Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Hitwriter (13 Απρ. 2004 , 13:38)

 

Εδώ και πολύ καιρό γουστάρω ένα κορίτσι από το σχολείο μου και δεν μπορώ να ξεκολλήσω. Είμαστε μαζί στην ίδια τάξη εδώ και δύο χρόνια και είμαστε καλοί φίλοι. Πέρσι την είχα πει ότι με ενδιαφέρει και της ζήτησα να βγούμε έξω για να μιλήσουμε κάποια φορά. Αυτή είπε εντάξει στο να βγούμε αλλά αυτό δεν συνέβη ποτέ :mad: . Φέτος την ξαναείπα και συμφώνησε με διστακτικότητα. Εγώ απλώς θέλω να της εκφράσω πως νιώθω. Είναι πια τόσο κακό αυτό?Αυτή θα είναι η καθοριστική εβδομάδα ή αλλιώς στο πάρτι που θα κάνω θα της μιλήσω. Όποιος ή όποια έχει περάσει τα ίδια ή και άσχετα άτομα παρακαλώ θέλω την γνώμη σας. Θα με ευχαριστούσε πολύ αν απάντούσαν και κορίτσια πάνω στο θέμα μου.

 

Μπορεί να έχει καταλάβει πως αισθάνεσαι και να έρχεται και εκείνη σε δύσκολη θέση , γιατί μπορεί να μην ξέρει πως να αντριδράσει... :wacko:

καμιά φορά όταν είναι και φίλοι 2 άτομα , περιπλέκονται τα πράγματα....!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω και εγώ κάτι?

Δεδομένου ότι η κοπέλα δείχνει θετικά σημάδια, μετά από πόσους καφέδες/συναντήσεις πρεπει να μπείς κυριολεκτικά στο ψητό? ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος l3ft3r1s (14 Απρ. 2004 , 01:06)

 

Να ρωτήσω και εγώ κάτι?

Δεδομένου ότι η κοπέλα δείχνει θετικά σημάδια, μετά από πόσους καφέδες/συναντήσεις πρεπει να μπείς κυριολεκτικά στο ψητό? ;)

 

 

Oso pio ligous ginetai.

Arkei na eheis katalavei ris protheseis tis..;)

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (T68i: SIE-A60/14 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από <<ON@R>>

frederik den eimai koritsi alla sou lew apo empeiria mou pws ta koritsia einai kollimena me ta sms kai ta kinita... polles fores katantaei asteio i akoma kai ekneuristiko... :)

 

pes ta,k an se parei k su eisai toaleta vre aderfe k de to sikwneis h apandas sta sms sou th lene

Link to comment
Share on other sites

Άσε ερωτεύτηκα και τι κατάλαβα.

Με εκνέυρισε τόσο πολύ στο τέλος,άλλαξε αμέσως συμπεριφορά από τη μιά μέρα στην άλλη :mad:

Κρίμα που δεν την σκυλόβρισα άτιμα.

Το άξιζε.

 

Όχι δεν ήθελε άλλον και άλλαξε έτσι απότομα.

 

Οι γυναίκες είναι το καλύτερο και το χειρότερο πράγμα στον κόσμο.

Καλύτερο γιατί μπορεί να σου χαρίσει απίστευτες στιγμές,και χειρότερο γιατί θα κάνεις πράγματα που όυτε φαντασζόσουν μέχρι πριν.

 

Τις περισσότερες φορές είναι το χειρότερα πράγμα δυστυχώς.

 

α,και δεν είμαι 99,είμαι του 89 γεννημένος. :)

Link to comment
Share on other sites

Καθισα και διαβασα μ'ενδιαφερον ολα τα μηνυματα και χαιρομαι που βλεπω οτι σε μικρες ηλικιες υπαρχει ο αυτος ο προβληματισμος.....εγω σαν "παππουλης" σχετικα με σας θα ηθελα απλα να σας πω να coolαρετε λιγο..η ζωη ειναι μπροστα σας και εχετε να μαθετε πολλαααααααα ακομα....Εγω μια συμβουλη εχω να δωσω:ναι οι γυναικες γουσταρουν τους ντροπαλους αλλα γουσταρουν ακομα περισσοτερο αυτους που ξερουν τι θελουν και το παιρνουν.....με καλο τροπο παντα φυσικα...(οχι του στυλ ελα δω μωρη χαμουρα σε γουσταρω :p )....

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aggelopas (14 Απρ. 2004 , 01:09)

Oso pio ligous ginetai.

Arkei na eheis katalavei ris protheseis tis..;)

Αυτο ειναι πολυ σωστο και δεν πρεπει να το ξεχναει κανενας!!!

Εγω το παρακανα με την κοπελα που πολιορκουσα και φυσικα αυτη εχασε το ενδιαφερον της... :cry: Τωρα την παρακαλαω εδω και 5-6 μηνες να βρεθουμε και συνεχεια υπαρχει μια δικαιολογια... :( Ισως την ξαναπαρω τηλεφωνο σημερα αλλα ειναι πολυ καλη κοπελα κια δεν θελω να την ενοχλω :( Και το χειροτερο ειναι οτι δεν μπορω να την βγαλω απο το μυαλο μου... την βλεπω συνεχεια στον υπνο μου και οταν ειμαι ξυπνιος βλεπω τα μηνυματα που ανταλασσαμε οταν το πραγμα πηγαινε οπως επρεπε.... :o Αν εχετε καμια συμβουλη και για μενα ειναι καλοδεχουμενη...

Αντε, ειχα δεν ειχα χαλαστηκα παλι πρωινιατικα :(

 

Edit: Και ολα αυτα επειδη ο μ@λ@κ@ς ειμαι ντροπαλος και δεν καθισα να της μιλησω οπως επρεπε!! :angry:

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω παρατηρησει οτι οι γυναικες θελουν πολυ μπλα μπλα. Τους αρεσει να τους μιλαμε και να ασχολουμαστε μαζι τους. Οχι να φλυαρουμε ομως και να γινομαστε βαρετοι. Επισης ενα κολπο που χρησιμοποιω και πιανει, ειναι να σκεφτομαι σαν .....γυναικα (οσο μπορει δηλαδη να γινει αυτο). Σκεφτειτε το λιγο και θα καταλαβετε τι εννοω. Το δυσκολο ειναι πλεον πως θα της πιασεις την κουβεντα και τετοια. Μετα ολα ερχονται μονα τους. Επισης μην ανοιγετε πολυ τους εαυτους σας απο την αρχη. Να αφηνετε ενα κλιμα μυστηριου γυρω σας για να εχει κατι να σκεφτεται. Να μην μπορει να σας ψυχολογησει ευκολα. Και προσοχη! Το πως θα την προσεγγισετε δεν εχει να κανει παντα με την εμφανιση μιας γυναικας! Μπορει να δειτε ενα ξε..λο και να πειτε αυτη πεφτει ευκολα και βουρ ή να γνωρισετε μια κοπελα πιο προσγειωμενη και να σε ριξει εκεινη και οχι εσυ απο την πρωτη μερα στο κρεβατι! Αυτα μου εχουν τυχει και τα λεω.

 

Της γυναικας η καρδια, ειναι μια αβυσσοοοος. Ποτε κολασηηη και ποτε ο παραδεισοοοοος.......

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος frederik (13 Απρ. 2004 , 19:19)

 

Μια ερωτηση προς evanescence_only ...

Στην ηλικια σας (14) σας αρεσει πολυ να παιζετε με τα μηνυματα ετσι ??

Ενοοω SMS...

 

eilikrina??? nai!!! :) mas kolakeuoun ta sms me iponooumena...exoume na deixnoume stis files mas... :o auti einai h alithia distixos...

Frozen inside without your touch

without your love darling

only you are the life among the death!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikkosnet (14 Απρ. 2004 , 11:24)

 

Eγω εχω παρατηρησει οτι οι γυναικες θελουν πολυ μπλα μπλα. Τους αρεσει να τους μιλαμε και να ασχολουμαστε μαζι τους. Οχι να φλυαρουμε ομως και να γινομαστε βαρετοι. Επισης ενα κολπο που χρησιμοποιω και πιανει, ειναι να σκεφτομαι σαν .....γυναικα (οσο μπορει δηλαδη να γινει αυτο). Σκεφτειτε το λιγο και θα καταλαβετε τι εννοω. Το δυσκολο ειναι πλεον πως θα της πιασεις την κουβεντα και τετοια. Μετα ολα ερχονται μονα τους. Επισης μην ανοιγετε πολυ τους εαυτους σας απο την αρχη. Να αφηνετε ενα κλιμα μυστηριου γυρω σας για να εχει κατι να σκεφτεται. Να μην μπορει να σας ψυχολογησει ευκολα. Και προσοχη! Το πως θα την προσεγγισετε δεν εχει να κανει παντα με την εμφανιση μιας γυναικας! Μπορει να δειτε ενα ξε..λο και να πειτε αυτη πεφτει ευκολα και βουρ ή να γνωρισετε μια κοπελα πιο προσγειωμενη και να σε ριξει εκεινη και οχι εσυ απο την πρωτη μερα στο κρεβατι! Αυτα μου εχουν τυχει και τα λεω.

 

Της γυναικας η καρδια, ειναι μια αβυσσοοοος. Ποτε κολασηηη και ποτε ο παραδεισοοοοος.......

 

Περιτό να σου πω ότι εσύ τέκνον μου θα πάς μπροστά στο θέμα με τις γυναίκες.... εν ολίγοις έχεις πιάσει το νόημα!!! :whistle: Οι γυναίκες όντως θέλουν πολύ μπλα μπλά (όχι όλεςς αλλά η πλειοψηφία), θέλουν όλη σας την προσοχή αλλά ποτέ μην αφήσετε μια γυναίκα να πιστέψει ότι σας έχει εντελώς του χεριού της διότι πολύ απλά εκεί ξεκινά η διαχωριστική γραμμή που από φοβερός εραστής αρχίζετε να γίνεστε φοβερό παιχνίδι για μια γυναίκα (με άλλα λόγια το πιλαφάκι της)οπότε και κάθε γυναίκα χάνει το ενφιαφέρον της προς εσάς. Δηλαδή Μέτρον Άριστον...

 

Και όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε "Της γυναικας η καρδια, ειναι μια αβυσσοοοος. Ποτε κολασηηη και ποτε ο παραδεισοοοοος....... "

.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikkosnet (14 Απρ. 2004 , 13:24)

 

Επισης μην ανοιγετε πολυ τους εαυτους σας απο την αρχη. Να αφηνετε ενα κλιμα μυστηριου γυρω σας για να εχει κατι να σκεφτεται. Να μην μπορει να σας ψυχολογησει ευκολα.

Οχι οχι εγω δεν συμφωνω με αυτο...Εμενα προσωπικα μου σπαει τα νευρα οταν δεν ξερω με τι εχω να κανω :mad: Θελω να μπορω να ψυχολογω τον αλλον και να ξερω τις προτιμησεις του..Οταν δεν ανοιγεται καποιος τοτε σημαινει πως ή ειναι κλειστος χαρακτηρας ή δεν ενδοιαφερεται για το κοριτσι που εχει απεναντι του..Και συνηθως εμεις τα κοριτσια το δευτερο ειναι που νομιζουμε.... :(

Frozen inside without your touch

without your love darling

only you are the life among the death!

Link to comment
Share on other sites

on@r καμμία σχέση φίλε μου.

Όχι πληγωμένος,αγανακτισμένος.

 

Ε,όχι θα κάτσω να σκάσω που λέει και το τραγούδι :)

Link to comment
Share on other sites

Paidia ANAKOINWSH kauti... simera sinantithikame me tin kopela... kai pws perasan 4 wres den to katalaba... apo tis 5 to apogeuma mexri kai tis 9 prin ligo xwrisame me tin glikia mou :)))))))))))))))))))))
AplA^ o OneiroS
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Evanescence_Oly (13 Απρ. 2004 , 18:09)

 

Sigoura...Distixos etsi einai...xafnika niotheis ena kompo sto stomaxi kai den mporeis na sigentrotheis..Megalo provlima.. Ta'xei auta o erotas... :p

 

kaliteros o erwtas apo ta ma8imata. Basika ta panta einai kalitera apo ta ma8imata alla tespa :happy:

Στο χώρο αυτό υπήρχε εικόνα που παραβαίνει τους Ο.Π.Χ.

WebMaster --> http://www.Therevolver.net/

WNxMia][soda by the Clan Warrior Nation Network

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο που λεω(και οχι μονο εγω) οτι με τις γυναικες ΠΟΤΕ δεν πρεπει να κολλαμε!!! να τις βλεπουμε πιο πολυ σαν "Παιχνιδι" που να περναει η ωρα!!!!

Λεξεις που δεν πρεπει ποτε να πουμε σε γυναικα:

ΠΟΤΕ δεν θα πεις σε μια γυναικα την λεξη Σ'αγαπω

ΠΟΤΕ δεν πρεπει να ζητησεις Συγνωμη...ακομα και αν φταις

Να μην σου παρει ΠΟΤΕ τον αερα...

παντα το πανω χερι πρεπει να το εχει ο Αντρας!!!!

=========

Και ποτε δεν υπαρχει Φιλια μεταξυ ενος αντρα και μιας γυναικας...γιατι ολο και καπιος απο τους 2 θα τον/την βλεπει Ερωτικα!!!!!!!

---Ενταξει ομως υπαρχει πιο καλη συνενοηση αναμσεσα στο αντιθετο φυλο!!!!

=======

Και μερικες Συμβουλες : οτι αμα κανεις την κινηση να πας στο κοριτσι που σου αρεσει...πρεπει να λες μεσα σου οτι "αυτην θα την βγαλω γκομενα", δεν πρεπει να κολησεις αν σε ρωτησει κατι,να κανεις και καμια προπονηση με κανα φιλο σου πριν πας να της μηλησεις(δλδ καποιος απο τους δυο σας να κανει τον ρολο του κοριτσιου και να σε κανει πιθανες ερωτησεις που θα ρωτησει λογικα η κοπελα...για να μην κολησεις οταν θα πας να της μηλησεις)...............!!!!!!!!!

Και στην τελικη πας την μιλας και σε ριξει "Χυλοπιτα"(φρεσκια-φρεσκια).......την γραφεις στα @@ και αντε γεια...στην τελικη υπαρχουν τοσα κοριτσια....! και δεν πρεπει να κολλαμε ποτε σε μια!!!!!!!!!!!!!!!

=============

Ειχα να σου πω πολλα μα δε μιλσουσα.Ηξερα τη θεση μου καλα και υποχωρουσα. Ενιωσα να χανομαι αλλα χαμογελουσα. Επαιξα το ρολο μου καλα και αδιαφορουσα.Ακουγα για αλλον να μιλας και συμφωνουσα. Παραλιγο να εκλαιγα κι ομως γελουσα. Γιατι δεν μπορουσα να σου πω το ποσο σ'αγαπησα και ποσο σ'αγαπω...!!!

 

 

~~~~!~~~~Livas_D~~~~!~~~~

Link to comment
Share on other sites

Exw na kanw mia dilwsei... pnigmenos apo pono dilwnw pws apetixa... i thelisi kai i agapi 2 xronwn eksanemistike san tin staxti ston anemo... aytin stigmi eimai poli pligomenos diotidextika tin aporipsi... den kserw ti pws mou irthe alla... twra to kako egine... eimai ekneurismenos plgomenos kai mepolles stenoxwries stin pati mou tha grapasw to TELEYTAIO meros tou apeiroplaisiou... opoios den kserei na ektima den kserei kai na agapa... giafto egw ksekobw apo to kako... kai san kalo paidi epistrefw sto mantri mou... ti ta ithela egw ayta? ayta einai gia tous mages tous megalous... egw den eimai kai den thelw na gnw gia na aresw... touti stigmi mia bathia xarakia emoragi sstin kardia mou mesa kanontas me na ponaw... einai isws asteio alla niwthw na min yparxei pia noia... kathws olo kai perisotero o eyatos mou me fobizei gia to mallon adokso mellontou... bithizomai se polles kai tautoxrona mia leksi..... an kapote thimithw touti tin stigmi to dakri tha kilisei kai o paraksenostha emfanisteise ''ena kalo paidaki me kalo xaraktira'' alla pou den endiaferei kanenan opws eipanegia emena simera.... alla egw tha zisw... me poion? me tous fobous mou... otan omws figoune? ti tha ginei? tha brethw pali monos kai kenos sanaytin tis stigmi... thelw na anoiksei i gi a me katapiei...giati me dimiourgises esi pou akous sto onoma dimiourgos? eksw uparxoune eksipnoi miliounia... ki i katathesi psixis einai gia tous ligouskai xazous giafto kai egweinai i teleutaia foara ayti pou eglobizamai pou stenoxwriemai toso bathia... APO EDW KAI PERA ALLAZW EPOXH..... tha kaoikw gia panta sto Apeiroplaisio opou den iparxoune anthrwpeines adinamies... an thes kapote kapou mporeis na kanes mia episkepsi se emena egw simera paw kata ekei kai mporeis na me sinantiseis kai na me breis mono ston diko mou kosmo... den ta ksanampw se ksenous kosmous egw... ton teleutaio kairo to mialo mou epekse asximo paixnidi alla egw apo edw kai pera TELOS to ''kalo paidaki me ton kaloxaraktira'' tin epomeni fora an toksana akousw den kserw ti tha kanw... ta panta einai plasta... plasta san ta oneira pou ekena... aksizei arage??? den to nomizw alla kati mesa ou me kaiei... einai periplekomena sinaisthimata ta opoia den mporw na ekfrsw entelws... apoia mera omws tha ta pw apo konta me autous pou me pligosan... mia kai kali... kai tha einai poli epodnw dinw orko edw! tin epomeni fora pou kapoios tha mou pei pws eimai to floraki me liga logia... den kserw pws tha antidrasw... einai zitima wrwn na allaksw oloklirotika... paei to kalo paidi auto einai to telaiteo mou minima san kalo paidi eimai toso pesmenos pou feygw... apo to spiti apo tous goneis kai paw ekswxi... to eikoniko apeiroplaisio me perimenei... paw na xalarwsw kai na epoulwsw tis pliges mou tah epistrepsw me tin bia mesa se merikes imeres... alla me tin bia kai to kserw... alla tha allaksw gia na min eimai pia to paidi me adinamies alla o swstos anthropos poucontrolarei swsta tin skepsi tou..... WS EDW TELOS!
AplA^ o OneiroS
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, μην αρχισεις να κανεις κουταμαρες που θα μετανιωσεις μετα...

 

"Αν σου αρέσει το ποτό εμένα όχι

αν σου αρέσει η διαφυγή εμένα όχι

αν σου αρέσει αυτος που είμαι εμένα όχι

Γι'αυτό είμαι αυτός που είμαι.......... "

 

<<Το καλο παιδακι κομμενο πια!>> το εχω πει κι εγω, αλλα εντελει δεν

αλλαξα ετσι οπως ελεγα...

 

Αλλα δεν ειμαι το καλο παιδι ομως που τους ανεχεται ολους και ολα οπως πριν.

Ειμαι καλος μονο οπου θελω.

Ακομα και "φιλους" παιδικους απο το δημοτικο εχω κανει περα,

κι ας ειμασταν κολιταρια...

Το ιδιο και με τις διαφορες "κοπελιές".

 

Ειμαι ο εαυτος μου και αυτος ειμαι!

Παει και τελος!

 

Ακομα και οι φιλοι ειναι καλυτεροι τωρα. Ειναι ΦΙΛΟΙ!

Το ιδιο και με τις σχεσεις. Αν και πιο δυσκολα, αλλα ναι.

 

Εχω αλλαξει.

Οχι οπως ελεγα στα νευρα μου,

αλλα δεν πια ειμαι ο Μιχαλακης το "καλο παιδι".

 

Παντως στην τελικη χαιρομαι που δεν εγινα ο "κακος" που ηθελα.

Γι'αυτο και προσεχε...

 

Φιλικα,

Εγω.

 

-------------------------------------------------------------------------

Συγνωμη απο τους υπολοιπους που βγηκα εκτως θεματος.

-------------------------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τις αποψεις του Livas_D

μπορει να φαινονται λιγακι ή περισσοτερο

μισογυννεις (ή πως *** τις λενε), αλλα εχει πολυ δικιο...

 

Μονο σε σοβαρες περιπτωσεις πρεπει να ειμαστε λιγακι πιο ελαστικοι,

αλλα και αυτες ειναι πολυ λιγες ετσι οπως καταντησανε.

Μας εχουνε αλλαξει.

 

Γουστο τους; Καπελο τους;

Καλα να παθουνε!

 

ΥΓ:

"Καφρο μ'εκανες...καφρο θα μ'εχεις....It's payback time!!"

 

Καλοοο!!!!

Λιγο τραβηγμενο, αλλα πολυ καλο!

Link to comment
Share on other sites

Phoenix nomozw kaneis lathos... :( ayta ta logia den ta piseuw kserw oti apla parigow ton eauto mou... to kserw... alla apla prospathw na ekfrastw giati to exw anagi pragmatika.... mporei na min katalabeneis alla eixa kai exw mealo sinaisthimatiko desimo me tin kopela... giafto ka me peirakse toso... :(
AplA^ o OneiroS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...