 3 μερες.. λεγανε οτι στν αρχη κραταει λιγοτερο και οτι σιγα σιγα οσο φορτιζει ξεφορτιζει κραταει περισσοτερο

 

Κατι σου τρωει τη μπαταρια,δε παιζει με τη καμια τετοια καταναλωση μιας και το δικο μου πεφτει πλεον στο 60-70% μετα απο 1 μερα κανονικης χρησης,για κοιτα μην εχεις αφησει τιποτα ενεργοβορους συγχρονισμους ανοικτους

 

 

Ριξε 1 ματια και στο παρακατω

http://antonis-news.blogspot.com/2011/01/blog-post.html

 

σσ

καποιος μοντ να τα ενωση αν θελει καθως απο κεκτημενη ταχυτητα πατησα παραθεση

Edited by zxr

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

εε whatsapp,viber,zynga poker,skype,messenger fb .. τρονε τοσο πολυ αυτα? και οσο διαβαζα και παλιοτερα σχολια ελεγαν οτι παει καπως γρηγορα μεχρι το 50% και μετα αργει να κατεβει..

 

ααα και το εχω 3 μερες.. λεγανε οτι στν αρχη κραταει λιγοτερο και οτι σιγα σιγα οσο φορτιζει ξεφορτιζει κραταει περισσοτερο

To viber κάνει τη ζημιά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

για κοίταξε την εφαρμογή LiveWare μήπως είναι αυτή που σου δημιούργει το πρόβλημα...

 

βρηκα το εξης...

οτα το συνδεω το κινητο με διπλά ακουστικα(εχουν δυο ηχειάκια) τοτε παιζει με τα ηχεία σε ανοικτή ακρόαση

ενω οταν συνδεω μονό ακουστικό(ενα ηχειάκι),τοτε οταν το βάζω σε ανοικτη ακροαση με "πετάει" απευθείας σε ακουστικα!!

πρεπει να ειναι καμια "πατάτα" της sony..

δεν εχω βρει κάποιο προφανη λόγο...

Link to comment
Share on other sites

οταν κανω κληση ο συνομιλητης ακουει παρασιτα

οταν τραβαω βιντεο μετα στην αναπαραγωγη παλι ακουγεται ενας θορυβος

εψαξα και βρηκα πως το προβλημα αυτο το εχουν συναντησει και αλλοι αλλα στο Χ10.μερικοι το ελυσαν με update αλλοι δεν τα καταφεραν.

 

αν συνομιλω η γραφω βιντεο με το handsfree δεν υπαρχει κανενα προβλημα οποτε υποθετω πως ειναι προβλημα του μικροφωνου?

 

εγω που δεν θελω να κανω update για να μην χασω το root πως θα προσπαθησω το φτιαξω?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Tα 4 εικονιδια στις γωνιες ειναι παντα στην αρχικη οθονη,η τα αφαιρουμε καπως?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Tα 4 εικονιδια στις γωνιες ειναι παντα στην αρχικη οθονη,η τα αφαιρουμε καπως?

 

Να αλλαξεις τα εικονιδια θες ή να τα βγαλεις ολα απο τις γωνιες;(μαζι και τον χωρο που μενει κενος στις γωνιες)

Αν εννοεις το δευτερο,μονο με καποιον αλλον launcher

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!σημερα αγορασα το ericsson with live walkman το επεξεργαστηκα σε ολα του τα; επιπεδα..μπηκα ασυρματα με το wifi στο internet αλλα μετα που προσπαθησα να ξανασυνδεθω δε μπαινει με τιποτα..εμφανιζει τα ασυρματα δικτυα αλλα παει να κανει σαρωση στο συγκεκριμενο που εχω σπιτι κ λεει συνεχως ''σαρωση-συνδεση-αποσυνδεση''......εχει ωρες που προσπαθω :( μπορει να βοηθησει καποιος???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!σημερα αγορασα το ericsson with live walkman το επεξεργαστηκα σε ολα του τα; επιπεδα..μπηκα ασυρματα με το wifi στο internet αλλα μετα που προσπαθησα να ξανασυνδεθω δε μπαινει με τιποτα..εμφανιζει τα ασυρματα δικτυα αλλα παει να κανει σαρωση στο συγκεκριμενο που εχω σπιτι κ λεει συνεχως ''σαρωση-συνδεση-αποσυνδεση''......εχει ωρες που προσπαθω :( μπορει να βοηθησει καποιος???

 

ρεσταρτ σε ρουτερ και τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δε γινεται κατι.πηγα κ σε ενα καταστημα απο οπου το πηρα κ δε ωγαλαμε ακρη.συνδεοταν κανονικα με το ασυρματο δικτυο εκει αλλα δε μπορουσε να μπει στο ιντερνετ... δε ξερω τι αλλο να κανω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!σημερα αγορασα το ericsson with live walkman το επεξεργαστηκα σε ολα του τα; επιπεδα..μπηκα ασυρματα με το wifi στο internet αλλα μετα που προσπαθησα να ξανασυνδεθω δε μπαινει με τιποτα..εμφανιζει τα ασυρματα δικτυα αλλα παει να κανει σαρωση στο συγκεκριμενο που εχω σπιτι κ λεει συνεχως ''σαρωση-συνδεση-αποσυνδεση''......εχει ωρες που προσπαθω :( μπορει να βοηθησει καποιος???

 

κλεινεις ρουτερ μονο

αν δεν πετυχει αυτο σβησε με κλειστο το ρουτερ το δικτυο ανοιξε το ρουτερ και μετα βαλε τον κοδικο και ισως μπει..για προσπαθησε

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

πως κοιταζουμε αν λειτουργει καποια εφαρμογη στο παρασκηνιο και τρωει τη μπαταρια? ευχαριστω
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...