Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμ δεν το βρισκω...

 

εγω που εχω το xperia x8,στα μυνηματα,ρυθμισεις ,τσεκαρεις το εξοικονομηση κοστους για να εχεις 160 χαραχτηρες.στο δικο σου εχει κατι τετοιο?

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το ypol λειτουργει μια χαρα!Τωρα οταν γραφω μηνυμα ειτε γραφω με μικρα ειτε με κεφαλαια δεν μου δινει επιλογη για 160 χαρακτηρες αλλα εχω διαθεσιμους πολυ λιγοτερους!Υπαρχει καμια ρυθμιση στο κινητο ή πρεπει να καταφυγω σε εξωτερικη εφαρμογη?

 

Eπειδή είχα κ εγώ το ίδιο θέμα με το δικό μου ray εγκατέστησα από το market το handcent sms το οποίο έχει & ελληνικό μενού. Αλλοι έχουν βάλει το go sms. Βάλε όποιο σου αρέσει! Είναι & τα δύο free & γράφεις με 160 χαρακτήρες.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

@boymanos δυστηχως οχι δεν εχει τετοια ρυθμιση οποτε θα καταφυγω σε τριτη λυση!Επισης ποιο απ'ολα τα app2sd κατεβαζουμε?Πεταει μερικα στο μαρκετ.Εχει διαφορα δηλ μπορει να μετακινησει και εφαρμογες που απο μαμα το κινητο δε σου δινει επιλογη?

ΥΓ:Ειμαι root πλεον.

Link to comment
Share on other sites

1)Είναι η ικανοποιητική η ένταση στο ακουστικό του Ray? Δηλαδή όταν βρίσκεσαι σε μέρος με αρκετό θόρυβο μπορείς να ακούσεις καλά to συνομιλητή? Αυτή τη στιγμή κατέχω ένα Xperia x10 mini pro το οποίο είναι χάλια στον τομέα αυτό καθώς έστω και ελάχιστος θόρυβος να υπάρχει δεν καταλαβαίνω τι λέει ο συνομιλητής μου.

 

2)Αν σε κάποια επαφή υπάρχουν 2 αριθμοί αποθηκευμένοι, υπάρχει η δυνατότητα προεπιλογής αριθμού κλήσης? Δηλαδή να μην πατάω στην επαφή και να χρειάζεται κάθε φορά να επιλέγω ποιο αριθμό από τους 2 θέλω να καλέσω αλλά να θέσω default ένα από τους δύο αριθμούς.

 

Κάποιος/α κάτοχος Ray μπορεί να μας διαφωτίσει λίγο?

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό εισάγεται επίσημα στην Ελλάδα από την SE, όπως συμβαίνει με το Ray, και είναι αγορασμένο εντός ΕΕ τότε έχεις επίσημη εγγύηση.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το ζήτημα είναι ότι το κινητό από αυτά τα μαγαζιά είναι παράλληλη εισαγωγή από ευρωπαϊκές χώρες και γι' αυτό είναι 150ευρώ κάτω. Το θέμα είναι αν είναι υποχρεωμένη η αντιπροσωπία να καλύπτει από πλευράς εγγύησης και αυτά τα κινητά που δεν έρχονται επίσημα μέσω αντιπροσωπίας
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το ζήτημα είναι ότι το κινητό από αυτά τα μαγαζιά είναι παράλληλη εισαγωγή από ευρωπαϊκές χώρες και γι' αυτό είναι 150ευρώ κάτω. Το θέμα είναι αν είναι υποχρεωμένη η αντιπροσωπία να καλύπτει από πλευράς εγγύησης και αυτά τα κινητά που δεν έρχονται επίσημα μέσω αντιπροσωπίας

 

Δυστυχως υπαρχουν παρα πολλα παραδειγματα ατομων που εχουν παει το κινητο τους στην se και αυτη δεν το δεχτηκε ακριβως επειδη ειναι παραεισαγωγης...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και τι κανουμε σε αυτή τη περίπτωση? η εγγύηση δεν είναι διεθνής? νομίζω πως κάτι ανάλογο ίσχυε και στη νόκια αλλά πλέον τα δέχονται κανονικά. υπάρχει πουθενά κάποιος τιμοκατάλογος για τα se? θέλω να το πάρω το κινητό αλλά όχι βέβαια στα 400€!! η λογική τιμή του είναι στα 250 που κυκλοφορεί.
Link to comment
Share on other sites

1)Είναι η ικανοποιητική η ένταση στο ακουστικό του Ray? Δηλαδή όταν βρίσκεσαι σε μέρος με αρκετό θόρυβο μπορείς να ακούσεις καλά to συνομιλητή? Αυτή τη στιγμή κατέχω ένα Xperia x10 mini pro το οποίο είναι χάλια στον τομέα αυτό καθώς έστω και ελάχιστος θόρυβος να υπάρχει δεν καταλαβαίνω τι λέει ο συνομιλητής μου.

 

2)Αν σε κάποια επαφή υπάρχουν 2 αριθμοί αποθηκευμένοι, υπάρχει η δυνατότητα προεπιλογής αριθμού κλήσης? Δηλαδή να μην πατάω στην επαφή και να χρειάζεται κάθε φορά να επιλέγω ποιο αριθμό από τους 2 θέλω να καλέσω αλλά να θέσω default ένα από τους δύο αριθμούς.

 

Κάποιος/α κάτοχος Ray μπορεί να μας διαφωτίσει λίγο?

....

 

το κινητο ειναι μια χαρα στην συνομιλια και σε ηχειο.

πιστευω υπαρχουν εφαρμογες να κανεις οτι θελεις με τους τηλ αριθμους.

εγω το πηρα και το δουλεψα μια μερα,δυστηχως η αφη στην οθονη και τα πληκτα αφης με κανανε να το δωσω την επομενη..

κριμα γιατι στο μεγεθος του και με αυτη την ,μπαταρια δεν υπαρχει αλλο..:C

Link to comment
Share on other sites

....

 

το κινητο ειναι μια χαρα στην συνομιλια και σε ηχειο.

πιστευω υπαρχουν εφαρμογες να κανεις οτι θελεις με τους τηλ αριθμους.

εγω το πηρα και το δουλεψα μια μερα,δυστηχως η αφη στην οθονη και τα πληκτα αφης με κανανε να το δωσω την επομενη..

κριμα γιατι στο μεγεθος του και με αυτη την ,μπαταρια δεν υπαρχει αλλο..:C

 

Αν μπορείς ανάλυσε το λίγο...δεν σ'άρεσε η ανανταπόκριση στην αφή ή γενικά δεν σ'αρέσουν οι τηλεφωνικές συσκευές με πλήκτρα αφής?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το σημα για 3g δικτυο σας το εμφανιζει?Στην αρχη οταν πηρα το κινητο το εμφανιζε μια χαρα!Δε θυμαμαι ακριβως ποτε παρουσιαστηκε(οταν εγινα root ή οταν απενεργοποιησα το ιντερνετ day pass της cosmote)!Επισης οταν θελω να συνδεθω στο νετ δεν με χρεωνει το day pass και συνεπως λεει οτι δεν υπαρχει συνδεση στο ιντερνετ.Θα τρελαθω τελειως!!
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-->Ασύρματο και δίκυα--> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας-->Ονοόμ. σημείου προσβ.

Τσέκαρε εκεί τί είναι επιλεγμένο και αν έχει το σωστό όνομα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς ανάλυσε το λίγο...δεν σ'άρεσε η ανανταπόκριση στην αφή ή γενικά δεν σ'αρέσουν οι τηλεφωνικές συσκευές με πλήκτρα αφής?

 

φιλε μου μερικες φορες πατας και δεν ανταποκρινετε και ξαναπατας.μιλαω για τα 2 πληκτρα και οχι για το home που ειναι κανονικο,και η οθονη μερικες φορες κανει κολπα.

και δευτερον καταλαβα οτι το τηλεφωνο μου θελω να εχει φυσικα πληκτρα ακουστικου..πρωτα να ειναι τηλεφωνο και μετα ολα τα αλλα.(αλλα αυτο ειναι δικο μου προβλημα)

Link to comment
Share on other sites

Επιλεγμενο ειναι το cosmote internet και υπαρχει και το cosmote mms.

Με το cosmote internet πρέπει να είσαι ΟΚ. Αν έχεις πρόβλημα τότε τσέκαρε μήπως έχει πειραχτεί τίποτα από τις ρυθμίσεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με το cosmote internet πρέπει να είσαι ΟΚ. Αν έχεις πρόβλημα τότε τσέκαρε μήπως έχει πειραχτεί τίποτα από τις ρυθμίσεις.

 

APN:internet

Διακομιστης μεσολ: δεν εχει οριστει

Θυρα:δεν εχει οριστει

Ον χρηστη/κωδικος:δεν εχουν οριστει

Διακομιστης:δεν εχει οριστει

MMSC:δεν εχει οριστει

Διακομ μεσολ MMS:δεν εχει οριστει

Θυρα MMS:δεν εχει οριστει

MCC:202

MNC:01

Τυπος ελεγχου ταυτοτητας:κανενας

Τυπος ΑΡΝ:default,supl

 

Edit:Επισης στις ρυθμισεις->Σχετικα με το τηλ->Κατασταση το Καταστ.δικτ.κιν.τηλ. λεει Αποσυνδεθηκε.Τι ειναι αυτο παιζει κανενα ρολο?

Πρωτοκολλο ΑΡΝ:ΙΡv4 αλλα ειναι γκρι

Edited by panostr10
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μου ήρθε ειδοποίηση στο κινητό για ενημέρωση λογισμικού με αριθμό 4.02.Α.0.42. Την εγκατέστησα μέσω wifi & τα καινούργια που βλέπω είναι music unlimited,κάμερα 3d,αλμπουμ 3d,mcAfree security,wisepilot,video unlimited. Δεν έχασα τίποτα από όσα ειχα στη συσκευή.

Ακόμα δεν έχω προλάβει να το δουλέψω γιατί έγινε αργά χθες. Πάντως από μία γρήγορη ματιά δεν έχουν αλλάξει & πολλά.

Μου δείχνει έκδοση android 2.3.4 & αριθμός έκδοσης 4.0.2.Α.0.42

Aυτή η ενημέρωση είναι η ice cream sandwitch?

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Οχι αφου το λες και μονος σου ... Android 2.3.4

 

ICS ειναι η 4.0....

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

ICS...δηλαδή?

 

η 2.3.4 ειναι αναβαθμιση της 2.3 η οποια ονομαζεται gingerbread.

η 4.0 ειναι η ics και θα την παρεις απο το νεο ετος.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ICS...δηλαδή?

Ice Cream Sandwich. Η κωδική ονομασία της 4.0 έκδοσης του Android

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

kprse,konstantinoslp & zxr ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Να προσθέσω ότι τώρα πλέον έχει zoom στο video!
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καμια εφαρμογη gps για κλοπη κινητου υπαρχει?

Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android -->

Οι καλύτερες επαγγελματικές εφαρμογές -->

Εφαρμογές εύρεσης τηλεφώνου

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...