Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανε αυτο που σου ειπα ρε ανθρωπε!:lol:

 

Θα τρελαθω απο εκει που το εφτιαξα μετα πηγα να το flasharω για να το κανω root και να περασω καινουργια rom μου λεει οτι εγεινε coble το flash και μου λεει να αποσυνδεσω το κινητο το βγαζω και μετα μου βγαζει το logo της SONY μετα μου βγαζει ξανα το logo της XPERIA και μετα ξανα SONY και μετα ξανα XPERIA και παει λεγοντας..Πηγα να κανω ξανα restore οπως μου ειπες και μου λεει δεν υπαρχει κατι καινουργιο...Γιατι τα κανει αυτα?Πριν το κανω flash δουλευε κανονικα με τον τροπο που μου ειπες!

Αυτην εδω flashara .587

Edited by ThanosDurex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα τρελαθω απο εκει που το εφτιαξα μετα πηγα να το flasharω για να το κανω root και να περασω καινουργια rom μου λεει οτι εγεινε coble το flash και μου λεει να αποσυνδεσω το κινητο το βγαζω και μετα μου βγαζει το logo της SONY μετα μου βγαζει ξανα το logo της XPERIA και μετα ξανα SONY και μετα ξανα XPERIA και παει λεγοντας..Πηγα να κανω ξανα restore οπως μου ειπες και μου λεει δεν υπαρχει κατι καινουργιο...Γιατι τα κανει αυτα?Πριν το κανω flash δουλευε κανονικα με τον τροπο που μου ειπες!

Αυτην εδω flashara .587

 

Εκει που σου λεει δεν υπαρχει κατι καινουριο, δεν εχει επιλογη για restore ή κατι παρεμφερες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκει που σου λεει δεν υπαρχει κατι καινουριο, δεν εχει επιλογη για restore ή κατι παρεμφερες?

 

Οχι μου λεει αυτο και κατω εχει το κουμπι EXIT..

Link to comment
Share on other sites

Οχι μου λεει αυτο και κατω εχει το κουμπι EXIT..

 

Αν δεν το βλέπει το seus είναι λίγο άσχημα τα πράγματά. Από ότι κατάλαβα κάνει λούπα στο cwm και στη stock rom.

Δοκίμασε να βάλεις την SD card σε άλλο κιν και να σβησεις κάποια στοιχειά από την custom rom, zip, kerlen, gapps. Μια ιδέα λέω δεν ξέρω αν είναι σωστό ή αν δουλέψει. Αν θες το δοκιμαζεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το βλέπει το seus είναι λίγο άσχημα τα πράγματά. Από ότι κατάλαβα κάνει λούπα στο cwm και στη stock rom.

Δοκίμασε να βάλεις την SD card σε άλλο κιν και να σβησεις κάποια στοιχειά από την custom rom, zip, kerlen, gapps. Μια ιδέα λέω δεν ξέρω αν είναι σωστό ή αν δουλέψει. Αν θες το δοκιμαζεις.

 

Δοκιμαζω να το ξανα flasharw σωστα τωρα μια απο την αρχη..να δω μιπως και ξεκινήσει και μετα θα δοκιμασω αυτο που λες..

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω να το ξανα flasharw σωστα τωρα μια απο την αρχη..να δω μιπως και ξεκινήσει και μετα θα δοκιμασω αυτο που λες..

 

Δοκίμασε και ενημέρωσε!!!!

Να σου πω δοκίμασε να φλασαρεις με flastool κάποια ftf μπας και ξεκινήσει

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και ενημέρωσε!!!!

Να σου πω δοκίμασε να φλασαρεις με flastool κάποια ftf μπας και ξεκινήσει

 

ΝΑΙΙΙΙΙΙ τα καταφερα :D :D :D :D Το ξανα flashara απο την αρχη ποιο προσεκτικα και εφτιαξε...Γελανε και τα αυτια μου :D Σας ευχαριστω πολυ παιδια να είστε καλα για ολα...

Και τωρα θελω να μου πειτε αν αξιζει να βαλω αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1836993

Και πως θα το ρουταρω ευκολα...

Edited by ThanosDurex
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙΙΙΙΙΙ τα καταφερα :D :D :D :D Το ξανα flashara απο την αρχη ποιο προσεκτικα και εφτιαξε...Γελανε και τα αυτια μου :D Σας ευχαριστω πολυ παιδια να είστε καλα για ολα...

Και τωρα θελω να μου πειτε αν αξιζει να βαλω αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1836993

Και πως θα το ρουταρω ευκολα...

 

Τι έκανες δηλαδή?

Αφού την πέρασες και τα έπαιξε το κι Ν δοκίμασε κάποια άλλη αν και αυτή όπως διαβάζω αξίζει.

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

Τι έκανες δηλαδή?

 

Εκανα flash 4.1.B.0.431 και στο καπακι εκανα flash 4.1.B.0.587 (kernel) Και ξαφνικα δουλεψε :D

Μηπως δεν την περασα σωστα?Μπορεις να μου πεις τι πρεπει να κανω?Και για το root αν μπορεις..

Link to comment
Share on other sites

Εκανα flash 4.1.B.0.431 και στο καπακι εκανα flash 4.1.B.0.587 (kernel) Και ξαφνικα δουλεψε :D

Μηπως δεν την περασα σωστα?Μπορεις να μου πεις τι πρεπει να κανω?Και για το root αν μπορεις..

 

Ωραίος κοίτα εδώ

http://talk.sonymobile.com/thread/41119?start=0&tstart=0

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραια σε ευχαριστω πολυ..αν μπορεις πες μου και για την ρομ πως να την κανω σωστα εγκατασταση!

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή υπαρχή με αυτό τον τρόπο;;

 

Τι εννοείς επιστροφή? Το ρουτ δεν κάνει κατι στο τηλ. Άπλα έχεις παραπάνω δικαιώματά, πχ κάποιες εφαρμογές , titanium, ή μπορείς να βγάλεις τις αιδιες τις σονυ times cape, fb, κτλ

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν για λόγους εγγύησης θέλω να το επαναφέρω

 

Όταν είσαι root είσαι έκτος, αν κάνεις unroot είσαι εντός. Το root δεν φαίνεται κάπου. Μόλις ξανά περάσεις από pcc / seus φεύγει το root

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια.

ειμαι νεος στο forum και γενικα στο myphone.gr

Εγω εχω το Sony Ericsson Xperia™ arc (LT15i)

Έκδοση Android 2.3.4

Αριθμός έκδοσης 4.0.2.A.0.62

δεν μπορω να κανω root. Εχω δοκιμασει τα παντα. καμια βοηθεια;

Link to comment
Share on other sites

Όλα root-άρονται!

Εδώ για την .062. Πρόσεξε γιατί αναφέρεται στο Neo V οπότε θα πρέπει να βρεις τα αντίστοιχα αρχεία για το Arc.

 

Αν πας στη λύση του downgrade τότε κοίτα εδώ. Και σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να βρεις την αντίστοιχη rom για το Arc γιατί έχω ανεβάσει μόνο για το Neo V και το Ray.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν πετυχε. και δεν αναβει τωρα το κινητο. α ρε συ με γελασες. μου χαλασες το κινητο μου. :(

 

Δεν στο χάλασε το κινητό σου... εσύ το χάλασες.... το έχουμε τονίσει άπειρες φορές και εδώ και στο xda forum ότι όταν κάποιος πειράζει το κινητό του παίρνει και το ρίσκο...

 

Άμα δεν ήξερες δεν έπρεπε να το πειράξεις.... θέλει μελέτη μέχρι να τα καταφέρεις.... ψάξε στο xda-forum κάπου θα υπάρχει και πως να επαναφέρεις το κινητό σου τώρα που το έκανες brick ...

 

Δες εδώ...

[repair][arc/arc s]unbrick and restore to stock

 

Διάβασε εδώ...

Sony Xperia ARC/ARC S - IMPORTANT GUIDES

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

δεν πετυχε. και δεν αναβει τωρα το κινητο. α ρε συ με γελασες. μου χαλασες το κινητο μου. :(

Εγκατέστησε το SEUS και ξανά πέρνα το λογισμικό από την αρχή.

 

Όσον αφορά τα υπόλοιπα που γράφεις δεν μπαίνω καν στη διαδικασία να τα σχολιάσω. :mad:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά...τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει ότι το κινητό κάνει αρκετά restart....δεν μπορώ να καταλάβω από τι είναι.....μερικές φορές το κάνει από χτύπημα στην πλάτη του κινητού αλλά λογικά θα έκλεινε απλά και δεν θα έκανε επανεκκίνηση....
Link to comment
Share on other sites

Και γω το εχω δει να κανει restart στο ασχετο μετα απο το τελευταιο update που περασα. Λετε να φταει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...