Jump to content

HD2 : Εγκατάσταση Windows Phone 7 Mango


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 137
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έκαναν τίποτε γι'αυτό, ε; Να πάρει... κι ό,τι έλεγα να αφήσω το Android και να επιστρέψω στα WP7, μου έλειψαν... αλλά αυτός ο ρημαδοσυγχρονισμός μέσω Γουαδαλαχάρας, χαλάει όλη την γλύκα...:mad:

 

Δεν υπάρχει κανενας συγχρονισμός μέσω Γουαδαλαχάρας...!!!!!!!

Αφου εισαι χρηστης του Android αρα ολες οι επαφες σου ειναι στο gmail...

To WP7 μπορουν μια χαρα να κανουν τον συγχρονισμο με το google (επαφες/ημερολογια) αρα τι προβλημα εχεις ???

 

 

Αυτήν έχω ...

Υπάρχει κάνα Updete ? Ελληνικά ?

 

Υπάρχει νομιζω μια λιγο πιο νεα αλλα δεν εχει διαφορες . Ελληνικα απο οτι ξερω δεν εχουν οι ΡΟΜ του HD2

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Τι θα χρειαστούμε για το φλασσαρισμα του Mango

1. HSPL Προσοχή να βάλουμε την εκδοσή 2.08. Η εκδοσή 3 η μεγαλύτερη δεν δουλεύει με WP7

2. Radio με υποστήριξη 576ΜΒ RAM

3. MAGLDR 1.3

4. Mango ROM

Ευχαριστώ για τις οδηγίες!! Έχω πρόβλημα στο 2ο βήμα: Ενω δίχνει να επικοινωνεί PC με HD2, παραμένει στο 0% και δεν γίνεται η εγκατάσταση Radio Edited by gianko
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις οδηγίες!! Έχω πρόβλημα στο 2ο βήμα: Ενω δίχνει να επικοινωνεί PC με HD2, παραμένει στο 0% και δεν γίνεται η εγκατάσταση Radio

 

Κοιταξε το καλωδιο (πρπει να ειναι της μαμας του ) και την θυρα usb...

Επισης ειναι πιθανο να ειναι θεμα υπολογιστή ..δοκιμασε το αλλου

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε το καλωδιο (πρπει να ειναι της μαμας του ) και την θυρα usb...

Επισης ειναι πιθανο να ειναι θεμα υπολογιστή ..δοκιμασε το αλλου

Συγγνώμη, δικό μου το λάθος :O Δεν έδωσα προσοχή στο 1ο βήμα, που γράφεις να βάλουμε την εκδοσή 2.08. Διάλεγα την 1.42 επειδή αυτή έγραφε το HD2 μου, και νόμιζα πως έπρεπε να διαλέξω αυτή. Όλα ΟΚ τώρα! Σ' ευχαριστώ πολύ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει full εκδοση με mango? εννοω με ελληνικα και ολες τελος παντων της δυνατοτητες

 

Οχι ακομη ..υπομονη ...Για αυτή τη ΡΟΜ λενε οτι θα μπορεις να την κανεις κανονικα update απο το Zune ...

 

Δεν την ξέρω δεν την εχω δοκιμάσει γιαυτο προσοχή στις οδηγιες ....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! θα περιμενω να βγει τοτε.. με τις sd card τι γινεται? με αυτην που εχω οταν ειχα βαλει wp7 ειχα κατι ακυρα reboot.. καμια προτεινομενη που να δουλευει καλα ?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! θα περιμενω να βγει τοτε.. με τις sd card τι γινεται? με αυτην που εχω οταν ειχα βαλει wp7 ειχα κατι ακυρα reboot.. καμια προτεινομενη που να δουλευει καλα ?

 

Οι 8 και 16 gb Sandisk class 4-6 που ειχα δουλευαν μια χαρα ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προσπαθω να περασω την Mango συμφωνα με τον οδηγο αλλα οταν παω να εγκαταστησω το HSPL τοτε μου πεταει αυτο το μηνυμα:

 

<<You must have SPL 1.42.0000 installed on device.......>>κτλ κτλ

Εχω κατεβασει ολα τα αρχεια που αναφερει ο οδηγος αλλα δεν μπορω να προχωρησω παρακατω....

 

Update 1:Ολα ενταξει...Εφταιγε η ρομ των wm6.5.Εβαλα μια παλαιοτερη και μπορεσα να περασω το σωστο HSPL.Μολις τελειωσε και το φλασαρισμα της Mango...

 

Update 2:Οταν παω να βαλω ενα λογαριασμο windows live μου λεει activation failed..Καμια ιδεα σχετικα;

Edited by dimtsag
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα,

Παιδεύομαι εδώ και 3 μέρες για να κανω activate τα live services, εχω βάλει 3-4 διαφορετικές ρομ, αλλά τίποτα,,, πάντα φτάνω στο σημείο που τρέχεις το ChevronWP7 και λέει ότι δεν επικοινωνεί με το zune, έχω δοκιμάσει σε 3 pc, έχω κλείσει skype, firewall, antivirus, e.t.c ,, αλλά δεν θέλει να παίξει με τιποτα,,, εχει καταφέρει κανείς να το κανει να παίξει; Η οποιαδήποτε βοήθεια θα είναι πολύτιμη,

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ωραία, ευχαριστώ. Χρήστο αν σου είναι εύκολο να εξηγήσεις την διαδικασία για να πάρω τον κωδικό από το trophy μου... στα ελληνικά.. Οπότε ρομ του ansar θα χώσω.. δύο Leo θα φτιάξω, μπορώ να βάλω ίδιο κωδικό?

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς να βάλεις τον ίδιο κωδικό και στα 2.Νομίζω μέχρι 5 μπορείς με τον ίδιο κωδικό.Εγώ τον δικό μου που πήρα από την ms,τον έχω βάλει ήδη 5 φορές σε leo και λειτoυργεί σε όλα.

από ότι διαβάζω εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1510444

 

>> 1.1 Using an existing Activation Code (AC) related to your *@live.com e-mail

 

>> 1.2 Creating an AC related to your *@live.com e-mail as follows

 

>> 1.2.1 Add a Windows Live account with any WP7

 

>> 1.2.2. Using Registry Editor find AC under the registry key

 

>> ....... [HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\GwpCPC]

 

>> ....... and Registry Value

 

>> ....... ActivationCode

 

φτιάχνεις στο trophy σου ένα live account και μετά πας στη registry στο κλειδί που λέει [HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\GwpCPC] βρίσκεις την τιμή activation code και τον κωδικό που γράφει εκεί τον βάζεις στο λεο

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση,

όχι δεν εχω κωδικό ενεργοποίησης διότι δέν μπορώ να κάνω οτι περιγράφετε εδω,,

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=911579

να δοκιμάσω ότι περιγράφεις ?

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς κωδικό ενεργοποίησης δε θα δουλέψουν τα live services.Οπότε αν έχεις άλλη κανονική συσκευή με wp7 δοκίμασε και αυτό που γράφω στο προηγούμενο ποστ.δες και αυτό με το chat http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=921309
Link to comment
Share on other sites

Κατανοητό, το ξέρω οτι χωρις κωδικο δεν εχεις live services,,,

Έχω hd2 με mango 8107. Το άρθο που παραθέτεις το έχω διαβάσει παλαιότερα,,

Οπότε παίρνω κωδικό ενεργοποίησης και τον βάζω κατευθείαν; Χωρίς να έχω κάνει

Τα παρακάτω;

1. Install WP7 sdk Windows Phone Developer Tools;

2. Install zune;

3. Make partneship with zune and phone;

4. Just write this url "http://cr-developers.co.cc/cwp7.cer" in your phone internet browser and install it;

5. Connect your phone to pc and make sure zune is running in background;

6. Run the unlocker (ChevronWP7.exe) and click unlock button(Make sure your phone date is set correctly)

(you need to close skype and disable network adapter.. hamachi.. wireless.. Dropbox.. etc)

7. Install toms .xap installer;

8. Deploy Connection Setup.xap, Touch Xplorer.xap and XBMODDeployer.xap (Install it on the phone and run XBMODDeployer.xap);

9. Copy the .provxml from the ringtons folder to the windows folder (on the phone using touch explorer app);

10. Run connection setup to install the .provxml;

11. Call Microsoft helpdesk and ask them an activating key for your hd2 (don't pm me for the key)

12. Setup up your live ID and enter the activation code (on the phone).

Link to comment
Share on other sites

Στις mango εκδόσεις δε χρειάζεται να κάνεις κάποιο ξεκλείδωμα.Ειναι ήδη ξεκλειδωμένες οι ρομ.Απλά βάζεις το hotmail σου,σου ζητάει τον κωδικό ενεργοποίησης και εισαι έτοιμος προς χρήση.

Κάποια στιγμή που θα κυκλοφορήσει η rom ultrafruit2 από την dft team μαζί με τον magldr 2.01 θα γράψω ένα πιο ανανεωμένο οδηγό μαζί με το τι πρέπει να κάνουμε για να έχουμε dual boot wp7 και android από την sd.Γιατί ας μην ξεχνάμε ότι το hd2 δεν ειναι ένα απλό κινητό :D

Link to comment
Share on other sites

τι radio software Xρησιμοποιείς? εγω 5.71.09.02α_22.5150.21θ και παρατηρώ ότι η μπαταρία δεν κρατάει πολύ, ή φορτίζω 100% και μετα απο μια ώρα μου δείχνει ότι απομένουν ακόμα 65%
Link to comment
Share on other sites

Kλασσική περίπτωση βλάβης με το 5.71 radio.Πρέπει να ξαναφλασάρεις με το software radio 5.51 και μετά από φόρτιση να κάνεις το κόλπο με την κάμερα και θα κρατάει κανονικά
Link to comment
Share on other sites

χεχε, το περίμενα,, ποιο είναι το κολπο με την camera? υπάρχει αρθο κάπου;

αν κατάλαβα καλά κατεβάζουμε το radio και βάζουμε το part00.bin μέσα στον φάκελο data.zip της Rom και ξαναφλασάρουμε σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Nαι έτσι το αλλάζεις.Μετά την φόρτιση,βγάζεις το καλώδιο,ανοίγεις την κάμερα,πας στο βίντεο και το αφήνεις 3-4 δευτερόλεπτα να κάνει focus.Βγαίνεις από την κάμερα και η μπαταρία πλέον χάνει 1% ανά ώρα.Κουφό μεν αλλά δουλεύει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...