Jump to content

HD2 : Εγκατάσταση Windows Phone 7 Mango


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ορθογραφικο λαθος............ Τρια 24ωρα ειναι το σωστο. (Με την φωτεινοτητα της οθονης στο 20%)

 

Η επικοινωνια με την Microsoft πως γινεται ? Καποια συμβουλη? Καποιο σημειο που θα πρεπει να προσεξω ???

Μη βγαλουμε τα ματια μας μονοι μας.........

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 137
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πας στο https://sales.liveperson.net/hc/21661174/?cmd=file&file=visitorWantsToChat&site=21661174&visitor=5410411718424&msessionkey=4286562436112454377&LEAppKey=CHANGE_HERE&SESSIONVAR!BusyClickOverride=true&SV!OfflineTrigger=BusyClick&SV!chat-button-name=chat-EMEA.EN.UK.CS.CON.PRESLS.GENERAL&SV!chat-button-room=chat-EMEA.EN.UK.CS.CON.PRESLS.GENERAL&referrer=(button%20dynamic-button:chat-EMEA.EN.UK.CS.CON.PRESLS.GENERAL(Microsoft%20Support))%20http%3A//support.microsoft.com/contactus/chat_microsoft_customer_serv%3Fln%3Den-gb%26fr%3D1%23&visitor=5410411718424&msessionkey=4286562436112454377

γράφεις όνομα,hotmail και επιλεγεις general inquires

Απο κάτω γράφεις

hello. i bought a hd7 phone and asks for activation code,when i am trying to activate live services.Can you help me?

Και περιμένεις.Θα σου ζητήσει ονοματεπώνυμο και ένα τηλέφωνο και μετά θα περιμένει κιόλας να βάλεις τον κωδικό και να του πεις ότι ειναι οκ.Ευχαριστείς και αποχωρείς :p

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα μεγαλο ευχαριστω προς ολους εδω μεσα παιδια !!!!!!!!

 

Το MarketPlace ειναι ετοιμο !!!!!!!!!!!!

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια δοκιμασα να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη αλλα.............

 

Ουτε το Zune ουτε το Windows Mobile Center αλλα ουτε και το Device Manager των Windows αναγνωριζουν την συσκευη.........

 

Δοκιμασα να αλλαξω καλωδιο...... τιποτα

Δοκιμασα να αλλαξω θυρα USB..... τιποτα

Εκανα 5-6 φορες επανεκκινιση σε υπολογιστη και τηλεφωνο..... τιποτα

Ξαναεγκατεστησα το Zune..... τιποτα

Εκανα Format το PC μπας τα φταιγαν τα Windows..... τιποτα

 

Τι μπορει να φταει και δεν βλεπει ο υπολογιστης το τηλεφωνο ? Θυμαμε στα WM 6.5 οταν το συνδεα με το PC, μου εμφανιζε 3 επιλογες στην οθονη για να επιλεξω τυπο συνδεσης........ με τα Windows Tango δεν μου εμφανιζει καμια επιλογη.... κανει μονο εναν ηχο στιγμιαιο το τηλεφωνο και τελος......... δεν αναγνωριζει τιποτα........... (Το PC μου εχει Windows 7 Ultimate).

 

Επισης και κατι αλλο....

Επειδη ηθελα να περασω καποια αρχεια μεσα στην καρτα MicroSD και οπως αναφερω πιο πανω δεν ειναι εφικτη η επικοινωνια με το PC, εβαλα την καρτα μνημης στο Card Reader για να μεταφερω τα αρχεια....... ειδα ομως οτι το τηλεφωνο εχει κανει την καρτα μνημης 192 MB.......... ενω κανονικα ειναι 8GB....

 

Πως εγινε αυτο ????????

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με win7 ultimate 32bit δεν είχα τα προβλήματα που αναφέρεις.Συνδέθηκε άμεσα.Για την κάρτα που αναφέρεις,έτσι δουλεύει το σύστημα.Ο χώρος που βλέπεις στις πληροφορίες της συσκευής ειναι ο χώρος της sd σου πλην τα 192mb που αναφέρεις.Οταν εγκαθίστανται τα wp7 στο hd2 δημιουργούν στην sd 2 partition.To πρώτο σε fat16 και ειναι 192mb και το δεύτερο (το υπόλοιπο δηλαδή της κάρτας) χρησιμοποιείται ως χώρος αποθήκευσης των windows.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα σας

Εχω το htc hd2 με την rom 15.JUNE 25 Lang HD2 Pdaimatejam Rom Wp7.5 Tango 7.10.8779.8 v8.1 FULLY UNLOCKED - xda-developers

Για να περασω αλλη rom η αναβαθμιση αυτης πρεπει να κανω το τηλεφωνο εργοστασιακο η μπορω να περασω απο πανω την οποιαδηποτε rom η αναβαθμιση ?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Σωτηρης

 

πηρα απαντηση σε αλλη ενοτητα

Edited by akaliptos66
απαντηθηκε
Link to comment
Share on other sites

Να ακολουθησω τον ιδιο οδηγο για το HD7 και επειδη το εχω ξεκλειδωσει θα ειναι ξεκλειδωτο κ μετα????

 

Εχω ,απο λάθος αγοράσει ,φορητό w7 64 bit home premium . Εχω το οφις 2007 [+outlook 07] και ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΧΡΟΝΙΣΩ ΤΟ HTC HD2 [WM6.5] . Μου ζητάει το win exchange server 2003 , ή07 , ή 10 .

Σε παρακαλώ οδηγίες και ,αν χρειάζεται , link

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΔΙΟΝΥΣΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

μου το βγαζει στην εγκατασταση στο τελευταιο βημα !

 

τι κανω????

 

An error has occurred

Read below for more information

 

Error Description: send d000ff partition data failed

Info: .\RSPL\RSPL.cpp (1279)

 

Error Description: block send fail

Info: .\RSPL\RSPL.cpp (962)

 

Error Description: Block is after end.

Info: .\RSPL\RSPL.cpp (704)

Link to comment
Share on other sites

μου το βγαζει στην εγκατασταση στο τελευταιο βημα !

 

τι κανω????

 

An error has occurred

Read below for more information

 

Error Description: send d000ff partition data failed

Info: .\RSPL\RSPL.cpp (1279)

 

Error Description: block send fail

Info: .\RSPL\RSPL.cpp (962)

 

Error Description: Block is after end.

Info: .\RSPL\RSPL.cpp (704)

 

Εφόσον έχεις ενεργοιποιήσει τα τελευταία 24μβ από την επιλογή 10 στον magldr, περνά πρώτα μια winmo rom και αμέσως μετά πέρνα πάλι τον magldr και προχωρά στην εγκατάσταση των wp.

Link to comment
Share on other sites

ΑΣΧΕΤΟΣ!!!!

 

WINMO που θα βρω???

 

 

Εφόσον έχεις ενεργοιποιήσει τα τελευταία 24μβ από την επιλογή 10 στον magldr, περνά πρώτα μια winmo rom και αμέσως μετά πέρνα πάλι τον magldr και προχωρά στην εγκατάσταση των wp.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια ξεκινησα την διαδικασια, γενικα μου εβγαζε οτι το RAPI.DLL λειπει κλπ

( ενω υπαρχει στο system32 )

τεσπα παρολα αυτα η διαδικασια προχωρησε και εχω κολλησει στο 4ο βημα..

An error has occurred

Read below for more information

 

Error Description: USB init failed

Info: .\RSPL\RSPL.cpp (1198)

Αυτο μου βγαζει στο DWI

και στο HD2 πριν φορτωσει την οθονη με τις 12 επιλογες γραφει αυτο για 1-2sec

http://img822.imageshack.us/img822/678/gsssssss.png

Χρησιμοποιησα

1. HSPL2_RUN

2. Radio_2_14_50_04

3. DFT_LEO_MAGLDR113_DAF

4. 1_HD2 Pdaimatejam Rom Wp7.5 Tango 7.10.8779.8 v8.4

Διοτι τα λινκς του 1ου ποστ ειναι νεκρα μερικα

Edited by koulouri
Link to comment
Share on other sites

1.Στο pc αν έχεις xp δεξι κλικ στο εικονίδιο του activesync στο system tray και ξε-τσεκάρισε το allow usb connections.Αν έχεις 7αρια τρέχεις το dwi με δεξι κλικ--->εκτέλεση ως διαχειριστής

2.Στο κινητό κατά την εκκίνηση κρατάς πατημένο το power button για να μείνει στις επιλογές του magldr και επιλέγεις services--->uselast 24mb nand--->enable

3.Εφόσον ολοκληρωθεί σωστά η εγκατάσταση,στο κινητό κατά την εκκίνηση κρατάς πατημένο το power button για να μείνει στις επιλογές του magldr και επιλέγεις boot wph για να ξεκινήσουν τα wp7.Αν θες να ξεκινάς κατευθείαν τα wp7 πας magldr--->services--->boot source και επιλέγεις WPH from nand

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ευχαριστω παρα πολυ και μονο στον κοπο που εκανες να μου απαντησεις ειλικρινα!

Δοκιμαζω τωρα και σου λεω τα αποτελεσματα..

ΔΥΣΤΥΧΩΣ

καμια διαφορα :/

Μπορω να κανω κατι για να ξεκινησω την διαδικασια απο την αρχη;

Γιατι αλλιως θα μεινω με ενα ακριβο και δυσχρηστο Tetris ( επιλογη 9. ) :Ρ

Δεξι κλικ στο DWI και run as admin

και βγαζει αυτα τα 2 δυσαρεστα

http://imageshack.us/photo/my-images/38/16560539.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/803/30911884.png/

Edited by koulouri
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν έχει πάθει τίποτε μη αναστρέψιμο.Ανα πάσα στιγμή μπορείς να βάλεις πάλι wm 6.5 ή να βάλεις android.Η δεύτερη εικόνα απόλυτα φυσιολογική.Η πρώτη όχι αλλά δεν ειναι θέμα του κινητού αλλά του pc σου.Για το rapitool σφάλμα ρίξε μια ματιά στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=424847 και στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=223738

Επισης μέσα στο φάκελο που έχεις την ρομ στο pc,βλέπεις το αρχείο rapitool.exe;

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά έχεις windows vista ή 7.Κάνε πάλι μια εγκατάσταση του wmdc και ξαναδοκίμασε. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

windows7 x64..

Προσπαθω βαση αυτου να περασω την μανισια εκδοση 6.5

http://www.jayceooi.com/2011/08/15/how-to-restore-stock-rom-on-htc-hd2-video/

και να παρω την διαδικασια απο την αρχη γιατι μαλλον το εχω βουλιαξει τελειως! :/

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω ότι το πρόβλημά σου για το rapi.dll error δεν έχει να κάνει με κάτι που έκανες στο κινητό σου αλλά αποκλειστικά με κάτι που λείπει από το pc σου.Η διαδικασία που γράφει το video ειναι σωστή και περιγράφεται στα ελληνικά και στο εδώ φόρουμ στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3048165#post3048165

το πρόβλημά σου όμως δεν ειναι εκει.Από την στιγμή που ο magldr ξεκινά κανονικά δεν έχεις θέμα με το κινητό και τσάμπα κατά την γνώμη μου,κάνεις την επαναφορά από την στιγμή που αποφάσισες ότι δεν θες πια τα wm αλλά wp

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εκανα επανεκινηση οπως μου ειπες το wmdc και ξεκινησε η λειτουργια απο το flash...

τωρα δε θυμαμαι τι ελεγε..

και κανει κατι installation...μακαρι..

Πραγματικα ευχαριστω πολυ που βοηθας..

Eφαρμογες πως περναμε τωρα;

γιατι καπου διαβασα οτι δεν γινεται μεσω marketplace :/

Κατεβασα το zune, εβαλα US για χωρα, ανοιξε το marketplace

αλλα μου λεει:

Sign in on your phone, the reconnect it to your computer.......

Απλα οταν παω να κανω connect απο το κινητο μου ζηταει κατι activation code κλπ

Edited by koulouri
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ρε παιδια την καλησπέρα μου την έχετε, ψήθηκα κιεγώ να κανω το hd2 μου απο ANDROID 4.0.4. που το είχα σε windows 7 !! Ολα οκ, κανένα πρόβλημα με εγκατάσταση, όμως 2 ερωτήματα! 1ον : Γιατί το κινητό δεν μου αναγνωρίζει την sd κάρτα πλέον ;; Ούτε στο zune όταν το συνδέω με το λάπτοπ ούτε μόνο του! Και κάτι 2ο και τελευταίο , γιατί δεν μου δέχεται το e-mail μου και το password στο Market place ?? Δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα!!! Θέλει λέει να κάνω ενεργοίηση του λογαριασμού ενώ το e-mail μου είναι ενεργοποιημένο κανονικά !! Το live ID δηλαδή. Εκτιμώ το site σας χρόνια και είμαι παλιό μέλος , με έχετε βοηθήσει σε πολλά θέματα. Θα ήμουν ευγνώμων αν γιινόταν και τώρα.
Link to comment
Share on other sites

η καρτα δεν αναγνωριζεται γιατι τα wp7 την κανουν σε δικο τους φορματ.για να μπεις στο marketplace χρειαζεσαι κωδικο ενεργοποιησης που τον παιρνεις με chat με την ms.δες 1-2 σελιδες του παροντος θεματος για το πως κανεις την διαδικασια
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα την 1-2 σελίδα του θέματος αλλά δεν βρήκα κάτι για την ενεργοποίηση φίλε μου. Μπορείς να μου εξηγήσεις λίγο πιο αναλυτικά; Δέν είμαι και εξπέρ σαυτά. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εννοουσα 2 σελιδες πισω απο την σελιδα που ειμαστε τωρα.δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=311023&page=6 post 77 Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ , τα ενεργοποίηση όμως απότι είδα σχετικά με την sd κάρτα , κρατάει το υπόλοιπο χώρο αποθήκευσης για τα windows, οκ , όμως πως γίνεται όταν πάω να κάνω συγχρονισμό , δλδ να περάσω έστω και μια φωτό λιγότερο απο 1mb χωριτικότητα να μην μου το δέχεται και όταν μπαίνω στο ιντερνετ απο το κινητό και κατεβάζω φωτό να τις αποθηκεύει ;; Εφόσον λέει το ZUNE πως δεν υπάρχει ενώ εγώ βλέπω πάνω απο 130 mb ελεύθερο χώρο!! Θα τρελαθούμε τελείως!! ΧΑΧΑ (Το παίρνω στην πλάκα γιατί αλλιώς το βλέπω να κάνει παρέα στο γκαζόν έξω απο το σπίτι!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...