Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει καπου στο μενου που να δειχνει ακριβως την ωρα που εχει μιλησει η συσκευη?συνολικη διαρκεια κλησεων δηλαδη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

υπαρχει καπου στο μενου που να δειχνει ακριβως την ωρα που εχει μιλησει η συσκευη?συνολικη διαρκεια κλησεων δηλαδη.

 

κατεβασε το phonalyzr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Από τη μέρα που αγόρασα το Ray(10-15 μέρες τώρα) έχω πρόβλημα με τις κλήσεις. Όταν με πάρει κάποιος τηλέφωνο ή πάρω εγώ, αφού μιλήσω κτλ και περάσει ο χρόνος και μπει η οθόνη σε αναμονή και σβήσει, μετά δεν μπορώ να τερματίσω την κλήση! Δεν ανταποκρίνεται καθόλου! Και δεν ανταποκρίνεται και κανένα πλήκτρο! Ξεκολλάει μόνο άμα βάλω τον φορτιστή! Ειλικρινά υπάρχουν στιγμές που θέλω να το πετάξω από το μπαλκόνι! Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα? Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει και τι μπορώ να κάνω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Μήπως έχεις βάλει κάποιο screen protector που καλύπτει την πάνω δεξιά πλευρά του τηλεφώνου σου; μάλλον δεν λειτουργεί σωστά ο αισθητήρας που απενεργοποιεί την οθόνη όταν την έχεις δίπλα στο αυτί σου για να μην πατιούνται κατά λάθος τα πλήκτρα την ώρα της κλήσης και δεν μπορεί να επανέλθει με το τέλος της κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ' όλα σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Δεν ανταποκρίνεται ούτε αν πατήσεις το home button ή το power button;

 

Όχι δεν ανταποκρίνεται πουθενά! Σε κανένα button!

 

Μήπως έχεις βάλει κάποιο screen protector που καλύπτει την πάνω δεξιά πλευρά του τηλεφώνου σου; μάλλον δεν λειτουργεί σωστά ο αισθητήρας που απενεργοποιεί την οθόνη όταν την έχεις δίπλα στο αυτί σου για να μην πατιούνται κατά λάθος τα πλήκτρα την ώρα της κλήσης και δεν μπορεί να επανέλθει με το τέλος της κλήσης.

 

Δεν έχω screen protector ακόμα. Κρατάω με νύχια και με δόντια το εργοστασιακό μέχρι να μου έρθει από μέρα σε μέρα αυτό που παράγγειλα για να το βάλω. Έχει ψιλό-ξεκολλήσει στις άκρες, ειδικά στην πάνω δεξιά. Λες να φταίει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

μαμα δεν εχει τιποτα για την διαρκεια κλησεων?

 

δυστυχως οχι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω screen protector ακόμα. Κρατάω με νύχια και με δόντια το εργοστασιακό μέχρι να μου έρθει από μέρα σε μέρα αυτό που παράγγειλα για να το βάλω. Έχει ψιλό-ξεκολλήσει στις άκρες, ειδικά στην πάνω δεξιά. Λες να φταίει αυτό?

 

βγαλτο αμεσως!!! εννοεις εχεις ακομα την ζελατινα που φοραει οταν ειναι καινουριο???

αυτο δεν εινα καν screen protector!!!

Link to comment
Share on other sites

βγαλτο αμεσως!!! εννοεις εχεις ακομα την ζελατινα που φοραει οταν ειναι καινουριο???

αυτο δεν εινα καν screen protector!!!

 

Ε λέω καλύτερα από το να είναι σκέτη οθόνη. Ήδη έχει πάνω αυτό 2-3 γρατσουνιές από την τσέπη που το βάζω μαζί με κλειδιά/λεφτά. Υπομονή 2-3 μέρες ακόμα. Δεν νομίζω ν' αργήσουν περισσότερο να έρθουν.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ' όλα σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

 

 

Όχι δεν ανταποκρίνεται πουθενά! Σε κανένα button!

 

 

 

Δεν έχω screen protector ακόμα. Κρατάω με νύχια και με δόντια το εργοστασιακό μέχρι να μου έρθει από μέρα σε μέρα αυτό που παράγγειλα για να το βάλω. Έχει ψιλό-ξεκολλήσει στις άκρες, ειδικά στην πάνω δεξιά. Λες να φταίει αυτό?

 

Αυτό φταίει φίλε μου, την επόμενη φορά που θα σου "κολλήσει" το τηλέφωνο δοκίμασε να σηκώσεις το προστατευτικό της οθόνης σε αυτό το σημείο να δεις.

 

:-)

Link to comment
Share on other sites

Ήδη έχει πάνω αυτό 2-3 γρατσουνιές από την τσέπη που το βάζω μαζί με κλειδιά/λεφτά.

 

Κακώς το βάζεις μαζί με άλλα αντικείμενα στην τσέπη σου. Στο δικό μου ούτε screen protector, ούτε θήκη και είναι σαν καινούριο. Απλά τηρώ κάποιους βασικούς κανόνες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια σημερα το πηρα και εγω απο που μπορω να κατεβασω καποιο προγραμμα στο pc για να χειριζωμαι το κινητο και πως λεγεται εχετε κανενα λινκ εχω κατεβασει το sony ericson pc companion αυτο νομιζω ειναι μονο για αναβαθμηση ετσι ?
Link to comment
Share on other sites

MyPhoneExplorer και AirDroid (αν κατάλαβα καλά λέγοντας "χειρίζομαι το κινητό")
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια σημερα το πηρα και εγω απο που μπορω να κατεβασω καποιο προγραμμα στο pc για να χειριζωμαι το κινητο και πως λεγεται εχετε κανενα λινκ εχω κατεβασει το sony ericson pc companion αυτο νομιζω ειναι μονο για αναβαθμηση ετσι ?

 

το pc companion θα σου ζητησει να εγκατασταθει μολις συνδεσεις το τηλ με τον υπολογιστη

κοιτα την οθονη του κινητου μολις το συνδεσεις και θα σε ρωταει αν θες να κανεις εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

MyPhoneExplorer και AirDroid (αν κατάλαβα καλά λέγοντας "χειρίζομαι το κινητό")

 

ισως να μην το εθεσα σωστα θελω π.χ. να βλεπω τις επαφες να μεταφερω αρχεια κ.λ.

με το pc companion με ρωταει πως θελω να μεταφερω τις επαφες απο παλιο τηλ , απο την σιμ και κατι τετοια εγω θελω να μου βγαζει την λιστα των επαφων εχω την εντυπωση πως δεν το κανει

 

το pc companion θα σου ζητησει να εγκατασταθει μολις συνδεσεις το τηλ με τον υπολογιστη

κοιτα την οθονη του κινητου μολις το συνδεσεις και θα σε ρωταει αν θες να κανεις εγκατασταση

 

ναι εχεις δικαιο ετσι μου ζητησε αλλα ειχα προλαβει να το κατεβασω απο το sait της sony ericson ευχαρηστω

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες ειμαι και εγω κατοχος του ray και δηλωνω εντυπωσιασμενος.

Πολυ καλη οθονη , εξαιρετικη φωτογραφικη μηχανη , γρηγορο menu και πληρη χαρακτηριστικα.

 

Εκανα και την αναβαθμιση λογισμικου και αρχιζω να εξερευνω τον κοσμο του android.

 

Θα ηθελα την βοηθεια σας σε 2 θεματα :

 

a) Πως κανω συγχρονισμο των επαφων και του ημερολογιου μου στο outlook ? Εχω περασει τα δεδομενα απο το παλιο μου κινητο στο Outlook και θελω να τα περασω στο Ray. Υπαρχει κανενα αλλο προγραμμα για αυτη τη δουλεια ;

 

b) Που μπορω να βρω screen protector απο Ελλαδα ;

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες ειμαι και εγω κατοχος του ray και δηλωνω εντυπωσιασμενος.

Πολυ καλη οθονη , εξαιρετικη φωτογραφικη μηχανη , γρηγορο menu και πληρη χαρακτηριστικα.

 

Εκανα και την αναβαθμιση λογισμικου και αρχιζω να εξερευνω τον κοσμο του android.

 

Θα ηθελα την βοηθεια σας σε 2 θεματα :

 

a) Πως κανω συγχρονισμο των επαφων και του ημερολογιου μου στο outlook ? Εχω περασει τα δεδομενα απο το παλιο μου κινητο στο Outlook και θελω να τα περασω στο Ray. Υπαρχει κανενα αλλο προγραμμα για αυτη τη δουλεια ;

 

b) Που μπορω να βρω screen protector απο Ελλαδα ;

 

a)το παλιό σου κινητό τι είναι?εγω απο samsung jet τισ έστειλα αμέσως με bluetooth

 

b)screen protector έχει το πλαίσιο αλλα τις έχουν 10 ευρώ τις 2 ή την μία δε θυμάμαι,απο e-bay πήρα 2.5€ τις 5

Link to comment
Share on other sites

Nokia 6700 slide ειναι. Το κινητο δεν το εχω μαζι μου και ετσι θα προτιμουσα να συγχρονισω με Outllook.
Link to comment
Share on other sites

Nokia 6700 slide ειναι. Το κινητο δεν το εχω μαζι μου και ετσι θα προτιμουσα να συγχρονισω με Outllook.

 

MyPhoneExplorer. Βάζεις την εφαρμογή στο pc και τον αντίστοιχο client στο κινητό (από το market). Στα settings της εφαρμογής στο pc ρυθμίσεις στην καρτέλα sync ότι θες να συγχρονίσεις με το outlook.

 

Για screen protectors Ελλάδα κάνε ένα search στο skroutz.gr. Έχει στο e-click σίγουρα και θα δεις και που αλλού.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά λογικά καλό πρέπει να είναι..

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εδω..Καινουριος ειμαι και εχω καποιες αποριες σε σχεση με το xperia ray..Θα ηθελα αν ειναι ευκολο να μου απαντησετε σε καποιες ερωτησεις για να δω αν θα το παρω τελικα γιατι που λεφτα στις μερες μας..Το κινητο το δοκιμασα ειναι τελειο, με εχει ψησει αγρια αλλα απο μια ολιγολεπτη δοκιμη στον Γερμανο δεν καταλαβαινεις και πολλα..Απλως ακουω πολλα παραπονα γενικα για xperia..Δεν θελω να την πατησω, οποτε αξιζει?Να επενδυσω σε αυτο?Αλλοι λενε για προβληματα με τις εφαρμογες τους(δεν τις αναγνωριζει οταν εχουν περαστει στην sd πχ), αλλοι λενε δεν εχει καλο σημα, αλλοι οτι σε κληση δεν ανταποκρινεται κανενα κουμπι και δεν κλεινει ή αλλο ενα παραδειγμα οτι τα δυο touch πληκτρα λαγκαρουν και θελουν 2-3φορες πατημα..
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα! Το πήρα μόλις βγήκε. Με τιμή 285,00Ε. Κανένα πρόβλημα! Αψογο σε όλα του & με τιμή πλέον από 225,00Ε είναι πολύ καλή πρόταση!!!!
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Από τη μέρα που αγόρασα το Ray(10-15 μέρες τώρα) έχω πρόβλημα με τις κλήσεις. Όταν με πάρει κάποιος τηλέφωνο ή πάρω εγώ, αφού μιλήσω κτλ και περάσει ο χρόνος και μπει η οθόνη σε αναμονή και σβήσει, μετά δεν μπορώ να τερματίσω την κλήση! Δεν ανταποκρίνεται καθόλου! Και δεν ανταποκρίνεται και κανένα πλήκτρο! Ξεκολλάει μόνο άμα βάλω τον φορτιστή! Ειλικρινά υπάρχουν στιγμές που θέλω να το πετάξω από το μπαλκόνι! Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα? Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει και τι μπορώ να κάνω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Καλημέρα έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το arc s,κάποιες φόρες κολλάει και δεν λειτουργεί κανένα κουμπί.μετά από λίγο χρόνο ξεκολάει μόνο του ή άμα με πάρει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3μερες συμβιωσης με το κινητο , πρεπει να πω οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

 

Ειναι πολυ γρηγορο και δεν εχω παρατηρησει κολληματα η' αλλες δυσλειτουργιες.

 

Θα ηθελα να με βοηθησετε , ομως , σε καποια "θεματακια" :

 

1. Η μπαταρια φορτιζει μεχρι το 92%. Ειναι φυσιολογικο αυτο ;

 

2. Πως μπορω να κανω ταχεια κληση ;

 

3. Πως μπορω να δω που ειναι κατασκευασμενο το κινητο μου ;

 

4. Οσο κι αν εψαξα δεν μπορεσα να βρω εφαρμογη για σημειωσεις. Δεν εχει ;

 

5. Πριν αγορασω καποια GPS εφαρμογη ειπα να δοκιμασω την πλοηγηση με το google maps. Εχει ομως 2 θεματα. Πρωτον , η οθονη δεν παραμενει αναμμενη και δευτερον , δεν εχει φωνητικες οδηγιες. Κανω κατι λαθος η' ετσι ειναι το προγραμμα ;

 

6. Πως μπορω να βαλω το τηλεφωνο σε δονηση ; Μεχρι στιγμης απενεργοποιω τους ηχους απο το εικονιδιο στην start screen. Υπαρχει πιο γρηγορος τροπος ;

 

7. Το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω μεχρι στιγμης , ειναι οτι δεν μπορω να κανω φωνητικη κληση απο το Bluetooth μου. Απο οτι καταλαβα δεν υποστηριζει ελληνικα. Υπαρχει καποιος τροπος να το διορθωσω αυτο ;

 

Συγνωμη , παιδια , για τις πολλες ερωτησεις (μην νομιζετε , θα βρω κι αλλες στην πορεια :X) , σας εχω ζαλισει αλλα διεξτε κατανοηση στον αρχαριο...

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...