Jump to content

HD2 : Εγκατάσταση Windows Phone 7 Mango


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κάρτα δες την sandisk 16gb κόκκινη-γκρι class10.Αυτο το μήνυμα συνήθως το βγάζει όταν δεν ειναι ενεργοποιημένα τα τελευταία 24mb της nand.magldr--->services--->enable last 24mb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 137
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για κάρτα δες την sandisk 16gb κόκκινη-γκρι class10.Αυτο το μήνυμα συνήθως το βγάζει όταν δεν ειναι ενεργοποιημένα τα τελευταία 24mb της nand.magldr--->services--->enable last 24mb

 

Επιτελους τα καταφερα. bbb εισαι τιτανομεγιστοτεραστιος!!!χιλια ευχαριστω!!!!:D Εχω ομως καποιες ερωτησεις ως μεγας ασχετος με wp OS.

1) δεν μπορω να κανω σχεδον τιποτα (πχ να σβησω ενα μηνυμα SMS)διοτι με το που ανοιξε το κινητο μου λεει οτι εχω ελαχιστη μνημη

2) δεν μπορω να σεταρω το μαιλ μου βγαζει μηνυμα οτι δεν ηταν δυνατη η ενεργοποιηση του τηλεφωνου να καλεσω την υποστηριξη και να δωσω τον κωδικο σφαλματος FFFFFE70

3) πως ενερεργοποιω το marketplace

4) αρκετα εικονιδια(επαφες,ρυθμιση mail,παιχνιδια,μουσικη+βιντεο,marketplace) οταν παω να τα ανοιξω κανουν προσπαθεια να ανοιξουν και μετα με ξαναγυριζουν πισω.παιζει να γινεται επειδη δεν εχω τιποτα σε αυτα ή δεν εχουν σεταριστει?

5)αρχεια που εχω στην SD δεν μπορω να τα βρω πουθενα. Να υποθεσω οτι δεν μου βλεπει την καρτα?

 

Σορυ για τις απανωτες και μαζεμενες ερωτησεις αλλα δεν εχω ασχοληθει ποτε με wp οπως ειπα και ειμαι σαν παιδι με το καινουριο του παιχνιδι.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις--->πληροφορίες και δες πόσο χώρο έχεις.Αν λέει γύρω στα 199mb σημαίνει ότι δεν βλέπει την κάρτα μνήμης.

Αρχεία που έχεις στην κάρτα ξέχνα τα,αν δεν πήρες backup.Kατά την πρώτη εκκίνηση των wp γίνεται φορματ στην κάρτα σε ένα δικό τους φορματ.Αυτό που λες για τα εικονίδια,ειναι γιατι κάτι δεν σεταρίστηκε σωστά.Ξανακάνε την εγκατάσταση.Για το marketplace θέλει κωδικό που παίρνεις μέσω chat απο την ms ή αν βρεις από κάποιον άλλο μιας και ο κωδικός ενεργοποιείται σε περισσότερες απο μια συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ' ολα ευχαριστω που ασχολεισαι. Αυτη την στιγμη μου εχει παγωσει ολο και με το που μπαινει στα wp δεν δουλευει ουτε touch ουτε hardware keys. σε MAGLAR ολα οκ. Ετσι και αλλλιως με βαση αυτα που μου ειπες πρεπει να ξαναφλασαρω. Εχεις να προτεινεις καποια συγκεκριμενη και σταθερη wp rom?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Τα wp περασαν με επιτυχια και μπορω να πω οτι ειναι και πολυ γρηγορα. Ολα δουλευουν ρολοι αλλα μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να περασω τις επαφες μου? Τις εχω συγχρονισμενες στο gmail και απ' οτι καταλαβα δεν αφηνει να γινει ο συγχρονισμος με gmail?
Link to comment
Share on other sites

Απο όσο θυμάμαι μια χαρά δούλευε ο συγχρονισμός πριν 3-4 μήνες.Δε ξέρω αν τώρα άλλαξε κάτι αλλά με το που βάζεις το gmail σου πρέπει να συγχρονίσει αυτόματα
Link to comment
Share on other sites

Αυτο μου λενε ολοι με wp αλλα δεν μου συγχρονιζει τις επαφες με τιποτα Περασα τις επαφες απο gmail σε hotmail μεσω ενοποιησης mail, αλλα και εκει συγχρονιζει οτι γουσταρει. Μου εχει περασει τις μισες επαφες και σε αυτες τα μισα στοιχεια. Ωραιο λογισμικο και γρηγορο αλλα πολυ δυσχρηστο ρε παιδια. Ουτε ringtone δεν μπορω να βρω απο που αλλαζει.
Link to comment
Share on other sites

Ringtone μέσω κάποιας εφαρμογής στυλ zedge που θα βρεις στο marketplace ή ψάξε στο google πως βάζεις δικό σου ήχο κλήσης στα wp7.θέλει το zune στο pc.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα σας,

 

είχα και γω κάποια προβλήματα σχετικά με την εγκατάσταση οπότε είπα να μοιραστώ τα ευρήματα μου για να μειωθούν κάποια προβλήματα...

 

Για να ξεπεράσετε το πρόβλημα της "Κινας" όπως είχε και ο συνφορουμίτης ODY, θα πρέπει να κάνετε login στο https://live.xbox.com/el-GR/ με το windows live account που έχετε δημιουργήσει και να συμπληρώσετε τα στοιχεία σας σωστά στο λογαριασμό σας και στο Πληροφορίες επαφής Χρέωσης.

 

Μ'αυτο τον τρόπο ξεπερνιέται (τουλαχιστον σε μένα) αυτό το πρόβλημα.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Καλησπέρα και απο εμένα, χτές έπεσε στα χέρια μου ενα htc hd2. Καθότι είχε το παλιό wp του πέρασα πιο νέα εκδοση, wp7 Leo, 7.0.7004.0 . Το κακό είναι οτι δεν βρήκα να κατεβάσω την ελληνική έκδοση και έτσι το μενού είναι αγγλικό. Απο κάτι λινκ που βρήκα είναι νεκρά. Έχετε κάποιο λινκ για ελληνικά wp7; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα.

Σήμερα έκανα εγκατάσταση τα windows 7.8 στο HTC HD2 τα οποία τρέχουν τέλεια.

Θα ήθελα να ρωτήσω πως πρέπει να ενεργοποιήσω το Windows Live ID για να έχω πρόσβαση στις εφαρμογές;

Ευχαριστώ.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Σήμερα έκανα εγκατάσταση τα windows 7.8 στο HTC HD2 τα οποία τρέχουν τέλεια.

Θα ήθελα να ρωτήσω πως πρέπει να ενεργοποιήσω το Windows Live ID για να έχω πρόσβαση στις εφαρμογές;

Ευχαριστώ.

 

Ένας τρόπος είναι, να ζητήσεις από το support της microsoft, με live chat, activation code. Επειδή όμως το HD2 δεν πήρε επίσημα windowsphone θα πρέπει να ακολουθήσεις μία ιδιαίτερη διαδικασία.

 

Δες εδώ

 

(Αν δεν επιτρέπεται από τους κανονισμούς, παρακαλώ να διαγραφεί το link)

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...