Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις ακούσει/διαβάσει για τον νέο νόμο ο οποίος δίνει 6 μήνες περιθώριο κατάθεσης φακέλου για να γίνει ενεργοποίηση νέου σταθμού? Αν μέσα όμως στο διάστημα αυτό που σου δίνει ο νόμος οποιαδήποτε εταιρία κινηθεί αυθαίρετα σε εγκατάσταση σταθμού βάσης χωρίς να περιμένει την 6μηνη αδειοδότηση τότε είναι αντιμέτωπη με πρόστιμο της τάξης των 300.000 ευρώ.

Επίσης για τις περιοχές που ανέφερες, δεν ισχύει πως δεν θέλει να ενεργοποιήσει σταθμούς η VODAFONE. Απλά οι συγεκριμένοι δήμοι είναι εχθρικοί με τις εταιρίες κινητής με την COSMOTE όμως να διατηρεί ένα προβάδισμα λόγω και των κεραιών που σηκώνει στα τοπικά OTE. Και πίστεψε με. Και ένα μόνο OTE σε έναν δήμο κάνει διαφορά όταν οι άλλο δύο δεν έχουν καμία κεραία.

Επίσης γιατί δεν αναφέρεις νοτιοανατολικά προάστια όπου η COSMOTE είναι ίσως και τρίτη (μιλάω για Ηλιούπολη, Γλυφάδα κτλ) και έχει κολλήσει με του τρεις παραπάνω δήμους? Σου πρότεινα κάτι τις προάλλες. Θέλεις να αρχίσουμε να ξεκατινιάζουμε τα δίκτυα ή να κάνουμε μια εποικοδομητική κουβέντα? Ξέρω ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ περιοχές όπου η COSMOTE έχει μεγαλύτερο πρόβλημα από την VODAFONE. Απλά δεν νομίζω πως σκοπός αυτού του φόρουμ είναι κάθε τρίτο ποστ να γράφουμε για τις ίδιες προβληματικές περιοχές ενός δικτύου (όπως κάνεις για 3-4 συγκεκριμένες περιοχές της VODAFONE) γιατί αυτό αποδεικνύει εμπάθεια και τίποτα παραπάνω. Εκτιμώ πως κανένας εδώ μέσα δεν λαμβάνει τις παρεμβάσεις σου ως παρεμβάσεις που σκοπό έχουν να ακουστούν για να βελτιωθεί μια κατάσταση, αλλά περισσότερο ως παρεμβάσεις που σκοπό έχουν να θίξουν και να μειώσουν. Διάβασε το ποστ που έχεις κάνει στον τοπικ της COSMOTE για την κάλυψη στην Ν.Κηφισιά και θα καταλάβεις την διαφορά ύφους. Αυτά προς το παρόν.

 

 

Στο θέμα αυτό αναφέρονται προβλήματα στο δίκτυο της Vodafone. Όταν μία τεράστια περιοχή έχει πρόβλημα και διαβάζω τις ίδιες βαρετές δικαιολογίες, αναρωτιέμαι γιατί ισχύουν μόνο για το ένα δίκτυο και όχι για τα άλλα τα οποία στις ίδιες περιοχές δουλεύουν καλύτερα. Σε αυτά δεν θα είναι εχθρικοί οι δήμοι, οπότε έχουμε να κάνουμε με μία... Συνομωσία;

Σχετικά τώρα με το... ξεκατίνιασμα: Μόλις αναφέρεις πρόβλημα σε μία ή περισσότερες περιοχές και αφού εξαντλήσουν όλα τα στοιχεία όπως συνομωσία δήμων, επιστημονικοφανείς αναλύσεις, πρόσφατα και... νομολογία, καταλήγουν στο "ναι αλλά και το άλλο δίκτυο έχει προβλήματα εκεί εκεί και εκεί"!!!!

Αν έχει προβλήματα εκεί όπου αναφέρεις το συγκεκριμένο δίκτυο, μπορείς να το αναφέρεις στα αντίστοιχα θέματα. Για μένα ΔΕΝ αποτελεί δικαιολογία για τα προβλήματα κάλυψης της Vodafone ότι έχει προβλήματα... σε άλλες περιοχές το χ ανταγωνιστικό δίκτυο! Μάλλον ως προσπάθεια αποπροσανατολισμού το εκλαμβάνω...

Καθαρά από περιέργεια όμως, μπορείς να μου πεις τί θα θεωρούσες εσύ καλό να αναφέρεται σε αυτό το θέμα; Πόσο καλό είναι το δίκτυο της Vodafone και γιατί είναι απόλυτα δικαιολογημένη για τα προβλήματα κάλυψης όπου τα έχει; Και όποιος έχει προβλήματα με το δίκτυο τα οποία το τελευταίο δεν διορθώνει είναι... εμπαθής;;; Αλήθεια, μια και αναφέρεις το ύφος και την αντικειμενικότητα, πόσες δημοσιεύσεις έχεις συνολικά στο φόρουμ και πόσες είναι μάλλον υπέρ της Vodafone; Μην το πάρεις στραβά, απλή ερώτηση είναι.... Και για να μην κουραστείς απαντώ εγώ: από 2/7 συνολικά 12 μηνύματα, τα 10 υπέρ της Vodafone και 2 σε άλλα θέματα, όχι θετικά για άλλο δίκτυο. Μπορείς να βρεις και τα δικά μου στα θέματα για προβληματική κάλυψη και των τριών δικτύων -είναι όμως περισσότερα- και να επανέλθουμε στο θέμα του... ύφους....

Μπορούμε τώρα να επιστρέψουμε σε πιο... εποικοδομητικά μηνύματα;

 

 

ΥΓ: Στο μήνυμά μου το οποίο έχεις παραθέσει δεν υπάρχει ουδεμία ονομαστική αναφορά σε ανταγωνιστικό δίκτυο. Κρίμα που δεν μπορώ να πω το ίδιο για το δικό σου, καθώς και για αυτό που ακολουθεί το δικό μου...

Edited by Nosferatu

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

H cosmote εχει σημα καμπανα,το ξεχασα,καιρος ειναι να κλειδωθει το αντιστοιχο νημα,ολα δουλευουν ρολοι στη cosmote και οι γουατσαπαδες ειναι ευτυχισμενοι οτι καποια στιγμη δε θα αποτελουν απλα ενα πακετο της cosmote αλλα μια νεα εταιρια κινητης στη χωρα,σορρυ το ξεχασα ειμαι στο νημα της vodafone,πρεπει να γραφουμε μονο για τα τεραστια προβληματα της vodafone,αφου καμια δε μπορει να φτασει το μεγαλειο της cosmote και του υπερδικτυου της και του τιτανομεγιστου πακετου καρτοκινητης της whatsup(αφου πρωτη ερωτηση οταν δινεις τον αριθμο σου ειναι αμα εχεις whatsup και κανεις reload it).....τωρα τελευταια προσπαθω να συγκεντρωσω στοιχεια με τα τεραστια προβληματα που παρουσιαζει η vodafone,τζαμπα επενδυσεις εκανε τοσο καιρο,μην ασχολειστε αλλο με δαυτους....τι cu ρε???? τοσο φασμα που αγορασε για τα ματια του κοσμου ηταν....πολυ χαλια....πολυ χαλια...ενας απογοητευμενος...οπου και να παω καταιγιδα τα dropcalls....δικτυο ειναι αυτο???? :mad:
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα αυτό αναφέρονται προβλήματα στο δίκτυο της Vodafone. Όταν μία τεράστια περιοχή έχει πρόβλημα και διαβάζω τις ίδιες βαρετές δικαιολογίες, αναρωτιέμαι γιατί ισχύουν μόνο για το ένα δίκτυο και όχι για τα άλλα τα οποία στις ίδιες περιοχές δουλεύουν καλύτερα. Σε αυτά δεν θα είναι εχθρικοί οι δήμοι, οπότε έχουμε να κάνουμε με μία... Συνομωσία;

Σχετικά τώρα με το... ξεκατίνιασμα: Μόλις αναφέρεις πρόβλημα σε μία ή περισσότερες περιοχές και αφού εξαντλήσουν όλα τα στοιχεία όπως συνομωσία δήμων, επιστημονικοφανείς αναλύσεις, πρόσφατα και... νομολογία, καταλήγουν στο "ναι αλλά και το άλλο δίκτυο έχει προβλήματα εκεί εκεί και εκεί"!!!!

Αν έχει προβλήματα εκεί όπου αναφέρεις το συγκεκριμένο δίκτυο, μπορείς να το αναφέρεις στα αντίστοιχα θέματα. Για μένα ΔΕΝ αποτελεί δικαιολογία για τα προβλήματα κάλυψης της Vodafone ότι έχει προβλήματα... σε άλλες περιοχές το χ ανταγωνιστικό δίκτυο!

 

Δεν διακρίνω κάποια προσπάθεια αποπροσανατολισμού. Απλώς αυτό που σου λέει είναι ότι όπως η Vodafone έχει φάει ξηλώματα ή δεν πέρνει άδειες π.χ στις περιοχές που αναφέρεις έτσι π.χ και η Cosmote ζορίζεται σε άλλες περιοχές.Και δεν φταίει ούτε η μία ούτε η άλλη. Στο σπίτι ενός φίλου στα Μελίσσια η Vodafone είναι φουλ και η Cosmote 1-2 μπάρες με το ζόρι. Δεν νομίζω ότι η Cosmote δεν ενδιαφέρται.

Αν μιλάγαμε για κάποια δύσβατη ή ακριτική περιοχή θα σου έλεγα ok λογικά δεν ενδιαφέρονται να τη καλύψουν για προφανείς λόγους. Όταν μιλάμε όμως για περιοχές μέσα στην Αθήνα που προφανώς μένει και περνάει πάρα πολύς κόσμος και με το να μην έχουν καλό σήμα χάνουν χρήματα από χαμένες κλήσεις μέχρι και απώλεια συνδρομητών τότε προφανώς κάτι άλλο φταίει. Ηλίθιοι δεν είναι.

Και ακόμη αν δεχτούμε (που εγώ δεν το πολυπιστεύω) ότι η Vodafone τσιγκουνεύεται τα 6-8000 ευρώ ετησίως (+ τη ΔΕΗ) που θα της στοιχιζε το ενοικιο για μια κεραια στου Παπάγου, όταν πριν δύο χρόνια δεν τσιγκουνευόταν και αντικειμενικα ειχε βελτιωσει την κάλυψη και το 3G σε πολλές περιοχές της χώρας γιατι δεν έκαναν πρώτα κάτι στις περιοχές που αναφέρεις? Πιο χρήσιμο τους ήταν το 3G σε μη τουριστικα νησια ή σε χωριά από την κάλυψη στο Χολαργό?

 

Τέλος συμφωνώ ότι δεν πρέπει να χαιδεύουμε αυτιά και ότι πρέπει να λέμε τα προβλήματα. Και εγώ έχω πει ότι αν και με τη κάλυψη και τις κλήσεις δεν έχω κανένα θέμα, έχω παρατηρήσει πτώση στις ταχύτητες. Αλλά εντός κάποιων ορίων, δεν χρειάζεται να γινόμαστε παράλογοι.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είπε ποτέ κανείς ότι δεν υπάρχουν προβληματικές περιοχές για όλα τα δίκτυα, και φυσικά ποτέ δεν το είπα εγώ.

Αν μία εταιρεία έχει πρόβλημα σε μια περιοχή, το αναφέρουμε. Αν συνεχίζει να μην κάνει κάποια ενέργεια, δεν μπορούμε να το αναφέρουμε ξανά ως μη επιλυθέν μετά από κάποιο χρονικό διάστημα;

Δεν είναι δυνατό να στοχοποιείται όποιος αναφέρει με στοιχεία ένα πρόβλημα, να αναφέρονται ως δικαιολογία τα προβλήματα κάλυψης άλλων δικτύων αλλού κτλ.

Όσο για το... χάιδεμα αυτιών, δεν το έχω κάνει για κανένα δίκτυο... Μιλάω όμως μόνο για μένα...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που γράφεις εδώ, γιατί δεν τα γράφεις στο επίσημο φόρουμ της εταιρίας ώστε να τα προωθήσουν στο τεχνικό τμήμα και να γίνουν προσπάθειες επίλυσης;
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που γράφεις εδώ, γιατί δεν τα γράφεις στο επίσημο φόρουμ της εταιρίας ώστε να τα προωθήσουν στο τεχνικό τμήμα και να γίνουν προσπάθειες επίλυσης;

 

Πιστεύεις ότι δεν τους έχουν αναφερθεί τα προβλήματα αυτά τα οποία άλλωστε και βλέπουν και μόνοι τους; Τί νοείται ως επίλυση; Να σου μιλήσουν γλυκά και ευγενικά και να σε διαβεβαιώσουν ότι κάνουν ό,τι μπορούν για να λυθεί το πρόβλημα, ή να αποκατασταθεί πραγματικά το πρόβλημα;

Για να καταλάβω, τα αντίστοιχα θέματα για προβλήματα κάλυψης εδώ μέσα πρέπει να υπάρχουν ή όχι; Στην πρώτη περίπτωση επιτρέπεται να γράφονται προβλήματα κάλυψης;

Ειδικά εδώ πρέπει να αναφέρονται προβλήματα κάλυψης, όταν μία εταιρεία κωλυσιεργεί να τα επιλύσει...

Edited by Nosferatu

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εκτιμώ πως κανένας εδώ μέσα δεν λαμβάνει τις παρεμβάσεις σου ως παρεμβάσεις που σκοπό έχουν να ακουστούν για να βελτιωθεί μια κατάσταση, αλλά περισσότερο ως παρεμβάσεις που σκοπό έχουν να θίξουν και να μειώσουν.

Λάθος εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις ότι δεν τους έχουν αναφερθεί τα προβλήματα αυτά τα οποία άλλωστε και βλέπουν και μόνοι τους; Τί νοείται ως επίλυση; Να σου μιλήσουν γλυκά και ευγενικά και να σε διαβεβαιώσουν ότι κάνουν ό,τι μπορούν για να λυθεί το πρόβλημα, ή να αποκατασταθεί πραγματικά το πρόβλημα;

Για να καταλάβω, τα αντίστοιχα θέματα για προβλήματα κάλυψης εδώ μέσα πρέπει να υπάρχουν ή όχι; Στην πρώτη περίπτωση επιτρέπεται να γράφονται προβλήματα κάλυψης;

Ειδικά εδώ πρέπει να αναφέρονται προβλήματα κάλυψης, όταν μία εταιρεία κωλυσιεργεί να τα επιλύσει...

 

Εδώ όμως δεν είναι το επίσημο φόρουμ της εταιρίας. Μόνο για να εκτονώνεσαι έχει νόημα να τα γράφεις εδώ πέρα. Άποψή μου.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι ξανά στο Πήλιο που είχα γράψε ότι δεν έχω σήμα.. Επειδή είπατε ότι έχετε κάποιοι σήμα το έψαξα το θέμα όσο πάει.. Μιλάω για την μέσα μεριά του κόλπου και όχι από Αιγαίο..

 

Δοκίμασα 3 iphone, 3 android μέχρι και symbian n95.. Επίσης 4 στικάκια.. 2 ξεκλείδωτα huawei (το ένα με εξωτερική κεραία -8dbi), 1 γνήσιο vodafone και 1 γνήσιο cosmote.. Τα αποτελέσματα ίδια.. Απλά 3g δεν υπάρχει εκτός από όταν είσαι ακριβώς στις παραλίες και πιάνεις σήμα από απέναντι από αλμυρό, βόλο, κτλ..

 

Έτυχε εκείνες τις μέρες να είμαι διακοπές με εργολάβο που δούλευε για εταιρεία κινητής παλιά και μου είπε ότι είχαν βάλει αρκετές κεραίες παλιά, αλλά κάποιες εντόπισε ότι έλειπαν... Έλειπαν τελείως.. Μεγάλο παράδειγμα τα Καλά Νερά που έχει κτίριο του ΟΤΕ και πυλώνα για κεραίες.. Ο πυλώνας δεν είχε ούτε μια κεραία-τύμπανο πάνω.. Ούτε μία, ενώ παλιά είχε 1-2 μεγάλα τύμπανα και αρκετά μικρότερα.. Εύκολο να αποδειχτεί γιατί το κτίριο έιναι πάνω στον κεντρικό στην ευθεία των Καλών Νερών και το έβλεπα κάθε μέρα..

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε εκείνες τις μέρες να είμαι διακοπές με εργολάβο που δούλευε για εταιρεία κινητής παλιά και μου είπε ότι είχαν βάλει αρκετές κεραίες παλιά, αλλά κάποιες εντόπισε ότι έλειπαν... Έλειπαν τελείως.. Μεγάλο παράδειγμα τα Καλά Νερά που έχει κτίριο του ΟΤΕ και πυλώνα για κεραίες.. Ο πυλώνας δεν είχε ούτε μια κεραία-τύμπανο πάνω.. Ούτε μία, ενώ παλιά είχε 1-2 μεγάλα τύμπανα και αρκετά μικρότερα.. Εύκολο να αποδειχτεί γιατί το κτίριο έιναι πάνω στον κεντρικό στην ευθεία των Καλών Νερών και το έβλεπα κάθε μέρα..

 

Τι σχέση έχει ο ΟΤΕ και η Cosmote με την VF?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ όμως δεν είναι το επίσημο φόρουμ της εταιρίας. Μόνο για να εκτονώνεσαι έχει νόημα να τα γράφεις εδώ πέρα. Άποψή μου.

 

Σεβαστή. Αλλά διαφωνώ. Αλλιώς δεν θα είχανε θέματα "αναφορές προβλημάτων στην κάλυψη" και των τριών δικτύων, θα γράφαμε στα επίσημα φόρα ή θα επικοινωνούσαμε με τα δίκτυα για να τους αναφέρουμε τα προβλήματα -το οποίο και κάνουμε- αλλά θα σταματάγαμε εκεί.

Να συμπληρώσω ότι στα αντίστοιχα θέματα των άλλων δύο δικτύων μπορεί να αναφέρει κανείς προβλήματα χωρίς να πέσουν να τον φάνε οι γνωστοί άγνωστοι!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστή. Αλλά διαφωνώ. Αλλιώς δεν θα είχανε θέματα "αναφορές προβλημάτων στην κάλυψη" και των τριών δικτύων, θα γράφαμε στα επίσημα φόρα ή θα επικοινωνούσαμε με τα δίκτυα για να τους αναφέρουμε τα προβλήματα -το οποίο και κάνουμε- αλλά θα σταματάγαμε εκεί.

Να συμπληρώσω ότι στα αντίστοιχα θέματα των άλλων δύο δικτύων μπορεί να αναφέρει κανείς προβλήματα χωρίς να πέσουν να τον φάνε οι γνωστοί άγνωστοι!

 

Μα το myphone και το κάθε myphone είναι τυχάρπαστα sites και δεν αποτελούν σε καμία περίπτωση τον επίσημο τρόπο επικοινωνίας με την εκάστοτε εταιρία! Αν δεν καλέσεις στο τηλέφωνο βλαβών για να κρατηθεί φόρμα προβλήματος, πώς περιμένεις να λυθούν αυτά τα θέματα?

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει ο ΟΤΕ και η Cosmote με την VF?:confused:

 

Στο ότι πολλές φορές συστεγάζονται οι κεραίες και οτι γενικά οι εταιρείες μειώνουν το δίκτυο τους σε μη-εμπορικά μέρη..

Link to comment
Share on other sites

Μα το myphone και το κάθε myphone είναι τυχάρπαστα sites και δεν αποτελούν σε καμία περίπτωση τον επίσημο τρόπο επικοινωνίας με την εκάστοτε εταιρία! Αν δεν καλέσεις στο τηλέφωνο βλαβών για να κρατηθεί φόρμα προβλήματος, πώς περιμένεις να λυθούν αυτά τα θέματα?

 

Φυσικά και αναφέρουμε πρώτα τα προβλήματα στους άμεσα ενδιαφερόμενους -τα δίκτυα- και στη συνέχεια όπου κρίνουμε απαραίτητο.

Διακρίνω μία πρεμούρα να μην αναφέρονται προβλήματα δικτύου για το συγκεκριμένο δίκτυο και δεν αναφέρομαι προσωπικά σε σένα.

Από εκεί και πέρα, όταν στην επικοινωνία σου με το κάθε δίκτυο θεωρείς ότι εμπαίζεσαι ("ΘΑ λυθεί το πρόβλημα", "Έχει δρομολογηθεί", ή το ακόμα χειρότερο "Θα έχει λυθεί σε Χ χρόνο" και μετά το πέρας του χρόνου αυτού η κατάσταση είναι η ίδια), έχεις κάθε δικαίωμα να το πεις και δημόσια όπου κρίνεις.

Το συγκεκριμένο φόρουμ δεν είναι τυχάρπαστο, είναι το πρώτο μέρος όπου θα ψάξει πληροφορία ο αδαής ή θα τον παραπέμψουν να ψάξει. Διαβάζεται και από τα δίκτυα και μάλιστα αρθρογραφούν εδώ και απασχολούμενοι σε αυτά/συνεργαζόμενοι με αυτά, χωρίς βέβαια να το δηλώνουν, για προφανείς λόγους. Άλλοι είναι αντικειμενικοί και άλλοι όχι και τόσο. Όπως συμβαίνει άλλωστε και με τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Στο ότι πολλές φορές συστεγάζονται οι κεραίες και οτι γενικά οι εταιρείες μειώνουν το δίκτυο τους σε μη-εμπορικά μέρη..

 

Μη εμπορικό μέρος το Πήλιο;; :blink: Καμία σχέση! Εκτός αυτού, η VF δε νομίζω να είχε σταθμό στο κτίριο του ΟΤΕ στα Καλά Νερά ;)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Nosferatu, στα θέματα των άλλων δύο εταιριών υπάρχει πιο νορμάλ κλίμα και ενημέρωση. Αλλά εάν σκεφτούμε ότι η voda έχει την πρωτιά στο κλέψιμο, τη κοροϊδεία και τη παραπληροφόρηση, πολύ λογικό μου φαίνεται.. Εγώ είμαι φαν της wind, αλλά εάν δείτε τι γράφω στο θέμα του σήματος, θα δείτε ότι δεν την υπερασπίζομαι, όπως κάνουν πολλοί στη voda...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Nosferatu, στα θέματα των άλλων δύο εταιριών υπάρχει πιο νορμάλ κλίμα και ενημέρωση. Αλλά εάν σκεφτούμε ότι η voda έχει την πρωτιά στο κλέψιμο, τη κοροϊδεία και τη παραπληροφόρηση, πολύ λογικό μου φαίνεται.. Εγώ είμαι φαν της wind, αλλά εάν δείτε τι γράφω στο θέμα του σήματος, θα δείτε ότι δεν την υπερασπίζομαι, όπως κάνουν πολλοί στη voda...

 

Έχεις δίκιο. Όντως η Vodafone μπορεί να έχει πρόβλημα Σύνταγμα, Καρέα, Αγ. Παρασκευή...

 

Είναι καλό στο συγκεκριμένο νήμα να προσπαθούμε να υποδείξουμε ακριβώς αυτές τις προβληματικές περιοχές.

 

Αλλά νύξεις του στυλ "η Vodafone έχει γραμμένους τους πελάτες της στα παλιά της τα παπούτσια" σίγουρα εισάγουν ένα εριστικό κλίμα, ιδιαίτερα όταν είναι σε όλους γνωστό ότι είναι προς το συμφέρον της κάθε εταιρείας (και της Vodafone) να κυνηγά να βρίσκει καινούριες τοποθεσίες κεραιών ιδιαίτερα σε προβληματικά σημεία. Έτσι και γίνεται, η εταιρεία ανησυχεί ιδιαίτερα για το brand name της που εκφράζεται και απο την κάλυψη της, δεν θα τσιγγουνευτεί μερικές δεκάδες χιλιάδες ευρώ, και σίγουρα δεν έχει γραμμένο κανένα πελάτη της.

 

Όταν όμως πρόκειται για περιοχές προβληματικές όπου το κάθε συνεργείο εγκατάστασης γνωρίζει ότι με το που θα σκάσει μύτη στην περιοχή αντιμετωπίζει σοβαρό κίνδυνο σωματικής ακεραιότητας απο οπλισμένους βάρβαρους, αυτό είναι μία άλλη ιστορία

 

Αυτήν ακριβώς την άλλη ιστορία οφείλουμε να την λαμβάνουμε υπόψιν μας.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Nosferatu, στα θέματα των άλλων δύο εταιριών υπάρχει πιο νορμάλ κλίμα και ενημέρωση. Αλλά εάν σκεφτούμε ότι η voda έχει την πρωτιά στο κλέψιμο, τη κοροϊδεία και τη παραπληροφόρηση, πολύ λογικό μου φαίνεται.. Εγώ είμαι φαν της wind, αλλά εάν δείτε τι γράφω στο θέμα του σήματος, θα δείτε ότι δεν την υπερασπίζομαι, όπως κάνουν πολλοί στη voda...

 

Εχει την πρωτια στο κλεψιμο, κοροιδεια, παραπληροφορηση.... "για παντα"????

 

 

 

PS: Sorry δεν αντεξα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Nosferatu, στα θέματα των άλλων δύο εταιριών υπάρχει πιο νορμάλ κλίμα και ενημέρωση. Αλλά εάν σκεφτούμε ότι η voda έχει την πρωτιά στο κλέψιμο, τη κοροϊδεία και τη παραπληροφόρηση, πολύ λογικό μου φαίνεται.. Εγώ είμαι φαν της wind, αλλά εάν δείτε τι γράφω στο θέμα του σήματος, θα δείτε ότι δεν την υπερασπίζομαι, όπως κάνουν πολλοί στη voda...

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εριστικό είναι να μην έχεις σήμα, να σε βεβαιώνει το δίκτυο ότι ΘΑ το διορθώσει και να μπαίνεις εδώ και να διαβάζεις κάθε μορφής απίθανη δικαιολογία σχετικά με την προβληματική κάλυψη. Δεν έχω δει βαρβάρους να κυκλοφορούν σε Παπάγου-Χολαργό-Αγ.Παρασκευή όπως και δεν έχω δει κεραία να κατεβαίνει γιατί απλά δε σηκώνεται.

Πόσες άλλες δικαιολογίες; Δεν έχει καλό σήμα και έχει χάλια ταχύτητες δεδομένων σε αυτή την περιοχή. Απλά ας το διορθώσει...

Γιατί τόσοι πρόθυμοι να δικαιολογήσουν; Έχετε μπει στα αντίστοιχα θέματα των άλλων εταιρειών;

Edited by Nosferatu

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν και πότε η βόντα θα δώσει την υπηρεσία απόρριψης σε κλήσεις με απόκρυψη, όπως δίνει π.χ η cosmote?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν και πότε η βόντα θα δώσει την υπηρεσία απόρριψης σε κλήσεις με απόκρυψη, όπως δίνει π.χ η cosmote?

 

Είσαι σε λάθος θέμα. Ωστόσο η απάντηση είναι ότι είναι η μόνη που δεν την δίνει, οι άλλες δύο τη δίνουν. Κανείς δεν γνωρίζει πότε θα τη δώσει. Υποτίθεται ότι είναι υποχρεωμένη να το κάνει. Βέβαια χάνει χρήματα με αυτή την υπηρεσία και είναι ένας λόγος κωλυσιεργίας. Ενώ αν ήταν ringtones ή οτιδήποτε άλλο... :X

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Γνωρίζω ότι είμαι σε λάθος θέμα, απλά είπα να αλλάξω λίγο το κλίμα γιατί υπάρχει ένας ...αναβρασμός. :)

Κουλ παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους διαμένουν και κινούνται στη Ρόδο, βελτίωση κάλυψης έγινε στην περιοχή Αφάντου μετά από ενεργοποίηση σταθμού 2G ο οποιος είχε απενεργοποιηθεί πριν περίπου 7 χρονια. Εκφράζω την ελπίδα μου να υπάρχουν και άλλες βελτιώσεις πάνω στο νησί.
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους διαμένουν και κινούνται στη Ρόδο, βελτίωση κάλυψης έγινε στην περιοχή Αφάντου μετά από ενεργοποίηση σταθμού 2G ο οποιος είχε απενεργοποιηθεί πριν περίπου 7 χρονια. Εκφράζω την ελπίδα μου να υπάρχουν και άλλες βελτιώσεις πάνω στο νησί.

 

γενικά το νησί τις ρόδου έχει προβλήμa με το σημα ;.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...