Jump to content

[Επίσημο] Nokia 500


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με το πληκτρολόγιο θα πρότεινα να το γυρίσεις σε αλφαριθμητικό, έχει μεγάλα πλήκτρα και μπορείς να ενεργοποιησεις και το t9 για να γράφεις γρήγορα SMS.

Για να βλέπεις κατευθείαν τις αναπάντητες, εισερχόμενες κλπ πατάς το αριστερό πλήκτρο κάτω απο την οθόνη, επίσης μπορείς να σε μια απο τις κεντρικές οθόνες να βάλεις σαν συντόμευση το μητρώο ώστε να πηγαίνεις να βλέπεις αμέσως ακόμα περισσότερες πληροφορίες.

Τελος αν θες ρίξε μια ματιά στην ενότητα Symbian 3 που υπάρχουν πληροφορίες και για το τι να κανείς για να μη σου συνδέεται μόνο του στο wifi.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες......μπορείς να μου υποδείξεις ακριβώς το σημείο με τις ρυθμίσεις Wifi στην ενότητα που λες, διότι σχεδόν 200 σελίδες είναι πολλές για διάβασμα......:wacko:

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 274
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες......μπορείς να μου υποδείξεις ακριβώς το σημείο με τις ρυθμίσεις Wifi στην ενότητα που λες, διότι σχεδόν 200 σελίδες είναι πολλές για διάβασμα......:wacko:

 

Ορίστε και το σημείο που λέει για το wifi

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305679

Οτι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε :)

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το σημείο που λέει για το wifi

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305679

Οτι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε :)

 

Καλησπέρα,

 

ευχαριστώ για την υπόδειξη, διάβασα το σημείο "Αν δεν επιθυμεί η συσκευή του να συνδέεται ούτε σε δίκτυο WLAN (WiFi), για λόγους εξοικονόμησης ενέργειας, θα πρέπει να επιλέξει στο 1 το «Μη αυτόματα» και στα 2 και 3 το «Ερώτηση πάντα»." αλλά και πάλι συνδέεται αυτόματα......

 

Μήπως πρέπει να κάνω επανεκκίνηση το κινητό για να ισχύουν οι ρυθμίσεις??

 

UPDATE: τελικά δούλεψε μετά από λίγο......

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

:!:ΠΡΟΣΟΧΗ:!:

 

Θεωρησα χρεος μου να αναρτησω αυτο το ποστ μιας και αν το εβλεπα και εγω δεν θα ειχα προχωρησει στην αγορα του νοκια 500 ακομα...

 

για να μπουμε στο ψητο απο αναζητηση που εκανα το θεμα με τα ασκοπα reboot τα οποια εκανε το κινητο κυριως κατα την χρηση των browser ειναι γενικοτερα θεμα του νοκια 500 και οχι μια μεμονωμενη περιπτωση...

 

το προβλημα απ'οτι καταλαβα οφειλετε πιθανον στην μνημη του τηλεφωνου και την συγκεκριμενη εκδοση του λογισμικου..και η εκδοση belle θα ειναι πιθανον η λυση..

 

για του λογου του αληθες το παρακατω λινκ απο το site της νοκια ειναι με τα σχολια κατοχων του 500

(σχεδον ολοι εχουν το προβλημα αυτο)

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nseries-and-Symbian-Smartphones/Nokia-500-problem/td-p/1171535

 

 

να επαναλαβω οπως και σε προηγουμενο ποστ οτι οταν λυθει αυτο το θεμα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο την συσκευη σε σχεση με το κοστος της..

Edited by laziokos
Link to comment
Share on other sites

:!:ΠΡΟΣΟΧΗ:!:

 

Θεωρησα χρεος μου να αναρτησω αυτο το ποστ μιας και αν το εβλεπα και εγω δεν θα ειχα προχωρησει στην αγορα του νοκια 500 ακομα...

 

για να μπουμε στο ψητο απο αναζητηση που εκανα το θεμα με τα ασκοπα reboot τα οποια εκανε το κινητο κυριως κατα την χρηση των browser ειναι γενικοτερα θεμα του νοκια 500 και οχι μια μεμονωμενη περιπτωση...

 

το προβλημα απ'οτι καταλαβα οφειλετε πιθανον στην μνημη του τηλεφωνου και την συγκεκριμενη εκδοση του λογισμικου..και η εκδοση belle θα ειναι πιθανον η λυση..

 

για του λογου του αληθες το παρακατω λινκ απο το site της νοκια ειναι με τα σχολια κατοχων του 500

(σχεδον ολοι εχουν το προβλημα αυτο)

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nseries-and-Symbian-Smartphones/Nokia-500-problem/td-p/1171535

 

 

να επαναλαβω οπως και σε προηγουμενο ποστ οτι οταν λυθει αυτο το θεμα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο την συσκευη σε σχεση με το κοστος της..

 

ξαναρωτάω,το nokia 500 ποια εκδοση της anna έχει? δεν έχει παρει τις τελευταίες? (22 και 25 ?)

Link to comment
Share on other sites

ξαναρωτάω,το nokia 500 ποια εκδοση της anna έχει? δεν έχει παρει τις τελευταίες? (22 και 25 ?)

 

010.029 νομιζω εκδοση ειναι...μαλλον μονο με την belle θα φτιαξει πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

010.029 νομιζω εκδοση ειναι...μαλλον μονο με την belle θα φτιαξει πιστευω.

 

:blink::blink: δεν έχει βγει η 025.007 για το 500??:confused:

Link to comment
Share on other sites

:blink::blink: δεν έχει βγει η 025.007 για το 500??:confused:

 

στο suite δεν μου βγαζει καποια αναβαθμηση..αν και οπως γραφει καποιος χρηστης στο λινκ που εδωσα δεν αλλαζει κατι..μαλλον πρεπει να περιμενουμε την belle

Link to comment
Share on other sites

στο suite δεν μου βγαζει καποια αναβαθμηση..αν και οπως γραφει καποιος χρηστης στο λινκ που εδωσα δεν αλλαζει κατι..μαλλον πρεπει να περιμενουμε την belle

απ ότι βρήκα η τελευταία έκδοση της anna που βγήκε για το Nokia 500 είναι η 011.033. εκεί είναι και όλο το πρόβλημα καθώς ενώ τα υπόλοιπα symbian3 κινητά έχουν φτάσει στη 025 το 500 το χουν παρατήσει στις πρώτες προβληματικές εκδόσεις:!:

Link to comment
Share on other sites

....κι εμένα είναι η έκδοση 010.029......

 

Άλλο πρόβλημα είναι το εξής: επειδή η συσκευή είναι από αναβάθμιση από τη Vodaphone, δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τη δυνατότητα λήψης & αποστολής MMS από την Wind!!!

 

Μου έστειλαν μήνυμα από την Wind με τις ρυθμίσεις, αλλά βγάζει πάντα το σφάλμα πως δεν υποστηρίζεται η συσκευή αυτή!!

 

Καμμιά βοήθεια??

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

....κι εμένα είναι η έκδοση 010.029......

 

Άλλο πρόβλημα είναι το εξής: επειδή η συσκευή είναι από αναβάθμιση από τη Vodaphone, δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τη δυνατότητα λήψης & αποστολής MMS από την Wind!!!

 

Μου έστειλαν μήνυμα από την Wind με τις ρυθμίσεις, αλλά βγάζει πάντα το σφάλμα πως δεν υποστηρίζεται η συσκευή αυτή!!

 

Καμμιά βοήθεια??

debrand συσκευης....δες το σχετικο τοπικ στους οδηγους...

λιγο προσοχη στο τι θα κανεις παντως ειδικα αν δεν εισαι πολυ γνωστης οπως εγω..

 

εγω παντως ετσι νεκρωσα το c5-00 γιατι εκανα αναβαθμηση (αγγλικη....λαθος μου αποτι καταλαβα)-μετα περασα το product code-και μετα πηγα να περασω την ελληνικη η οποια πρεπει να ηταν παλαιοτερη εκδοση και εκει το κινητο νεκρωσε...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπόρεσα να ρυθμίσω τα ΜΜΣ περνώντας χειροκίνητα τις ρυθμίσεις...

Καλή χρονιά σε όλους

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην μεγάλη παρέα

Έχω και εγώ ένα πρόβλημα με το nokia 500 και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Ενώ η μνήμη του τηλεφώνου είναι στα 2gb και έχω και μία κάρτα μνήμης άλλα 2 gb όταν πατάω για να ανοίξω την κάμερα με βγάζει μήνυμα "μνήμη πλήρης κλείστε κάποιες εφαρμογές και ξαναδοκιμάστε".

Αν κάνω επανεκίνηση της συσκευής τότε λειτουργεί κανονικά για λίγο διάστημα ώσπου να βγάλει το ίδιο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην μεγάλη παρέα

Έχω και εγώ ένα πρόβλημα με το nokia 500 και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Ενώ η μνήμη του τηλεφώνου είναι στα 2gb και έχω και μία κάρτα μνήμης άλλα 2 gb όταν πατάω για να ανοίξω την κάμερα με βγάζει μήνυμα "μνήμη πλήρης κλείστε κάποιες εφαρμογές και ξαναδοκιμάστε".

Αν κάνω επανεκίνηση της συσκευής τότε λειτουργεί κανονικά για λίγο διάστημα ώσπου να βγάλει το ίδιο μήνυμα.

 

μνημη πλήρης εννοεί την ραμ.τώρα πώς καταφερες να ξεμείνεις απο ραμ είναι περίεργο:wacko: δες τις εφαρμογες που αφήνεις ανοιχτες στο τασκ μανατζερ (πατα συνεχόμενα το πλήκτρο του μενού)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον να σε ευχαριστήσω για την γρήγορη απάντηση σου φίλε μου.

Το τηλέφωνο όμως είναι καινούργιο 2 ημερών και δεν έχω προλάβει καν να κατεβάσω κάποιες εφαρμογές ή κάτι άλλο για να δικαιολογεί γέμισμα της ραμ..?????

Και γιατί μόλις κάνω την επανεκίνηση του κινητού τότε λειτουργεί κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυστυχώς bug της συσκευής!Ελπίζουμε να λυθεί με κάποια αναβάθμιση!!
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυστυχώς bug της συσκευής!Ελπίζουμε να λυθεί με κάποια αναβάθμιση!!

έλεος..καλα τόσο δυσκολο τους ήταν να βγάλουν τις νεες εκδόσεις της anna για το 500

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

'Εκδοση Αννα 010.029 λέει, αλλά παρακάτω λέει και προσαρμοσμένη έκδοση 010.029.252.02. Από Cosmote το πήρα. Μήπως είναι δλδ σχετικά αναβαθμισμένο? Γιατι ως τώρα δε μου έκανε ευτυχώς κανένα restart.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

'Εκδοση Αννα 010.029 λέει, αλλά παρακάτω λέει και προσαρμοσμένη έκδοση 010.029.252.02. Από Cosmote το πήρα. Μήπως είναι δλδ σχετικά αναβαθμισμένο? Γιατι ως τώρα δε μου έκανε ευτυχώς κανένα restart.

 

η τελευταία έκδοση της άννα είναι η 025.007,αλλά η τελευταία έκδοση που βγήκε για το «παρατημένο» 500 είναι η 011.033..

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του 5800xm και σκεφτομαι να κανω την αλλαγη με τα απο 3 χρονια με το nokia500.Υπαρχει διαφορα λειτουργειας του λογισμικου αν το παρω απο καταστημα της vodafone μιας και ειμαι και πελατης η να το αγορασω απο καταστημα( π.χ πλαισιο)?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του 5800xm και σκεφτομαι να κανω την αλλαγη με τα απο 3 χρονια με το nokia500.Υπαρχει διαφορα λειτουργειας του λογισμικου αν το παρω απο καταστημα της vodafone μιας και ειμαι και πελατης η να το αγορασω απο καταστημα( π.χ πλαισιο)?

 

δεν αξιζει η αλλαγη

καλυτερα να πας σε C6-01, N8, C7, 700, 701

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του 5800xm και σκεφτομαι να κανω την αλλαγη με τα απο 3 χρονια με το nokia500.Υπαρχει διαφορα λειτουργειας του λογισμικου αν το παρω απο καταστημα της vodafone μιας και ειμαι και πελατης η να το αγορασω απο καταστημα( π.χ πλαισιο)?

 

παρε το ελαφρώς ακριβότερο C6-01 καλυτερα (το οποίο βρες το κάτω απο 220€,μην δώσεις παραπάνω)

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις το C6-01 στα €220 προτίμησέ το, αν σε ενδιαφέρει η συνολική ποιότητα του κινητού. Το C6-01 έχει γυάλινη οθόνη, flash, καλύτερη κάμερα και συνολικά καλύτερη ποιότητα κατασκευής. Αλλά στα μαγαζιά που ψάχνεις, λογικά δεν θα το βρεις σε αυτήν την τιμή.

Το 500 μπορεί να μην έχει αντίστοιχα περιφερειακά, αλλά ο ισχυρότερος επεξεργαστής του κάνει την διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις το C6-01 στα €220 προτίμησέ το, αν σε ενδιαφέρει η συνολική ποιότητα του κινητού. Το C6-01 έχει γυάλινη οθόνη, flash, καλύτερη κάμερα και συνολικά καλύτερη ποιότητα κατασκευής. Αλλά στα μαγαζιά που ψάχνεις, λογικά δεν θα το βρεις σε αυτήν την τιμή.
απ τις ποιοτικότερες κατασκευές το C6;)

Το 500 μπορεί να μην έχει αντίστοιχα περιφερειακά, αλλά ο ισχυρότερος επεξεργαστής του κάνει την διαφορά.
μπα,αν δεν δώσουν νεότερο firmware δεν λέει τίποτα ο επεξεργαστής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...