Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν8 (Γενικός Σχολιασμός)


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καποια βοηθεια στο προβλημα μου

 

καλησπερα

σημερα εκανα αναβαθμιση το κινητο νοκια ν8 και εχω symbian anna αλλα εχασα την ελληνικη γλωσσα, τι πρεπει να κανω για να την επαναφερω? (η αναβαθμιση εγινε μεσω usb).

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εφοσον γινει διαθεσιμη η ελληνικη αννα, θα πας απο ενα καταστημα νοκια και θα στην περασουν με κοστος 15 ευρω

εκτος

και ασχοληθεις παραπανω και ακολουθησεις τον οδηγο που υπαρχει στο φορουμ και την περασεις μονος σου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

σημερα εκανα αναβαθμιση το κινητο νοκια ν8 και εχω symbian anna αλλα εχασα την ελληνικη γλωσσα, τι πρεπει να κανω για να την επαναφερω? (η αναβαθμιση εγινε μεσω usb).

ευχαριστω

 

Και εγω το ιδιο εχω κανει!!!Δεν εχω ελληνικα.Η τα βαζεις μονος σου μεσο του προγραμματος φοινικα

στο κινητο σου που αν δεν εχεις ξανα ασχοληθει με αυτο το ξεχνας.Η αλλιως περιμενεις να βγει η

ελληνικα anna και πας σε ενα nokia care (εγω αυτο θα κανω) και στα περνανε αυτοι!!! :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305272

αυτος ειναι ο οδηγος αλλα αν δεν το εχεις ξαναπροσπαθησει καλυτερα να κανεις οτι λεει και ο φιλος παραπανω να περιμενεις και να πας στη νοκια.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305272

αυτος ειναι ο οδηγος αλλα αν δεν το εχεις ξαναπροσπαθησει καλυτερα να κανεις οτι λεει και ο φιλος παραπανω να περιμενεις και να πας στη νοκια.

 

αφου δεν εχει βγει για βαλκανσ πωσ να βαλει ελληνικα?????

Link to comment
Share on other sites

εχουν βγει πειραγμενες που εχουν ελληνικα. Αν κοιταξεις στο διπλα θρεντ ''Symbian Anna GR Σχολιασμός/Βελτιώσεις/Προσθήκες/Λύσεις ''συφορουμιτης θα ανεβασει σε site νεα εκδοση απο πειραγμενη αννα που απο οτι λεει ειναι και πιο ελαφρια αφου εχει αφαιρεσει διαφορα που δεν χρειαζονται
Link to comment
Share on other sites

αν θες ελληνικα η τις πειραγμενες η περιμενεις δυστηχως....

 

οκ εβαλα μια που εχει ελληνικα χωρισ πειραγμα ρομ πατσερ, mod κτλ εκτοσ ,ειναι original αγγλικη που βγηκε επισημη και εχει και ελληνικα.. τωρα ειμαι οκ :):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Μπορεί καποιoς να μου στείλει σε π.μ. από που να κατεβάσω το Phoenix γιατί αυτά που βρίσκω από googlarisma δεν μου παίζουν μου βγάζουν

''error''

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως το παιδι στο νοκια care της κατεχακη που ημουν πριν λιγο μ ειπε οτι το πολυ αυριο αν οχι σε μια ωρα θα εχει την αννα ετοιμη να την περασει σε οποιον θελει.. ο λογος που καθυστερησε ειπε ειναι ενα σφαλμα στην νοκια...
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν ξέρουν τι τους γίνετε μου φαίνεται αλλα λέει ο ένας αλλα ο άλλος σήμερα ρώτησα σε nokia care στους αγίους αναργύρους και μου είπαν αρχές σεμπτέμβρη.

Αν μάθεις ότι την έχει και πας να την κανεις πες το και σε μας να πάω και εγώ από εκεί να μου την περάσει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν ξέρουν τι τους γίνετε μου φαίνεται αλλα λέει ο ένας αλλα ο άλλος σήμερα ρώτησα σε nokia care στους αγίους αναργύρους και μου είπαν αρχές σεμπτέμβρη.

Αν μάθεις ότι την έχει και πας να την κανεις πες το και σε μας να πάω και εγώ από εκεί να μου την περάσει

 

φιλε μου εχω μιλησει με 4 νοκια care.. μονο αυτη στους αγ. αναργυρους μου ειπε για σεπτεμβρη.... ολοι οι αλλοι μου ειπαν για αυριο, αντε μεσα στο επομενη 3ημερο το πρωι..

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτή γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση

Edited by impreza_sti
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω που χθες πηγα το κινητο κ μιλησα με τα κεντρικα πιο πριν,μου ειπαν οτι σημερα θα ανεβαινε.σημερα που πηρα παλι γιατι το κινητο ειναι στο σερβις και επ ευκαιριας ρωτησα μου ειπαν οτι εκει εχει ηδη ερθει και οτι οταν θα το παρω θα ειναι περασμενη..οποτε δε νομιζω ναναι τοσο βλακες,οπου ναναι θα εμφανιστει κ απο το ovi suite..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω που χθες πηγα το κινητο κ μιλησα με τα κεντρικα πιο πριν,μου ειπαν οτι σημερα θα ανεβαινε.σημερα που πηρα παλι γιατι το κινητο ειναι στο σερβις και επ ευκαιριας ρωτησα μου ειπαν οτι εκει εχει ηδη ερθει και οτι οταν θα το παρω θα ειναι περασμενη..οποτε δε νομιζω ναναι τοσο βλακες,οπου ναναι θα εμφανιστει κ απο το ovi suite..

 

τα κεντρικα ποια ειναι??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που κοίταξα δεν είχε κάτι... να ελπίζουμε για αύριο;;;

 

φίλε μου μόλις κοίταξα και γω μέσω navifirm και οι servers της Νοκια είναι ακόμα down.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Μπορεί καποιoς να μου στείλει σε π.μ. από που να κατεβάσω το Phoenix γιατί αυτά που βρίσκω από googlarisma δεν μου παίζουν μου βγάζουν

''error''

 

Ψάξε για αυτή την έκδοση: Phoenix-Service-Software-2011.14.003.45843

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Παράκληση προς όλα τα παιδιά...

 

Μη γράφετε τα μηνύματα λες και γράφετε sms στο κινητό.

Είναι εξαιρετικά δύσκολο να τα διαβάζω. :wacko:

Βεβαία και μια μικρή προσοχή στους κανόνες γραμματικής δε θα πείραζε...

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για αυτή την έκδοση: Phoenix-Service-Software-2011.14.003.45843

 

Phoenix Service Software 2011.24.002.46258 αυτη ειναι η τελευταια,, επι ευκαιρια τωρα εχει κολησει και το production external απο το navifirm.. αντε να δουμε τι θα γινει με αυτη τη νοκια, αλλοσ λεει για αυριο, αλλοσ για σεπτεμβρη, αλλοσ για οκτωμβριο.. οτι να ναι..αρε νοκια.. βγαλε και συ μια απαντηση μασ εχει σκασει...:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυριο ή το πολυ σε 2 μερες.

Ειναι λογω της μεταφρασης στα Ελληνικα.

 

Δεν έχει καμιά σχέση φυσικά αυτό. Το firmware είναι έτοιμο εδώ και βδομάδες. Στα Χ7 και Ε6 που είχαν από την αρχή την άννα, υπάρχει ήδη η 22.14 με ελληνικά. Η Nokia περιμένει το ΟΚ από τις εταιρείες κινητής πρώτα. Σε πολλές χώρες συμβαίνει το ίδιο (Ιταλία, Ισπανία, ΗΠΑ, Αυστραλία κτλ). Λογικά ίσως δούμε πρώτα τις balkan εκδόσεις και μετά τις country variant / branded.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμιά σχέση φυσικά αυτό. Το firmware είναι έτοιμο εδώ και βδομάδες. Στα Χ7 και Ε6 που είχαν από την αρχή την άννα, υπάρχει ήδη η 22.14 με ελληνικά. Η Nokia περιμένει το ΟΚ από τις εταιρείες κινητής πρώτα. Σε πολλές χώρες συμβαίνει το ίδιο (Ιταλία, Ισπανία, ΗΠΑ, Αυστραλία κτλ). Λογικά ίσως δούμε πρώτα τις balkan εκδόσεις και μετά τις country variant / branded.

 

παρακαλω θυμιστε μου λιγο , με την ΑΝΝΑ δεν θα εχουμε τα γνωστα θεματα σε περιπτωση hard format ?

με λιγα λογια επειδη εχω μεγαλη αναγκη απο hard format ποια ειναι η προτινωμενη σειρα :

Α. κανω με την παρουσα εκδοση format , προσπαθω να επαναφερω ovi και QT και μετα περιμενω την ΑΝΝΑ και την περναω ή

Β. περιμενω την ΑΝΝΑ την περναω και τοτε κανω το format και δεν χανω ovi και QT ???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...