Jump to content

[Επίσημο] Alcatel OT-990


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Ναι φυσικά και γίνεται να υπερχρονιστεί, .......................

Τώρα σχετικά με την αγγελία που παραθέτεις, ο συγκεκριμένος πωλητής γράφει αρκετές ανακρίβειες, αλλά τι να πεις ;

 

Nαι όντως τα περισσότερα που γράφει δεν ισχύουν

Το κινητό φοράει 2.2 από μαμά και αναβαθμίζετε μέχρι 2.3.4 .

Επίσης κόστιζε 130 ευρό και οχι 170 και τώρα με μια αναζήτηση στο skroutz το βρίσκεις στα 115.44 € !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 620
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας πως γινεται σε alcatel 990 2.3.4 με τι προγραμμα να κατεβασω ευχαπιστω

 

Καλύτερα να ρωτήσεις στο αντίστοιχο θέμα της συσκευής σου θα ξέρουν καλύτερα . http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313661

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μετά απο πολύ καιρό και αφού κανείς δεν έχει γράψει κάτι στο συγκεκριμένο thread ήθελα να πω πως μια CyanogenMod 7 ετοιμάζεται... ειναι ακόμα σε alpha στάδιο και περιμένουμε εξελίξεις! Ο τύπος που την φτιάχνει βρίσκετε σε αυτό το site http://x-ewra.blogspot.ru/ !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου!!!!

Εχει κανείς να μου πρωτίνει κανενα καλο rom για το κινητό μου?

εχω ψαξει στο google γενικα αλλα δεν τα εμπιστεύωμαι....

Θέλω να το δώ(μικρογραφια) πρίν το κατεβάσω, να ξερω λεπτομέρειες (τι περιεχει) και να εινα δοκιμασμενο(μην κολαει).....

Ευχαριστω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου!!!!

Εχει κανείς να μου πρωτίνει κανενα καλο rom για το κινητό μου?

εχω ψαξει στο google γενικα αλλα δεν τα εμπιστεύωμαι....

Θέλω να το δώ(μικρογραφια) πρίν το κατεβάσω, να ξερω λεπτομέρειες (τι περιεχει) και να εινα δοκιμασμενο(μην κολαει).....

Ευχαριστω!!!!!!

 

Εδώ συγκεντρώνονται όλες οι rom. Στο 2ο ποστ ειναι οι rom για 2.2 και στο 5ο ποστ ειναι οι rom για 2.3 . http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1748885

Μπορείς να δεις και εδώ κάποιες φωτογραφίες απο rom http://ot-990.blogspot.gr/search/label/ROMs αλλά και στο youtube βιντεο!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ συγκεντρώνονται όλες οι rom. Στο 2ο ποστ ειναι οι rom για 2.2 και στο 5ο ποστ ειναι οι rom για 2.3 . http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1748885

Μπορείς να δεις και εδώ κάποιες φωτογραφίες απο rom http://ot-990.blogspot.gr/search/label/ROMs αλλά και στο youtube βιντεο!

 

Ευχαριστω πολυ!!!!!!

Εσείς ποια rom μου προτείνεται να εινα καλη και λειτουργική για 2.3?

Μήπως υπάρχει καμία rom με ελληνίκα?

Edited by paul29
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Καινούργιος στο φορουμ, και θα ήθελα να θέσω το εξής πρόβλημα που έχω. ΤΟ ot 990 μου, μου βγάζει το μήνυμα "μνημη μηνυματων κειμενου πληρης", ενώ δεν υπάρχει κανένα μήνυμα στο τηλέφωνο. Έχει κάποιος άλλος αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα, και αν ναί ποιά λύση υπάρχει;. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει, μου έχει σπάσει τα νεύρα.!!! Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!!!!!!

Εσείς ποια rom μου προτείνεται να εινα καλη και λειτουργική για 2.3?

Μήπως υπάρχει καμία rom με ελληνίκα?

 

 

-Marina Rom lite και

-TheMOONSTONE

είναι εξίσου κάλες και ελαφριές "λένε" δεν εχω δοκιμάσει κάποια και δεν ξέρω αν έχει ελληνικά(φαντάζομαι δεν έχει). Προσωπικά περιμένω με ανυπομονησία την Cyanogenmod 7.

 

Καλησπέρα παιδιά. Καινούργιος στο φορουμ, και θα ήθελα να θέσω το εξής πρόβλημα που έχω. ΤΟ ot 990 μου, μου βγάζει το μήνυμα "μνημη μηνυματων κειμενου πληρης", ενώ δεν υπάρχει κανένα μήνυμα στο τηλέφωνο. Έχει κάποιος άλλος αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα, και αν ναί ποιά λύση υπάρχει;. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει, μου έχει σπάσει τα νεύρα.!!! Ευχαριστώ.

 

Φίλε μου καλώς ήρθες στην παρέα μας! Είναι συχνό φαινόμενο όταν γεμίζει η rom του κινητού. Αυτό συμβαίνει είτε επειδή έχεις βάλει πολλές εφαρμογές και η ρομ γέμισε με συνολικά 158,38mb είτε απο την περιττή μνήμη cache που πρέπει να σβήνεις που και που. Kαλό θα ήταν να περάσεις κάποιες εφαρμογές στην κάρτα μνήμης με την εφαρμογή app2sd για να ελευθερώσεις χώρο. Το πρόγραμμα αυτό σε κάθε εκκίνηση του σε ρωτάει να σβήσεις και την περιτή μνήμη cache! To πρόβλημα δηλαδή είναι οτι όταν γεμίζει η μνήμη το κινητό βγάζει σαν σφάλμα οτι έχει γεμίσει απο μηνύματα κάτι που πρακτικά είναι λάθος!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ συγκεντρώνονται όλες οι rom. Στο 2ο ποστ ειναι οι rom για 2.2 και στο 5ο ποστ ειναι οι rom για 2.3 . http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1748885

Μπορείς να δεις και εδώ κάποιες φωτογραφίες απο rom http://ot-990.blogspot.gr/search/label/ROMs αλλά και στο youtube βιντεο!

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου, και εγω ακουσα πολυ καλα λογια για την (Cyanogenmod 7)......

ποτε περιπου θα βγει?

τι θα περιεχει?

θα μπορεσεις να με ενημερωσεις οταν θα βγει για να ξερω?

Link to comment
Share on other sites

εδω και 2 εβδομαδες προσπαθω να βρω ενα καταστημα το οποιο πουλαει το alcatel ot 990 σε μοβ χρωμα ομως..καθε μαγαζι του κοιταξα σε μοβ χρωμα ειναι εξαντλημενο αν γνωριζει καποιος κανενα καταστημα σας παρακαλω ενημερωστεμε... Edited by V_For_Vaggelas
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου, και εγω ακουσα πολυ καλα λογια για την (Cyanogenmod 7)......

ποτε περιπου θα βγει?

τι θα περιεχει?

θα μπορεσεις να με ενημερωσεις οταν θα βγει για να ξερω?

 

H τελική σταθερή έκδοση ίσως αργήσει αρκετά... Αν και αυτό είναι κάτι που δεν μπορώ να γνωρίζω. Είναι καθαρά στο χέρι του developer που ασχολείται με αυτή την rom! Τα ίδια ισχύουν και για το τι θα έχει μέσα η rom. Το μόνο που γνωρίζω είναι οτι σίγουρα θα έχει πολύ καλή δυνατότητα στο overclocking του κινητού. Βεβαίως και θα ενημερώσω αν δω οτι βγήκε η τελική έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

εδω και 2 εβδομαδες προσπαθω να βρω ενα καταστημα το οποιο πουλαει το alcatel ot 990 σε μοβ χρωμα ομως..καθε μαγαζι του κοιταξα σε μοβ χρωμα ειναι εξαντλημενο αν γνωριζει καποιος κανενα καταστημα σας παρακαλω ενημερωστεμε...

 

σκέψου και εγώ το πήρα όταν προτοβγήκε και το μόνο χρώμα που είχαν ήταν το μπλεδίζον μαύρο. Στα media markt είχαν κάποια άλλα χρώματα αλλά δεν θυμάμαι έχει περάσει καιρός. Για ρίξε μια ματια...

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανενα νεο για τη cyanogenmod 7?

Aρχικά να πούμε οτι η rom είναι unofficial δηλαδή είναι βασισμένη πάνω στην CM αλλά δεν την απαντήσουν developers της CM. Ακόμα να αναφέρω οτι είδα πως συζητάνε για κατασκευή CM9 για το ot990.(Εχουν ένα θεματάκι με τον armv6 επεξεργαστή του ot990. Δεν μπορούν να κάνουν compile 3.x kernel αλλα μόνο patch σε 2.6.35 kernel)

Και το πιο νεότερο που διάβασα για cm7 είναι οτι απο alpha πέρασε σε στάδιο beta. Αναμένουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου!

Χθες προσπάθησα να κάνω root το κινητο με την μεθοδο της σελιδας (31 απο τον Mr Gmtos) αλλα δεν τα κατάφερα και δεν ξέρω το γιατί....

Της εντολές τις ακολουθησα κατα γράμμα......

Οταν ετρεχα το Clockwork και ανοιξα το αρχειο (install.bat) στο περιβαλλον dos που ανοιγει φορτώνει τρεια αρχεια, εμενα με κολούσε στο δεύτερο.... οταν πηγαινέ να φορτώσει το αρχείο (recovery)

Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου!

Χθες προσπάθησα να κάνω root το κινητο με την μεθοδο της σελιδας (31 απο τον Mr Gmtos) αλλα δεν τα κατάφερα και δεν ξέρω το γιατί....

Της εντολές τις ακολουθησα κατα γράμμα......

Οταν ετρεχα το Clockwork και ανοιξα το αρχειο (install.bat) στο περιβαλλον dos που ανοιγει φορτώνει τρεια αρχεια, εμενα με κολούσε στο δεύτερο.... οταν πηγαινέ να φορτώσει το αρχείο (recovery)

Τι να κάνω?

 

Ο τρόπος που έχω βρεί και έχω μεταφράσει αναφέρετε στην περίπτωση που το κινητό είναι ενημερωμένο στην 2.3!

Το κινητό σου είναι 2.3 ή 2.2 ? Αν είναι 2.3 και παρόλο αυτα δεν γίνετε τότε μπορεί να υπάρχει πρόβλημα στην περίπτωση που έχεις 64bit windows και όχι 32bit.

Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος που έχω βρεί και έχω μεταφράσει αναφέρετε στην περίπτωση που το κινητό είναι ενημερωμένο στην 2.3!

Το κινητό σου είναι 2.3 ή 2.2 ? Αν είναι 2.3 και παρόλο αυτα δεν γίνετε τότε μπορεί να υπάρχει πρόβλημα στην περίπτωση που έχεις 64bit windows και όχι 32bit.

 

Το κινητό ειναι 2.3 και το δοκίμασα σε xp 32bit

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ειναι 2.3 και το δοκίμασα σε xp 32bit

 

Διάβασα ξανά τις οδηγίες και δεν βλέπω κάποιο λάθος.

Θα ήθελα να σε βοηθήσω περισσότερο αλλά επειδή δεν είναι μια διαδικασία που μπορώ να επαναλάβω είναι δύσκολο να θυμηθώ λεπτομέρειες! Είμαι σίγουρος όμως ό,τι δεν έκανα τίποτα λιγότερο και τίποτα περισσότερο από ό,τι γράφει το κείμενο. Το πιο σημαντικό κομμάτι είναι πιστεύω να κατανοήσεις τους συνδυασμούς πλήκτρων και να το κάνεις ακριβώς όπως λέει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε το κινητό αυτό να περνη πολλές εφαρμογές γιατί έχω ελεύθερο 34mb και μόλις κάνω εγκατάσταση μια εφαρμογή μου λεη μνήμη πλήρης διαγράψτε αρχεία

 

Eπισης κανενα προγραμμα για βιντεο κληση

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε το κινητό αυτό να περνη πολλές εφαρμογές γιατί έχω ελεύθερο 34mb και μόλις κάνω εγκατάσταση μια εφαρμογή μου λεη μνήμη πλήρης διαγράψτε αρχεία

 

Eπισης κανενα προγραμμα για βιντεο κληση

 

Για να περνάς ένα μέρος της εφαρμογής στην καρτα δοκίμασε το app2sd

Για να περνάς"σχεδόν"όλη την εφαρμογή στην κάρτα sd πρέπει να κάνεις root το κινιτό και διαμέρισμα "partition" ext2 στη κάρτα μνήμης.

Για να το κάνεις root αν φοράει 2.2 και παράλληλα να κάνεις partition κοίτα εδώ Τip: Mπορείς να το κάνεις και με νεότερη έκδοση superoneclick.

Αν έχεις κάνει την ενημέρωση σε 2.3 Μπορείς να κάνεις root όπως λέει εδώ και την ίδια διαδικασία για partition στο προηγούμενο link.

 

Για βίντεο κλήση δεν ξέρω. Αν θυμάμαι καλα είχε αναφέρει κάποιος την εφαρμογή Fring. Το skype δεν κάνει βίντεο κλήση σε κανένα κινητό με armv6 επεξεργαστή όπως του ot990.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να σβήσουμε μόνιμα τις σαβούρες που έχει μέσα το κινητό όπως facebook κ.α ?
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ξανά τις οδηγίες και δεν βλέπω κάποιο λάθος.

Θα ήθελα να σε βοηθήσω περισσότερο αλλά επειδή δεν είναι μια διαδικασία που μπορώ να επαναλάβω είναι δύσκολο να θυμηθώ λεπτομέρειες! Είμαι σίγουρος όμως ό,τι δεν έκανα τίποτα λιγότερο και τίποτα περισσότερο από ό,τι γράφει το κείμενο. Το πιο σημαντικό κομμάτι είναι πιστεύω να κατανοήσεις τους συνδυασμούς πλήκτρων και να το κάνεις ακριβώς όπως λέει.

 

Καλησπερα φιλαρακι.... Τελικα τα καταφερα και το εκανα, αλλαξα υπολογιστη και πετυχε.... Τωρα περιμενω να βγει Cyanogenmod 7 για να την περασω!!!! Οταν το κανεις και αυτο ενημερωσε με σε παρακαλω.....

Ευχαριστω...!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλαρακι.... Τελικα τα καταφερα και το εκανα, αλλαξα υπολογιστη και πετυχε.... Τωρα περιμενω να βγει Cyanogenmod 7 για να την περασω!!!! Οταν το κανεις και αυτο ενημερωσε με σε παρακαλω.....

Ευχαριστω...!

 

Ωραίος φίλε!! Χαίρομαι! Με προσοχή τώρα μην brickάρει το κινητό

Πρόσεχε μην μετακινήσεις η σβήσεις καμία εφαρμογή συστήματος. ;)

Για CM7 ρίχνω τακτικές ματιές.. θα ενημερώσω!

 

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να σβήσουμε μόνιμα τις σαβούρες που έχει μέσα το κινητό όπως facebook κ.α ?

 

δες στο σχόλιο που βρίσκεται πάνω απο το δικό σου δηλαδή εδώ

 

Πιο συγκεκριμένα αν είσαι root μπορείς να σβήσεις-μετακινήσεις όλες τις εφαρμογές! (με προσοχή όχι τις βασικές του συστήματος)

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Παιδεία καλησπέρα. Τελικά πάλευα όλο το βράδυ και κατάφερα αρκετά. Πέρασα όλες τις ρομ marina, moonstone και cm7 alpha2 και κατέληξα στην τελευταία σαν την καλύτερη. Κατάφερα και έφτιαξα και το gps και τώρα κλειδώνει σήμα πάντα σε 10 δευτερόλεπτα και είμαι σε όλα κομπλέ. Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι η μπροστινή κάμερα ανοίγη αλλά φαίνονται τα πάντα σκοτεινά. Με όλες τις ρομ που το κοίταξα κάνει το ίδιο πράγμα ακόμα και όταν έβαλα και την επίσημη 2,3,4 μέσα από την εφαρμογή της alcatel. Θέλω να ρωτήσω αν αυτό διορθώνεται και επίσης ποιες εφαρμογές δουλεύουνε κανονικά ώστε να πραγματοποιηθεί βίντεο κλήση από το κινητό χωρίς προβλήματα ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...