Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά το update το gmail αν και σε offiline κατάσταση συνεχίζει να προσπαθεί να κατεβάσει δεδομένα και το βελάκι μετά από λίγο φυσικά γίνετε κόκκινο. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό?

Εγω δεν εχω προσεξει καμμια αλλαγη μετα το update.μα καμμια.σαν να μην το εκανα.ελπιζω αυτο το update να προετοιμασε το εδαφος για καποιο επερχομενο.λετε;

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

εγώ σκέφτομαι ότι λόγο της αποχώρησης της ομάδας ανάπτυξης του meego το μόνο που διάθεσαν σε αυτό το update είναι τα bug fixes αφήνοντας έξω νέα χαρακτηριστικά γιατί απλά δεν θα μπορούσε η nokia να τα υποστηρίξει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες σε όλους!

Εχω λοιπον το Ν9 στa χερια μου εδω και 3 μερες..Οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι αναμεικτες..

Πριν απ'το Ν9 ειχα το 701,το οποιο απο θεμα ταχυτητας και αποκρισης ειναι κατα τη γνωμη μου ολοφανερη η υπεροχη

του Symbian Belle με την fp2!

Αν δεν κανω λαθος το 701 και το Ν9 εχουν και τα δυο 1Ghz επεξεργαστη απλα με τη διαφορα οτι το 701 πηρε ενα upgrade

πριν απο 1 μηνα την fp1 οπου με το overclock στα 1,3

ελυσε το παραμικρο "lag" στις λειτουργιες του κινητου.Λογικα θα υπαρχει δυνατοτητα να γινει και στο Ν9 κατι παρομοιο

για να διορθωσει τις διαφορες καθυστερησεις στις λειτουργιες του! :worry:

Βεβαια με ολα αυτα που συμβαινουν με τη NOKIA τελευταια αντε βρες ακρη θα μου πειτε.. :X

Δεν ξερω απλα ελπιζω και γω διοτι το MeeGo μετα απο χρονια ενασχολησης με το symbian και γενικα

με λογισμικων, πιστευω οτι ειναι οτι ποιο ομορφο και ευχρηστο παιζει αυτη τη στιγμη! :happy:

Αυτα τα ολιγα απο μερους μου :P

Υ.Γ 1:Θα θελα καποιο tip τωρα...

Θελω να παιξω λιγο με το DLNA αλλα μεχρι στιγμης δεν εχω βρει καποια εφαρμογη σαν την PLAY TO της belle(νοκια 701) οπου

μεσω της εφαρμογης εβρισκες την συσκευη οπου θα συνδεθεις

να προβαλεις το υλικο που θες.

Το μονο που καταφερα ειναι να μπω μεσω του windows media player στα αρχεια του κινητου και να τα χειριζομαι απτο pc,αν και

για να δω ενα video 2min εκανε 5mins buffering... ><WTF>< ?? :D

Υ.Γ 2:Επειδη το φορουμ για το Ν9 μας ειναι λιγο σκορπιο γενικα,οποιος εχει λιγο χρονο ας μου ποσταρει 5-6 εφαρμογες που αξιζει

να βαλεις και κανα 2 tips γενικα για τη συσκευη..

Το ιδανικοτερο θα ηταν να ξεκινησουν διαφορα official θεματα για το κινητο ωστε να κατηγοριοποιηθει λιγο καλυτερα η πληροφορια.

(Εκτος και αν μου διαφευγει κατι οποτε ζητω συγνωμη.)

 

Φιλικα παντα! :D

Edited by cybton
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες σε όλους!

Εχω λοιπον το Ν9 στa χερια μου εδω και 3 μερες..Οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι αναμεικτες..

Πριν απ'το Ν9 ειχα το 701,το οποιο απο θεμα ταχυτητας και αποκρισης ειναι κατα τη γνωμη μου ολοφανερη η υπεροχη

του Symbian Belle με την fp2!

Αν δεν κανω λαθος το 701 και το Ν9 εχουν και τα δυο 1Ghz επεξεργαστη απλα με τη διαφορα οτι το 701 πηρε ενα upgrade

πριν απο 1 μηνα την fp1 οπου με το overclock στα 1,3

ελυσε το παραμικρο "lag" στις λειτουργιες του κινητου.Λογικα θα υπαρχει δυνατοτητα να γινει και στο Ν9 κατι παρομοιο

για να διορθωσει τις διαφορες καθυστερησεις στις λειτουργιες του! :worry:

 

:blink: To symbian ειναι πιο γρηγορο και μαλιστα ολοφανερα? Δεν το λεω προς αντιπαραθεση, δεν εχω 701 αλλωστε, απλα μου εκανε τρομερη εντυπωση. Εχεις περασμενη την 1.3 που ειναι η τελευταια εκδοση στο Ν9 ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ 2:Επειδη το φορουμ για το Ν9 μας ειναι λιγο σκορπιο γενικα,οποιος εχει λιγο χρονο ας μου ποσταρει 5-6 εφαρμογες που αξιζει

να βαλεις και κανα 2 tips γενικα για τη συσκευη..

Το ιδανικοτερο θα ηταν να ξεκινησουν διαφορα official θεματα για το κινητο ωστε να κατηγοριοποιηθει λιγο καλυτερα η πληροφορια.

(Εκτος και αν μου διαφευγει κατι οποτε ζητω συγνωμη.)

 

Φιλικα παντα! :D

Για ότι έχει σχέση με το λειτουργικό του Ν9 θα το βρεις στην ενότητα My Forum > Πλατφόρμες > Λοιπές πλατφόρμες > MeeGo (ex Maemo).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με τo gmail το εχω και εγώ, καθώς επίσης οτι πλέον δεν μου έκανε ουτε back-up ουτε restore... το πηγα σε nokia care θα το στείλουν μου είπαν "έξω" Φιλανδία φαντάζομαι. πλεον το Ν9 θα μείνει ως η τελευταία συσκευή Nokia, και ελπίζω σε καμια 5-6 χρόνια να θεωρηθεί συλλεκτική.
Link to comment
Share on other sites

:blink: To symbian ειναι πιο γρηγορο και μαλιστα ολοφανερα? Δεν το λεω προς αντιπαραθεση, δεν εχω 701 αλλωστε, απλα μου εκανε τρομερη εντυπωση. Εχεις περασμενη την 1.3 που ειναι η τελευταια εκδοση στο Ν9 ετσι?

 

Απ'οτι βλεπω εχω την:PR1.3 (40.2012.21-3_PR_001) Αν ειναι οντως 1.3 αυτη που εχω τοτε μπορω να σου πω με σιγουρια οτι το 701 δυστυχως ή ευτυχως ειναι αρκετα πιο γρηγορο...Εμενα προσωπικα χωρις να το εχω φορτωμενο με πολλες εφαρμογες να τρεχουν, αρκετες φορες ειδικα στους explorers και στα Maps οχι απλα κολλαει αλλα πεταει και μηνυμα "η ταδε εφαρμογη δεν λειτουργει. κλεισιμο εφαρμογης?" :blink:

Μακαρι να κανω εγω κατι λαθος γιατι αρχιζω και αναπολω το 701αρακι που τα τρεχε ολα σε milisecs.. :cry:

 

Για ότι έχει σχέση με το λειτουργικό του Ν9 θα το βρεις στην ενότητα My Forum > Πλατφόρμες > Λοιπές πλατφόρμες > MeeGo (ex Maemo).

 

Ευχαριστώ είχα μπερδευτει λιγο με το φορουμ λογω του Ν900..Οι εφαρμογες που παιζουν για το μαεμο ισχυουν στο MeeGo??

Link to comment
Share on other sites

το sportstracker είναι η πρώτη εφαρμογή που πέρασα και δεν δυσκολεύτηκα καθόλου. Την βρήκα με την μια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και σου δουλευει κανονικα?? Εμενα πχ εκτοσ του οτι αργει να ξεκινησει πεταει συνεχει μηνυμα συνδεσης με το διαδυκτιο...Επισης το log των κλησεων δεν κραταει αρχειο...Δηλαδη:Παιρνω καποιον τηλεφωνο το κλεινω μετα παω στις τελευταιες κλησεις 'η στισ εξερχομενες και τιποτα..Το ιδιο και με τις αναπαντητες και τις ληφθησες.. WTF?? Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.
Link to comment
Share on other sites

S.O.S guys!!!

Μηπως εχετε καμια ιδεα για το τι προβλημα εχει το Ν9 μου και δεν μου κραταει καθολου αρχειο κλησεων???

Πραγματικα ειναι απαραδεκτο να βλεπω στο screensaver μια αναπαντητη π.χ και να μπαινω να τη δω και να σου εμφανιζει κενο στα recentcalls ..to mono poy emfanizei einai kati 12413241231@chat.facebook..

Link to comment
Share on other sites

απενεργοποιησε το chat στο fb. η δοκιμασε να διαγραψεις και το account

 

Respect dude! :D

Thxanx a lot my friend! Διεγραψα οπως ειπες το account fb και το ξαναδημιουργησα και τωρα ολα κομπλε! :D

Μια ακομη ερωτηση αν γνωριζεις,με το DLNA τι παιζει στο Ν9??

Δεν εχει βγει εφαρμογη οπως στα symbian να χειριζεσαι απτο κινητο τα αρχεια που θα streamareis?

εγκατεστησα τα TweakUp και PushUp αλλα δεν εβγαλα ακρη...

και κατι τελευταιο και σταματω το πρηξιμο!

Δεν μπορω να δω τα Reviews των apps στο store.. καμια ιδεα??

thanx anyways! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω!

για το DLNA δεν εχω ιδεα,δεν το εχω χρησιμοποιησει..

για το loading στα review υπαρχει bug και αναμενουμε να το φτιαξει η Nokia

http://www.allboutn9.info/2012/07/endless-turning-loading-circle-in-nokia.html

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω!

για το DLNA δεν εχω ιδεα,δεν το εχω χρησιμοποιησει..

για το loading στα review υπαρχει bug και αναμενουμε να το φτιαξει η Nokia

http://www.allboutn9.info/2012/07/endless-turning-loading-circle-in-nokia.html

 

Καλημέρα παίδες!Ξέρει κανείς γιατί δεν μου διαβάζει pdf όταν τα τα κατεβάζω με τον δικό του browser ,αλλά με firefox ανοίγουν κανονικά;Λέει κατεστραμένο αρχείο...Ευχαριστώ

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τηλεόραση η media player, blue ray player που υποσητρίζει dlna η upnp τότε θα βλέπεις την συσκευή σου από εκεί καθώς και θα μπορείς να αναπαράγεις τα αρχεία της όπως φωτογαφίες, video κτλ.

Προυπόθεση να είναι συνδεδεμένες όλες οι συσκευές στο οικιακό σου δύκτιο μέσω wifi η καλωδιακά.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τηλεόραση η media player, blue ray player που υποσητρίζει dlna η upnp τότε θα βλέπεις την συσκευή σου από εκεί καθώς και θα μπορείς να αναπαράγεις τα αρχεία της όπως φωτογαφίες, video κτλ.

Προυπόθεση να είναι συνδεδεμένες όλες οι συσκευές στο οικιακό σου δύκτιο μέσω wifi η καλωδιακά.

 

Tο δοκιμασα να το συνδεσω με το pc μεσω WMP12 αλλα οταν επελεγα να δω καποιο βιντεο διαρκειας 2mins εκανε 5 mins buffering...Το χεις δοκιμασει καθολου να μου πεις αν ειναι ετσι μονο σε μενα?

Link to comment
Share on other sites

Μετα την εκδοση της 1.3 τα τετραγωνακια στον browser υπαρχουν ακομα ?

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω 64bit δεν μπορω να φλασαρω με το winflasher.υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα? η καποιος τροπος να κανω εγκατασταση το winflasher?
Link to comment
Share on other sites

Μετα την εκδοση της 1.3 τα τετραγωνακια στον browser υπαρχουν ακομα ?

 

Αν λες για τα τετραγωνάκια που εμφανίζονται όταν κάνεις scroll up/down τότε ναι υπάρχουν ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν λες για τα τετραγωνάκια που εμφανίζονται όταν κάνεις scroll up/down τότε ναι υπάρχουν ακόμα.

 

Δεν μπορουμε να κανουμε κατι ετσι ωστε να μην εμφανιζονται ?

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

Tο δοκιμασα να το συνδεσω με το pc μεσω WMP12 αλλα οταν επελεγα να δω καποιο βιντεο διαρκειας 2mins εκανε 5 mins buffering...Το χεις δοκιμασει καθολου να μου πεις αν ειναι ετσι μονο σε μενα?

 

Video δεν έχω δει τις φωτογραφίες πάντως τις δείχνει μια χαρά. Το παράξενο είναι ότι την συσκευή την βλέπει κανονιά ένας media player της phillips που έχω αλλά η samsung τηλεόραση δεν μπορεί να την δει.

Link to comment
Share on other sites

Hello m8s! Καμια ιδεα γιατι δεν μου εμφανιζει ο musicplayer τα albumart ενω εχω περασει τα ιδια tracks που ειχα και στο 701 και τα εδειχνε κανονικοτατα?? thanx in advance!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...