Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν8 (Γενικός Σχολιασμός)


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχάριστη φήμη για το N8 μας, δυσάρεστη για το symbian...

 

http://www.symbiantweet.com/symbian-carla-cancelled-belle-fp2-will-be-last-update-n8-to-get-belle-fp1-fp2-lite

 

Άκρως αναμενόμενο για μένα, και όχι μόνο για μένα πιστεύω. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Από τη μια χαίρομαι, από την άλλη όμως... σκέφτομαι ότι ίσως αυτό να είναι το τελευταίο μου symbian κινητό! Το πολύ κάνα 808, μόνο και μόνο για την κάμερα του. Κρίμα, πολύ κρίμα!
Link to comment
Share on other sites

ανεφεραν οτι δε θα χρησιμοποιησουν αυτο το ονομα, οχι οτι ακυρωθηκε... οποτε ας περιμενουμε :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα διαβαζα διαφορα threads στο ιντερνετ με θεμα το gorilla glass γιατι σκεφτομαι να παρω το Galaxy nexus που υποτιθεται οτι δεν εχει ανθεκτικο τζαμι (αν και καποιοι λενε οτι ειναι gorilla glass απλα χωρις την επισημη ονομασια).

Σε αυτο που συμφωνουσαν ολοι ηταν οτι ολα τα τζαμια ειναι ανθεκτικα σε μεταλλα καθως το γυαλι βρισκεται πιο πανω ,στην κλιμακα σκληροτητας, απο το μεταλλο. Ελεγαν για παραδειγμα οτι οι περισσοτερες γρατζουνιες γινοντουσαν απο σωματιδια σκονης/αμμου, ακομα και στα κινητα με gorilla glass.

 

Στο Ν8 ποτε δεν εβαλα προστατευτικο γιατι δεν μου αρεσει η αισθηση του. Παρολα αυτα δεν εχω καμια γρατζουνια 1 χρονο τωρα που το εχω. Δεν το προσεχω ιδιαιτερα κιολας.

Εσας, που δεν εχετε βαλει προστατευτικο στην οθονη, σε τι κατασταση βρισκεται?

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Στο Ν8 ποτε δεν εβαλα προστατευτικο γιατι δεν μου αρεσει η αισθηση του. Παρολα αυτα δεν εχω καμια γρατζουνια 1 χρονο τωρα που το εχω. Δεν το προσεχω ιδιαιτερα κιολας.

Εσας, που δεν εχετε βαλει προστατευτικο στην οθονη, σε τι κατασταση βρισκεται?

 

Σαν καινούρια η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα διαβαζα διαφορα threads στο ιντερνετ με θεμα το gorilla glass γιατι σκεφτομαι να παρω το Galaxy nexus που υποτιθεται οτι δεν εχει ανθεκτικο τζαμι (αν και καποιοι λενε οτι ειναι gorilla glass απλα χωρις την επισημη ονομασια).

Σε αυτο που συμφωνουσαν ολοι ηταν οτι ολα τα τζαμια ειναι ανθεκτικα σε μεταλλα καθως το γυαλι βρισκεται πιο πανω ,στην κλιμακα σκληροτητας, απο το μεταλλο. Ελεγαν για παραδειγμα οτι οι περισσοτερες γρατζουνιες γινοντουσαν απο σωματιδια σκονης/αμμου, ακομα και στα κινητα με gorilla glass.

 

Στο Ν8 ποτε δεν εβαλα προστατευτικο γιατι δεν μου αρεσει η αισθηση του. Παρολα αυτα δεν εχω καμια γρατζουνια 1 χρονο τωρα που το εχω. Δεν το προσεχω ιδιαιτερα κιολας.

Εσας, που δεν εχετε βαλει προστατευτικο στην οθονη, σε τι κατασταση βρισκεται?

 

Το έχω ένα χρόνο και είναι όπως όταν το έβγαλα απο την συσκευασία του. Ούτε θήκη, ούτε μεμβράνες, ούτε τίποτα

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αρχές γενάρη 2011 είχα πάνω την δική του μεμβράνη και μετά από μερικές μέρες την έβγαλα και δεν έβαλα ποτέ ξανά... η οθόνη παραμέψει αψεγάδιαστη!!!
Link to comment
Share on other sites

Με κανετε και ανησυχω περισσοτερο τωρα, γιατι στο thread του Galaxy Nexus δεν ειναι ολοι τοσο ευχαριστημενοι απο την αντοχη της οθονης του :lol:
Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν ένα χρόνο το έχω το Ν8, δεν του έβαλα ποτέ μεμβράνη προστασίας και είναι σαν να τ' αγόρασα σήμερα.
Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

εγω με θηκη το εχω... αλλα αμα δεις βιντεακια, μαχαιρι παιρνουν και σουγιαδακια αλλα γρατζουνια ουτε για δειγμα ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Θηκούλα σιλικόνης μόνο και μόνο για το grip, που ομολογουμένως είναι φτωχό, τουλάχιστον στα δικά μου χέρια. Κατά τα άλλα, ούτε για δείγμα γρατζουνιά, ούτε με κλειδιά, ούτε με σουγιά, ούτε με τίποτα. Πραγματικά σκυλί σ' αυτόν τον τομέα.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παλιά ήμουν αντίθετος με τις θήκες στα κινητά, αλλά με την σιλικονάτη που εφαρμόζει ακριβώς, έχω αλλάξει γνώμη! Και ωραία αίσθηση στο χέρι έχει, και σου δίνει την δυνατότητα ν΄αλλάξεις χρώμα στο κινητό, και το μόνο πράγμα που αφήνει εκτεθειμένο είναι η οθόνη..η οποιά δεν χρειάζεται προστασία! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα διαβαζα διαφορα threads στο ιντερνετ με θεμα το gorilla glass γιατι σκεφτομαι να παρω το Galaxy nexus που υποτιθεται οτι δεν εχει ανθεκτικο τζαμι (αν και καποιοι λενε οτι ειναι gorilla glass απλα χωρις την επισημη ονομασια).

Σε αυτο που συμφωνουσαν ολοι ηταν οτι ολα τα τζαμια ειναι ανθεκτικα σε μεταλλα καθως το γυαλι βρισκεται πιο πανω ,στην κλιμακα σκληροτητας, απο το μεταλλο. Ελεγαν για παραδειγμα οτι οι περισσοτερες γρατζουνιες γινοντουσαν απο σωματιδια σκονης/αμμου, ακομα και στα κινητα με gorilla glass.

 

Στο Ν8 ποτε δεν εβαλα προστατευτικο γιατι δεν μου αρεσει η αισθηση του. Παρολα αυτα δεν εχω καμια γρατζουνια 1 χρονο τωρα που το εχω. Δεν το προσεχω ιδιαιτερα κιολας.

Εσας, που δεν εχετε βαλει προστατευτικο στην οθονη, σε τι κατασταση βρισκεται?

Όσο αφορά την οθόνη, είναι σαν καινούρια! Αρχικά είχα αφήσει την εργοστασιακή ζελατίνα ενώ όταν την έβγαλα, έβαλα screen protector. Τελικά το βαρέθηκα κι αυτό και το ξήλωσα. Χρησιμοποιώ μόνο μια απλή θήκη. Ή ευχαριστιόμαστε το κινητό ή όχι..

Εδώ κι ένα+ χρόνο η οθόνη είναι απροστάτευτη και άθικτη.

Δυστυχώς δε μπορώ να πω το ίδιο και για το σώμα του κινητού (αλουμίνιο - πλαστικά). Συνολικά μου έχει πέσει 3 φορές χωρίς θήκη από το ύψος του καναπέ, με κάποια βαθουλωματάκια να κάνουν την εμφάνισή τους στο δεξί πλάϊ και 1 φορά μέσα στη θήκη από ύψος 1,30μ, μετρώντας μια μεγάλη λακούβα στην πλάτη (έπεσε πάνω σε χαλίκι) κι ένα σκίσιμο στο επάνω πλαστικό.

Τελικά αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι όσο πιο πολύ προσέχεις κάτι, τόσο αυτό καταστρέφεται...

Δεν επιτρέπονται αγγελίες στην υπογραφή.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι όσο πιο πολύ προσέχεις κάτι, τόσο αυτό καταστρέφεται...

Πες το ψέματα! Από ανέκαθεν πρόσεχα πολύ τα κινητά μου και παρόλα αυτά η οθόνη τους γέμιζε γρατζουνιές χωρίς να έχουν πέσει/χτυπηθεί ούτε μια φορά! Μεγάλη υπόθεση λοιπόν το gorilla glass, το N8 είναι το πρώτο κινητό μου όλα αυτά τα χρόνια που έχω χωρίς protector και χωρίς γρατζουνιές!! Όσο για το σώμα του κινητού, το ότι είναι από αλουμίνιο δεν το καθιστά άφθαρτο. Και επειδή θερμαίνεται/ψύχεται εύκολα (ανάλογα με τον καιρό) + ότι γλυστράει σε ιδρωμένο χέρι, η θήκη σιλικόνης είναι μονόδρομος για καθημερινή χρήση!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μόλις βγήκαν μέσω Nokia Suite οι εφαρμογές της Microsoft για το Ν8, 50Μb! Έχει μείνει που έχει μείνει λίγη μνήμη θα το αποτελειώσουν το κινητό!! Καλημέρα!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα !! ειναι να το παρω σημερα..

Αν εχει καποιος την καλοσυνη, ας μου πει...

Πως παει με την Belle η συσκευη? κολλαει? 'η γρηγορα και απροβληματιστα?

Ειναι επειγον...

Ευχαριστω !!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !! ειναι να το παρω σημερα..

Αν εχει καποιος την καλοσυνη, ας μου πει...

Πως παει με την Belle η συσκευη? κολλαει? 'η γρηγορα και απροβληματιστα?

Ειναι επειγον...

Ευχαριστω !!!

 

Με την Belle πάει μια χαρά!! θα το ευχαριστηθείς το κινητό. Το έχω 1,5 χρόνο και προς το παρόνδεν το αλλάζω με τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση !!

(πηρα το xperia s με τα ντεμεκ 12 mpx.... και το παω για σουταρισμα - ανταλλαγη.... Πληρης απογοητευση..)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση !!

(πηρα το xperia s με τα ντεμεκ 12 mpx.... και το παω για σουταρισμα - ανταλλαγη.... Πληρης απογοητευση..)

 

τα εχω και τα 2,το Ν8 ειναι πολυ καλυτερο σε photo, αλλα στο ιντερνετ πολυ πισω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

προτεραιοτητα δινω στη φωτο :)

 

και εγω,γιαυτο εχω 1ο το Ν8. ιντερνετ μπαινω απο το pc για τα πολλα εξαλλου..απλα το arc S σε βοηθαει αμα θες να λιωνεις fb ή σε τιποτα μετοχες κτλ

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

και εγω,γιαυτο εχω 1ο το Ν8. ιντερνετ μπαινω απο το pc για τα πολλα εξαλλου..απλα το arc S σε βοηθαει αμα θες να λιωνεις fb ή σε τιποτα μετοχες κτλ

 

Fmobi και λιωνε οσο θες μετα ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκαν μέσω Nokia Suite οι εφαρμογές της Microsoft για το Ν8, 50Μb! Έχει μείνει που έχει μείνει λίγη μνήμη θα το αποτελειώσουν το κινητό!! Καλημέρα!

 

 

δεν λεει να τις περασει με τιποτα κανει πολυ ωρα και το σουιτ μενει στο preparing 10 φορες προσπαθησα , το κινητο σερνεται απιστευτα μεχρι να το κλεισω και να το ανοιξω

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...