Jump to content

Symbian Anna GR Σχολιασμός / Βελτιώσεις / Προσθήκες / Λύσεις


lagoskon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει ελληνικά η bella ή όχι?

 

όχι, Ελληνικά μόνο γραφή έχει το αρχείο που ανέβασε η Νεκταρία το οποίο φλασάρεις μαζί με τα υπόλοιπα της belle. Πάντως εδώ και κάποιες ώρες που έχω belle (βέβαια είναι beta έκδοση και τροποποιημένη από τον εκδότη) υπάρχουν προβλήματα όπως δεν υποστηρίζει quick office και adobe reader και κάποια κολλήματα όπως και δυο επανεκκινήσεις φυσικά με ''φορτωμένο'' το τηλέφωνο, καλή εμπειρία κατά τα άλλα όμως μόλις βγει η Ελληνική Anna θα την περάσω μιας και είναι πιο σταθερή και αργότερα που θα σταθεροποιηθεί και η belle τότε θα την ξαναπεράσω!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υποστηρίζει κανονικά quick office και adobe reader.

Για ψάξε την έκδοση 7 και 10 αντίστοιχα στα μαγαζάκια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ποια έκδοση έβαλες ? Εγώ με την the one εδώ και δύο μέρες δεν εχω κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

με την 0.9.5.2 που εβαλα εγω χθες ειναι μια χαρα και απο οτι ειδα σημερα εχει βγαλει νεα εκδοση, την 0.9.7.0 που περιεχει και την νεα εκδοση nokia maps 3.08

 

nektaria μια χαρα το πακετο με τα ελληνικα αλλα απο οτι ειδα π.χ. στα μυνηματα που το δοκιμασα δουλευει μονο στο full qwerty πληκτρολογιο, στο αλφαριθμιτικο που το δοκιμασα να γραψω μυνημα, οταν το ειχα στα ελληνικα απλως δεν ανοιγε καθολου, μολις το γυριζα στα αγγλικα ανοιγε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

με την 0.9.5.2 που εβαλα εγω χθες ειναι μια χαρα και απο οτι ειδα σημερα εχει βγαλει νεα εκδοση, την 0.9.7.0 που περιεχει και την νεα εκδοση nokia maps 3.08

 

nektaria μια χαρα το πακετο με τα ελληνικα αλλα απο οτι ειδα π.χ. στα μυνηματα που το δοκιμασα δουλευει μονο στο full qwerty πληκτρολογιο, στο αλφαριθμιτικο που το δοκιμασα να γραψω μυνημα, οταν το ειχα στα ελληνικα απλως δεν ανοιγε καθολου, μολις το γυριζα στα αγγλικα ανοιγε κανονικα.

 

καλησπερα. το αλφαριθμητικό εμενα μου δουλευει και στα ελληνικα. το μονο θεμα που εχει ειναι πως οταν γραφεις ελληνικα πανω στα πληκτρα δεν υπαρχουνε ελληνικα γραμματα αλλα αγγλικα :) κι εγω την 0.9.5.2 εχω.

Link to comment
Share on other sites

τι να φταιει αραγε?.....τα ιδια αρχεια περασαμε....

την βερσιον του one και το τροποποιημενο αρχειο που ανεβασες

Link to comment
Share on other sites

τι να φταιει αραγε?.....τα ιδια αρχεια περασαμε....

την βερσιον του one και το τροποποιημενο αρχειο που ανεβασες

μολις το δοκιμασα και στα μηνυματα και δουλευει οπως εγραψα παραπανω. δεν ξερω τι μπορει να φταιει :(

Link to comment
Share on other sites

είχα την 9.5.2 και πριν από λίγο έβαλα την 9.7 και δουλεύει άψογα, πάλι όμως δεν είναι συμβατή πλήρως με quickoffice 7 δεν ανοίγει όλα τα έγγραφα.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

τελικα ξαναφλασαρα τη μπελλα αφου πρωτα εκανα ακριβως οτι λενε οι οδηγιες,δηλαδη εσβυσα απο τη μνημη μαζικης αποθηκευσης τους φακελους sys, system και private (η αλλη λυση θα ηταν να τη φορμαρω) και ξανα περνωντας το λογισμικο δουλευει επιτελους και το αλφαριθμητικο πληκτρολογιο στα ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο χτες το απογευμα προσπαθω να φλασαρω την Αννα αλλα δεν βγαζω ακρη!!Μηπως φταιει το οτι το εχω χακαρισμενο;

Μου βγαζει κ αυτο συν τα αλλα (First call to FiRe failed)

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο χτες το απογευμα προσπαθω να φλασαρω την Αννα αλλα δεν βγαζω ακρη!!Μηπως φταιει το οτι το εχω χακαρισμενο;

Μου βγαζει κ αυτο συν τα αλλα (First call to FiRe failed)

 

φταιει το οτι οι servers της ΝΟΚΙΑ ειναι down για αυτο δεν μπορεις να το κανεις.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο χτες το απογευμα προσπαθω να φλασαρω την Αννα αλλα δεν βγαζω ακρη!!Μηπως φταιει το οτι το εχω χακαρισμενο;

Μου βγαζει κ αυτο συν τα αλλα (First call to FiRe failed)

 

Μου φαίνεται ότι δε διαβάζεις τα μηνύματα που έχουν απαντηθεί αυτά τα θέματα.

Το fire που σου λέει σημαίνει ότι η Nokia έχει κλείσει την πρόσβαση σε κάποιους από τους server της.

Εφόσον θέλεις να φλασάρεις CFW Anna δεν είναι απαραίτητο να κατεβάσεις από τη nokia κάτι, οπότε το παραλείπεις.

Και φυσικά το ότι είναι χακαρισμένο δεν παίζει κάποιο ρόλο.

Από την στιγμή που θα ξεκινήσει η διαδικασία flash, οι μνήμες που επηρεάζονται σβήνουν και γεμίζουν με νέα data.

 

Αν παρόλα αυτά συνεχίζεις να μην καταλαβαίνεις, άστο και περίμενε να έρθει η anna κανονικά μέσω update. (Εγώ προσωπικά αυτό κάνω).

Link to comment
Share on other sites

αν οντως το εκανες αυτο μπραβο σου!!! θα μπορουσες με καποιο τροπο να την ανεβασεις καπου η με pm να μας πεις που μπορουμε να την βρουμε να την κατεβασουμε και μεις?
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι δε διαβάζεις τα μηνύματα που έχουν απαντηθεί αυτά τα θέματα.

Το fire που σου λέει σημαίνει ότι η Nokia έχει κλείσει την πρόσβαση σε κάποιους από τους server της.

Εφόσον θέλεις να φλασάρεις CFW Anna δεν είναι απαραίτητο να κατεβάσεις από τη nokia κάτι, οπότε το παραλείπεις.

Και φυσικά το ότι είναι χακαρισμένο δεν παίζει κάποιο ρόλο.

Από την στιγμή που θα ξεκινήσει η διαδικασία flash, οι μνήμες που επηρεάζονται σβήνουν και γεμίζουν με νέα data.

 

Αν παρόλα αυτά συνεχίζεις να μην καταλαβαίνεις, άστο και περίμενε να έρθει η anna κανονικά μέσω update. (Εγώ προσωπικά αυτό κάνω).

Βρε φιλε εχω μπλεξει!!Εσυ καλα τα λες,αλλα εχω σοβαρο προβλημα.Του εκανα προχθες hard format κ εχασα wlan-χαρτες κτλ.Ουτε φλασαρισμα οπως ηταν πριν δεν μπορω να του κανω ρε γ.......το!!Και να το στειλω στον Βολο δε λεει!!Για αυτο παλευω 2 μερες τωρα.Τα αλλα τα παιδια πως κ τα φλασαρανε κ με την Belle;Δεν ξερω τι να πω!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

θα το κανω καποια στιγμη αλλα πρωτα να το χαρω και θα το βαλω γιατι εχω κατι φιλουσ μου εδω και θελουν αλλα 10 ατομα να τουσ το βαλω!!! ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!

τι έγινα ρε κορίτσια, πρώτα η Νεκταρία και μετά εσύ βρε Μαρίνα, μας έχετε βάλει τα γυαλιά λέμε:)

Πότε θα πάρουμε και εμείς σειρά για Βelle μιας και είσαι Αθήνα και βολεύει ? Αλήθεια με τις εφαρμογές που δεν είναι συμβατές τι έκανες ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω την μπελε , ευχαριστω νεκταρια.

 

πρεπει να ανοιξουμε καινουριο θεμα για την μπελε .

 

καμια σχεση παει σφαιρα το τηλ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά όποιος μπορεί ας βγάλει έναν οδηγό με την belle να την βάλουμε και εμείς. Αν δεν βαριέται βέβαια.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά όποιος μπορεί ας βγάλει έναν οδηγό με την belle να την βάλουμε και εμείς. Αν δεν βαριέται βέβαια.

Αρε τυχερακηδες,εγω ουτε την Αννα δεν μπορω να βαλω!!!!!:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αρε τυχερακηδες,εγω ουτε την Αννα δεν μπορω να βαλω!!!!!:(

Εγω εχω καταφερει να βαλω το Phoenix στο pc, μεχρι εκει ξερω!:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν και μαλλον πρεπει να φτιαχτει νεο ξεχωριστο θεμα μετα χαρας θα σας πω οτι

και εγω απο το απογευμα εχω στο n8 την belle!!:D Βαλαμε την νεα εκδοση, την 0.9.7.0 που περιεχει και την νεα εκδοση nokia maps 3.08 ας ειναι καλα ο φιλος chocbhed_6630 τον οποιο τον ευχαριστω πολυ και την οποια αυτος μου την περασε μεταξυ καφε και χαβαλε γιατι εγω απο φοινικες και κλπ δεντρα δεν ξερω τιποτα!!!

Το κινητο εχει εγεινε αγνωριστο.Πολυ ωραιο και γρηγορο!!!Τωρα ειμαι στην διαδικασια συγχρονισμου της συσκευης μου για να ξαναβαλω επαφες φωτος κλπ.Φενεται οτι λειτουργει αρκετα ωραια αλλα θα χρειαστει αρκετο ψαξιμο ολα καλα παντως!!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

να δουλευε το Opera και το skype θα ηταν ολα τα λεφτα , μεχρι στιγμης αυτα μου λειπουν

 

καλησπερα. αυτη η εκδοση opera mobile δουλευει στην belle. ειναι λιγο παλαιοτερη βεβαια αλλα την δουλεια την κανει μια χαρα :)

Link to comment
Share on other sites

Με την anna αρχίζω να πιστέυω ότι ο opera μου είναι περιττός... Με την belle μάλλον ακόμα πιο πολύ, άρα μικρό το κακό που δε δουλέυει (προς το παρόν).
Link to comment
Share on other sites

οντος ο οπερα ειναι περιτος στην μπελλε. τον θελω ομως για εναλακτικο, το skype μεχρι στιγμης δεν με δουλευει που το θελω , και τα accuweather και spbweather δεν αποθηκευουν ρυθμησεις , μικρο το κακο.

 

κατα τα αλλα φοβερη η μπελλε δεν αξιζει η αννα μπροστα της

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...