Jump to content

[Επίσημο] Nokia 500


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για γρήγορη αλλαγή γλώσσας τι χρησιμοποιείτε; Είναι κουραστική η διαδικασία ρυθμίσεις γλώσσα γραφής κλπ...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 274
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για γρήγορη αλλαγή γλώσσας τι χρησιμοποιείτε; Είναι κουραστική η διαδικασία ρυθμίσεις γλώσσα γραφής κλπ...

το πληκτρολόγιο swype, ή αν θες το στοκ, υπαρχουν εφαρμογές όπως το switchlang κλπ

Link to comment
Share on other sites

Στο swype μου αλλαζει απο αγγλικα στα ελληνικα, αλλα οχι αντιστροφα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Στο swype μου αλλαζει απο αγγλικα στα ελληνικα, αλλα οχι αντιστροφα.

Τι εννοείς; εμένα, και σ όλους δουλεύει κανονικά. πώς πάς να αλλάξεις γλώσσα; κάνεις swype απ το κουμπι κατω αριστερα, προς το Q

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας το Q, εμφανίζει το Language, επιλέγεις ελληνικά. Αντίστοιχα στα η ίδια διαδικασία με το ερωτηματικό (;), που παλι πάνω του έχει την επιλογή για τη γλώσσα, δεν εμφανίζει το αντίστοιχο μενού. Για αυτό ρωτάω.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας το Q, εμφανίζει το Language, επιλέγεις ελληνικά. Αντίστοιχα στα η ίδια διαδικασία με το ερωτηματικό (;), που παλι πάνω του έχει την επιλογή για τη γλώσσα, δεν εμφανίζει το αντίστοιχο μενού. Για αυτό ρωτάω.

όχι δεν κατάλαβες. Σύρε το δάχτυλο απ το κάτω αριστερό πλήκτρο, με το μολύβι, προς το Q/;, κι έτσι αλλάζει η γλώσσα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα! Έχει η μητέρα μου αυτή τη συσκευή κι έτσι δεν είχα ασχοληθεί ποτέ. anna φοράει ακόμη και έχω το εξής πρόβλημα: κατέβασα το vider και το κινητό συνδέεται αυτόματα στο wifi. Γενικά, ακόμη και το mail που ενεργοποίησα συνδέεται αυτόματα. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το κινητό χάνει την σύνδεση wifi κάθε 2-3 λεπτά..

Συμβαίνει & σε κανέναν άλλον?

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που να διορθώνει το πρόβλημα?

(η εξοικονόμηση ενέργειας είναι ήδη απενεργοποιημένη)

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!Η τελευταία έκδοση λογισμικού σε τι αριθμό τελειώνει;

Έχω ενός φίλου κ θέλω να κάνω αναβάθμιση.κατέβασα το nokia update το συνδέω πάει να κατεβάσει δεδομένα κ με πετάει έξω συνέχεια.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Η τελευταία έκδοση λογισμικού σε τι αριθμό τελειώνει;

Έχω ενός φίλου κ θέλω να κάνω αναβάθμιση.κατέβασα το nokia update το συνδέω πάει να κατεβάσει δεδομένα κ με πετάει έξω συνέχεια.

Αν έχει nokia belle, είναι στη τελευταία. Αν έχει anna, όχι. πατάς *#0000# και βλέπεις τι έχεις

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει nokia belle, είναι στη τελευταία. Αν έχει anna, όχι. πατάς *#0000# και βλέπεις τι έχεις

 

Symbian anna 011.033 πέρνει κ άλλη αναβάθμιση;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Symbian anna 011.033 πέρνει κ άλλη αναβάθμιση;

ναι. Αλλά μην την κάνεις με το nokia updater. Μόνο OTA απ το κινητό, με wifi, ή φλασάρισμα με φοίνικα και κατέβασμα της rom απ τον υπολογιστή

Link to comment
Share on other sites

ναι. Αλλά μην την κάνεις με το nokia updater. Μόνο OTA απ το κινητό, με wifi, ή φλασάρισμα με φοίνικα και κατέβασμα της rom απ τον υπολογιστή

 

Thnx για τη βοήθεια!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας...μηπως μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να κανω ενα φορματ το nokia 500 μου...ειχα κανει αναβαθμιση την συσκευη μου αλλα τωρα και με την πολλη χρηση εχει αρχισει να κολλαει λιγο...εχω σβησει και μερικες απο τις αρχικες εφαργογες εχω κατεβασει αλλες...εγω θελω να επανελθει στην αρχικη του κατασταση...:)

 

σημειωση : δεν με αφηνει το κινητο να το κανω απο την επαναφορα των εργοστασιακων ρυθμίσεων....

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες στο myphone :)

 

Δες Εδώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλησπέρα.

Νέος στο φόρουμ.

Σαν κάτοχος του Nokia 500 θα ήθελα τα φώτα σας pls...

(αν είμαι σε λάθος ενότητα ενημερώστε με...)

Λοιπόν, έχω αγοράσει το πρώτο μου smartphone κάποιους μήνες τώρα και θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα:

 

1) όταν δέχομαι κλήση μετά από 2-3 δευτερόλεπτα η οθόνη μπαίνει σε κατάσταση screen saver. Δηλ μαυρίζει όλη. Αν δεν προλάβω να απαντήσω τότε δεν βλέπω ποιός καλεί...

έχετε κάποια λύση? έχω την τελευταία αναβάθμιση

 

2) μπορώ να έχω όλες τις κλήσεις μου (εισερχόμενες, εξερχόμενες, αναπαντητες) σε ένα tab ή φάκελλο? το παλιό μου Nokia X3 τα είχε όλα σε ένα, με διαφορετικά χρώματα και ήταν πολύ χρηστικό...

 

3) μπορεί με κάποιο τρόπο να γίνει η δημιουργία μηνύματος πιο εύχρηστη? αν θέλω να στείλω μην. πατάω εικον μηνυματος->προς->ανοίγει τηλ καταλογος->κλικαρω όνομα->πατάω πράσινο βελακι κατω αριστερα->παταω εκει που γράφει "πατηστε για γραφή->γραφω μην->....κτλ....ε, δεν παίρνω τηλέφωνο καλύτερα?!?!?!? κάνω κάτι λάθος??????

 

4) στους χάρτες υπάρχει φωνητική πλοήγηση ή ζητάω πολλά?

 

5) μπορώ να το σετάρω για να εχω μια συγκεκριμένη ποιότητα στην λήψη μιας φωτογραφιας ή πρέπει κάθε φορα πριν τραβήξω να το κάνω ξανά και ξανά?

 

6) μπορώ να απενεργοποιήσω την μουσική κατα την ενεργοποιηση του τηλεφώνου?

 

7) στην αρχή όσοι έχετε vodafone εμφανίζει καλωσόρισμα από την εταιρία και πρέπει να πατήσεις "εντάξει" ή στο δικό μου μόνο?

 

Σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις...όποιος μπορεί ας βοηθήσει

Ευχαριστώ!

Edited by dimgtr
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το συγκεκριμένο κινητό..

Οταν δέχομαι μια κλήση δεν φαίνεται το όνομα του καλούντος

ενω είναι περασμένο στις επαφές μου αλλά φαίνεται μόνο ο αριθμός του..

Δοκίμασα να περασω τον αριθμό προσθέτοντας στην επαφη και το πρόθεμα +30...

αλλά δεν κατάφερα κάτι...

Τι μπορεί να συμβαίνει ??

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις διπλές καταχωρήσεις ή μήπως έχεις επαφές και στην συσκευή και στην κάρτα sim;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Σε 500 φιλου ενω βλεπει τα wifi και συνδεεται δεν μπορει να μπει στο ιντερνετ, του γραφει οτι δεν εχει συνδεθει.

Ειναι γνωστο προβλημα της συσκευης?

Επειδη του το κανανε δωρο δεν εχει αποδειξη, με το imei του κινητου δεν μπορει να αποδειξει οτι ειναι εντος εγγυησης?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παιδια υπαρχει περίπτωση να βρω το αρχικο firmware Symbian^3 PR2 "Anna στα Ελληνικά,

η καποια custom rom για το 500... Εχει ασχοληθεί κανείς, η είμαι ο τελευταίος των μοiκανών με το Sympian

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

1) ψαχνω καποια εφαρμογη οπως ειναι το Clean Master Phone Boost για το τηλεφωνο το νοκια 500 στο ovi υπαρχει το Charav Optimizer δεν ξερω αν κανει αυτη τη δουλεια ;

2) πως απενεργοποιω το ηχο στο ανοιγμα του κινητου ;

 

ευχαριστω

Xiaomi Redmi Note 8T 64G
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ελπίζω να μην ξαφνιάσω πολλούς που ξαναζωντανεύω το θέμα του τηλεφώνου ενώ κοντεύει να μπει το 2015 :)

Ένας συνεργάτης έχει το Nokia 500 και προσπαθεί να χρησιμοποιήσει το GPS του με Nokia maps, αλλά δε δουλεύει η τοποθεσία σε εύλογο χρόνο (~5min). Δε βλέπω να έχει ιδιαίτερα πολλές ρυθμίσεις για υποβοήθηση δικτύου κλπ, έχετε υπόψη σας κάποιο εργαλείο που να βοηθάει στη διάγνωση ή κάποια ρύθμιση που μπορεί να του (μου) διαφεύγει?

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο κλειδωμα μπορεί να πάρει πάνω από 5 λεπτά. Βγες σε ανοιχτό χώρο, με ενεργό το ίντερνετ και στο nokia maps ενεργή τη σύνδεση δεδομένων για να δουλεύει το AGPS, και περίμενε μέχρι να κλειδώσει (μην κάτσεις πάνω από μισή ώρα)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...