Jump to content

Qteκ 2020


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gmo (27 Δεκ. 2004 , 10:07)

 

Ποια version έβαλες? Το δικό μου πάντως πάει σφαίρα.Ούτε έαν κόλλημα για την ώρα και μάλιστα έχω φορτώσει και πολλά προγράμμα που δεν υποστηρίζονται πλήρως από τα se και δεν έχω πρόβλημα.

 

την 2.06
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gmo (27 Δεκ. 2004 , 10:07)

 

Ποια version έβαλες? Το δικό μου πάντως πάει σφαίρα.Ούτε έαν κόλλημα για την ώρα και μάλιστα έχω φορτώσει και πολλά προγράμμα που δεν υποστηρίζονται πλήρως από τα se και δεν έχω πρόβλημα.

 

 

Εσύ ποια version έχεις βάλει;

Link to comment
Share on other sites

Την 2.02 είχα και γινόταν χαμός. Reset στο reset με πήγαινε. Με την 2.06 είναι σταθερότατο.Μπορεί να μην έχει κάτσει καλά. Γιατι δεν την ξαναπερνάς? :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gmo (28 Δεκ. 2004 , 12:10)

 

Την 2.02 είχα και γινόταν χαμός. Reset στο reset με πήγαινε. Με την 2.06 είναι σταθερότατο.Μπορεί να μην έχει κάτσει καλά. Γιατι δεν την ξαναπερνάς? :o

 

 

Τουλάχιστον 2 φορές την είχα περάσει. Όταν είχα το τηλέφωνο χωρίς extra προγράμματα, όλα πήγαιναν καλά.

Μόλις το φόρτωνα και ειδικά με applications που είχαν και μπάρα στην επιφάνεια εργασίας, τότε γινόταν της κακομοίρας από κολλήματα.

Δεν υπάρχει κάτι στα SE που να με ενδιαφέρουν έτσι ώστε να μπαίνω πάλι στην διαδικασία αναβάθμισης-restoring. Με την 1.72 της ACE, την 1.18 radio stack και την extended που έχει ότι η 2.06 και ακόμα περισσότερα έχω ένα σταθερότατο εργαλείο.

Link to comment
Share on other sites

Πες μου τι εργαλεία φόρτωνες και σου δημιουργούσαν προβλήματα.Ίσως να μπορώ να σε βοηθήσω.
Link to comment
Share on other sites

π.χ. το MyPhone, το cLaunch, Handyswitcher, calPlus, taskPlus και όλα τελευταίες εκδόσεις.

 

Με αυτά κολλούσε standard!

Link to comment
Share on other sites

1. Την οθόνη με τι την καθαρίζετε;

 

2. Το σήμα του euro στο keyboard της Resco πώς βγαίνει ξέρει κανείς;

 

3. Κάποιος φίλος είχε πει ότι έχει τις ελληνικές γιορτές σε .pst. Θα μπορούσε να μου το στείλει;

Link to comment
Share on other sites

re paidia mia erothsh molis perasa sto mobile thn ellhnikh ths qtek 1.72 (giati den mou ta vgazei greek?) anyway den einai auto to problem... ego apo thn mera pou to phra tou evala 2003 SE 2.06 kai sthn rithmiseis ton mms kapou evaza kai kapoio port ( 9201 ) xoris na to leei sto site ths VODA oute ths qtek kai estelna kai eperna mia xara mms.. tora omos me thn 1.72 den yparxei kapou na valo auto to 9201

 

any help please???

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου στείλει κάποιος βοήθεια προς ναυτιλομένους για το μαγαζί που αναφέρθηκε σε κάποια posts ποιο πίσω...... Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά . Το είχα βρει αλλά λόγο format και αμνησίας δεν θυμάμε πως γίνετε.....
Xiaomi Mi4C / Xiaomi Mi4i / Xiaomi Redmi S2
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zer0cool (29 Δεκ. 2004 , 12:14)

 

Μήπως μπορεί να μου στείλει κάποιος βοήθεια προς ναυτιλομένους για το μαγαζί που αναφέρθηκε σε κάποια posts ποιο πίσω...... Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά . Το είχα βρει αλλά λόγο format και αμνησίας δεν θυμάμε πως γίνετε.....

 

 

Ποιό μαγαζί ;Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση... Πως περνάμε την κλήση από το κινητό στο Bluetooth Headset, αφού την έχουμε ξεκινήσει από τη συσκευή; Μιλάμε δηλαδή στο κινητό... και θέλουμε να μεταφέρουμε την κλήση live στο ακουστικό...

 

Υπάρχει τέτοια επιλογή;

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

pedia apistefo to 2020 ala apoti katalaba to litourgiko tha ta pe3i poli sintoma

pos epanafero ta 2k3 (pos to formaroume dld)

apo pou mporo na katebaso ta 2k3 ke pia ine i diadikasia epanagatastasis sto qtek?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Mythozz (29 Δεκ. 2004 , 16:34)

 

Ρε παιδιά μια ερώτηση... Πως περνάμε την κλήση από το κινητό στο Bluetooth Headset, αφού την έχουμε ξεκινήσει από τη συσκευή; Μιλάμε δηλαδή στο κινητό... και θέλουμε να μεταφέρουμε την κλήση live στο ακουστικό...

 

Υπάρχει τέτοια επιλογή;

 

 

afou exei ginei auto pou anafereis tota pata pano sthn screen tou ppc sto icon tou shmatos sou kai kapou prepei na leei transfer voice to---->> ekei pou thes.... nomizo!!! :blink:

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος odis75 (29 Δεκ. 2004 , 16:26)

 

Ποιό μαγαζί ;Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

 

 

Ναι αυτό το μαγαζί εννοώ. Εάν μπορεί να μου στείλει κάποιο pm με οδηγίες θα ήταν καλό. Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

Xiaomi Mi4C / Xiaomi Mi4i / Xiaomi Redmi S2
Link to comment
Share on other sites

Επίσης θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο , όπως φαίνεται στην υπογραφή μου έχω περάσει την 2.06 αλλά βάζοντας κεφαλαία ελληνικά μόλις περάσω τους 5 χαρακτήρες από 160 μου αλλάζει σε 70 και αφού γράψω περίπου τους 160 μου βγάζει 2 sms ότι είναι ισχύει ή είναι bug. Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.
Xiaomi Mi4C / Xiaomi Mi4i / Xiaomi Redmi S2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπορεί να ενδιαφέρει κάποιον, έβαλα μια αγγελία πώλησης μπαταρίας για το Qtek 2020 - XdaII και μπορείτε να την δείτε εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zer0cool (30 Δεκ. 2004 , 11:33)

 

Ναι αυτό το μαγαζί εννοώ. Εάν μπορεί να μου στείλει κάποιο pm με οδηγίες θα ήταν καλό. Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

 

 

Ο ταχυδρόμος μόλις σου χτύπησε την πόρτα.Καλές αγορές.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tron13 (29 Δεκ. 2004 , 20:46)

 

afou exei ginei auto pou anafereis tota pata pano sthn screen tou ppc sto icon tou shmatos sou kai kapou prepei na leei transfer voice to---->> ekei pou thes.... nomizo!!! :blink:

 

 

tron13 το βρήκα φίλε μου την επόμενη στιγμή που το έγραψα σχεδόν... Σε ευχαριστώ για την απάντηση... :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Mythozz (30 Δεκ. 2004 , 15:34)

 

tron13 το βρήκα φίλε μου την επόμενη στιγμή που το έγραψα σχεδόν... Σε ευχαριστώ για την απάντηση... :)

 

 

Tipota .... ego exo ena allo prob... evala thn 2.20 ( chinese pou exei ginei english apo kapoio forum) o media player 10 einai mesa alla exo ena allo porb... exei mono keyboard touchscreen den exei letter recognation... pou mporo na vro to cab to letter refognation?

 

 

thanks

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

re paidia poios mporei na mou steile please to Pocket Bluetooth Tools 1.1??? as to kanei kapoios polease giati exo provlima me to activeSync... pos mporo na to kano sync me BT? thanks
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.

 

1. Κατ αρχάς ένα μικρό πρόβλημα. Στην today screen η γραμμή που λέει για τα μηνύματα γράφει πάντα "no unread messages" ακόμα και αν έχω κάποιο νέο sms. Ξέρει κανείς πώς διορθώνεται αυτό;

 

Επίσης λέω τώρα που έμαθα κάπως τα βασικά να μπω λίγο πιο βαθειά στο qtek.

 

Τελικά επέστρεψα στην 1.72 γιατί τα περισσότερα προγραμματάκια που χρησιμοποιώ δεν είναι για SE και είχα κολληματάκια. Επίσης μου φαίνεται πιο γρήγορο χωρίς τα SE, ειδικά στο boot.

 

2. Ξέρει κανείς πού μπορώ να βρω αναλυτικά τις διαφορές μεταξύ 2003 και SE για να δω αν πραγματικά αξίζει τον κόπο;

 

3. Υπάρχει νεότερη NON SE rom από την 1.72;

 

4. Το radio τι ακριβώς κάνει; Ξέρω ότι αφορά τη λειτουργεία του τηλεφώνου αλλά τι; Καλύτερο σήμα πχ; Μπορώ να περάσω τη rom του 1,72 με το radio από τη 2.20 πχ;

 

5. Με την extended rom τι γίνεται; Κάθε φορά που κάνω hard reset εγκαθίστανται κάποια προγράμματα που τα απεγκαθιστώ αμέσως (πχ το manos gr keyboard γιατί χρησιμοποιώ το resco. Πώς μπορώ να βάλω μέσα στην extended τα προγράμματα που εγώ θέλω ή έστω να την αδειάσω και να μην περνιέται τίποτα εκτός από το λειτουργικό ώστε να περνάω μετά εγώ ότι θέλω;

 

6. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το "processes" του task manager των windows xp για το qtek; Για να μπορώ να κλείνω τελείως ένα πρόγραμμα (πέρα από αυτά που εμφανίζονται στο running programs" ώστε να γίνεται αποτελεσματικό uninstall ή για απελευθέρωση μνήμης.

 

7. Ο registry editor πού βρίσκεται στο qtek; Επίσης δε βρίσκω και find που να ψάχνει για όνομα αρχείου όπως των xp (νομίζω πως το find που έχει δε λειτουργεί έτσι, εκτός αν δεν έχω καταλάβει εγώ κάτι σωστά.)

 

8. Μπορώ να κάνω share ένα folder του pc μου και να τον βλέπω από το qtek όταν είναι στη βάση του; Ή έστω με υπέρυθρες (μη μου πείτε για BT γιατί δεν έχω και δε σκοπεύω να αγοράσω μόνο και μόνο γι'αυτό)

 

Όποιος άντεξε να διαβάσει όλο αυτό το κατεβατό παρακαλώ να απαντήσει σε όσα μπορεί. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

2) http://www.ppcw.net/index.php?itemid=1846

http://www.ppcw.net/index.php?itemid=1849

 

3) Επίσημη από την Qtek όχι.

 

4) Βελτιώνει όλες τις ασύρματες λειτουρίες της συσκευής για την επικοινωνία με το δίκτυο. Αν βάλεις μια νεώτερη έκδοση ίσως βελτιωθεί, ίσως χειριτερέψει όμως επειδή δεν είναι σεταρισμένο για τις ανάγκες των WM 2003. Κάποιοι το έχουν δοκιμάσει από όσο ξέρω...

 

7) Αν εγκαταστήσεις τον Resco Explorer θα εμφανιστεί και Registry Editor στο μενού των Windows. Δεν υπάρχει ενσωματωμένος από όσο γνωρίζω.

 

8) Μία δυνατότητα είναι με το συγχρονισμό φακέλων του Active Sync. Εκεί ότι έχεις στον φάκελο στο PC... θα μπαίνει και στο PPC...

 

Αν θέλεις κάτι σε real time όμως υπάρχουν προγράμματα αν θυμάμαι Remote Desktop κλπ κάτι τέτοιο που επέτρεπαν να δεις έναν προκαθορισμένο χώρο του PC σου από το κινητό... Αυτό λειτουργεί όμως μέσω Bluetooth, όχι μέσω USB cradle. Για ποιον λόγο να το κάνεις αυτό άλλωστε, αν δεν είσαι μακρυά από το γραφείο σου π.χ.;

 

Αν θες απλά να εχεις έναν κοινό φάκελο και για τα δύο κάνε συγχρονισμό αρχείων μέσω Active Sync... Αυτά... :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Mythozz ( 1 Ιαν. 2005 , 18:37)

 

2) http://www.ppcw.net/index.php?itemid=1846

http://www.ppcw.net/index.php?itemid=1849

 

3) Επίσημη από την Qtek όχι.

 

4) Βελτιώνει όλες τις ασύρματες λειτουρίες της συσκευής για την επικοινωνία με το δίκτυο. Αν βάλεις μια νεώτερη έκδοση ίσως βελτιωθεί, ίσως χειριτερέψει όμως επειδή δεν είναι σεταρισμένο για τις ανάγκες των WM 2003. Κάποιοι το έχουν δοκιμάσει από όσο ξέρω...

 

7) Αν εγκαταστήσεις τον Resco Explorer θα εμφανιστεί και Registry Editor στο μενού των Windows. Δεν υπάρχει ενσωματωμένος από όσο γνωρίζω.

 

8) Μία δυνατότητα είναι με το συγχρονισμό φακέλων του Active Sync. Εκεί ότι έχεις στον φάκελο στο PC... θα μπαίνει και στο PPC...

 

Αν θέλεις κάτι σε real time όμως υπάρχουν προγράμματα αν θυμάμαι Remote Desktop κλπ κάτι τέτοιο που επέτρεπαν να δεις έναν προκαθορισμένο χώρο του PC σου από το κινητό... Αυτό λειτουργεί όμως μέσω Bluetooth, όχι μέσω USB cradle. Για ποιον λόγο να το κάνεις αυτό άλλωστε, αν δεν είσαι μακρυά από το γραφείο σου π.χ.;

 

Αν θες απλά να εχεις έναν κοινό φάκελο και για τα δύο κάνε συγχρονισμό αρχείων μέσω Active Sync... Αυτά... :p

 

 

2. Όπως το φαντάστηκα. Σε γενικές γραμμές ότι μου δίνουν τα SE μου το δίνει και το virtual display.

 

3. Τις επίσημες τις ξέρω, για ανεπίσημη ρωτάω ;)

 

4. ΟΚ

 

7. ΟΚ θα το δοκιμάσω

 

8. ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος roadrunner ( 1 Ιαν. 2005 , 16:20)

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.

 

1. Κατ αρχάς ένα μικρό πρόβλημα. Στην today screen η γραμμή που λέει για τα μηνύματα γράφει πάντα "no unread messages" ακόμα και αν έχω κάποιο νέο sms. Ξέρει κανείς πώς διορθώνεται αυτό;

 

Επίσης λέω τώρα που έμαθα κάπως τα βασικά να μπω λίγο πιο βαθειά στο qtek.

 

Τελικά επέστρεψα στην 1.72 γιατί τα περισσότερα προγραμματάκια που χρησιμοποιώ δεν είναι για SE και είχα κολληματάκια. Επίσης μου φαίνεται πιο γρήγορο χωρίς τα SE, ειδικά στο boot.

 

2. Ξέρει κανείς πού μπορώ να βρω αναλυτικά τις διαφορές μεταξύ 2003 και SE για να δω αν πραγματικά αξίζει τον κόπο;

 

3. Υπάρχει νεότερη NON SE rom από την 1.72;

 

4. Το radio τι ακριβώς κάνει; Ξέρω ότι αφορά τη λειτουργεία του τηλεφώνου αλλά τι; Καλύτερο σήμα πχ; Μπορώ να περάσω τη rom του 1,72 με το radio από τη 2.20 πχ;

 

5. Με την extended rom τι γίνεται; Κάθε φορά που κάνω hard reset εγκαθίστανται κάποια προγράμματα που τα απεγκαθιστώ αμέσως (πχ το manos gr keyboard γιατί χρησιμοποιώ το resco. Πώς μπορώ να βάλω μέσα στην extended τα προγράμματα που εγώ θέλω ή έστω να την αδειάσω και να μην περνιέται τίποτα εκτός από το λειτουργικό ώστε να περνάω μετά εγώ ότι θέλω;

 

6. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το "processes" του task manager των windows xp για το qtek; Για να μπορώ να κλείνω τελείως ένα πρόγραμμα (πέρα από αυτά που εμφανίζονται στο running programs" ώστε να γίνεται αποτελεσματικό uninstall ή για απελευθέρωση μνήμης.

 

7. Ο registry editor πού βρίσκεται στο qtek; Επίσης δε βρίσκω και find που να ψάχνει για όνομα αρχείου όπως των xp (νομίζω πως το find που έχει δε λειτουργεί έτσι, εκτός αν δεν έχω καταλάβει εγώ κάτι σωστά.)

 

8. Μπορώ να κάνω share ένα folder του pc μου και να τον βλέπω από το qtek όταν είναι στη βάση του; Ή έστω με υπέρυθρες (μη μου πείτε για BT γιατί δεν έχω και δε σκοπεύω να αγοράσω μόνο και μόνο γι'αυτό)

 

Όποιος άντεξε να διαβάσει όλο αυτό το κατεβατό παρακαλώ να απαντήσει σε όσα μπορεί. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

Update:

 

Με τη βοήθεια του Mythozz απαντήθηκαν όλα εκτός από τα 3 και 5. Όσον αφορά το 5 έπαιξα λίγο μόνος μου με το er2003edit. Φόρτωσα το image, έσβησα κάποια cab που δεν ήθελα, έβαλα κάποια που ήθελα και έκανα edit και το config.txt (αφαίρεσα τις γραμμές που ανέφεραν αυτά που έσβησα και πρόσθεσα νέες με αυτά που πρόσθεσα). Αυτό είναι όλο; Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο ή μπορώ να τη φλασάρω τώρα;

 

Επίσης ας μου απαντήσει κάποιος παρακαλώ αν υπάρχει νεότερη rom (έστω και ανεπίσημη) από την 1.72 χωρίς SE.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Qteκ 2020

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...