Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το τερματικο πως λειτουργει;

δινω sudo gainroot και μου βγαζει not found.

χρειαζεται καποια εφαρμογη οπως το rootsh που εχουμε στο Ν900;

 

devel-su και κωδικος rootme

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχω το n9 και οταν μπαινω στο δικο του facebook η στο fmobi που εχω κατεβασει η ακομα και στην κανονικη σελιδα του fb δεν μπορω να κανω chat και δεν ξερω ποιοι ειναι on line ενω εκεινοι με βλεπουν.υπαρχει καποια εφαρμογη?και κατι αλλο το τελευταιο update της αναβαθμισης δεν μου εχει ερθει ακομα.τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,το ελληνικό πληκτρολόγιο είναι μεγάλο?τα κουμπιά εννοώ,κι έχει και t9?

 

 

Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,το ελληνικό πληκτρολόγιο είναι μεγάλο?τα κουμπιά εννοώ,κι έχει και t9?

 

 

Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

 

Γιατί, έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,το ελληνικό πληκτρολόγιο είναι μεγάλο?τα κουμπιά εννοώ,κι έχει και t9?

 

Δεν θα το έλεγα μεγάλο. Ελληνικό Τ9 δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα μεγάλο. Ελληνικό Τ9 δεν έχει.

 

Κατάλαβα

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο;

 

Ναι, ορίστε ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

devel-su και κωδικος rootme

εγω παντως δεν μπορω να βρω ακρη με το τερματικο.το devel-sh ειναι εγκατεστημενο.τι πρεπει να δωσω για να μπω ως root;με το rootme μου βγαζει ακυρο.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το n9 και οταν μπαινω στο δικο του facebook η στο fmobi που εχω κατεβασει η ακομα και στην κανονικη σελιδα του fb δεν μπορω να κανω chat και δεν ξερω ποιοι ειναι on line ενω εκεινοι με βλεπουν.υπαρχει καποια εφαρμογη?και κατι αλλο το τελευταιο update της αναβαθμισης δεν μου εχει ερθει ακομα.τι γινεται?

Αν λειτουργει οπως το Ν900. Τοτε αφου εχεις περασει τον λογαριασμο fb στο κινητο, πηγαινεις στον τηλεφωνικο σου καταλογο και εκει μπορεις να επιλεξεις να δεις ποιοι ειναι online. Θα υπαρχει λογικα καποιο σηματακι που θα το δειχνει διπλα απο καθε ονομα. Πατωντας στο ονομα θα σου βγαζει μαζι με τα τηλεφωνα να στειλεις και ΙΜ στο fb και σε οποιοδη[ποτε αλλη υπηρεσια ειναι online η επαφη.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Ν8 και σκέφτομαι να μεταπηδήσω στο Ν9!

Τελικά αξίζει το Ν9,ή να πάω σε iphone 4s?

Μπορει κανείς κάτοχος να κάνει ένα μινι review μιας και είναι αρκετές μέρες στα χέρια κάποιων;

Ή μήπως να κάτσω στ'αυγά μου με το Ν8????

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Ν8 και σκέφτομαι να μεταπηδήσω στο Ν9!

Τελικά αξίζει το Ν9,ή να πάω σε iphone 4s?

Μπορει κανείς κάτοχος να κάνει ένα μινι review μιας και είναι αρκετές μέρες στα χέρια κάποιων;

Ή μήπως να κάτσω στ'αυγά μου με το Ν8????

 

Mini reviews και κανονικα reviews υπαρχουν αρκετα και εδω στο myphone αλλα εννοειται και στο ιντερνετ

 

ψαξε λιγο

 

*εμεις θα σου πουμε να κατσεις στα αυγα σου?

δικη σου επιλογη ειναι. αναλογα του τι θες απο τη συσκευη και του ποσα χρηματα διαθετεις.

 

εγω πχ, εκατσα στα αυγα μου, κυριως λογω χρηματων (αλλα και 2-3 πραγματων που θα μου λειψουν αν δωσω το Ν8 για το Ν9)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι το Ν8 είναι ένα αργο κινητό συγκρινόμενο με αυτα που υποστηρίζουν multitasking χωρις να κρεμάνε...

Σε σχέση με iphone σερνεται θα έλεγα...

Απο την άλλη,η καθημερινή χρήση του Ν8 είναι απροβλημάτιστη και γι'αυτό στέκομαι ακόμη εκεί.

Τελος με εκνευρίζουν τα κλειδωμένα Bluetooth των apple.

Εναλλακτικά βλέπει κανεις το Ν9 να στέκεται καλά,αλλά η έλλειψη ελληνικού πληκτρολογίου και η γενικότερη υποστήριξη ελληνικών αλλά και άλλων εφαρμογων με κάνουν διστακτικό...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

εχει ελληνικο πληκτρολογιο πλεον.

κοιτα μερικα ποστ πισω.

 

υπαρχει και σχετικο thread στο myphone με οδηγο

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι το Ν8 είναι ένα αργο κινητό συγκρινόμενο με αυτα που υποστηρίζουν multitasking χωρις να κρεμάνε...

Σε σχέση με iphone σερνεται θα έλεγα...

Απο την άλλη,η καθημερινή χρήση του Ν8 είναι απροβλημάτιστη και γι'αυτό στέκομαι ακόμη εκεί.

Τελος με εκνευρίζουν τα κλειδωμένα Bluetooth των apple.

Εναλλακτικά βλέπει κανεις το Ν9 να στέκεται καλά,αλλά η έλλειψη ελληνικού πληκτρολογίου και η γενικότερη υποστήριξη ελληνικών αλλά και άλλων εφαρμογων με κάνουν διστακτικό...

 

εγω θα σου ελεγα να κατσεις στα αυγα σου..:lol:

περιμενε λιγο να δεις πως θα τα παει η συσκευη απο υποστήριξη εφαρμογες κτλ κτλ..

και το βασικοτερο σε μερικους μηνες απο τωρα αν ψαχτείς λιγο(και εδω στο φορουμ) θα μπορεσεις να το βρεις και σε πολυ καλύτερη τιμη απο οτι ειναι τωρα!

εξαλου n8 ειναι πολυ καλο κινητο οπως λες ;)

μπορεις να μεινεις μαζι του για λιγο καιρο ακομη!

Link to comment
Share on other sites

Nokia N9 Identity crisis.

 

Nokia N9

 

Πω πω αυτοι οι Ασιατες, να βεβυλωσουν καθε σχημα νεου κινητου με μια φτηνη απομιμιση:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει speed dial στις επαφές, ή όχι; Μεγάλο μείον αν δεν έχει!

Αυτο το ειδα απορια γενικα για τα μονο οθονη αφης κινητα. Πως κανουν seed dial χωρις φυσικες συντομευσεις σε αλφαριθμητικό πληκτρολογιο; Εχουν γενικα ή βαζοντας συντομευσεις στην επιφανεια εργασιας ετσι γινεται; Με το Ν9 που δεν εχει επιφανεια εργασιας;;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ...

Με διάφορες πατέντες, κατάφερα να εξασφαλίσω 600 ευρώ για κινητό και πρέπει να το πάρω αύριο. Iphone απορρίπτεται από χέρι. Και android απορρίπτεται, δεν θέλω να μπλέξω με μία συσκευή όπου θα πρέπει να μάθω τα πάντα από την αρχή, που θα μου βγάλει την ψυχή για να την στρώσω και που η μπαταρία της θα κρατάει μία μέρα. Τα WP δεν μου αρέσουν αισθητικά.

Οπότε τί μας μένει; Ν9 και symbian. Δυστυχώς, δεν μπορώ να πάρω το Ν9. Χωρίς ραδιόφωνο (deal breaker για εμένα), χωρίς ανταλλακτική μπαταρία, χωρίς πολλές προοπτικές, πώς να δώσω έναν κουβά χρήματα για κάτι τέτοιο; Τώρα, αν πάω αύριο στο Πλαίσιο, το κρατήσω στο χέρι μου και το ερωτευτώ, δεν εγγυώμαι τίποτα βέβαια. Ας κάνω μερικές ερωτήσεις λοιπόν, μήπως και αλλάξω γνώμη.

-Συγχρονίζεται κανονικά με Nokia suite; Εννοώ για επαφές, φωτό, μηνύματα, σημειώσεις κτλ.

-Υπάρχει ελπίδα οι εφαρμογές του ovistore να μεταφερθούν στο Ν9 τώρα ή στο κοντινό μέλλον; Δεν είμαι τρελός εφαρμογάκιας, αλλά 7-8 εφαρμογές τις χρειάζομαι και τις χρησιμοποιώ.

-Έχει δουλέψει κανείς την εφαρμογή ραδιοφώνου που κυκλοφορεί; Κάνει δουλειά;

 

Στεναχωριέμαι που η μόνη βιώσιμη επιλογή για εμένα είναι το 701, αλλά ψάχνω κινητό για σπίτι, όχι για γούστα!..

Link to comment
Share on other sites

ραδιοφωνο εχει ;)

 

ποιες εφαρμογες θες? εχουν ερθει αρκετες και θα συνεχισουν να ερχονται πολλες, αρκετες και απο symbian, ολες απο Ν900, απο λινουξ αρχισαν να ερχονται... μπες ovi store απο υπολογιστη και διαλεξε Ν9, θα δεις οτι εχει αρκετες...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ραδιοφωνο εχει ;)

 

Για να μπω να δω εφαρμογές.

Από εφαρμογές θα ήθελα shazaam, ελληνικά λεξικά, battery monitor, χρονόμετρο, μετατροπέα, φακό, στίχους για τραγούδια, scanner που να μετατρέπει τις φωτό σε PDF, uploader φωτογραφιών σε photobucket, τέτοια πραγματάκια.

Το ραδιόφωνο δουλεύει άψογα; Κάτι διάβαζα ότι δεν αποθηκεύει τους σταθμούς.

Γενικά ποιά θεωρείτε τα πιο χτυπητά του προβλήματα αυτήν τη στιγμή; Και, θυμήστε μου, από μπαταρία πώς πάει;

Link to comment
Share on other sites

με μια πρωτη ματια, στο επισημο μαγαζι... ;)

 

υγ. uploader μονο σε flicr βρηκα...

Edited by pgetsopoulos

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...