Jump to content

Symbian Anna GR Σχολιασμός / Βελτιώσεις / Προσθήκες / Λύσεις


lagoskon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά... Λέτε να μην την δούμε ποτέ την αννούλα και να έρθει κατευθείαν η κούνια-μπελλε όπως λέει ένας που την δοκίμασε σε Ν8;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για ένα φίλο που ρώτησε πως μπορεί να κάνει την αναβάθμιση: Mε την ενσωματωμένη ενημέρωση over the air. Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Για ένα φίλο που ρώτησε πως μπορεί να κάνει την αναβάθμιση: Mε την ενσωματωμένη ενημέρωση over the air.

εγω ειχα ρωτησει φιλε αλλα με OTA κανω αφου βγει αλλα ανεπισημα με βοηθησε ενα φιλαρακι απο εδω με λεπτομερειες να την περασω....ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Στο παρακάτω λινκ σας δίνω την Κινέζικη Anna με την πιο πρόσφατη μορφή της από τον ivo777 (Black Anna v1.2 05/08/11)

 

*********** Η εκδοση είναι για το Nokia N8 **************

 

ΑΛΛΑ με Ελληνικά παντού*,

Ελληνικό πληκτρολόγιο,

Ελληνικό & Αγγλικό Τ9,

Ελληνική αναζήτηση επαφών όταν κάνουμε κλήσεις,

Χωρίς το πρόβλημα του να πετάει το μενου στην ευρεση ενός wifi από το εικονίδιο δίπλα στην μπαταρία.

 

Δεύτερη γλώσσα μόνο τα Αγγλικά.

*Κάποια ελληνικά που λείπουν είναι λόγω της μη υπαρξή τους στο Χ7 balkans fw (πχ , FM Transmitter)

 

Χαρείτε την :rolleyes: .

 

Προτείνω να μετονομάσετε τον δικό σας φάκελο "RM-596" του Φοίνικα σε κάτι άλλο και να αποσυμπιέσετε εκεί τον δικό μου από το zip. Συνιστώ να φλασάρετε με λειτουργία "Dead USB" . Εννοείται ότι αν δεν καταλαβαίνετε αυτά που γράφω , τότε μην ασχολειθείτε με το φλασάρισμα.

 

Για οποιαδήποτε Bugs που μπορεί να υπάρχουν δε μπορώ να δώσω λύσεις μιας και η εκδοση δεν είναι η επίσημη. Η έκδοση δίνεται για ερευνητικούς σκοπούς μέχρι να καταφθάσει επίσημα η Ελληνική Αννα.

 

Σαφώς και δε φέρνω ή αναλαμβάνω οποιαδήποτε ευθύνη για ότι πάθετε ή στραβό κάνετε.

 

**********************

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Απαγορεύεται αυστηρά η ανάρτηση περιεχομένου που αφορά τροποποιημένα ή μη τροποποιημένα αρχεία firmware.Οι ήδη δημοσιευμένοι σύνδεσμοι έχουν αφαιρεθεί, ενώ στο μέλλον θα διαγράφονται χωρίς άλλη προειδοποίηση.Θα σας παρακαλέσουμε να μην προχωρήσετε δημόσια σε αιτήματα για την ανάρτηση περιεχομένου αυτής της μορφής, ούτε όμως και να διακινείτε τέτοιους συνδέσμους μέσα από τα forums του myphone.gr

Edited by impreza_sti
Αφαιρέθηκε ο σύνδεσμος ...
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Νέα βελτιωμένη έκδοση LK v1.0 με πολλές διορθώσεις και ελληνικά σχεδόν παντού στο ημερήσιο κινητό φορουμ !!!
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Νέα βελτιωμένη έκδοση LK v1.0 με πολλές διορθώσεις και ελληνικά σχεδόν παντού στο ημερήσιο κινητό φορουμ !!!

 

Φιλε lagoskon το προβλημα με τα μηνυματα και τισ κλησεισ που παρολο που υπαρχουν στη σιμ δεν τα εδειχνε ..διορθωθηκε??? εννοω πωσ εδειχνε αριθμουσ μονο....

Link to comment
Share on other sites

Για αυτές που είναι στη sim δεν γνωρίζω. Οσες είναι στο τηλέφωνο λειτουργούν άψογα πάντως.

 

 

EDIT 14/08 : Η άννα έχει γίνει ήδη 30 φορές download. Εντυπώσεις και σχόλια κανείς??

Edited by lagoskon
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Νέες εκπλήξεις...!!!!

 

Τελείως διαφορετικό το Ν8.!!!! :D:D

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κατεβάσει όλα τα αρχεία για το Symbian Belle το οποίο είναι μόνο στα Αγγλικά και Αραβικά....(Εννοείται στα Αγγλικά θα το έχω αν το περάσω :P )....

Δεν είμαι σίγουρος ακόμη για το τι να κάνω....να την περάσω ή όχι?

Απ'ότι είδα πάντως η Belle είναι ΌΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΆ!!!!!!Αλλάζουν τα πάντα πάνω στο λειτουργικό!

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να μην βιαστεις/βιαστουμε γιατι απο οτι κυκλοφορει στο νετ εχει καποια θεματακια/bugs αυτη ηεκδοση και καλο θα ειναι να περιμενουμε
Link to comment
Share on other sites

εγω παντωσ που την εχω δεν εχει κανενα προβλημα το μονο ειναι που δεν εχει ελληνικα ρε γμτ!!!
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα το symbian anna δοθηκε σε αρκετες χωρες...αρα παιδια αναμενετε επισημη αναβαθμιση και στις ελληνικες συσκευες τωρα κοντα...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας την Anna για τα ελληνικά product codes, κοίταξα στο site http://europe.nokia.com/support/product-support/device-software-update για την συσκευή μου C6-01 και πληροφοριακά είδα αυτά σαν επίσημο change log:

 

The following new features and updating options are available for your Nokia C6-01:

  • Fresher, renewed look with new icons and wallpapers, and split screen view for Messaging, Mail, Browser, Phonebook, Calendar, and Maps
  • Improved full QWERTY virtual keypad with split screen view and faster access to special characters
  • New, faster and easier-to-use browser, with new search features, and most used features available with one tap
  • New Maps version, with improved search, a public transport network view, and a new Check-in feature for sharing info about places through social networking services
  • Improved calendar, enabling you to create and accept meeting invitations through Mail
  • Microsoft Communicator Mobile available
  • Improved information and communication security
  • New versions of Ovi Store and QuickOffice
  • Performance and usability improvements

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βγω ψεύτης αλλά πριν τα μέσα του Σεπτέμβρη δε το βλέπω για εμάς.

Από ότι διαβάζω και οι Ιταλοί και οι Αυστραλοί στην ίδια μοίρα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι είχα ακούσει ότι θα είναι και πιο βελτιωμένη η κάμερα θα βάζανε και 30 καρέ στο video ισχύ?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Κάτι είχα ακούσει ότι θα είναι και πιο βελτιωμένη η κάμερα θα βάζανε και 30 καρέ στο video ισχύ?

Ετσι εχει γραφτει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

απο αυριο το πρωι θα εχω ενα καινουργιο Ν8 .Το πρωτο που σκεφτομαι ειναι να στειλω το ΙΜΕΙ & να παρω certs.key για να μπορεσω να κανω sign 2 εφαρμογες που χρειαζομαι οποσδηποτε . Αν του περάσω την belle θα μπορω μετα να περασω εφαρμογες για Symbian 3?

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο που σκεφτομαι ειναι να στειλω το ΙΜΕΙ & να παρω certs.key για να μπορεσω να κανω sign 2 εφαρμογες που χρειαζομαι οποσδηποτε . Αν του περάσω την belle θα μπορω μετα να περασω εφαρμογες για Symbian 3?

 

Πάρε σβάρνα τα sites για να διαβάσεις τα compatibility των προγραμμάτων & πιθανά προβλήματα για την belle και μετά αποφάσισε αν θες να την περάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Thanks mpapad

μια ερωτηση ακομα

πηρα τηλ να παω να το τσακωσω το πρωι και μου ειπε οτι εχει καποια Ν8 της vodafone αυτη τη στιγμη (χωρις logo στο κιν και unlocked οπως ειπε) , και πως το απογευμα

θα ερθουν και γερμανικα τα οποια ειναι καλητερης ποιοτητας (στα υλικα του).

Ισχυει οτι τα γερμανικα ειναι καλητερα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...