Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ένας πολύ εύκολος τρόπος είναι η εγκατάσταση του x-Parts από το Google Play εδώ: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pvy.CWMinstaler&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5wdnkuQ1dNaW5zdGFsZXIiXQ

 

σ΄ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να βγάζω φοτο και να μην ακούγεται ο ήχος?

 

Κοιτα στις ρυθμισεις της καμερας (οταν πας να φωτογραφισεις)

Πρεπει να το λεει σαν ηχος κλειστρου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τίποτα :-(

 

Αποκλειεται. :p

Δεν εχω το κινητο αυτη τη στιγμη αλλα το θυμαμαι χαρακτηριστικα. Πατησες το κουμπι των επιλογων οσο εισαι στην καμερα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι Αλλά σε λέω δεν έχει τίποτα

WTF λες να μην έχει?

 

Πανε μηνες που το χα αλλα θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι ειχε και ηχο κλειστρου να διαλεξεις.. λες να κανω τοσο λαθος? Για να περιμενουμε και καναν αλλον να μας πει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πανε μηνες που το χα αλλα θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι ειχε και ηχο κλειστρου να διαλεξεις.. λες να κανω τοσο λαθος? Για να περιμενουμε και καναν αλλον να μας πει

Δεν θυμάσαι λάθος!! Ανοίγεις την κάμερα, πατάς το πλήκτρο Μενού και στο παράθυρο που θα σου βγάλει κάνεις scroll για να πας στη δεύτερη σελίδα και βλέπεις την επιλογή 'Ήχος κλείστρου'. Εκεί μπορείς να το απενεργοποιήσεις..:-)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάσαι λάθος!! Ανοίγεις την κάμερα, πατάς το πλήκτρο Μενού και στο παράθυρο που θα σου βγάλει κάνεις scroll για να πας στη δεύτερη σελίδα και βλέπεις την επιλογή 'Ήχος κλείστρου'. Εκεί μπορείς να το απενεργοποιήσεις..:-)

 

Γεια σου ρε Λενιω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά θα με βγάλετε τρελό πουθενά δεν έχει σας λέω!!! Μήπως το έχετε ροοτ το κινητό αλλιώς τι έχετε. Icc ή gb?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Λενιω!

;-)

Καλά θα με βγάλετε τρελό πουθενά δεν έχει σας λέω!!! Μήπως το έχετε ροοτ το κινητό αλλιώς τι έχετε. Icc ή gb?

ICS. Έχω την εντύπωση ότι και στην GB υπήρχε αλλά δεν παίρνω κι όρκο γιατί πάει καιρός που έχω αναβαθμίσει..

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι βλεπω αυτό...! Όποια σκηνή κι αν δοκίμασα η επιλογή είναι ενεργή. Είσαι official ή με custom??

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Με επίσημη .62 εγώ βλέπω αυτό:b http://s9.postimage.org/q0a1equ3v/screenshot_2012_11_26_2135.jpg

Στη συγκεκριμένη περίπτωση ο ήχος κλείστρου είναι απενεργοποιημένος (γι' αυτό και το x).

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Η GB δεν είχε τέτοια επιλογή. Πάντως είναι λίγο περίεργο γιατί με ICS παρατηρώ ότι το μενού των επιλογών στο δικό μου κινητό έχει λίγοτερες επιλογές (7 για την ακρίβεια τη στιγμή που του argiris3 έχει 15)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στις φωτογραφίες που ανεβασα οι πρώτες 2 ειναι απο την κάμερα η πρώτη και η δεύτερη σελίδα αντίστοιχα και η 3 φοτο ειναι απτην φωτογραφική

 

Φωτο και βίντεο ελπίζω να γινομαι κατανοητός

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Eπιδοσεις ray στο antutu benchmark με forsaken v1+1,2 με aire kernel 7 και φυσικα doomkernel

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , μια ερώτηση έχω.

Όταν πήρα το Ray είχε πάνω την .069.Κάποια στιγμή το αναβάθμισα σε ICS .587 αλλά απογοητεύτηκα και γύρισα με τις οδηγίες που υπάρχουν εδώ σε GB .042 + root. Από τότε μου βγάζει μήνυμα για αναβάθμιση σε .062 OTA.

Ρωτάω λοιπόν : να την κάνω ή όχι ? Τι διαφορές θα δω ? Το root θα το χάσω ? Backup χρειάζεται ?

Γνωρίζω ότι το θέμα έχει αναφερθεί στο παρελθόν αλλά τα συμπεράσματα δεν ήταν τόσο καθαρά ώστε να αποφασίσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , μια ερώτηση έχω.

Όταν πήρα το Ray είχε πάνω την .069.Κάποια στιγμή το αναβάθμισα σε ICS .587 αλλά απογοητεύτηκα και γύρισα με τις οδηγίες που υπάρχουν εδώ σε GB .042 + root. Από τότε μου βγάζει μήνυμα για αναβάθμιση σε .062 OTA.

Ρωτάω λοιπόν : να την κάνω ή όχι ? Τι διαφορές θα δω ? Το root θα το χάσω ? Backup χρειάζεται ?

Γνωρίζω ότι το θέμα έχει αναφερθεί στο παρελθόν αλλά τα συμπεράσματα δεν ήταν τόσο καθαρά ώστε να αποφασίσω.

 

Δεν λεει καμμια διαφορα,απο οσο ξερω την αποφευγουν.

Μεσω του τιτανιουμ μπορεις να "παγωσεις" να σου βγαζει αυτη την ενημερωση.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Με .42 rooted ήμουν, μου ήρθε OTA για .62, έκανα την αναβάθμιση και δεν έχασα ούτε δεδομένα ούτε το root. Δε νομίζω να προσφέρει κάτι παραπάνω πάντως.
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μέσω ΟΤΑ δεν χάνεις το root. Μέσω καλωδίου το χάνεις. Και να μην την κάνεις μικρό το κακό
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού δεν μπορούσα να το παγώσω όπως μου πρότεινε ο isolove αφού δεν έχω το Titanium Pro προχώρησα στην αναβάθμιση.Έγινε αυτό που ανέφερε και ο kotetsi. Η αναβάθμιση ολοκληρώθηκε χωρίς προβλήματα χωρίς να χαθεί τίποτε από τα δεδομένα μου και χωρίς να χάσω το root.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις :up:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...