Jump to content

Samsung Galaxy 5 (I5500)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το titanium επαναφέρει αν έχεις κρατήσει backup. Είχες κρατήσει?

Επίσης φυσικά και δεν είναι ίδιο το firmware του i9000 με το δικό σου.

Τί έκδοση έχεις? Πάτα *#1234# και δες τι PDA γράφει.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 208
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω Backup αλλά γράφει οτι κάνει επαναφορά και μένει εκεί :wacko:

Το PDA είναι I5500XFJPZ

 

Mε *2767*3855# θα επανέρθει στην αρχική κατάσταση ?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Έχω Backup αλλά γράφει οτι κάνει επαναφορά και μένει εκεί :wacko:

Το PDA είναι I5500XFJPZ

 

Mε *2767*3855# θα επανέρθει στην αρχική κατάσταση ?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

τραβα απορρρητο --> επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και θα γινει οπως το πηρες... :D:happy:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

τραβα απορρρητο --> επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και θα γινει οπως το πηρες... :D:happy:

 

Το έκανα φίλε μου ... Αλλά ράδιο ΓΙΟΚ

ΔΕΝ είναι πουθενά :O

 

Έχει κάποιος το "μαμά" App του ραδιοφώνου να μου το στείλει ? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα φίλε μου ... Αλλά ράδιο ΓΙΟΚ

ΔΕΝ είναι πουθενά :O

 

Έχει κάποιος το "μαμά" App του ραδιοφώνου να μου το στείλει ? :worry:

 

αν δεν το βαλει καποιος αλλος θα ψαξω να το βρω και θα στο στειλω

 

να σας το στειλω παιδια , θα ανεβασω τα αρχεια στο rapid και θα σας στειλω το link.To ολο κολπο γινεται παντως με το odin multidownloader.Θα βαλω και τις οδηγιες μεσα.

 

__

https://rapidshare.com/files/596729705/firm550.rar

περιεχει το firm 2.2 με ελληνικα , τον odinn downloader για να το περασετε και οδηγιες.

 

δοκιμασε και αυτο ειναι πανευκολο. ο κωδικος για το rar ειναι samfirmware.com

 

α, και αμα δεν εχεις premium κατεβαζει με 30kb/s max υπομονη λοιπον...

Edited by al3x1k0

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα

έχω ένα Samsung I5500 Galaxy 5 με σπασμένη οθόνη και θέλω να κάνω ανάκτηση των επαφών.

με Usb δεν μπορώ να το συγχρονίσω με το pc γιατί δεν είναι τσεκαρισμένη η επιλογή usb debugging.

 

Ήθελα αν κάποιος έχει την ίδια συσκευή και μπορούσε να ανέβαζε κάποια screenshots με τα βήματα που χρειάζονται για να ενεργοποιήσω την ρύθμιση .

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω την βοηθεια σας!!!!!!!!

εχω το τηλεφωνο samsung galaxy 550 και του εχω βαλει κωδικο....................αλλα υπαρχει ενα μικρο προβλημα...........ξεχασα τον κωδικο!!!!!!!!!!!:confused::( μηπως παιζει κανενας απο εσας να μου πει τι μπορω να κανω για να βγει ο κωδικος;;;;;;;;;;;;;

 

παιδια και εγω εβαλα κωδικο στο samsung galaxy 550 μιας φιλης μου και ξεχασα τον κωδικο!!!!!!!!!!!!τι να κανω για να βγει ο κωδικος;;;;;;;;;;θελω αμεσα απαντηση ειναι επειγον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θυμάσαι τον κωδικό πας για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων χάνοντας ότι έχεις στο κινητό. Αν γνωρίζει κανένας άλλος κάποιον άλλο τρόπο ας το πει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ και δοκίμασε τους τρόπους που λέει. Λογικά κάποιος θα λειτουργήσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα . έχω το τηλέφωνο αυτό και θέλω να ρωτήσω ένα δυο πραγματάκια

το ένα είναι ότι δεν μπορώ να μπω στο μάρκετ και σε κάθε είδος ίντερνετ.

θέλω να αλλάξω λογισμικό . μπορω?και αν αλλάξω θα έχω προβλήματα?

ένα άλλο θέμα είναι ότι δεν έχω ημερολόγιο , γιατί?

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τότε ακολούθησε αυτές τις οδηγίες.

 

Ορίστε και ένα βίντεο ώστε να καταλάβεις ακριβώς πως γίνεται.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=wBWNO_HVBqk]I5500 Hard Reset by adb[/ame]

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τότε ακολούθησε αυτές τις οδηγίες.]

κατεβασα το αρχειο adb.rar συνδεσα το κινητο ,παει να το ανοιξει να μου βγαλει τα ασπρα γραμματα σε μαυρο φοντο κ δν το ανοιγει:confused::confused:.μπορεις να με βοηθησεις τι να κανω στην συνεχεια;; σε παρακαλω!!!!!!!!:O:O

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είδα έναν τύπο στο utube που είχε android ICS Cyanogenmod 9 έψαξα παντού αλλα δεν βρήκα τίποτα ξέρει κανης που μπορώ να το βρω?

 

να και το vedeaki

 

 

ευχάριστω!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είδα έναν τύπο στο utube που είχε android ICS Cyanogenmod 9 έψαξα παντού αλλα δεν βρήκα τίποτα ξέρει κανης που μπορώ να το βρω?

 

να και το vedeaki

 

 

ευχάριστω!

 

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά για ICS εδώ

 

Μπορείς να κάνεις ένα κόπο να μου πεις πια είναι τα βήματα για ενεργοποίηση του USB Debugging στην συσκευή (Αν ήταν ευκολο με screenshots γιατί έχει σπάσει η οθόνη)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Προσπαθω να εγκαταστησω το Navigon Europe στο i5500 και μου λεει οτι δεν εχει αρκετο χωρο.Εχω κανει μεσω sdk το κινητο να εγκαθιστα τις εφαργμογες στην SD οπου εχω χωρο γυρω στα 3,5 GB.Το Navigon Europe απο οτι εχω δει θελει γυρω στα 2GB χωρο, παρόλα αυτα το κινητο συνεχιζει να μου λεει οτι δεν υπαρχει χωρος για την εγκατασταση.Κανεις καμια ιδεα please!!!

γυψινα πιατα για σπασιμο

www.spasta.gr

πιατα για σπασιμο πιατα για σπασιμο www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να εγκαταστησω το Navigon Europe στο i5500 και μου λεει οτι δεν εχει αρκετο χωρο.Εχω κανει μεσω sdk το κινητο να εγκαθιστα τις εφαργμογες στην SD οπου εχω χωρο γυρω στα 3,5 GB.Το Navigon Europe απο οτι εχω δει θελει γυρω στα 2GB χωρο, παρόλα αυτα το κινητο συνεχιζει να μου λεει οτι δεν υπαρχει χωρος για την εγκατασταση.Κανεις καμια ιδεα please!!!

 

μαλλον λογο του οτι θελει οπωσδηποτε εγκατασταση στην εσωτερικη μνημη

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

μα ουτε στην εσωτερικη μνημη μπορουσα να το εγκαταστησω γι'αυτο και εκανα το κινητο να εγκαθιστα κατευθειαν στην SD.Τελικα εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και το εγκατεστησα αλλα μολις παω να το ανοιξω μου βγαζει σφαλμα και κλεινει την εφαρμογη!

γυψινα πιατα για σπασιμο

www.spasta.gr

πιατα για σπασιμο πιατα για σπασιμο www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr

Link to comment
Share on other sites

μα ουτε στην εσωτερικη μνημη μπορουσα να το εγκαταστησω γι'αυτο και εκανα το κινητο να εγκαθιστα κατευθειαν στην SD.Τελικα εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και το εγκατεστησα αλλα μολις παω να το ανοιξω μου βγαζει σφαλμα και κλεινει την εφαρμογη!

 

απο το μαρκετ το κατεβασες; αν το κατεβασες απο αλλου ισως να μην ειναι συμβατο με τη συσκευη σου.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εχω ένα πρόβλημα και θέλω τη βοήθεια σας.

Κάθε φορά που συνδέσω το κινητο μου με το PC μέσω USB μου εμφανίζει σε ενα dialog box μια επιλογή USB ums και Samsung kies.

Εγω φυσικά επιλέγω κάθε φορά το πρώτο (δεν εχω εξ αλλου το kies) για να περνάω αρχεία ανάμεσα στο κινητο και τον υπολογιστή.

Έλα όμως που πάνω στη βιασύνη μου επέλεξα σήμερα το kies και τώρα κάθε φορά που συνδέσω το κινητο στον υπολογιστή απλά δεν γίνεται τίποτα.

Αλλά ούτε και επανέρχεται πια το dialog box για να επιλέξω το ums.

Το ερώτημα είναι σαφές:

Πως μπορώ να αποεπιλεξω το kies και να επιλέξω το USB για αποθήκευση αρχείων;

Εδώ είναι το θέμα. Δεν αξίζει να κάνω επαναφορά έργο. Ρυθμίσεων. Η λύση πρέπει λογικά να είναι απλή, απλά εγω τώρα δεν μπορώ να την δώ

Ευχαριστώ παιδια

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω το κινητό μπροστά μου για να σου πω ακριβώς αλλά αν θυμάμαι καλά έχει κάποια επιλογή στις ρυθμίσεις σχετικά με το usb...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι

 

Τη βρήκα την απαντηση με λιγο ψαξιο.

Ρυθμισεις->Εφαρμογες->αναπτυξη-> εντοπισμος σφαλματων.

 

Εχω τωρα μια αλλη ερωτηση αν ξερετε:

 

Πώς μπορω να κανω USB-tethering με το PC μου (Windows XP) και το κινητο μου (Samsung Galaxy 5, Android 2.2)?

Το εχω ψαξει και μου δινουν την εντυπωση όλοι αυτοί που έχουν ασχοληθεί, ότι είναι το δυσκολότερο πραγμα στον κόσμο!

Εγω απλά θέλω, μεσω του 3G του κινητού μου και μεσω USB (οχι ως Wi-Fi hotspot, αυτό είναι εύκολο) να εχω internet στο PC μου.

 

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας, αλλα όσο μπορείτε πιο απλά, διότι δεν είμαι και τόσο σχετικός

 

 

Ευχαριστω παιδιά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 5 (I5500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...