Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως που την έβαλα, έχω πρόβλημα με ελληνικό πληκτρολόγιο. Δεν υπάρχει.

Φαίνεται καλή ρομ, φλάσαρα και ένα addon πληκτρολογίου που έχει στο 2ο ποστ, αλλά δεν παίζει. Το πληκτρολόγιο android μεν δεν έχει ελληνικά, και το Xperia πληκτρολόγιο (addon) κρασσάρει. Έχω κάνει ερώτημα για λύση, εκτός αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει απο εδώ.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως που την έβαλα, έχω πρόβλημα με ελληνικό πληκτρολόγιο. Δεν υπάρχει.

Φαίνεται καλή ρομ, φλάσαρα και ένα addon πληκτρολογίου που έχει στο 2ο ποστ, αλλά δεν παίζει. Το πληκτρολόγιο android μεν δεν έχει ελληνικά, και το Xperia πληκτρολόγιο (addon) κρασσάρει. Έχω κάνει ερώτημα για λύση, εκτός αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει απο εδώ.

Δες το ποστ #15 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333930

Για να το κατεβασεις πρεπει να μπεις απο το stock browser του τηλεφωνου και να ακολουθησεις της οδηγιες.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

το μενου της καμερας το πι*****νε λιγο η μου φενεται;οι επιλογες για τροπο ληψης που πηγανε;εμενα ας πουμε με βολευε πολυ το ''κειμενο''.:mad:
adok13
Link to comment
Share on other sites

Δες το ποστ #15 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333930

Για να το κατεβασεις πρεπει να μπεις απο το stock browser του τηλεφωνου και να ακολουθησεις της οδηγιες.

 

Ευχαριστώ, έκανα τη διαδικασία και τελικά έβγαλε μήνυμα οτι δεν υποστηρίζει την ανάλυση της οθόνης...

Δοκιμάσα και αυτά: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1684077

αλλά κανένα δεν δουλεύει...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

το μενου της καμερας το πι*****νε λιγο η μου φενεται;οι επιλογες για τροπο ληψης που πηγανε;εμενα ας πουμε με βολευε πολυ το ''κειμενο''.:mad:

 

Όλα εκεί είναι. Αν πατήσεις επάνω αριστερά το scn auto και επιλέξεις κανονικό τότε από κάτω ανοίγουν επιπλέον επιλογές και στο εικονίδιο που είναι σαν τέσσερα μικρά τετραγωνακια μαζί και λέγεται σκηνές θα βρεις την επιλογή έγγραφο. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που την έβαλα, έχω πρόβλημα με ελληνικό πληκτρολόγιο. Δεν υπάρχει.

Φαίνεται καλή ρομ, φλάσαρα και ένα addon πληκτρολογίου που έχει στο 2ο ποστ, αλλά δεν παίζει. Το πληκτρολόγιο android μεν δεν έχει ελληνικά, και το Xperia πληκτρολόγιο (addon) κρασσάρει. Έχω κάνει ερώτημα για λύση, εκτός αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει απο εδώ.

 

Δες το ποστ #15 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333930

Για να το κατεβασεις πρεπει να μπεις απο το stock browser του τηλεφωνου και να ακολουθησεις της οδηγιες.

 

Ευχαριστώ, έκανα τη διαδικασία και τελικά έβγαλε μήνυμα οτι δεν υποστηρίζει την ανάλυση της οθόνης...

Δοκιμάσα και αυτά: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1684077

αλλά κανένα δεν δουλεύει...

 

Καλημέρα.

Το έλυσα το θέμα με το Smart Keyboard Pro...

Rom: JJ's Hybrid rom 3.1

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Όλα εκεί είναι. Αν πατήσεις επάνω αριστερά το scn auto και επιλέξεις κανονικό τότε από κάτω ανοίγουν επιπλέον επιλογές και στο εικονίδιο που είναι σαν τέσσερα μικρά τετραγωνακια μαζί και λέγεται σκηνές θα βρεις την επιλογή έγγραφο. ;-)

σευχαριστω πολυ φιλε. :happy:

adok13
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι θα γίνει επιτέλους?????ακόμα να πάρω ics..... :wacko:

 

Μαζι θα περιμενουμε!!:rolleyes:

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικές μέρες τρέχω την AOKP μαζί με τον XArc AOKP kenrel του sirkay.

Η rom είναι καταπληκτική, smooth, γρήγορη, αυτονομία μπαταρίας πολύ καλή.

Πέρασα κι ένα Theme που μου άρεσε και έδωσε και "χρώμα" στην ROM και άλλαξε εντελώς το κινητό. :)

 

Μειονεκτήματα:

-Δεν έχει το stock Sony πληκτρολόγιο, και της AOKP δεν έχει ελληνικά. Οπότε πρέπει να χρησιμοποιήσετε κάποιο άλλο. Προσωπικά βολεύτηκα με το SwiftKey.

- Δεν έχει Ράδιο για FM. Δεν ξέρω αν και πότε θα λυθεί. Λογικά, όταν το υποστηρίξει η FreeXperia Team και το περάσουν στην CM9.

Ράδιο μόνο μέσω WiFi και εφαρμογής της προτίμησής σας. Προσωπικά το TuneIn με κάλυψε απόλυτα, έχει τα πάντα.

- Το HDMI δεν λειτουργεί.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος γιατι κολλαει τοσο πολυ το ics το εκανα update απο το pc companion εκδοση 4.1.Β.0.431 την ρουταρα κιολας αλλα τπτ κολλαει απελπιστηκα, αν μπορει να βοηθησει καποιος
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι βοήθεια!!! Αγόρασα μνήμη 32 gb για το κινητό μου!!!!! Θέλω να μεταφέρω αυτούσια τα περιεχόμενα τις16 αρας στην 32 , προσπάθησα με copy paste μέσω Windows αλλά τίποτα..... Ξέρει κανείς πως να το κάνω?
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος γιατι κολλαει τοσο πολυ το ics το εκανα update απο το pc companion εκδοση 4.1.Β.0.431 την ρουταρα κιολας αλλα τπτ κολλαει απελπιστηκα, αν μπορει να βοηθησει καποιος

 

Κάνε κι ένα Repair, θα σβηστούν όλα τα δεδομένα (εφαρμογές, μηνύματα, κλπ) αλλά θα "καθαρίσει" το σύστημα. Και μετά με Root και κάποια εφαρμογή σβήσε ότι bloatware υπάρχει.

Δεν θα έπρεπε να βλέπεις lag, είναι μια χαρά η έκδοση της Sony για το Arc.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Κάνε κι ένα Repair, θα σβηστούν όλα τα δεδομένα (εφαρμογές, μηνύματα, κλπ) αλλά θα "καθαρίσει" το σύστημα. Και μετά με Root και κάποια εφαρμογή σβήσε ότι bloatware υπάρχει.

Δεν θα έπρεπε να βλέπεις lag, είναι μια χαρά η έκδοση της Sony για το Arc.

να ξαναπερασω το λογισμικο; bloatware?

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρουταρωτο ics καμια ιδεα;.. δοκιμασα μεσω flashtool με οδηγιες απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1683957

 

αλλα λαγκαρει παρα πολυ σε σημειο που πρεπει να του κανω επανεκκινηση.. βοηθηστε τον συνανθρωπο :):) xperia arc lt15i εχω

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρουταρωτο ics καμια ιδεα;.. δοκιμασα μεσω flashtool με οδηγιες απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1683957

 

αλλα λαγκαρει παρα πολυ σε σημειο που πρεπει να του κανω επανεκκινηση.. βοηθηστε τον συνανθρωπο :):) xperia arc lt15i εχω

 

αυτον τον οδηγο ακολουθησα και εγω και εγινε μια χαρα το root, χωρις κανενα προβλημα

πιθανον κατι δεν κανεις σωστα (?)

Link to comment
Share on other sites

αυτον τον οδηγο ακολουθησα και εγω και εγινε μια χαρα το root, χωρις κανενα προβλημα

πιθανον κατι δεν κανεις σωστα (?)

το εκανα αρκετες φορες ξανα και ξανα αλλα παλι τα ιδια .. φλασαρω το ready to root μετα περναω την adb μετα τρεχω το runme.bat και στο τελος φλασαρω το kernel only.. τι δεν κανω σωστα;.. τωρα το εχω stock παει σφαιρα .. τους adb drivers τους περνας με απενεργοποιημενο το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αρκετες φορες ξανα και ξανα αλλα παλι τα ιδια .. φλασαρω το ready to root μετα περναω την adb μετα τρεχω το runme.bat και στο τελος φλασαρω το kernel only.. τι δεν κανω σωστα;.. τωρα το εχω stock παει σφαιρα .. τους adb drivers τους περνας με απενεργοποιημενο το κινητο;

πηρα κανονικα επισημη αναβαθμιση 4.0.4

μετα φλασαρα μονο το kernel της 4.0.3 και χωρις να αποσυνδεσω το κινητο, θυμαμαι ηταν ανοιχτο και εβγαζε οντως καποια errors οπως το περιγραφουν στο θεμα των xda

εκανα το 2ο βημα με το adb και το runme και τελος φλασαρισμα παλι μονο το kernel της 4.0.4

ολα καλα, χωρις errors και με root :)

Link to comment
Share on other sites

πηρα κανονικα επισημη αναβαθμιση 4.0.4

μετα φλασαρα μονο το kernel της 4.0.3 και χωρις να αποσυνδεσω το κινητο, θυμαμαι ηταν ανοιχτο και εβγαζε οντως καποια errors οπως το περιγραφουν στο θεμα των xda

εκανα το 2ο βημα με το adb και το runme και τελος φλασαρισμα παλι μονο το kernel της 4.0.4

ολα καλα, χωρις errors και με root :)

 

θα το κανω κι ετσι οπως το εκανες μπας και βγαλω ακρη.. εγω δεν το εκανα ετσι γιατι τα δειχνει αλλιως στο post αλλα και στο βιντεο. δεν δειχνει οτι περνας πρωτα την 4.0.3 και μετα τα αλλα.. σε ευχαριστω παντως!!! στειλε μου αν θες συνδεσμο για 4.0.3 kernel στο site εχει μονο για lt18i

 

[ATTACH]http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25673&stc=1&d=1339922168[/ATTACH]

 

εχει τυχει σε κανεναν αυτο το πραγμα με ics 4.1.B.0.431 σε stock firmware;.. αλλη ωρα δειχνει το widget την κανονικη ωρα δειχνει το ρολοι πανω δεξια

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,οι εχοντες si 1246-9535...9536,εχουν κανενα νεο?

Ρωταω μηπως και εμεινα μονος μου να περιμενω:p

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα ARC από ιντερνετικό ελληνικό κατάστημα. Στην αρχή λέω όλα καλά σφραγισμένο κτλ. αλλά έλα που όταν το άνοιξα κι έλεξα την οθόνη του από κοντά είδα μικρές τελείες λες και η οθόνη του είναι παλιάς τεχνολογίας touchscreen και όχι capacitive, στο πλαίσιο που τσέκαρα ένα ARC κι ένα ARC S δεν τις είχαν ήταν καθαρές σαν του iPhone. Μου μυρίζει λαμογιά με κινέζο (refurbished με resistive touchscreen). Τι λέτε έχει κανένας κάτι παρόμοιο πχ. από τα ARC του mediamark τα ελαττωματικά είχαν κάτι παρόμοιο;..:worry:
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25673&stc=1&d=1339922168[/ATTACH]

 

εχει τυχει σε κανεναν αυτο το πραγμα με ics 4.1.B.0.431 σε stock firmware;.. αλλη ωρα δειχνει το widget την κανονικη ωρα δειχνει το ρολοι πανω δεξια

 

Χμμ ίσως έψαχνε ελεύθερη μνήμη κ έκοψε από το widget τη λειτουργία κ πάγωσε

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

θα το κανω κι ετσι οπως το εκανες μπας και βγαλω ακρη.. εγω δεν το εκανα ετσι γιατι τα δειχνει αλλιως στο post αλλα και στο βιντεο. δεν δειχνει οτι περνας πρωτα την 4.0.3 και μετα τα αλλα.. σε ευχαριστω παντως!!! στειλε μου αν θες συνδεσμο για 4.0.3 kernel στο site εχει μονο για lt18i

δεν περασα ολη την 4.0.3 παρα μονο το kernel της, εξαλλου το απλο Arc ποτε δεν πηρε επισημα την 4.0.3

το λινκ υπαρχει μεσα στο ποστ:

if you already on 4.0.4 you can just flash the 4.0.3 kernel: http://www.mediafire.com/?twn09p8ekug46f7 thanks to sathurnn

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...