Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου αν εχει απενεργοποιημενα τα δεδομενα δεν υπαρχει καμια περιπτωση να χρεωθει, οι εφαρμογες θα ψαχνουν να συνδεθουν μονες τους(οπως λες) αλλα δεν θα μπορουν αφου δεν θα υπαρχει δικτυο δεδομενων.

Το οτι σε καποιες εφαρμογες υπαρχει αδεια να κανει συναλαγες με το internet δεν παει να πει οτι θα ανοιγει τα δεδομενα μονη της, δεν μπορει να το κανει.

 

Μου το κάνει εμένα μια εφαρμογή, και συγκεκριμένα το easy battery saver, όταν το βάζω στο normal mode, με το που το βάζω, ανοίγει μόνο του τα data, και τρώει 1KB, το οποίο όσο μικρό και αν είναι, το χρεώνει ο πάροχος 1 ευρώ για την υπόλοιπη μέρα.

 

Παιδια καλησπερα.Μολις πριν λιγες ωρες απεκτησα κι εγω το κινητακι και ειναι σουπερ απλα θα ηθελα να ρωτησω κατι το οποιο δεν ξερω αν εχει αναφερθει.

Οταν σκρολλαρω μεσα στις ρυθμισεις ή σε καποια μενου με μικρα γραμματα κατα την κινηση της οθονης σαν να τρεμοπαιζουν τα γραμματα.Αυτο το κανει και σε σας?Ρωταω γιατι πριν ειχα ενα lg p500 που εχει ιδια αναλυση οθονης και δεν ειχε τετοιο θεμα.

 

Μου το κάνει καμιά φορά όταν έχω στο 50% την φωτεινότητα

Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει εμένα μια εφαρμογή, και συγκεκριμένα το easy battery saver, όταν το βάζω στο normal mode, με το που το βάζω, ανοίγει μόνο του τα data, και τρώει 1KB, το οποίο όσο μικρό και αν είναι, το χρεώνει ο πάροχος 1 ευρώ για την υπόλοιπη μέρα.

 

 

 

Μου το κάνει καμιά φορά όταν έχω στο 50% την φωτεινότητα

 

Φιλε την κατέβασα για να δω αυτό που γράφεις, άλλαξε προφίλ και ξετσεκαρε την επιλογή να μην σου ανοίγει τα data, το προφίλ που γράφεις ότι έβαλες και σε χρέωσε μόνος σου το επέλεξες και του έδωσες το δικαίωμα να έχει αυτή τη (κακή) ιδιότητα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε την κατέβασα για να δω αυτό που γράφεις, άλλαξε προφίλ και ξετσεκαρε την επιλογή να μην σου ανοίγει τα data, το προφίλ που γράφεις ότι έβαλες και σε χρέωσε μόνος σου το επέλεξες και του έδωσες το δικαίωμα να έχει αυτή τη (κακή) ιδιότητα.

 

Ναι, πρόβλημα δεν έχω, το παρατήρησα και το άλλαξα κατευθείαν

Απλά έδωσα παράδειγμα εφαρμογής που παρόλο που έχει ο χρήστης κλειστά τα δεδομένα, μπαίνει μόνη της

 

 

"Γινεται να μεταφερουμε τις εφαρμογες στην καρτα μνημης??? "

 

ρυθμίσεις-->εφαρμογές-->διαχείριση εφαρμογών, και σε κάθε εφαρμογή υπάρχει η δυνατότητα μεταφοράς στην κάρτα μνήμης. Σε μερικές δεν γίνεται. Μερικές εφαρμογές που έχουν widget, λένε πως αν το μεταφέρεις στην κάρτα μνήμης, δεν θα δουλεύει το widget. Υπάρχει και η εφαρμογή App2sd

Edited by sknotdie
Link to comment
Share on other sites

στο walkman, υπάρχει η δυνατότητα να παίξει μουσική βάσει καλλιτέχνη, άλμπουμ, ονομαστικά το κομμάτι, ή να φτιάξεις playlist. Πως γίνεται να παίζει ανάλογα με το πως είναι οργανωμένοι οι φακελοι; Αν δεν γίνεται στο walkman, υπάρχει κάποιο app;
Link to comment
Share on other sites

στο walkman, υπάρχει η δυνατότητα να παίξει μουσική βάσει καλλιτέχνη, άλμπουμ, ονομαστικά το κομμάτι, ή να φτιάξεις playlist. Πως γίνεται να παίζει ανάλογα με το πως είναι οργανωμένοι οι φακελοι; Αν δεν γίνεται στο walkman, υπάρχει κάποιο app;

 

 

κατεβασε τον player pro να βρεις την υγεια σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποση κατρτα να βαλω?16g θα κολλαει?

 

Υποτειθεται ότι οσο μεγαλύτερη κλάση,τοσο καλυτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ποση κατρτα να βαλω?16g θα κολλαει?

 

Το αν θα κολλάει δεν εξαρτάται από το μέγεθος. Μπορεί όμως να εξαρτάται από το class. Προτίμησε κάποια επώνυμη και από class 6 και πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαπιστωσα οτι το κινητο μας εχει ενα 'θεματακι'. Τα ασυρματα δικτυα wifi που εκπεμπουν στο καναλι 12 και 13 δεν τα 'βλεπει' καν. Το εχει διαπυστωσει κανεις αλλος αυτο;

Αυτο συμβαινει κυριως σε καφετεριες ή ξενοδοχεια που εχουν connex tv.

Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό. Μέχρι το κανάλι 11 βλέπει. Στο neo V είχε αναφερθεί ότι αλλάζοντας κάποιες παραμέτρους μπορούσε να δει τα 12 και 13. Σε κάποιους δούλεψε, σε κάποιους άλλους οχι.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το Sony Ericsson Live εδώ και 2,5 μήνες, μπορώ να πω είναι σχεδόν τέλειο κινητό για την απόδοση/τιμή του!

Ιδιαίτερο χαρακτηριστικό που μπορώ να ξεχωρίσω είναι ο ήχος αναπαραγωγής, που είναι εκπληκτικός. Τα μόνα αρνητικά θεωρώ πως είναι, η μπαταρία που τελειώνει αρκετά γρήγορα και η μικρή ενσωματωμένη μνήμη του τηλεφώνου.

Έχω όμως κάποιες απορίες:

  1. Πώς μπορούν να φανούν οι ιδιότητες ενός μηνύματος sms? Συγκεκριμένα, η ώρα αποστολής/παράδοσης. Σε άλλα κινητά πατώντας για λίγο πάνω στο μήνυμα υπάρχει τέτοια επιλογή στο μενού που εμφανίζεται, στο Live όμως όχι. Έτσι, αν έχω κλειστό το κινητό και μου έρθει κάποιο μήνυμα, όταν το ανοίξω λέει μόνο την ώρα παραλαβής του sms.
  2. Η ένδειξη "Απομένει λίγος ελεύθερος χώρος" μπορεί να απενεργοποιηθεί; Τις τελευταίες 2 μέρες μου το δείχνει μόνιμα. Η ελεύθερη μνήμη του τηλεφώνου είναι γύρω στα 40ΜΒ, παρόλο που τις περισσότερες εφαρμογές τις έχω στην κάρτα μνήμης.
  3. Έχω αναβαθμίσει την εφαρμογή TrackID που προϋπήρχε, όμως αντί να αντικαταστήσει την παλιά έκδοση, τώρα έχει 2 ξεχωριστές εφαρμογές, την παλιά και τη νέα έκδοση. Όμως δεν μπορώ να διαγράψω την παλιά. Τι φταίει;
  4. Ξέρει κανείς πότε θα είναι διαθέσιμη η επόμενη έκδοση του android για το Live?

DigiLab.gr ~ my-Fitness.gr ~ GreekNight.gr ~ Apaixtoi.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

 

1) Ποιο πρόγραμμα αποστολής sms χρησιμοποιείς; Έχεις δοκιμάσει το handcent;

2) Νομίζω πως όχι.

3) Μάλλον φταίει το ότι δεν είσαι root

4) Μέσα Απρίλη και μέτα ήταν το επίσημο ανακοινωθέν οπότε βάλε σε ένα μήνα εσύ για να είμαστε μέσα!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και τη γρήγορη απάντηση!

Χρησιμοποιώ την προεπιλεγμένη εφαρμογή για τα sms που έχει το κινητό, δεν έχω δοκιμάσει κάποια άλλη.

DigiLab.gr ~ my-Fitness.gr ~ GreekNight.gr ~ Apaixtoi.gr
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ. θα κοιταξω για class 6. η class 10 εχει 40ε :(
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,χρονια πολλα και Χριστος ανεστη. πηρα το συγκεκριμενο κινητο μεταχειρισμενο και εχω ενα προβλημα με τη φορτιση.ενω οταν το εχω συνδεδεμενο με η/υ φορτιζει κανονικα ενω οταν το βαλω στη πριζα με το ιδιο καλωδιο αφου ειναι αποσπομενο και δε φορτιζει,δοκιμασα και με αλλο φορτιστη και εκανε τα ιδια,γνωριζεται αν οφειλεται σε καποια ρυθμιση?επειδη ειναι το πρωτο μου android κινητο λεω μηπως ειναι κατι τετοιο.ευχαριστω εκ των προτερων Edited by pafel82
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,χρονια πολλα και Χριστος ανεστη. πηρα το συγκεκριμενο κινητο μεταχειρισμενο και εχω ενα προβλημα με τη φορτιση.ενω οταν το εχω συνδεδεμενο με η/υ φορτιζει κανονικα ενω οταν το βαλω στη πριζα με το ιδιο καλωδιο αφου ειναι αποσπομενο και δε φορτιζει,δοκιμασα και με αλλο φορτιστη και εκανε τα ιδια,γνωριζεται αν οφειλεται σε καποια ρυθμιση?επειδη ειναι το πρωτο μου android κινητο λεω μηπως ειναι κατι τετοιο.ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

Κάτι παρόμοιο συμβάινει και με εμένα. Ενώ αγόρασα δεύτερο καλώδιο δεν φορτίζει.

 

μ'αυτή την κάρτα θα είμαι ok? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553844

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

μ'αυτή την κάρτα θα είμαι ok? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553844

Παρε καποια καρτα απο Class 6 και πανω.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο συμβάινει και με εμένα. Ενώ αγόρασα δεύτερο καλώδιο δεν φορτίζει.

 

μ'αυτή την κάρτα θα είμαι ok? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553844

 

οποτε να υποθεσω οτι μπορει να ειναι θεμα του μοντελου του κινητου?ο φορτιστης μου φορτιζει κανονικα αλλο κινητο και το δικο μου δε φορτιζει απο του αλλου παρα μονο απο υπολογιστη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι και εγώ κάτοχος του Live και από χθες το απόγευμα αντιμετωπίζω πρόβλημα με το σήμα. συγκεκριμένα, είτε θα έχει δυο-τρεις γραμμές εμφανίζοντας το όνομα της εταιρείας και δε θα λειτουργεί αφού στους άλλους εμφανίζεται ως κλειστό, είτε δε θα έχει καμία γραμμή και θα λειτουργεί κανονικά για ένα μικρό διάστημα, είτε δε θα αναγνωρίζει καθόλου το δίκτυο.

Έχω κάνει αναβάθμιση αλλά τίποτα. Έχει τύχει σε κάποιον αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι και εγώ κάτοχος του Live και από χθες το απόγευμα αντιμετωπίζω πρόβλημα με το σήμα. συγκεκριμένα, είτε θα έχει δυο-τρεις γραμμές εμφανίζοντας το όνομα της εταιρείας και δε θα λειτουργεί αφού στους άλλους εμφανίζεται ως κλειστό, είτε δε θα έχει καμία γραμμή και θα λειτουργεί κανονικά για ένα μικρό διάστημα, είτε δε θα αναγνωρίζει καθόλου το δίκτυο.

Έχω κάνει αναβάθμιση αλλά τίποτα. Έχει τύχει σε κάποιον αυτό?

Κανε παλι την αναβαθμιση μηπως και φτιαξει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω το κινητό μια βδομάδα και ακόμη είμαι στο ψάξιμο... το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν το έχω κλειδωμένο ανοίγει ξαφνικά το φως χωρίς λόγο και ξανασβήνει... Έψαξα λίγο στο φόρουμ, διάβασα και κάποιον άλλον που είχε το αντίστοιχο πρόβλημα, αλλά δε βρήκα κάποια λύση για αυτό. Ξέρει κάποιος τι φταίει ή κάποιο τρόπο να σταματήσει να το κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω το κινητό μια βδομάδα και ακόμη είμαι στο ψάξιμο... το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν το έχω κλειδωμένο ανοίγει ξαφνικά το φως χωρίς λόγο και ξανασβήνει... Έψαξα λίγο στο φόρουμ, διάβασα και κάποιον άλλον που είχε το αντίστοιχο πρόβλημα, αλλά δε βρήκα κάποια λύση για αυτό. Ξέρει κάποιος τι φταίει ή κάποιο τρόπο να σταματήσει να το κάνει;

 

Μηπως εχεις περασμενη καποια εφαρμογη για mp3 download(δε θυμαμαι ποια ακριβως)?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις περασμενη καποια εφαρμογη για mp3 download(δε θυμαμαι ποια ακριβως)?

 

Όχι, γενικά δεν έχω κατεβάσει καμιά εφαρμογή σετικά με τραγούδια (εκτός φυσικά από αυτές που είχε ήδη το κινητό) και έκλεισα ότε έχει σχέση με το να συνδέεται μόνο του στο ίντερνετ (ή τουλάχιστον έτσι νομίζω :O) Ευχαριστώ πολύ πάντως!!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...