Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Μόλις αναβάθμισα το ARc Μου επίσημα σε 4 ICS

 

πες μας το SI του κινητου σου

ειναι μεσα στη λιστα που εχει δωσει η SE?

http://talk.sonymobile.com/thread/38387

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.... μολις μου ηρθε η αναβαθμιση σε ICS...

ΕΚΑΝΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΤΟ ΠΙΣΙ ΚΟΜΠΑΝΙΟΝ αλλα μου λεει οτι το τηλεφωνο μου περιεχει τροποποιημενο λογισμικο και δεν μπορει να συνεχιστει η αναβαθμισν

 

καμμια ιδεα κανεις?

το εχω ρουτ με το doomlord...πρεπει να το κανω unroot?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.... μολις μου ηρθε η αναβαθμιση σε ICS...

ΕΚΑΝΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΤΟ ΠΙΣΙ ΚΟΜΠΑΝΙΟΝ αλλα μου λεει οτι το τηλεφωνο μου περιεχει τροποποιημενο λογισμικο και δεν μπορει να συνεχιστει η αναβαθμισν

 

καμμια ιδεα κανεις?

το εχω ρουτ με το doomlord...πρεπει να το κανω unroot?

 

Εννοείται ότι πρέπει να κάνεις UnRoot

 

9535 και ναι είναι Ελληνικό το Arc μου

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι πρέπει να κάνεις UnRoot

 

9535 και ναι είναι Ελληνικό το Arc μου[/

 

 

λοιπον εκανα ανρουτ με το ντουμλορντ.... εγινε επιτυχημενη εγραψε all done και ολα καλα

 

αλλα το pc companion moy leei παλι το ιδιο ....τι γινεται ....?

 

και πως ακριβως μπορω να τσεκαρω αν τελικα ειμαι ροοτ η οχι?

 

εχω κανει ροοτ με την v4 εκδοση και ανρουτ με την v1 ...παιζει ρολο αυτο?

 

 

και τελος παντων υπαρχει καποιος τροπος να φερω το κινητο στην εργοστασιακη του εκδοση για να κανω την αναβαθμιση?

 

ευχαριστω και σορυ αν σας εχω πρηξει....

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι πρέπει να κάνεις UnRoot

 

9535 και ναι είναι Ελληνικό το Arc μου

 

Καλημερα!!

Το δικο μου παντος με 1246-9535...τιποτα..γιατι?:(

Ρε παιδια κανενας αλλος με ελληνικο με 9535,για να δουμε τι παιζει?

Μηπως επειδη το δικο μου ειναι απο οτε?

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.... εχω κανει ροοτ στο κινητο κανονικα...πειτε μου ενα τροπο για να περασω ενα recovery :/

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.... μολις μου ηρθε η αναβαθμιση σε ICS...

ΕΚΑΝΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΤΟ ΠΙΣΙ ΚΟΜΠΑΝΙΟΝ αλλα μου λεει οτι το τηλεφωνο μου περιεχει τροποποιημενο λογισμικο και δεν μπορει να συνεχιστει η αναβαθμισν

 

καμμια ιδεα κανεις?

το εχω ρουτ με το doomlord...πρεπει να το κανω unroot?

 

δε νομιζω οτι ευθυνεται το root και κολαει την αναβαθμιση

πιθανοτατα εχεις διαγραψει εφαρμογες του συστηματος, θα πρεπει να τις επαναφερεις πρωτα και μετα θα σου δεχτει να αναβαθμισει ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.... εχω κανει ροοτ στο κινητο κανονικα...πειτε μου ενα τροπο για να περασω ενα recovery :/

 

Αν δεν έχεις ξεκλειδώσει τον Booloader την συσκευής σου δοκίμασε τον Auto-Installer της ClockWork Mod Recovery:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pvy.CWMinstaler

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Το δικο μου παντος με 1246-9535...τιποτα..γιατι?:(

Ρε παιδια κανενας αλλος με ελληνικο με 9535,για να δουμε τι παιζει?

Μηπως επειδη το δικο μου ειναι απο οτε?

 

νομιζω οτι στον καταλογο με τα si δεν εχει ακομα 9535 ριξε μια ματια

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις ξεκλειδώσει τον Booloader την συσκευής σου δοκίμασε τον Auto-Installer της ClockWork Mod Recovery:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pvy.CWMinstaler

 

μολις το εκανα και δημιουργει back up ευχαριστω...!

οταν ομως θα ερθει ενημερωση για την 4.0.4 θα μπορω να την δεχτω? :/

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω οτι ευθυνεται το root και κολαει την αναβαθμιση

πιθανοτατα εχεις διαγραψει εφαρμογες του συστηματος, θα πρεπει να τις επαναφερεις πρωτα και μετα θα σου δεχτει να αναβαθμισει ;)

εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα παλι κανει το ιδιο....ξερεις αν υπαρχει τροπος να δω αν ειμαι ροθτ η οχι?απο τα πολλα ροοτ αν ροοτ εχω χασει τον λογαριασμο και δεν ξερω που βρισκομαι.....

και πως μπορω να επαναφερω τις εφαρμογες που εχω διαγραψει αλλα δεν το ξερω....υπαρχει καποιο προγραμμα που να το κανει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα παλι κανει το ιδιο....ξερεις αν υπαρχει τροπος να δω αν ειμαι ροθτ η οχι?απο τα πολλα ροοτ αν ροοτ εχω χασει τον λογαριασμο και δεν ξερω που βρισκομαι.....

τι πιο απλο? περνα μια εφαρμογη που δουλευει μονο με root (πχ titanium backup) και δες αν δουλευει!!

 

και πως μπορω να επαναφερω τις εφαρμογες που εχω διαγραψει αλλα δεν το ξερω....υπαρχει καποιο προγραμμα που να το κανει αυτο?

αν τις εχεις κρατησει καπου backup (πχ σε ενα φακελο στην SD οπως κανω εγω), απλα τις αντιγραφεις πισω στον φακελο system/app

αν δεν τις εχεις κρατησει θα πρεπει να flashαρεις μια οποιαδηποτε εκδοση λογισμικου για να το επαναφερεις σε "εργοστασιακη" κατασταση

Link to comment
Share on other sites

τι πιο απλο? περνα μια εφαρμογη που δουλευει μονο με root (πχ titanium backup) και δες αν δουλευει!!

 

 

αν τις εχεις κρατησει καπου backup (πχ σε ενα φακελο στην SD οπως κανω εγω), απλα τις αντιγραφεις πισω στον φακελο system/app

αν δεν τις εχεις κρατησει θα πρεπει να flashαρεις μια οποιαδηποτε εκδοση λογισμικου για να το επαναφερεις σε "εργοστασιακη" κατασταση

 

ωραια....διαπιστωσα οτι δεν ειμαι ροοτ ...δεν δουλευει το τιτανιουμ....

τωρα το φλασαρεις για σενα μπορεις να ειναι μια κουβεντα αλλα για μενα κινεζικα...υπαρχει καποιος τροπος ευκολος να το κανω?

δεν εχω κανενα προγραμμα κατεβασμενο και αν μπορεις κανενα οδηγο βημα βημα θα με υποχρεωσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καθάρισε την Cache των εφαρμογών και κυρίως του Market/Play Store κάνε reboot και δες αν συνεχίζεται το πρόβλημα.

 

το πρόβλημα δυστυχώς συνεχίζεται..... Ξαφνικά κάθε 2-3 μέρες το κινητό μου κολλάει εξ'ολοκλήρου. Οϋτε ίντερνετ μπορώ ναμπω, ούτε παιχνίδια να παίξω, ούτε σε εφαρμογές, ούτε στις επαφές μου πουθενά.... Μετά από 4-5 επανεκκινήσεις ξεκολλάει, δουλεύει μια χαρά μέχρι που κάποια στιγμή θα κολλήσει πάλι. Η διαφορά είναι ότι με τον καιρό διαπιστώνω ότι κολλάει ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ, ΠΙΟ ΠΟΛΥ, και θέλει πάρα πολλές προσπάθειες για να ξαναέρθει στα ίσια του.... Υπερβολικά κουραστικό πιστέψτε με..... Δώστε μου μια λύση σας παρακαλώ.....

 

(Κάποιο είδος reset έχει αυτό το κινητό?)

Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα μου εβγαλε αναβαθμιση! :)

το SI ειναι 1247-1061, δεν περιλαμβανεται στη σελιδα της SE, αλλα το pc companion μου εβγαλε οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση στην 4.1.B.0.431 δηλαδη ICS 4.0.4

φορτιζω το κινητο για να μη γινει καμια στραβη και προχωραω!

Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα μου εβγαλε αναβαθμιση! :)

το SI ειναι 1247-1061, δεν περιλαμβανεται στη σελιδα της SE, αλλα το pc companion μου εβγαλε οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση στην 4.1.B.0.431 δηλαδη ICS 4.0.4

φορτιζω το κινητο για να μη γινει καμια στραβη και προχωραω!

κρατα μαςσε διαρκη ενημερωση...!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ολα οκ, δεν εκανε πανω απο 15' για να την περασει

το κινητο φαινεται να λειτουργει πιο ανετα, η ελευθερη ραμ ειναι μονιμα γυρω στα 110~120ΜΒ και το περιβαλλον εχει μια δοση φρεσκαδας σε σχεση με την GB

τωρα απο θεμα αποδοσης και κολληματων ο χρονος θα δειξει :)

 

επισης να πω οτι δεν πειραχτηκε τιποτα απο την αναβαθμιση (ρυθμισεις, επαφες, σμς κλπ), οπως επισης οτι χαθηκε το root οπως ηταν αναμενωμενο

το μονο που με χαλασε ελαφρως ηταν οτι κατα την εκκινηση υπαρχει ενα απλο "SONY" και οχι το παλιο Sony Ericsson με το πρασινο σχηματακι!

Edited by kakofonixx
Link to comment
Share on other sites

ολα οκ, δεν εκανε πανω απο 15' για να την περασει

το κινητο φαινεται να λειτουργει πιο ανετα, η ελευθερη ραμ ειναι μονιμα γυρω στα 110~120ΜΒ και το περιβαλλον εχει μια δοση φρεσκαδας σε σχεση με την GB

τωρα απο θεμα αποδοσης και κολληματων ο χρονος θα δειξει :)

 

επισης να πω οτι δεν πειραχτηκε τιποτα απο την αναβαθμιση (ρυθμισεις, επαφες, σμς κλπ), οπως επισης οτι χαθηκε το root οπως ηταν αναμενωμενο

το μονο που με χαλασε ελαφρως ηταν οτι κατα την εκκινηση υπαρχει ενα απλο "SONY" και οχι το παλιο Sony Ericsson με το πρασινο σχηματακι!

 

Οποτε προτεινεις απλη αναβαθμιση ή αναβαθμιση και restore??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωραια....διαπιστωσα οτι δεν ειμαι ροοτ ...δεν δουλευει το τιτανιουμ....

τωρα το φλασαρεις για σενα μπορεις να ειναι μια κουβεντα αλλα για μενα κινεζικα...υπαρχει καποιος τροπος ευκολος να το κανω?

δεν εχω κανενα προγραμμα κατεβασμενο και αν μπορεις κανενα οδηγο βημα βημα θα με υποχρεωσεις....

υπαρχει κανεις που μπορει να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Οποτε προτεινεις απλη αναβαθμιση ή αναβαθμιση και restore??

τι ακριβως να κανεις restore?

 

το ελιωσα ολο το απογευμα:

ουτε το παραμικρο κολλημα, πιστευω δουλευει καλυτερα απο οτι πριν με την gb

πιο ομορφος ο browser, καλυτερος email client, ωραια η λειτουργεια που κλεινεις οτι δε θες σερνοντας το εξω απο την οθονη, η lock screen μπορει πια να ξεκλειδωσει και με καποιο pattern που οριζουμε εμεις ή καποιο pin

γενικα πιστυω αξιζε η αναμονη για την αναβαθμιση!

τωρα περιμενουμε να βγει και καποιος απλος τροπος για root :happy:

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως να κανεις restore?

 

το ελιωσα ολο το απογευμα:

ουτε το παραμικρο κολλημα, πιστευω δουλευει καλυτερα απο οτι πριν με την gb

πιο ομορφος ο browser, καλυτερος email client, ωραια η λειτουργεια που κλεινεις οτι δε θες σερνοντας το εξω απο την οθονη, η lock screen μπορει πια να ξεκλειδωσει και με καποιο pattern που οριζουμε εμεις ή καποιο pin

γενικα πιστυω αξιζε η αναμονη για την αναβαθμιση!

τωρα περιμενουμε να βγει και καποιος απλος τροπος για root :happy:

 

Οταν λεω restore εννοω να φερεις το κινητο στην αρχικη κατασταση του και μετα να περασεις το παγωτο!οχι απο πανω!

 

Χαιρομαι για αυτα που ακουω γιατι ακουγονται διαφορες αποψεις!

Οταν κανεις εγγραφη στα 720p κανει σπασιματα το βιντεο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν λεω restore εννοω να φερεις το κινητο στην αρχικη κατασταση του και μετα να περασεις το παγωτο!οχι απο πανω!

 

Χαιρομαι για αυτα που ακουω γιατι ακουγονται διαφορες αποψεις!

Οταν κανεις εγγραφη στα 720p κανει σπασιματα το βιντεο;

οχι δε χρειαζεται restore

εγω το ειχα root και ειχα σβησει αρκετες εφαρμογες του συστηματος, αλλα αναβαθμιστηκε χωρις καποιο προβλημα

οσο για το βιντεο θα το δοκιμασω και θα ενημερωσω :)

Link to comment
Share on other sites

οχι δε χρειαζεται restore

εγω το ειχα root και ειχα σβησει αρκετες εφαρμογες του συστηματος, αλλα αναβαθμιστηκε χωρις καποιο προβλημα

οσο για το βιντεο θα το δοκιμασω και θα ενημερωσω :)

 

Thank you!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα...γνωριζεται αξιοπιστο site για να παραγγειλω ζελατινα και θηκη για το arc μας....;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...