Jump to content

[Επίσημο] Motorola DEFY™+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

300 ευρώ σε Γερμανό & Cosmote

 

Απορώ... όταν η cosmote το defy το έδινε 399€ (είχε στην αρχή 499€? ή όχι)άν θυμάμαι καλά, εγώ το πήρα από pixmania pro με 260€

 

Sent from my MB525

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς η Motorola αναθεώρησε (και καλά έκανε) την τιμολογιακή πολιτική της έτσι ώστε οι συσκευές της να είναι πιο προσιτές, βλέπε και τα 149 ευρώ που στοιχίζει το Motorola Fire στη Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

θα κανεις λαλακια......χαχαχαχ..ειπαμε αντοχη στο νερο..κανεις δεν ειπε οτι ειναι υποβρυχιο!

παρεπιπτοντως πριν απο 2 βδομαδες(μετα απο 11 μηνες απροβληματιστης χρησης) το κινητο μου καταλαθος βυθιστηκε σε λεκανη με νερο(εννοειται επεσε καταλαθος).το πηρα γρηγορα μεσα απο το νερο το σκουπισα με χαρτι κουζινας....μετα εβγαλα γρηγορα μπαταρια-καρτες και το φυσηξα καλα με ενα φυσητηρα που εχουμε στη δουλεια!καθαρισα τα παντα με βαμβακι και οινοπνευμα και μετα ξανα φυσημα!οταν ανοιξα το καπακι της μπαταριας δεν φαινοταν καπου να εχει παρει υγρασια.εδω και 2 βδομαδες μετα το συμβαν το κινητο δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο και δουλευει καμπανα!δεν θελω να σκεφτομαι καν το ενδεχομενο να συνεβαινε αυτο το γεγονος σε κανενα galaxy sii.

Link to comment
Share on other sites

το έχει δοκιμάσει κανείς ή θα κάνω λαλακία

 

το τηλεφωνο ειναι water resist Oχι waterproof που σημαινει αμα βραχει δεν θα παθει κατι οχι αμα το ριξεις στην θαλασσα για πανω απο 1 λεπτο και πανω απο 1 μετρο αμα θες τελειως αδιαβροχη συσκευη αγορασε προφυλακτικα χωρις ελαια διαφανα παιρνα τα απο πανω απο οποιδηποτε συσκευη και καλο μπανιο υποψιν μην ξεχασεις να το δεσης στην ακρη

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
όλα οκ σήμερα του έβαλα την κάρτα κ αρχίζει η δοκιμή....τι class microsd να πάρω η δεν έχει σημασία?

 

Με όσο το δυνατόν μεγαλύτερο class, κατά προτίμηση class 10 ή 6. Το μέγεθος εξαρτάται από το πόσα χρήματα διατίθεσαι να δώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τι class microsd να πάρω η δεν έχει σημασία?

 

Πάρε 6ρα, αν τη βρεις σε λογική τιμή,

αλλά & η 4ρα την κάνει τη δουλειά της.

Η 6ρα είναι περισσότερο για HD video, αλλά γενικά,

όσο μεγαλύτερη class τόσο πιο γρήγορα μεταφέρονται τα δεδομένα

& πιο γρήγορα τρέχουν οι εφαρμογές αν τις εγκαταστήσεις στην sd.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Αυτή τη στιγμή είμαι κάτοχος ενός Samsung Galaxy 3 και μετά από πολλές custom rom κατέληξα να παίζω με την official "πειραγμένη" από εμένα. Το θέμα γενικότερα το ψάχνω και εδώ έρχεται η ερώτηση προς εσάς. Αξίζει η αγορά του Defy+; Σε αυτά τα χρήματα, υπάρχει κάποιο άλλο πιο γρήγορο και με καλή οθόνη; Εμένα αυτό με ενδιαφέρει. Δεν με νοιάζει να βγάζει φώτο 5 ή 6 mpixel. Για φωτογραφίες και video έχω τις αντίστοιχες συσκευές.

Με νοιάζει το κινητό να μην κολλάει! Όσοι κάτοχοι Defy+ έχετε παρατηρήσει κάποιο σημαντικό πρόβλημα στην λειτουργία του;

Συγκρινόμενο με Samsung Galaxy Ace και Sony-Ericsson Xperia mini, τι έχετε να πείτε; Δεν αναφέρω κάποιο Htc γιατί σε αυτά τα χρήματα έχουν υποδεέστερες οθόνες!

Edited by evans_405
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σε όλους.

 

Αυτή τη στιγμή είμαι κάτοχος ενός Samsung Galaxy 3 και μετά από πολλές custom rom κατέληξα να παίζω με την official "πειραγμένη" από εμένα. Το θέμα γενικότερα το ψάχνω και εδώ έρχεται η ερώτηση προς εσάς. Αξίζει η αγορά του Defy+; Σε αυτά τα χρήματα, υπάρχει κάποιο άλλο πιο γρήγορο και με καλή οθόνη; Εμένα αυτό με ενδιαφέρει. Δεν με νοιάζει να βγάζει φώτο 5 ή 6 mpixel. Για φωτογραφίες και video έχω τις αντίστοιχες συσκευές.

Με νοιάζει το κινητό να μην κολλάει! Όσοι κάτοχοι Defy+ έχετε παρατηρήσει κάποιο σημαντικό πρόβλημα στην λειτουργία του;

Συγκρινόμενο με Samsung Galaxy Ace και Sony-Ericsson Xperia mini, τι έχετε να πείτε; Δεν αναφέρω κάποιο Htc γιατί σε αυτά τα χρήματα έχουν υποδεέστερες οθόνες!

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

Ευχαριστώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

Ευχαριστώ.

 

 

Σορυ δεν το είχα προσέξει! Τουλάχιστον μπορείτε να μου απαντήσετε στο πρώτο σκέλος, ως αναφορά αν έχει κάποιο σημαντικό η συγκεκριμένο πρόβλημα. Διάβασα όλο το ποστ αλλά δεν παρατήρησα κάτι συγκεκριμένο πέραν ατομικών προβληματισμών!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε γενικές γραμμές η συσκευή δεν έχει προβλήματα. Ωστόσο σε παραπέμπω σε άλλο χώρο όπου γίνονται αποκλειστικά τέτοιες συζητήσεις και εκεί θα πάρεις πιο ολοκληρωμένες απόψεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η χειροτερη λειτουργια του κινητου δλδ η φωνητικες εντολες, μου ελυσε τα χερια και το προβλημα!!Ολα καλα.

Πληροφοριακα, σε περιπτωση που σε καποιον φαει κοκομπλοκο το κινητο, μπορειτε να μπειτε στις εφαρμογες και αρα στις ρυθμισεις και να το παλεψετε απο εκει! :)

Edited by kohiba9
Το προβλημα λυθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσπαθώντας να εγκαταστήσω την MS2Ginger μάλλον μπρικαρα το κινητό μου.

Μόλις βάλω την μπαταριά εμφανίζει το λογότυπο της Motorola και μετά μια μαύρη οθόνη με το εξής μήνυμα.

Bootloader

09.10

Err:A5,69,00,00,27

 

Battery OK

OK to Program

Transfer Mode:

USB"

Το κινητό αγοράστηκε απο ελληνικό eshop αλλά πρέπει να είναι γαλλικό γιατί το κουτί είναι στα γαλλικά.

MSN:M776QWH5L6

Model:SM3175AP5E1

Καμία ιδέα?

 

Μέτα απο πολλές προσπάθειές εγκαταστάσεις διαφορετικών sbf βρήκα μια που μου δούλεψε αλλα δεν εχω ελληνικά.

4.5.1-134_DFP-1321

Edited by glompos21
Link to comment
Share on other sites

το κλασικό λάθος..... εμ δεν διαβάζετε τις οδηγίες.... ο άνθρωπος λέει ότι για defy + δεν φλασαρεις sbf με rsdlite.... τώρα έτσι πως είσαι κάνε ροοτ και περνα μόνο από clockwork mode το zip για την ms2ginger

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τώρα έτσι πως είσαι κάνε ροοτ και περνα μόνο από clockwork mode το zip για την ms2ginger

 

Το έκανα αυτό και μου εμφανίζει μονό κινέζικα.

 

Τελικά έκανα factory reset και ξανά έβαλα την Αγγλική.

Μέτα εγκατέστησα το MoreLocale 2 και MultiLing Keyboard.

Edited by glompos21
Link to comment
Share on other sites

Κάτι κανείς λάθος....επίσης έχει κυκλοφορήσει και sbf κεντρικής ευρώπης.με ελληνικά

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα κατα πρωτον κ καλα Χριστουγεννα.Μπορω να την περασω κ εγω αυτη που εχει ελληνικα κ αν ναι με ποιον τροπο. μέσο RSD...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

βασικα μπορεις να περασεις το nandbackup μεσω cwm! Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...