Jump to content

[Επίσημο] Nokia 500


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OK, ευχαριστώ και τους 2, αύριο θα παίξω ανάμεσα σε αυτό και το 700άρι. Είδωμεν !

το 700άρι έχει 180€, το 500άρι 125€, αν μπορείς να δώσεις τα 180,, αξίζει με το παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 274
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε νοκια 500 παραεισαγωγης για να περασω τη belle απλα flashαρω την αντιστοιχη για το ελληνικο product code? Γινεται με phoenix ή μπορω και με jaf? Εχω μεινει στην εποχη του 5800 για αυτο ρωταω. Thx

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Σε νοκια 500 παραεισαγωγης για να περασω τη belle απλα flashαρω την αντιστοιχη για το ελληνικο product code? Γινεται με phoenix ή μπορω και με jaf? Εχω μεινει στην εποχη του 5800 για αυτο ρωταω. Thx

Μπορείς να ακολουθήσεις κάποιον από τους παρακάτω τρόπους:

 

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια καιρο..εχει βρει κανενας καμια συντομευσηγια να αλλαζεος γλωσσες?

Αντι να πατας το πληκτρο που ειναι για της ρυθμισεις στο πληκτρολογιο/ γλωσσα να επιλεγεις και παει λεγοντας?να ειχε οπως σε ανδροιδ? Η μη δεν το βρισκω εγω?

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια καιρο..εχει βρει κανενας καμια συντομευσηγια να αλλαζεος γλωσσες?

Αντι να πατας το πληκτρο που ειναι για της ρυθμισεις στο πληκτρολογιο/ γλωσσα να επιλεγεις και παει λεγοντας?να ειχε οπως σε ανδροιδ? Η μη δεν το βρισκω εγω?

ή βάζεις το πληκτρολόγιο swype απ το betalabs,ή το language switcher απ το store

Link to comment
Share on other sites

ή βάζεις το πληκτρολόγιο swype απ το betalabs,ή το language switcher απ το store

 

το swype δεν με βολευει..στο store δεν βρηκα μια αλλα πρεπει να παρεις την πληρωσεις.

Ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

το swype δεν με βολευει..στο store δεν βρηκα μια αλλα πρεπει να παρεις την πληρωσεις.

Ευχαριστω παντως

http://store.ovi.com/content/178891

http://store.ovi.com/content/125911

http://store.ovi.com/content/76740

Link to comment
Share on other sites

 

το πρωτο και τριτο δεν ειναι διαθεσιμα για νοκια 500:(

το δευτερο απλα δεν κανει δουλεια..

κριμα:(

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο και τριτο δεν ειναι διαθεσιμα για νοκια 500:(

το δευτερο απλα δεν κανει δουλεια..

κριμα:(

βλακείες:p βάλε ότι έχεις ενα αλλο κινητό (πχ Ν8), και κατέβασέ τα έτσι, και δοκίμασέ τα. μια χαρά τρέχουν
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξέρει κανείς αν υπάρχει θήκη σιλικόμης και προστατευτικό οθόνης γι αυτό το κινητό;;;

οριστε προσταθευτικο http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=8774

και θηκη σιλικονης http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=52506 :)

 

ενα απο τα πιο ασχημα smartfone που υπαρχουν στην ελληνικη αγορα..

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και όλες. Αγόρασα σήμερα ένα ΝΟΚΙΑ 500 το οποίο είναι από COSMOTE και η δική μου κάρτα είναι VOD. Προσπαθώ να βάλω λογαριασμό email τον Gmail μου αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί μέσω 3g. Ξέρει κανείς μήπως τι λάθος κάνω; έχω βάλει τις ρυθμίσεις 3G της VOD
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Αγορασα και γω σημερα το Nokia 500 και θέλω να μάθω πως απενεργοποιώ τις αυτόματες συνδέσεις γιατι με χρέωσε.....

Διαβασα τις γενικες οδηγιες που υπαρχουν αλλα δεν συμβαδιζουν σε καποια πραγματα όπως γι αυτα που λεει στις Ρυθμισεις της Συνδεσιμοτητας!

Πως μπορώ να απενεργοποιήσω την αυτόματη καθημερινή χρέωση του 1ευρώ και να χρησιμοποιώ όμως αυτή την υπηρεσία μόνο όταν θέλω???

Στις ρυθμισεις έχει την επιλογή Δεδομένα Δικτύου Κινητής Τηλεφωνίας και πάτησα απενεργοποιημένα....

http://www.nokia.com/gr-el/support/product/500/userguide/?action=onlineuserguidepagechange&pFile=GUID-B92FCED2-E616-439B-9F07-40C8F790316E_FILE001.html

Αυτα που λεει εδω δεν υπαρχουν στις ρυθμίσεις της συνδεσιμοτητας στο Nokia 500....

Edited by Bluejason
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Για πιο γρήγορα το προτιμότερο θα ήταν να μπει το τελευταίο update, ώστε να έχεις τη δυνατότητα να το κάνεις με το μενού που τραβάς από το πάνω μέρος της οθόνης της συσκευής. Τώρα, αν δε θες να περάσεις την αναβάθμιση, νομίζω πρέπει να υπάρχει widget που σου επιτρέπει να ανοιγοκλείνεις τις συνδέσεις δικτύου κινητής κατευθείαν από μια από τις αρχικές οθόνες. Αν πάλι δεν υπάρχει, και υποθέτοντας ότι δεν άλλαξε μέρος από το Anna στο Belle η ρύθμιση, πας Μενού > Ρυθμίσεις > Συνδεσιμότητα > Ρυθμίσεις > Δεδομένα δικτύου κινητής τηλεφωνίας > Απενεργοποιημένα.

 

ΥΣ: Στο 500 με branding Cosmote, ξέρει κανείς αν αργεί ακόμα το firmware με τη Belle Refresh; Επίσης, έχει καμιά διαφορά στην αποκρισιμότητα ή μόνο widgets, γιατί σ' ένα C7 που το πέρασα δε φάνηκε να δίνει τόσο μεγάλη ώθηση...

Edited by Dark Scizor

Xiaomi Redmi Note 9 NFC 4/128

Android 10 | MiUI 12.0.9

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρουμε ως δεδομένο πως οι αναβαθμίσεις για branded συσκευές καθυστερούν σε σχέση με τις non-branded και σε συνδυασμό πως η Belle Refresh δεν είναι ακόμη διαθέσιμη για το Nokia 500, ναι, θα περιμένεις λίγο καιρό ακόμη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Περιμενουμε σχολια απο οποιον την εγκαταστησει...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα σήμερα την Belle Refresh (111.021.0028).

Στο λίγο που δοκίμασα το κινητό, έχω να πω ότι παρουσιάζει πολύ λιγότερα κολλήματα,

ενώ έχουν προστεθεί αρκετά νέα widgets, όπως καιρού.

Ο browser ειναι απλα κατω του μετριου

& για ακομα 1 φορα, οι επαφες δεν μπορουν να συγχρονιστουν με λογαριασμο gmail..

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

[...]

& για ακομα 1 φορα, οι επαφες δεν μπορουν να συγχρονιστουν με λογαριασμο gmail..

μια χαρά γίνεται αυτό απ ανέκαθεν. με λογαριασμό exchange, ψάξτο λιγο.ειναι πολύ απλό
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση το δικο μ.. νοκια απλα μια μερα ξεκινησαν να τρεχουν ολα μονα τους πατιεται μονη η οθονη αηκ τετοια... εκανα αναβαθμιση λογισμικου αλλα το προβλημα επιμενει... τι μπορω να κανω???
Link to comment
Share on other sites

Γίνετε να κάνω hard reset kαι πως γίνεται αυτό? Σας ευχαριστώ πολύ

Για να κάνεις hard reset διάβασε τον παρακάτω οδηγό Eπανεκκίνηση, soft & hard reset στη συσκευή μας με λειτουργικό Symbian.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γίνετε να κάνω hard reset kαι πως γίνεται αυτό? Σας ευχαριστώ πολύ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=303730

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάφερα τίποτα να σας πω συγκεκριμένα το τηλ. ΝΟΚΙΑ 500 μόλις ανοίξει αλλάζει μενού σαν να πατάς πλήκτρα από μόνο του τη να σημαίνει αυτό πως διορθώνεται ξέρει Κάπιος να μου πει?

Σας Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάφερα τίποτα να σας πω συγκεκριμένα το τηλ. ΝΟΚΙΑ 500 μόλις ανοίξει αλλάζει μενού σαν να πατάς πλήκτρα από μόνο του τη να σημαίνει αυτό πως διορθώνεται ξέρει Κάπιος να μου πει?

Σας Ευχαριστώ πολύ

μου το χε κάνει μια μέρα το C6-01. με μια επανακινηση είχε στρώσει.αν δεν έστρωσε σε σενα ούτε με hard reset, στείλτο για σερβις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας,

 

Εχει ασχοληθεί κανείς με το θέμα Wi-Fi hotspot για το Nokia 500; Κάπου διάβασα για την εφαρμογή Joikuspot. Την έχει εγκαταστήσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...