Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση σε Gingerbread 2.3.3


harvik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι η πρώτη φορά που η αγγλική samsung βγάζει ελαττωματικό firmware. Και για μένα ούτε η JVR θα έπρεπε να είναι η επίσημη καθώς έχει και αυτή τα προβλήματά της.

 

ειναι παντως πολυ καλυτερη απο την JVQ.για τα δικα μου γουστα τουλαχιστον.οπως και να εχει βιαστηκαν πολυ.εκτος αν εχουν κανει κανενα θαυμα εκει στην αγγλια και ολα δουλεουν αψογα

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειναι παντως πολυ καλυτερη απο την JVQ.για τα δικα μου γουστα τουλαχιστον.οπως και να εχει βιαστηκαν πολυ.εκτος αν εχουν κανει κανενα θαυμα εκει στην αγγλια και ολα δουλεουν αψογα

Επειδη εκατσα αρκετο καιρο με την JVQ, ηταν μια παρα πολυ καλη και πολλα υποσχομενη ρομ και γιαυτο ειχα γραψει πολλες φορες οτι περιμενω πολλα απο την επισημη 2.3.4. Δυστυχως, ειχα καποια χτυπητα bugs τα οποια επρεπε να λυθουν. Απο τη στιγμη που εδωσαν αυτη σαν επισημη στην Αγγλια κιολας, μαλλον δεν πρεπει να περιμενουμε πολλα πλεον απο τη samsung.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εκατσα αρκετο καιρο με την JVQ, ηταν μια παρα πολυ καλη και πολλα υποσχομενη ρομ και γιαυτο ειχα γραψει πολλες φορες οτι περιμενω πολλα απο την επισημη 2.3.4. Δυστυχως, ειχα καποια χτυπητα bugs τα οποια επρεπε να λυθουν. Απο τη στιγμη που εδωσαν αυτη σαν επισημη στην Αγγλια κιολας, μαλλον δεν πρεπει να περιμενουμε πολλα πλεον απο τη samsung.

 

θα δειξει...δε λεω η ελληνικη sam ειναι για κλαμματα,αλλα ας μη ξεγραφουμε ακομα το γαλαξια,ποιος ξερει μπορει να δουμε και αλλη αναβαθμηση στο μελλον

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως νομιζω οτι όλες οι 2.3.4 που δοκιμασα ηταν γεματες έντομα (bugs), και εχω δοκιμασει jvp και jvq. Μου μενει η jvr να δω, αλλα στις 2 προηγουμενες ειχα θεματα και με το μπλε δοντι, και με force close και με κλησεις που εχανα, αλλα και με τον επαγγελματια εκτοξευτή (launcher pro). Στην ταχυτητα δεν ειδα καποια βελτιωση σε σχεση με 2.2.1, με εξαιρεση την καλυτερη πλοηγηση στο διαδικτυο, αλλα και την καλυτερη διαρκεια στην μπαταρια, με jvp. Δεν ξερω τι κανουν αλλες εταιρειες με την υποστηριξή των κινητών τους, αλλα το να εχουμε καθε 2 βδομαδες μια νεα εκδοση που δεν διορθωνει τα προηγουμενα ελαττωματα δε μου λεει και κατι....Θα προτιμουσα να βγαζανε μια εκδοση τελικη και να στανιαρουμε γιατι και το συνεχες φλασαρισμα κατανταει κουραστικο:p
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι κανουν αλλες εταιρειες με την υποστηριξή των κινητών τους, αλλα το να εχουμε καθε 2 βδομαδες μια νεα εκδοση που δεν διορθωνει τα προηγουμενα ελαττωματα δε μου λεει και κατι....Θα προτιμουσα να βγαζανε μια εκδοση τελικη και να στανιαρουμε γιατι και το συνεχες φλασαρισμα κατανταει κουραστικο:p

 

μα δεν έχουμε κάθε 2 εβδομάδες νέα έκδοση :)

 

το ότι υπάρχει unofficial (έστω κι αν είναι σκόπιμα leaked από την σαμι) κάθε λίγο και λιγάκι δεν σημαίνει ότι πρέπει να φλασάρεις κιόλας

γιατί πρέπει πάντα να ρίχνουμε το φταίξιμο στην εταιρία, όπως επίσης και για τα bugs καλό θα είναι να τεστάρουμε τις στοκ εκδόσεις (είτε κερνελ είτε ρομ) γιατί πολλές φορές προβλήματα δημιουργούνται επειδή ο καθένας πειράζει τα πράγματα χωρίς να ξέρει

Link to comment
Share on other sites

σαφως φίλε μου και δεν πρέπει να φλασάρουμε καθε διαρροή...Στην τελική ανεπίσημη έιναι, οπότε λογικό είναι να έχει πολλά έντομα...Παρόλαυτα ακόμα και οι επίσημες 2.3.3 που είχαν κυυκλοφορήσει είχαν θεματάκια (π.χ battery drain), ενώ από ότι διαβάζω, ακόμα και η επίσημη 2.3.4 της Αγγλίας πρέπει να έχει κληρονομήσει τα προβληματάκια της ανεπίσημης jvq...
Link to comment
Share on other sites

σαφως φίλε μου και δεν πρέπει να φλασάρουμε καθε διαρροή...Στην τελική ανεπίσημη έιναι, οπότε λογικό είναι να έχει πολλά έντομα...Παρόλαυτα ακόμα και οι επίσημες 2.3.3 που είχαν κυυκλοφορήσει είχαν θεματάκια (π.χ battery drain), ενώ από ότι διαβάζω, ακόμα και η επίσημη 2.3.4 της Αγγλίας πρέπει να έχει κληρονομήσει τα προβληματάκια της ανεπίσημης jvq...

Απο αυτα που διαβασα η επισημη της Αγγλιας ειναι η ανεπισημη JVQ, γιαυτο και πολλοι εδω μεσα απογοητευτηκαμε.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θέλω να περάσω την official 2.3.3 της Cosmote (ως τώρα με την official 2.2), οπότε και έκανα αρχικά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Σβήστηκαν οι εφαρμογές όλα καλά, αλλά θέλω να σβήσω και ότι άχρηστο φάκελο έχουν δημιουργήσει στην εσωτερική μνήμη. Θα πρέπει να το κάνω χειροκίνητα; Πως ξέρω ότι δεν θα σβήσω κάτι του συστήματος;

 

edit: άκυρο, απ' ότι κατάλαβα με το hard reset (*2767*3855#) σβήνονται και αυτά.

Edited by fandango
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λιγη βοηθεια... κουμπωνω τον γαλαξια στο πισι και μου λεει πως φοραει την πιο καινουρια εκδοση. Αλλα εχω την 2.2 froyo... Αυτη η αναβαθμιση μπορει να πραγματωθει μεσω του kies; και αν ναι πως;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λιγη βοηθεια... κουμπωνω τον γαλαξια στο πισι και μου λεει πως φοραει την πιο καινουρια εκδοση. Αλλα εχω την 2.2 froyo... Αυτη η αναβαθμιση μπορει να πραγματωθει μεσω του kies; και αν ναι πως;

 

Γράφοντας *2767*4387264636# τι product code σου βγάζει ?

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Παίζει κάτι με το τελικό ς και την έκδοση 2.3.3; Δεν μπορώ να γράψω λέξεις που τελειώνουν σε 'ς'
Link to comment
Share on other sites

SELLOUT SMS

[1] Sellout SMS : OFF

[2] PCode: GT - I 9000HKYEUR

[3] Mode : Prod

 

Δεν έχει δωθεί επίσημα η 2.3.3 για όσες συσκευές έχουν product code EUR. Έχει δωθεί μόνο για COS και VGR.

 

Λογικά θα δωθεί τις επόμενες ημέρες ;)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα μου λέει COS αλλά δεν κάνει καμία αναβαθμισει με το Kies. Τι μπορώ να κάνω?

 

SELLOUT SMS

[1] Sellout SMS : OFF

[2] PCode: GT - I 9000HKDCOS

[3] Mode : Prod

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα μου λέει COS αλλά δεν κάνει καμία αναβαθμισει με το Kies. Τι μπορώ να κάνω?

 

SELLOUT SMS

[1] Sellout SMS : OFF

[2] PCode: GT - I 9000HKDCOS

[3] Mode : Prod

 

1) Ποιά rom φοράς.

2) Δηλαδή τι σου λέει το kies. Ότι έχεις το πιο πρόσφατο λογισμικό ή ότι είναι αδύνατη η αναβάθμιση;

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

1) Ποιά rom φοράς.

2) Δηλαδή τι σου λέει το kies. Ότι έχεις το πιο πρόσφατο λογισμικό ή ότι είναι αδύνατη η αναβάθμιση;

 

To official. Froyo. Είχα κάνει αναβαθμισει όταν είχε βγει

Μου λέει ότι έχω το πιο πρόσφατο λογισμικό

Έχω την τελευταία έκδοση του Kies

Link to comment
Share on other sites

To official. Froyo. Είχα κάνει αναβαθμισει όταν είχε βγει

Μου λέει ότι έχω το πιο πρόσφατο λογισμικό

Έχω την τελευταία έκδοση του Kies

 

Άλλη μια τραγική περίπτωση στο kies. Είτε το πρόγραμμα έχει φάει κόλλημα είτε οι servers της samsung έχουν γονατίσει. Στην πρώτη περίπτωση δοκίμασε να το απεγκαταστήσεις και να το εγκαταστήσεις ξανά. Στη δεύτερη δεν μπορείς παρά να περιμένεις ή να χρησιμοποιήσεις για αναβάθμιση το odin ακολουθώντας τους οδηγούς.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια τραγική περίπτωση στο kies. Είτε το πρόγραμμα έχει φάει κόλλημα είτε οι servers της samsung έχουν γονατίσει. Στην πρώτη περίπτωση δοκίμασε να το απεγκαταστήσεις και να το εγκαταστήσεις ξανά. Στη δεύτερη δεν μπορείς παρά να περιμένεις ή να χρησιμοποιήσεις για αναβάθμιση το odin ακολουθώντας τους οδηγούς.

 

Έχω μετανιώσει πολλές φορές μέχρι τώρα που δεν αγόρασα iphone. Ίσως έπρεπε να πάρω το Nexus. Τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Έχω μετανιώσει πολλές φορές μέχρι τώρα που δεν αγόρασα iphone. Ίσως έπρεπε να πάρω το Nexus. Τι να πω

Αν επαιρνες το iphone ισως μετανιωνες αλλες τοσες που δεν πηρες galaxy s. Το θεμα τωρα δεν ειναι αυτο, αλλα να μπορεσεις να λυσεις το προβλημα σου με τους τροπους που σου προτεινε ο Μακης (lakerdas). Θεωρω οτι αν εγκαταστησεις ξανα το προγραμμα και κανεις και μια ανακτηση προγραμματος οδηγησης απο το μενου πανω αριστερα (ωστε να εχεις τους τελευταιους drivers) θα σου δωσει την αναβαθμιση. Παντως οπως ειπε και ο Μακης επιβεβαιωνεται για μια ακομη φορα οτι το kies ειναι η χειροτερη σουιτα που συνοδευσε ποτε κινητο-ναυαρχιδα και ειναι αποριας αξιο το πως και γιατι επιμενουν εκει στη samsung να μην το διορθωνουν...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Έχω μετανιώσει πολλές φορές μέχρι τώρα που δεν αγόρασα iphone. Ίσως έπρεπε να πάρω το Nexus. Τι να πω

 

Αν ήθελες από το κινητό αποκλειστικά και μόνο καλή επίσημη υποστήριξη τότε ναι, δεν έκανες καλά που πήρες samsung. Από την άλλη εμένα αυτό με τράβηξε, εάν θέλεις να το πιστέψεις. Αυτό που θέλεις από τη samsung πρέπει να το πάρεις μόνος σου και εδώ έχουμε τους τρόπους. Ακόμα και το odin που ανέφερα είναι πρόγραμμα από το service της samsung. Τώρα είναι δικό σου αποκλειστικά δικαίωμα τι θα επιλέξεις, εγώ πάντως θα έκανα την αναβάθμισή μου ακολουθώντας ευλαβικά τις οδηγίες από εδώ.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

πάντως από πείσμα εγώ έκανα αναβάθμιση με το kies (από 2.2.1 σε 2.3.3 )k έγινε ταχύτατα και απροβλημάτιστα (product code Πορτογαλία)! Επίσης έχω κάνει 3 galaxy 3 φίλων, τα 2 έγιναν αμέσως και το άλλο έγινε με το odin, δεν μπορώ να εξηγήσω γιατί άλλες φορές δουλεύει και άλλες όχι.
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια παιδιά. Αναβάθμισα πριν λίγες μέρες το galaxy s μου μςε την επίσημη 2.3.3. Κάποιες εφαρμογές χρειάζονταν root, και ακολούθησα τη μέθοδο με το Fuguroot, όπως αναφέρεται εδώ.Η χοντρή λαλακία που έκανα είναι πως ξέχασα να δω πριν πιο kernel της Samsung έχει το κινητό δεδομένου οτι δε μπορώ να το ανοίξω μετά. Φορτώνω λοιπόν το Fuguroot και δοκιμάζω τα διάφορα kernels. Mου βγάζει μήνυμα οτι ολα ok με κάποια kernels, αλλά το τηλέφωνο δεν ανοίγει και μου εναλλάσει συνεχώς το εικονίδιο του galaxy s με το εικονίδιο του fuguroot. Όταν πάλι το συνδεω με τον υπολογιστή μου δείχνει τη μπαταρία, αλλά χωρίς να φορτίζει. Σε download mode μπαίνει κανονικά. Τι να κάνω για να ανοίξειq Plz help......:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια παιδιά. Αναβάθμισα πριν λίγες μέρες το galaxy s μου μςε την επίσημη 2.3.3. Κάποιες εφαρμογές χρειάζονταν root, και ακολούθησα τη μέθοδο με το Fuguroot, όπως αναφέρεται εδώ.Η χοντρή λαλακία που έκανα είναι πως ξέχασα να δω πριν πιο kernel της Samsung έχει το κινητό δεδομένου οτι δε μπορώ να το ανοίξω μετά. Φορτώνω λοιπόν το Fuguroot και δοκιμάζω τα διάφορα kernels. Mου βγάζει μήνυμα οτι ολα ok με κάποια kernels, αλλά το τηλέφωνο δεν ανοίγει και μου εναλλάσει συνεχώς το εικονίδιο του galaxy s με το εικονίδιο του fuguroot. Όταν πάλι το συνδεω με τον υπολογιστή μου δείχνει τη μπαταρία, αλλά χωρίς να φορτίζει. Σε download mode μπαίνει κανονικά. Τι να κάνω για να ανοίξειq Plz help......:(:(:(

 

Αφού μπαίνει σε download δοκίμασε να περάσεις τον απείραχτο kernel της rom σου με τις οδηγίες του Άλεξ και πες μας.

Ξέρεις βέβαια ποιος είναι αυτός ή αυτό είναι το πρόβλημά σου;

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση σε Gingerbread 2.3.3
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...