Jump to content

[Επίσημο] Nokia 500


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ουτε καν,το 500 δεν έχει 3D επιτάχυνση και κατώτερο τσιπ γραφικών. παρόλα αυτά ψάχνοντας στο google είδα ότι τελικά τρέχει,παρόλο που η εταιρία δεν το παρέχει για το 500. αν δεν καταφέρεις να το βρεις αλλού πες μου

 

Α ναι;;

Δεν το ήξερα οτι εχει αλλο τσιπ για τη ν επιτάχυνση γραφικών... :)

 

Καλησπερα παιδια, εδω και μια βδομαδα ειμαι κατοχος του κινητου...

το θεμα ειναι οτι το κινητο ειναι αγορασμενο απο καταστημα γερμανο και εχει σαν ντιφολτ την χρηση ιντερνετ απο κοσμοτε..

εγω ομως εχω σι γιου οπου εχω και προσφορα ΜΒ σε χρηση. πως μπορω να κανω χρηση του ιντερνετ; εννοω ρυθμισεις κλπ; με αναβαθμιση γινεται κατι ;

 

 

ευχαριστω

myphone.gr/forum/showthread.php?p=3664014#post3664014

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 274
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Α ναι;;

Δεν το ήξερα οτι εχει αλλο τσιπ για τη ν επιτάχυνση γραφικών... :)

 

ναι,παρόλα αυτά διάβασα ότι τρέχει μια χαρά το angry birds

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα παίζει τα angry birds παρά μόνο την έκδοση που έχει βγεί για την σειρά s60 v5
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα παίζει τα angry birds παρά μόνο την έκδοση που έχει βγεί για την σειρά s60 v5

κανονικα τα παίζει,τι εννοεις? δηλαδή τι θα θελες εσυ?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα παίζει!Τα έχω εγκαταστήσει και τα 3 (angry birds, rio ,seasons) και κανένα από αυτά δεν μπορεί να τα παίξει το Nokia 500!Παίζει μόνο την έκδοση java που έχει βγεί για το s60 v5 που ούτε το λαστιχάκι της σφεντόνας δεν υπάρχει :p !Δεν μπορώ να καταλάβω που δεν έγινα κατανοητός!
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα παίζει!Τα έχω εγκαταστήσει και τα 3 (angry birds, rio ,seasons) και κανένα από αυτά δεν μπορεί να τα παίξει το Nokia 500!Παίζει μόνο την έκδοση java που έχει βγεί για το s60 v5 που ούτε το λαστιχάκι της σφεντόνας δεν υπάρχει :p !Δεν μπορώ να καταλάβω που δεν έγινα κατανοητός!

δεν την έχω τη συσκευή αλλά διάβασα σε φόρουμς ότι παιζει κανονικά η εκδοση για Ν8 κλπ..ψάξτο μήπως βρεις καποια λυση

Link to comment
Share on other sites

για οσους δεν το ξερουν υπαρχει αναβαθμηση πλεον και απο σημερα εχω την 011.033 εκδοση της Αννα..οχι οτι αλλαζει κατι ιδιεταιρο...

Το γνωστο προβλημα που εχουν ολα τα 500 με την επανεκιννηση παραμενει..

Εχω αρχισει να αναρωτιεμαι αν οντως φταιει η εκδοση του λογισμικου μαζι με την ραμ οπως ειχα διαβασει..

Θα κανει δουλεια η belle η μηπως επρεπε να το ειχα παει ηδη για επισκευη..;

Παντως αν υπολογισω οτι η 011.033 ηταν διαθεσιμη τελος Νοεμβρη στην υπολοιπη Ευρωπη και εγω την εβαλα σημερα ειναι 2 ολοκηροι μηνες καθυστερηση..συν το οτι δεν ειναι ακομα το 500 στην επισημη σελιδα που θα παρει την belle ακομα παρα πολυ φοβαμαι οτι θα παει Ιουλιος ευκολα μεχρι να ερθει..

Link to comment
Share on other sites

Για της cosmote το product code βγήκε σήμερα αλλά μόνο μέσω ota προς το παρόν!Για το ελληνικό, και για της vodafone κυκλοφορεί εδώ και καιρό!Βελτιώσεις που έχω δει είναι:

1. Στο σήμα 3G το οποίο ήταν πάρα πολύ χαμηλό, σχεδόν -10db και τώρα είναι κανονικά

2. Το πρόβλημα με την κάμερα λύθηκε

3. Η μπαταρία κρατάει περισσόερο

4. Καινούριος browser καλύτερος και στο φόρτωμα σελίδας και στο scrolling

5. Το πρόβλημα με τις συνεχείς επανεκκινήσεις λύθηκε σχεδόν αλλά παραμένει μόνο με αρκετό ζόρισμα του κινητού!

6. Το wlan κλείνει αμέσως μόλις κλείσεις κάποια εφσρμογή που το χρησιμοποιεί!

Γενικά είναι η πιο σημαντική ενημέρωση που έχει βγεί!

Edited by cocu
Link to comment
Share on other sites

5. Το πρόβλημα με τις συνεχείς επανεκκινήσεις λύθηκε σχεδόν αλλά παραμένει μόνο με αρκετό ζόρισμα του κινητού!

6. Το wlan κλείνει αμέσως μόλις κλείσεις κάποια εφσρμογή που το χρησιμοποιεί!

εμενα μου εκανε το γνωστο θεμα με την επανεκιννηση την πρωτη φορα που ανοιξα opera μετα την αναβαθμηση...

και δευτερη φορα σημερα...κοινως το προβλημα παραμενει..

αυτο με το wlan δεν το επιασα..?εξαρταται μαλλον και απο τις ρυθμισεις που εχεις ε?

Link to comment
Share on other sites

Πάντα έχω τα widgets εκτός σύνδεσης!Και όταν κάνω σύνδεση να ενημερώσω κάποιο με το που ενημερωθεί κλείνει αμέσως το wlan ενώ άλλες φορές συνέχιζε να είναι ανοιχτό για κάποιο διάστημα!Το ίδιο ισχύει και για όλες τις εφαρμογές!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

 

βλακείες,υπάρχει mod για να χεις άπειρες επιφάνεις εργασίας;)

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την nokia και με τα παραπάνω μηνύματα όταν με το καλό έρθει η Belle θα έχει 4 μόνο αρχικές και οι χάρτες θα παραμείνουν οι 3.06!Και επίσης θα μπορούμε να παίξουμε και τα angry birds!

Με μια γρήγορη αναζήτηση στο nokia store που έκανα αν επιλέξω nokia 500 belle έχει το angry birds seasons και rio και είναι κατά λίγα Mb μεγαλύτερα από τις άλλες εκδόσεις!Οπότε έβγαλαν ξεχώριστες για το Nokia 500 και μόνο!

Πώς μας προσέχουν... :p !!!

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν μόνο για Κροατία, Ελβετία και Mobitel Σλοβενίας!
Link to comment
Share on other sites

 

cosmote χαχαχα:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και εγκατέστησα την έκδοση την balkans!Με μια πρώτη ματιά έχει ξεπεράει όλα τα προηγούμενα προβήματα αλλά το scrolling έχει γίνει πιο αργό ειδικά στον browser του!Η έκδοση είναι η 111.020.0059 με ημερομηνία 24-01-2012!Τα angry birds παίζουν τέλεια και έρχονται μαζί με την αναβάθμιση!Επίσης ο τρόπος λειτουργίας για χακάρισμα με το dr web δεν πιάνει!Δεν μου αφήνει να το κάνω εγκατάσταση!Γίνεται κανονικά με το Norton όμως! Edited by cocu
Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση κανονικά μέσω καλωδίου σε ελληνικό 500.

Μπορεί να είναι η ιδέα μου, αλλά μάλλον δεν είναι, το κινητό φαίνεται αρκετά πιο εύχρηστο και smooth. Ιδίως οι φωτογραφίες στο zoom in-out έχουν απείρως καλύτερη αίσθηση. Και τώρα αρχίζει η αναμονή για την κυκλοφορία των εφαρμογών...

Πολύ θετικά τα σχόλιά μου.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες την τελευταία αναβάθμιση ( πάνω που είχα κάπως συνηθίσει την παλιά).

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής :

 

Εξαφανίστηκαν τα Ελληνικά :!::!::!:

 

Μετά από ερώτηση στη Nokia μ'ενημέρωσαν ότι το κινητό μου προοριζόταν για Ρουμανία (ενώ το αγόρασα από Ελλάδα : xepoulima.gr ) και πρέπει να τους το πάω πακέτο αλλιώς έχει χρέωση (10 με 15 € )

 

Μ'ενημέρωσαν ότι θ'αντιμετωπίζω το πρόβλημα σε κάθε αναβάθμιση (εκτός αν είναι minor)

Μήπως μπορεί κανείς να με βοηθήσει που να το βρω το αρχειο για να κάνω τη δουλειά μόνος μου ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ψαξε στους οδηγους..symbian 3..για το s60v3 ειχε τουλαχιστον για το symbian 3 δεν ξερω ψαξτο...

παντως αν εχει προσεξε το γιατι αν δεν κανεις την διαδικασια σωστα μπορει να εχεις προβλημα...

εγω ετσι νεκρωσα ενα c5-00..

το πηγα στην νοκια και μου αλλαξαν πλακετα...γυρισε και ηταν παλι στα αγγλικα..

σε μια ωρα το ειχαν ετοιμο και παλι στα ελληνικα...καλυπτε η εγγυηση δεν πληρωσα κατι...γιαυτο μου κανει εντυπωση αυτο που λες..:confused:

 

οσο για το 500 ακομα περιμενω την belle...ειμαι απο τους τυχερους ακομα δεν ειναι καν το product code στην λιστα...

βγηκε ενα για cosmote αλλα μαλλον θα ειναι το μαυρο..:(

Link to comment
Share on other sites

laziokos σ'ευχαιστώ για την άμεση απάντηση

 

ψαξε στους οδηγους..symbian 3..για το s60v3 ειχε τουλαχιστον για το symbian 3 δεν ξερω ψαξτο...

παντως αν εχει προσεξε το γιατι αν δεν κανεις την διαδικασια σωστα μπορει να εχεις προβλημα...

εγω ετσι νεκρωσα ενα c5-00..

το πηγα στην νοκια και μου αλλαξαν πλακετα...γυρισε και ηταν παλι στα αγγλικα..

σε μια ωρα το ειχαν ετοιμο και παλι στα ελληνικα...καλυπτε η εγγυηση δεν πληρωσα κατι...γιαυτο μου κανει εντυπωση αυτο που λες..:confused:

 

Διαβάζοντας άλλα topics του formum, δε κατάφερα να βρω λύση

Καταρχήν στο topic Product Codes ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3349364#post3349364 ) δεν αναγράφεται το product code για το δικό μου κινητό , οπότε και δε μπορώ να κάνω τη διαδιακασία που αναφέρεται στο topic : " Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής" ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305272 ), όσο risky και αν αυτή φαίνεται (δεδομένου ότι δε θεωρώ ότι φταίω για να μπω στη διαδικασία να ρισκάρω)

 

Απ'τη Nokia μου είπαν ότι δεν είναι δικιά τους ευθύνη αλλά του καταστήματος, οπότε ή το πάω στο κατάστημα και το στέλνουν αυτοί στη Nokia (με δικιά τους χρέωση) ή αυτό που έγραψα προηγουμένως ότι το πάω εγώ και αναλαμβάνω τη χρέωση. To πρόβλημα είναι ότι κάθε φορά που θα κάνω upd θα πρέπει να το πηγαίνω στο "κατάστημα" που τ'αγόρασα και να περιμένω μια μέρα για το πέρα-δώθε

 

οσο για το 500 ακομα περιμενω την belle...ειμαι απο τους τυχερους ακομα δεν ειναι καν το product code στην λιστα...

βγηκε ενα για cosmote αλλα μαλλον θα ειναι το μαυρο..:(

 

Στο site της Nokia : http://www.nokia.gr/support/support/phone-software-update?500= αναγράφει :

 

Η πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού για το Nokia 500 είναι η Nokia Belle (011.020.059)

μετά από αυτή την αναβάθμιση εξαφανίστηκαν τα Ελληνικά. Δε πολυκατάλαβα αυτό που γράφεις για product code/λίστα

 

Το product code μου (επαναλαμβάνω ότι κανονικά προορίζεται για Ρουμανία) είναι : 059G733 και ανακάλυψα ότι επίσης γράφει : Language Set : 111.020.0059.04.01

 

Σ'ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...