Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι παιδια,απλα χανετε το root οταν αναβαθμισετε.

 

Εξήγησέ μου σε παρακαλώ την διαδικασία που έκανες! Μου ήρθε και εμένα μήνυμα για την αναβάθμιση αλλά δεν ξέρω πως ακριβώς γίνεται... Το βασικότερο όμως είναι το εξής: Αξίζει σε κάτι ουσιαστικό αυτή η αναβάθμιση? Κινδυνεύω από κάτι που μπορεί να με κάνει να χάσω είτε τα τηλέφωνά μου είτε τα downloads μου? Είναι γενικά κάτι απλό αυτό? Θα εκτιμούσα την άποψή σου είτε κάποιων άλλων ατόμων που έχουν κάνει το ίδιο στο κινητό τους....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν νομιζω!!!!ολοι το εχουμε!!!!χαχαχαχαχαχα (μα σε ολους να γινετε?)

ποιο ραγισμα ρε παιδια??????εχω χασει επεισοδιο.....

 

υπαρχει και εκτος απο αυτο μπορεις να κατεβασεις και το go keyboard ......

 

μπορεις σε παρακαλω να μας πεις βημα βημα,που το βρισκεις??????

γιατι το θελω και εγω???????

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εξήγησέ μου σε παρακαλώ την διαδικασία που έκανες! Μου ήρθε και εμένα μήνυμα για την αναβάθμιση αλλά δεν ξέρω πως ακριβώς γίνεται... Το βασικότερο όμως είναι το εξής: Αξίζει σε κάτι ουσιαστικό αυτή η αναβάθμιση? Κινδυνεύω από κάτι που μπορεί να με κάνει να χάσω είτε τα τηλέφωνά μου είτε τα downloads μου? Είναι γενικά κάτι απλό αυτό? Θα εκτιμούσα την άποψή σου είτε κάποιων άλλων ατόμων που έχουν κάνει το ίδιο στο κινητό τους....

 

ειναι παρα πολυ απλο.κατεβαζεις αυτο στο πισι σου και το τρεχεις.μετα ακολουθεις τις οδηγιες και εισαι κομπλε.

Για το αν αξιζει να κανεις την αναβαθμιση δεν μπορω να το κρινω εγω.Οι αναβαθμισεις ειναι για να γινονται.δεν τις βγαζει ο κατασκευαστης χωρις λογο.Η συγκεκριμενη υποτειθεται οτι διορθωνει καποια bugs.μην περιμενεις να δεις καποια αλλαγη στο interface.χρηστες εχουν αναφερει οτι κραταει περισσοτερο η μπαταρια τους και οτι εχουν πιο δυνατο σημα wifi.δικια σου η αποφαση.:)

οχι δεν χανεις κατι αρκει να επιλεξεις την επιλογη που λεει αναβαθμιση (οχι αυτη που λεει αναβαθμιση και επαναφορα ρυθμισεων!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει το κινητο ρυθμιση για να γραφεις μηνυματα με πληκτρολογιο οπως τα παλια κινητα???

κι αν ναι,θα μπορουσε καποιος να μου πει βημα-βημα πως την βρισκω?

Link to comment
Share on other sites

εχει το κινητο ρυθμιση για να γραφεις μηνυματα με πληκτρολογιο οπως τα παλια κινητα???

κι αν ναι,θα μπορουσε καποιος να μου πει βημα-βημα πως την βρισκω?

ανοιγεις να γράψεις μην και πατας παρατεταμενα το κουμπι που κάνει εναλλαγη γλώσσας-ανοιγουν οι ρυθμίσεις-πατας στη δευτερη επιλογη(κατακορ.πληκτρολόγιο-πληκτρολόγιο τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα xperia arc με συνδεση Q card και μου ειναι αδυνατον να στειλω MMS αν καποιος εχει τις ρυθμισεις απ το κινητο του σας παρακαλω,γιατι οι ρυθμισεις που μου σταλθηκαν δεν ταιριαζουν
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις-εφαρμογες-διαχειριση κανω εκκαθαριση προσωρινης μνημης

Μπορω να σβηνω κ τα δεδομενα(εκκαθαριση δεδομενων)?

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις-εφαρμογες-διαχειριση κανω εκκαθαριση προσωρινης μνημης

Μπορω να σβηνω κ τα δεδομενα(εκκαθαριση δεδομενων)?

βεβαιως και μπορεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικά η αναβάθμιση σε ics θα γίνει στα τέλη Μαρτίου????

''θα'' γινει τοτε αν η SONY μας κανει την τιμη!!! αλλα δεν το κοβω, μακαρι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικά η αναβάθμιση σε ics θα γίνει στα τέλη Μαρτίου????

 

Μάλλον τέλη Μαϊου - αρχές Ιουνίου

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται (μιας και τον τελευταίο καιρό έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις Rom που έχουν βγάλει για το Arc :p ):

Από Ice Cream Sandwich η καλύτερη που έχω βρει μέχρι στιγμής είναι η MooDed ICS (Android 4.0.3). Δεν της λείπει σχεδόν τίποτα και είναι πραγματικά πύραυλος (να δείτε πως ανοίγει η Gallery με 700+ φωτογραφίες και θα καταλάβετε...) :)

Μπορείτε να τη βρείτε εδώ --> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1526717. Είναι λίγο μπερδεμένο το τόπικ... Χρειάζεται να κατεβάσετε μόνο αυτό που λέει:

<NEW>

MooDeD ICS Version 5.5 + xUltimate Engine v.7.5 | xTreme Stable | And Fast Hit Thanks For My Hard Work [Link Working ]

MooDeD ICS Version 5.5 + xUltimate Engine v.7.5

Ο καλύτερος πυρήνας για αυτή τη Rom είναι ο Stock ICS Beta Kernel with CWM 5.5.0.4 που μπορείτε να τον βρείτε εδώ --> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1514849

Φυσικά χρειάζονται unlocked bootloader

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά για την .62 έχει βγει τίποτα για root????

διαβασε μερικα ποστ πιο πισω, εχω βαλει κατι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

διαβασε μερικα ποστ πιο πισω, εχω βαλει κατι

 

έχω δύο απορίες. πρώτον αν flashαρουμε το κινητό δεν χάνουμε την εγγύηση???και δεύτερον όταν λες update μέσω OTA τι εννοείς??? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

έχω δύο απορίες. πρώτον αν flashαρουμε το κινητό δεν χάνουμε την εγγύηση???και δεύτερον όταν λες update μέσω OTA τι εννοείς??? :wacko:

οταν λεμε να το φλασαρουμε με λιγα λογια το πας ενα firmware πισω (δεν χανεις τιποτα) και αφου εχεις παει στην 42 το κανεις root (εκει χανεις την εγγυηση οταν εισαι root) και αφου το εχεις κανει root το κανεις update μεσω wifi (Over The Air) και θα εισαι στην 62 και root.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τέλη Μαϊου - αρχές Ιουνίου

αν ειμαστε ροοτ θα παρουμε την αναβαθμιση?γιατι εγω δεν μπορω να παρω ουτε την 0.62 επειδη ειμαι ροοτ καιμου εχει σπασει τα νευρα το εικονιδιο .....

Link to comment
Share on other sites

αν ειμαστε ροοτ θα παρουμε την αναβαθμιση?γιατι εγω δεν μπορω να παρω ουτε την 0.62 επειδη ειμαι ροοτ καιμου εχει σπασει τα νευρα το εικονιδιο .....

 

Δεν φταιει το ρουτ που δεν μπορεις να κανεις αναβαθμιση.

Επισης αν θες να βγαλεις το εικονιδιο,κανε freeze με το tit.back up τα updates

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω flasara το κινητο πηγα πισω στην 42 αλλα δεν μπορω μα κανω update μεσω OTA. Βγαινει μήνυμα οτι πρεπει να το συνδεσω στον υπολογιστή για το update. Ξερει κανείς καμια λύση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταιει το ρουτ που δεν μπορεις να κανεις αναβαθμιση.

Επισης αν θες να βγαλεις το εικονιδιο,κανε freeze με το tit.back up τα updates

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

ENNOω την αναβαθμιση σε ics οσο για το αλλο δεν πρεπει να κατεβασω το τιτανιουμ προ και δεν το βρισκω εκτος μαρκετ

(και το θεμα μου με το μαρκετ ειναι οτι δεν μπορω να πληρωσω γιατι δεν εχω πιστωτικη...με παυπαλλ δεν γινεται πληρωμη?)

Link to comment
Share on other sites

ENNOω την αναβαθμιση σε ics οσο για το αλλο δεν πρεπει να κατεβασω το τιτανιουμ προ και δεν το βρισκω εκτος μαρκετ

(και το θεμα μου με το μαρκετ ειναι οτι δεν μπορω να πληρωσω γιατι δεν εχω πιστωτικη...με παυπαλλ δεν γινεται πληρωμη?)

 

Οποιαδήποτε αναβάθμιση θα πρεπει να στην βρίσκει είσαι δεν είσαι rooted.

Θα σε γελάσω για το PayPal.εγω έχω βγάλει μια προπληρωμενη για να ειμαι ήσυχος.

Οσο για το tit.b. Pro ψαξτο και θα το βρεις...

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Λοιπόν. Έχω το arc απο τις αρχές μαϊου (Το είχα αγοράσει απο Γερμανία πριν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα).

 

Θέλω να κάνω unlock το bootloader και να βάλω άλλη ROM (Για την ακρίβεια τον ICS beta που έχει μπεί σε προηγούμενα replies).

Οι απορίες μου είναι οι εξής:

1. Πόσες είναι οι πιθανότητες να χαλάσω το κινητό μου; (όσον αφορά το unlock, ναι, έχω μπεί στο *#*#SYSTEM*#*# και λέει ότι είναι unlockable, και θα χρησιμοποιήσω τον οδηγό με τον συνδετήρα μαζί με ένα καλώδιο και θα μπεί το ουδέτερο στο καλώδιο USB όπως είναι σε αυτό το topic)

2. Σχετικά με το OTA update: Για να μην γίνει καταλάθος, πως γίνεται να απενεργοποιήσω το μήνυμα ώστε να μην έχω αυτή την ένοια στο μυαλό μου;

 

Μετά τα υπόλοιπα φαίνονται σχετικά εύκολα, θα το κοιτάξω μετά που θα κάνω το unlock σύντομα, γιατί σήμερα δεν έχω χρόνο και υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Λοιπόν. Έχω το arc απο τις αρχές μαϊου (Το είχα αγοράσει απο Γερμανία πριν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα).

 

Θέλω να κάνω unlock το bootloader και να βάλω άλλη ROM (Για την ακρίβεια τον ICS beta που έχει μπεί σε προηγούμενα replies).

Οι απορίες μου είναι οι εξής:

1. Πόσες είναι οι πιθανότητες να χαλάσω το κινητό μου; (όσον αφορά το unlock, ναι, έχω μπεί στο *#*#SYSTEM*#*# και λέει ότι είναι unlockable, και θα χρησιμοποιήσω τον οδηγό με τον συνδετήρα μαζί με ένα καλώδιο και θα μπεί το ουδέτερο στο καλώδιο USB όπως είναι σε αυτό το topic)

2. Σχετικά με το OTA update: Για να μην γίνει καταλάθος, πως γίνεται να απενεργοποιήσω το μήνυμα ώστε να μην έχω αυτή την ένοια στο μυαλό μου;

 

Μετά τα υπόλοιπα φαίνονται σχετικά εύκολα, θα το κοιτάξω μετά που θα κάνω το unlock σύντομα, γιατί σήμερα δεν έχω χρόνο και υπομονή.

 

Για το ΟΤΑ, μόνον μέσω Titanium backup στο οποίο θα κάνεις freeze το update center κι έτσι μ΄ ενα restart του κινητού δεν θα στο βγάζει πιά. Έτσι έκανα κι εγώ και ησύχασα , γιατί μου την έδινε και στα νεύρα που το εβλεπα όλη την ωρα εκεί πάνω. Με αποσυντόνιζε συνεχώς.:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται (μιας και τον τελευταίο καιρό έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις Rom που έχουν βγάλει για το Arc :p ):

Από Ice Cream Sandwich η καλύτερη που έχω βρει μέχρι στιγμής είναι η MooDed ICS (Android 4.0.3). Δεν της λείπει σχεδόν τίποτα και είναι πραγματικά πύραυλος (να δείτε πως ανοίγει η Gallery με 700+ φωτογραφίες και θα καταλάβετε...) :)

Μπορείτε να τη βρείτε εδώ --> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1526717. Είναι λίγο μπερδεμένο το τόπικ... Χρειάζεται να κατεβάσετε μόνο αυτό που λέει:

 

Ο καλύτερος πυρήνας για αυτή τη Rom είναι ο Stock ICS Beta Kernel with CWM 5.5.0.4 που μπορείτε να τον βρείτε εδώ --> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1514849

Φυσικά χρειάζονται unlocked bootloader

 

Λοιπόν, έκανα unlock το bootloader, έκανα flash το kernel χωρίς πρόβλημα και τα βρήκα σκούρα στο βήμα με το ROM. πως γίνεται να το κάνω flash αυτό; Δεν έχω χρόνο να κάτσω να το φτιάξω γιατί αύριο το πρωί δουλεύω. Έπιασα και έβαλα το kernel του doomlord ώστε να ανοίγει γιατί με το άλλο δεν άνοιγε χωρίς το ics beta.

 

Το πρόβλημα μου: Έκανα flash το kernel χωρίς πρόβλημα αλλά μετά που κατέβασα το zip με τo ROM κόλλησα. Βρείτε μου ένα οδηγό να τον κοιτάξω αύριο το πρωί στην δουλειά γρήγορα :x

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά....εδώ και καμία ωρίτσα έχω πρόβλημα με την σύνδεση του κινητού στο pc...δεν μου το αναγνωρίζει και στην αντιμετώπιση προβλημάτων προσπαθεί να μου κάνει εγκατάσταση το driver....μου έχει συμβεί πολλές φορές και με αυτόν τον τρόπο το έλυνα... τώρα όμως μου λέει "η συσκευή USB MTP αντιμετωπίζει πρόβλημα με το πρόγραμμα οδήγησης" και δίπλα ακριβώς ότι δεν επιδιορθώθηκε...τι να κάνω???έκανα restart το κινητό αλλά τίποτα...άλλαξα θύρα αλλά πάλι τα ίδια...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...