Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαίνεται πως το συγκεκριμένο δίκτυο εξαρτάται περισσότερο από αυτούς τους "κάποιους άλλους" σε σχέση με τα άλλα δίκτυα, αν κρίνω από τη διαρκή επιδείνωσή του... Τα άλλα δίκτυα πάλι πώς καταφέρνουν να είναι σε καλύτερη κατάσταση, ένα... μυστήριο. Να μην αναφέρω και το πόσο εύκολα δικαιολογείται εδώ μέσα το κόκκινο δίκτυο και απαλάσσεται... κάθε ευθύνης... Edited by Nosferatu

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν αυτό το gsm booster θα δουλέψει με Vodafone? Έχω 2g συσκευή και δεν πιάνει μέσα στο σπίτι με τόσα τσιμέντα! Έξω είναι μια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν αυτό το gsm booster θα δουλέψει με Vodafone? Έχω 2g συσκευή και δεν πιάνει μέσα στο σπίτι με τόσα τσιμέντα! Έξω είναι μια χαρά!

 

καλύτερa πάρε ένα απο easy buy world που ειναι για vodafone και wind ! Γενικότερα τa booster κανουν δουλειά αλλα πρέπει να είσαι κοντα σε κεραία αλλιώς δεν ! Ρωτα για την εμβέλεια τισ κεραίας !

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλύτερa πάρε ένα απο easy buy world που ειναι για vodafone και wind ! Γενικότερα τa booster κανουν δουλειά αλλα πρέπει να είσαι κοντα σε κεραία αλλιώς δεν ! Ρωτα για την εμβέλεια τισ κεραίας !

 

Δεν παίρνω από το ebw και λόγω άποψης (προσωπικής) και λόγω του ότι πουλάνε το ίδιο προϊόν με αυτό του ebay σε υπερδιπλάσια τιμή. Στα χαρτιά το gsm booster που πόσταρα -εφόσον λειτουργεί στα 900mhz- δουλεύει για vodafone/wind αφού αμφότερες χρησιμοποιούν το φάσμα(θεωρητικά). Απλά ρώτησα για σιγουριά μήπως κάποιος από εδώ μέσα ξέρει κάτι παραπάνω.

Έστειλα και ένα email στην vodafone κατευθείαν ρωτώντας για αυτό για να δω τι θα μου πουν και αυτοί. :)

Link to comment
Share on other sites

οι εταιρίες χρησιμοποιούν εδώ και ΠΟΛΥ καιρό και τις τρεις μπάντες.

Θα σου κάνει τη μπάντα ***.

Link to comment
Share on other sites

οι εταιρίες χρησιμοποιούν εδώ και ΠΟΛΥ καιρό και τις τρεις μπάντες.

Θα σου κάνει τη μπάντα ***.

 

Δηλαδή ρίχνω άκυρο;;; :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει παρατηρήσει κανείς σοβαρό πρόβλημα στην Θεσσαλονίκη και συγκεκριμένα στην Καλαμαριά? Έχει καμιά βδομάδα που ώρες ωρες η κατάσταση είναι απελπιστική.. Βγαινει η κλήση αλλά είτε δεν ακούς είτε ακούς τόσα χάλια που δεν βγάζεις άκρη.. Αυτά σε iphone 5 με συμβόλαιο.. Από περιέργεια δοκίμασα και ένα samsung με καρτοκκινητό vodafone και έχει ακριβώς την ίδια συμπεριφορά..

 

Τέλος να πω ότι στο συγκεκριμένο σημείο μέχρι πριν το πρόβλημα το σήμα ήταν ο ορισμός της τελειότητας! Πάντα 5 στα 5, πάντα πεντακάθαρος ήχος κτλ..

Link to comment
Share on other sites

οι εταιρίες χρησιμοποιούν εδώ και ΠΟΛΥ καιρό και τις τρεις μπάντες.

Θα σου κάνει τη μπάντα ***.

 

Μου απαντήσανε το εξής:

 

Σχετικά με το e-mail που μας αποστείλατε, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι η vodafone εκπέμπει σε 900Mhz σε GSM συσκευή όπως εσείς διαθέτετε, όμως δεν μπορούμε να ξέρουμε αν η συγκεκριμένη συσκευή θα είναι συμβατή μιας και δεν υπάρχει στα καταστήματα vodafone Ελλάδος. Για περαιτέρω πληροφορίες καλέστε στην εξυπηρέτηση πελατών (13830) ή να μπορείτε να μας στείλετε νέο mail με τη συγκεκριμένη ώρα που μπορούμε να σας καλέσουμε και να σας εξυπηρετήσουμε εμείς.

Είμαι σε δίλημμα πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Μου απαντήσανε το εξής:

 

 

Είμαι σε δίλημμα πάντως!

 

για μένα παρτω για να λύσεις το προβλήμa σού !!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς σοβαρό πρόβλημα στην Θεσσαλονίκη και συγκεκριμένα στην Καλαμαριά? Έχει καμιά βδομάδα που ώρες ωρες η κατάσταση είναι απελπιστική.. Βγαινει η κλήση αλλά είτε δεν ακούς είτε ακούς τόσα χάλια που δεν βγάζεις άκρη.. Αυτά σε iphone 5 με συμβόλαιο.. Από περιέργεια δοκίμασα και ένα samsung με καρτοκκινητό vodafone και έχει ακριβώς την ίδια συμπεριφορά..

 

Τέλος να πω ότι στο συγκεκριμένο σημείο μέχρι πριν το πρόβλημα το σήμα ήταν ο ορισμός της τελειότητας! Πάντα 5 στα 5, πάντα πεντακάθαρος ήχος κτλ..

 

Απλά για ενημέρωση να πω ότι κάλεσα την vodafone την επόμενη μέρα, τους ανέφερα το πρόβλημα και την επόμενη έφτιαξε :) Οπότε παρόλο που τους κράζω, σε αυτό το θέμα ήταν άμεσοι και το διόρθωσαν!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα, Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε για την περιοχή στα όρια Αμαρουσίου-Πεύκης πως ειναι η κάλυψη της Vodafone,γιατί με ενδιαφέρει η αλλαγή από Cosmote σε Vodafone. Μέχρι πέρισυ υπήρχε πρόβλημα και όσοι γνωστοί/φιλοι είχαν Vodafone δεν είχαν καθόλου σήμα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ apostol70. Με έχουν ζαλίσει τον τελυταίο καιρό με συνδυαστικές προσφορές vodafone & hol και επειδή είμαι χρόνια στην hol αναρωτιώμουν αν έχει βελτιωθεί η κατάσταση στην περιοχή (Μαρούσι κοντά στο δημαρχείο της Πεύκης) μπας και κερδίσω τίποτα και το γυρίσω από cosmote σε vodafone.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Vodafone σχεδόν πουθενά σε ολόκληρη την Ικαρία.

 

Οι αλλες δυο εταιρειες πως τα πανε?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

 

Μαλλον για την Cosmote το λεει.

 

Χαχα θεϊκό βιντεάκι :D:D

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξέρει κανείς αν η Vodafone, κόβει το vpn στα φοιτητικά πακέτα data;

 

Ευχαριστώ

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξέρει κανείς αν η Vodafone, κόβει το vpn στα φοιτητικά πακέτα data;

 

Ευχαριστώ

 

Όχι δεν το κόβει, μάλιστα στο φοιτητικό ίντερνετ που δίνει σε συνεργασία με το ΕΔΕΤ υπάρχει όρος στην προκήρυξη του ΕΔΕΤ ώστε να μην υπάρξει ποτέ μπλοκάρισμα του openvpn!

Εγώ μπαίνω και με pptp πάντως

Link to comment
Share on other sites

 

Μαλλον για την Cosmote το λεει.

 

και για τον εαυτό της το λέει, ειδικά ανατολική θεσ/νικη! Είχα κάτι δουλειές εκεί, και ετοιμος ημουν να το σπάσω το κινητό μου. Απο προσωπική εμπειρια, εχω να πω οτι δυστυχως η vodafone χειροτερευει το σημα της....

Link to comment
Share on other sites

και για τον εαυτό της το λέει, ειδικά ανατολική θεσ/νικη! Είχα κάτι δουλειές εκεί, και ετοιμος ημουν να το σπάσω το κινητό μου. Απο προσωπική εμπειρια, εχω να πω οτι δυστυχως η vodafone χειροτερευει το σημα της....

 

Φαντασου δηλαδη να μην ειχες 4 φορες μεγαλυτερη πιθανοτητα να βγαλεις με την πρωτη....

Link to comment
Share on other sites

Φαντασου δηλαδη να μην ειχες 4 φορες μεγαλυτερη πιθανοτητα να βγαλεις με την πρωτη....

 

η δουλειά μου έγινε τελικά με το Q που έχω στη sim2 στο 2καρτο κινητο μου... με την ΠΡΩΤΗ προσπαθεια....

απλά, στους πελάτες μου της ανατολικής Θεσ/νικης, τους είπα να σβήσουν το vodafone μου και να αποθηκεύσουν το Q μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς από σήμερα το μεσημέρι θέμα με το 3g στην δυτική Θεσσαλονίκη;

Ενώ μέσα στο σπίτι είχα πάντα φουλ H+, από σήμερα το μεσημέρι μονίμως στο E!

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αντί να βελτιώσουν το δίκτυό τους, σε μια καθαρά επικοινωνιακή τακτική, διαφημίζουν αυτό ακριβώς το οποίο δεν έχουν: δυνατότητα να βγάζουν κλήσεις και μάλιστα γρηγορότερα από τα άλλα δίκτυα... Επικαλούμενη μία "έρευνα" από "ανεξάρτητους φορείς", οι τελευταίοι ωστόσο δεν κατονομάζονται... Γιάννης κερνάει Γιάννης πίνει...

Θεωρώ ότι προσβάλλουν τη νοημοσύνη του καταναλωτή... Με φτηνά κολπάκια εντυπωσιασμού δε θα προσελκύσεις κόσμο κυρία vodafone.... Ντροπή...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...