Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα. Τελικά κανένας δεν έχει ασχοληθεί με τον ήχο του βίντεο να μου πει?

 

μια χαρα ειναι ο ηχος.προχθες ημουν σε μια συναυλια κ τραβηξα τελειο βιντεο με πολυ καθαρο ηχο.τι αλλο να σου πω..

Edited by zxr
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Τελικά κανένας δεν έχει ασχοληθεί με τον ήχο του βίντεο να μου πει?

 

 

Έχω τραβήξει βίντεο σε live αρκετές φορές!Για παράδειγμα δες ένα βίντεο όπου δεν είχε φοβερή ακουστική ο χώρος,φώναζαν/μίλαγαν όλοι γύρω μου κ.α.:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Xkm0E-HHcfo

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ-ζαχάρωνω και εγώ το κινητό και τα οπτικοακουστικά πάντα με ενδιαφέρουν. Μήπως ξέρετε αν υπάρχει κάποια εφαρμογή όπου θα μπορούμε να κάνουμε βιντεοκληση με την κάμερα την κυρίως μιας και δεν έχει μπροστινή?αν θυμαμε καλά σε παλαιότερα μοντέλα γινόταν
Link to comment
Share on other sites

Την Generic Global World έχω βάλει πριν λίγες μέρες και δυστυχώς δεν έχω 160 χαρακτήρες στα sms. Με ενδιαφέρει και εμένα ποιά έκδοση είναι αυτή που υποστηρίζει όλους τους χαρακτήρες για Ελλάδα. Κάποιος να κοιτάξει παρακαλώ στο Service menu και να μας πεί.

 

Δεν ξέρω αν απαντήθηκε στα επομενα μηνυματα. εδώ εχει εναν οδηγό που αναφέρει πώς πειράζεις ένα αρχειο xml. Ειναι για Neo V , το χω κάνει στο ARC S μου και στελνω sms με 160 χαρακτήρες ενώ έχω την έκδοση που προορίζεται για τις σκανδιναβίκες χώρες.

σσ: το κινητό πρέπει να ειναι ρούτ.

Edited by nondaz
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

To επιβεβαιώνω ότι δουλεύει και στο δικό μου Arc με ICS Nordic και Root. :)

Την βολέψαμε μέχρι να βγει η επίσημη ελληνική ICS Rom για το Arc. :)

 

Σήμερα Πρωτομαγιά τέσταρα και τον δέκτη GPS, Πλοήγηση με Navigon 4, NDrive for Xperia 11, και Sygic 11.2.6, όλα δούλεψαν άψογα.

Ο δέκτης λοκάρει δορυφόρους πολύ γρήγορα ακόμα και χωρίς A-GPS, κρατάει σταθερό το σήμα, το κινητό τρέχει σφαίρα τα προγράμματα πλόηγησης και η απεικόνιση στις 4.2" με την Bravia Engine είναι άψογη.

Τόσο που το Navigon 92 Premium Live έμεινε αχρησιμοποίητο σπίτι..! :D

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ-ζαχάρωνω και εγώ το κινητό και τα οπτικοακουστικά πάντα με ενδιαφέρουν. Μήπως ξέρετε αν υπάρχει κάποια εφαρμογή όπου θα μπορούμε να κάνουμε βιντεοκληση με την κάμερα την κυρίως μιας και δεν έχει μπροστινή?αν θυμαμε καλά σε παλαιότερα μοντέλα γινόταν

με το skype γινεται κανονικα βιντεοκληση με την κυρια καμερα :)

Link to comment
Share on other sites

249€ στα media markt. αν ενδιαφέρεται κάποιος :)
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

όχι όμως με αλλά κινητά αν δεν κάνω λάθος. Δηλαδή όχι μέσω παροχου δικτύου αλλά μέσω ίντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Το λεει ξεκάθαρα: "Δημιουργία αντιγράγων ασφαλείας στους διακομιστές της Google" ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις πάνω του και έχεις λογαριασμό google θα σε οδηγήσει στο πως να το κάνεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

249€ στα media markt. αν ενδιαφέρεται κάποιος εσυ ποιος εισαι ρε φυλε που διαφημιζης το μεντια market υπαληλος περνης ποσοστα κοιτα γιατι περνης ανθρωπους στο λαιμοσου με της κοινεζιες του καταστηματος πολυ τιν εχουν πατιση και ενας απο αυτους ειμαι και εγω πως ειναι δυνατον να ειναι το ιδιο τηλεφωνο σε προδιαγραφες με 200 ευρω διαφορα απο τα καταστηματα τα γνωστα π.χ ο γερμανος το εχη 460 να μην τρελαθουμε επηρα της γυναικας μου απο το μεντια και αυτη την στιγμη τραβιεμαι με την αντιπροσοπεια ασε που το εχη μονο σε ασημι φιλικα
Link to comment
Share on other sites

πανω σε πια καρτελα; επαναφορα; γιατι στα αλλα απλα κανεις επιλογη απεπιλογη

κατεβασε το ''myphoneexploler'' και στο pc σου και στην συσκευη, συνδεσου μεσω usb η wifi και κανε backup τι θελεις και μετα επαναφορα. ειναι ενας ευκολος δρομος απυτο που σου λεω, αν θες δοκιμασε το.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που επεμβαινω αλλα για να μαθουμε και οι υπολοιποι υπαρχει καμια διαφορα στο arc αν ειναι απο media markt,η απο γερμανο,η απο αλου,δενειναι το ιδιο κινητο? ο γερμανος για την ιστορια εχει το s στο τελευταιο φυλαδιο,κοντα στα 400ε. η διαφορα τιμης δεν συμαινει και δευτερη ποιοτητα,κυριως λογω sony ονοματος.προσωπικα εχω παρει και το galaxys τις ημερες που κατεβασε την τιμη στα 250ε και δεν υστερει ουτε αυτο σε κατι.φιλικα απλως αναφερω την προσωπικη μου εμπειρια
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θελωμερικες πληροφοριες για το πως γινεται το overclocking ,, και τι επιρεαζει

 

Για να κάνεις overclocking θα χρειαστεί να "πειράξεις" τη συσκευή σου αλλάζοντας kernel (πληροφορίες εδώ) κάτι που θα την θέσει εκτός εγγύησης (μέχρι να επαναφέρεις τον stock kernel).

 

Μόνο με το overclocking μην περιμένεις να δεις θαύματα στη συσκευή σου. Για να δεις αν αξίζει θα χρειαστεί να διαβάσεις μόνος σου κάποια πράγματα μιας και η όλη διαδικασία ενέχει κινδύνους για τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...