Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το root-αρα και γω και πέρασα το droidwall που ήθελα.

Να ρωτήσω τώρα. Μόλις βγεί η official ics θα την πάρει κανονικά ή θα πρέπει να το επαναφέρω στην προηγούμενη κατάσταση

για να πάρει το update;

 

 

Edit: Εκείνο το ωραίο εικονίδιο για την μπαταρία στο status bar πως το περνάμε; Κάποιο link;

Ευχαριστώ!

Edited by gmo
Link to comment
Share on other sites

Το root-αρα και γω και πέρασα το droidwall που ήθελα.

Να ρωτήσω τώρα. Μόλις βγεί η official ics θα την πάρει κανονικά ή θα πρέπει να το επαναφέρω στην προηγούμενη κατάσταση

για να πάρει το update;

 

 

Edit: Εκείνο το ωραίο εικονίδιο για την μπαταρία στο status bar πως το περνάμε; Κάποιο link;

Ευχαριστώ!

 

Θα την πάρει κανονικά, ναι. Αν είχες custom ROM δε θα την έπαιρνε.

 

Ποιο εικονίδιο λες;

Link to comment
Share on other sites

To κυκλικό με το percent στο κέντρο

 

http://uot.dakra.lt/

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kollatos μπορείς να μου πεις εσύ που ξέρεις γιατί λένε οτι το sensation έχει πολλά προβλήματα εγώ που το έχω τόσο καιρό δεν έχω κανένα
Link to comment
Share on other sites

Έτσι απλά φορτώνω τα 3 αρχεία που ζητά και μετά φλασαρω το zip από το site; :worry:

Ναι, έτσι απλά....αλλά για να είσαι και ασφαλής παίρνεις πριν και ένα nandroid backup.;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτσι απλά....αλλά για να είσαι και ασφαλής παίρνεις πριν και ένα nandroid backup.;)

 

Κάτι κάνω λάθος γιατί μου δίνει συνέχεια Security Error. Εκτός και αν έχει τρελό φόρτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , είμαι unroot με την 1.50.162.2 και τις τελευταίες μέρες που έκανε αναβάθμιση σε αυτή την έκδοση

μου κάνει επανεκκινήσεις μόνο του ! Μου ζητάει να κάνω αναφορά στην HTC την κάνω αλλα μετα πάλι τα ίδια !

Ξέρει κάποιος να μου πει αν έχει πρόβλημα αυτή η έκδοση και τι μπορώ να κάνω ?

 

Υ.Γ: Η αναφορά στην HTC που χρησιμεύει ρε παιδιά ?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνω λάθος γιατί μου δίνει συνέχεια Security Error. Εκτός και αν έχει τρελό φόρτο.

και σε μένα τα ίδια:(....προσπάθησε αργότερα!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kollatos μπορείς να μου πεις εσύ που ξέρεις γιατί λένε οτι το sensation έχει πολλά προβλήματα εγώ που το έχω τόσο καιρό δεν έχω κανένα

 

Έλα μου ντε, εγώ το μόνο πρόβλημα που έχω βρει, κι αυτό όχι σε δικό μου τηλέφωνο, είναι η σκόνη στην οθόνη..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει να αλλάξει την splash screen στο sensation με πολύ απλό και γρήγορο τρόπο ---> http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=16194767&postcount=4. Προυπόθεσεις: S-off και εγκατεστημένους τους drivers στο PC.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.

Θα ηθελα να ρωτισω.Εγω εχω το HTC SENSATION ολα καλα δεν εχω προβληματα μεχρη τωρα βεβαια,αλλα εκει που αντιμετοποιζο ενα προβλημα ειναι το εξης.

Παω να ανοιξο απο το κινητο μου π.χ. το site http://www.e-radio.gr, ολα καλα μεχρη εκει το ανοιγη.

Αλλα οταν επιλεγο ενα σταθμο να παιξει μουσηκη,εκει μου τα χαλαει.Δεν ανοιγη,δεν παιζει μουσηκη γιατι μαλον καποιο JAVA η τελος παντον κατι τετειο δεν εχει το SENSATION και ετση δεν παιζει.

Η Ερωτηση μου ειναι τελος παντον. Υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορο να κατεβασω στο κινητο μου και να μου ανοιγη ολα αυτα π.χ. ΡΑΔΙΟ ΣΤΑΘΜΟΥΣ-LIVE STREAMING και τα λοιπα....

Προκαταβολικα ευχαριστω πολυ... :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.

Θα ηθελα να ρωτισω.Εγω εχω το HTC SENSATION ολα καλα δεν εχω προβληματα μεχρη τωρα βεβαια,αλλα εκει που αντιμετοποιζο ενα προβλημα ειναι το εξης.

Παω να ανοιξο απο το κινητο μου π.χ. το site http://www.e-radio.gr, ολα καλα μεχρη εκει το ανοιγη.

Αλλα οταν επιλεγο ενα σταθμο να παιξει μουσηκη,εκει μου τα χαλαει.Δεν ανοιγη,δεν παιζει μουσηκη γιατι μαλον καποιο JAVA η τελος παντον κατι τετειο δεν εχει το SENSATION και ετση δεν παιζει.

Η Ερωτηση μου ειναι τελος παντον. Υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορο να κατεβασω στο κινητο μου και να μου ανοιγη ολα αυτα π.χ. ΡΑΔΙΟ ΣΤΑΘΜΟΥΣ-LIVE STREAMING και τα λοιπα....

Προκαταβολικα ευχαριστω πολυ... :) :) :)

Γεια χαρα και σε σένα. Δοκίμασε το TuneIn Radio

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.

Θα ηθελα να ρωτισω.Εγω εχω το HTC SENSATION ολα καλα δεν εχω προβληματα μεχρη τωρα βεβαια,αλλα εκει που αντιμετοποιζο ενα προβλημα ειναι το εξης.

Παω να ανοιξο απο το κινητο μου π.χ. το site http://www.e-radio.gr, ολα καλα μεχρη εκει το ανοιγη.

Αλλα οταν επιλεγο ενα σταθμο να παιξει μουσηκη,εκει μου τα χαλαει.Δεν ανοιγη,δεν παιζει μουσηκη γιατι μαλον καποιο JAVA η τελος π

 

a) δοκίμασε στο http://live24.gr/ (παρόμοιο portal με το e-radio.gr)

 

b) Εναλλακτικά θα πρέπει να βρεις μια εφαρμογή στο μάρκετ που να υποστηρίζει streaming πρωτόκολλα (π.χ. RTP, RTSP, HTTP, FTP, MMS, Netstream (mpst://), SMB, ffmpeg://) και να βρεις το URL του σταθμού για να το αποθηκεύσεις.

(note: το ΜΜS είναι είδος streaming protocol ... πχ. mms://nitro.live24.gr/nitro4555)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την 4.0.3 έχετε πρόβλημα με το Skype? Γιατί εμένα μου βγάνει πράσινη οθόνη όταν μιλάω με άλλον.μόνο αυτό κατά τα αλλά είμαι πολύ ευχαριστημενος με την Rom.έχω την elegancia.thanks ;)

 

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

θα φανει σε πολους λιγο ....ασχετο το παρακατω κειμενο ΑΛΛΑ ....

Τριτη βραδυ μου κλεψαν το κινητο απο Εξαρχεια.

Ετσι οπως εγινε ειναι φανερο οτι οι τυποι ειναι "ειδικοι".η κλοπη εγινε μεσα σε μαγαζι τη στιγμη που εγω (λαθος μου)ειχα παει τουαλετα και οι αλλοι 2 του τραπεζιου δε προσεχαν και απλα ζουσαν τον ερωτατ τους.

Ολα εγιναν σε πολυ μικρο χρονικο διαστμα και στην ουσια ο τυπος ειχε μπανισει το κινητο απο τη τζαμαρια.ειναι παρεα 3 ατομων εκ των οποιοων μπηκε μεσα ο ενας.γυρω στο 1.78 μελαχρινος με μπλε σκουρο παλτο και κοντα μαλλια.

μεσα σε δευτερολεπτα,καθως γυρναγα στο ταρπεζιν καταλαβαμε τι ειχε γινει και τρεξαμε αλλα τιποτα.παραλληλα το κινητο ενω χτυπαγε για ωρα (ισως και για οση ωρα ειχε μπαταρια μιας και μουν στο 10% και ηταν ανοιχτο για 1 περιπου ωρα) ΑΜΕΣΑ δεν ειχε σημα στο latitube αρα μαλλον εβγαλαν τους λογαριασμους η κατι τετοιο.

Εχω ηδη παρει τηλ την htc Η οποια το μονο που μου ειπε πως μπορω να κανω ειναι να στειλω τη δηλωση κλοπης π κανα στην αστυνομια σε αυτους μαζι με την απδειξη αγορας και την ιμει του κινητου .

αυτο θα γινει μονο και μονο για να το μπλοκαρουν αν ποτε παει στο σερβις τους....αλλα λογια να αγαπιομαστε δλδ μιας και πρεπει να σκασω 150 ευρω μονο και μονο για το παραβολο στην αστυνομια....

καμια ιδεα?

ειναι τραγικο το οτι δεν γινεται τιποτα και ακομα πιο τραγικο η απαθια της αστυνομιας που μου λεγαν με ανεση διαφορα μερη που πουλανε κλεμμενα και να παω να το ψαξω και να τους παρω τηλ αν το βρω.....

επισης καποτςε διαβαζα οτι ΜΠΟΡΕΙ αμεσα να το μπλοκαρει η εταιρια αυτο δε παιζει τελικα????

 

ΙΜΕΙ 356440048307829

ΣΝ HT177V803404

 

To κινητο εχει δεκαδες βιντεο-φωτο και αρχεια μουσικης μεσα.δεν εχει μεμβρανη και εχει μονο θηκη συλικονης.αν καποιος παρ ελπιδα το πετυχει καπου να το πουλανε ας ενημερωσει.να στε καλα και ας μ τυχει σε κανεναν

Link to comment
Share on other sites

θα φανει σε πολους λιγο ....ασχετο το παρακατω κειμενο ΑΛΛΑ ....

Τριτη βραδυ μου κλεψαν το κινητο απο Εξαρχεια.

Ετσι οπως εγινε ειναι φανερο οτι οι τυποι ειναι "ειδικοι".η κλοπη εγινε μεσα σε μαγαζι τη στιγμη που εγω (λαθος μου)ειχα παει τουαλετα και οι αλλοι 2 του τραπεζιου δε προσεχαν και απλα ζουσαν τον ερωτατ τους.

Ολα εγιναν σε πολυ μικρο χρονικο διαστμα και στην ουσια ο τυπος ειχε μπανισει το κινητο απο τη τζαμαρια.ειναι παρεα 3 ατομων εκ των οποιοων μπηκε μεσα ο ενας.γυρω στο 1.78 μελαχρινος με μπλε σκουρο παλτο και κοντα μαλλια.

μεσα σε δευτερολεπτα,καθως γυρναγα στο ταρπεζιν καταλαβαμε τι ειχε γινει και τρεξαμε αλλα τιποτα.παραλληλα το κινητο ενω χτυπαγε για ωρα (ισως και για οση ωρα ειχε μπαταρια μιας και μουν στο 10% και ηταν ανοιχτο για 1 περιπου ωρα) ΑΜΕΣΑ δεν ειχε σημα στο latitube αρα μαλλον εβγαλαν τους λογαριασμους η κατι τετοιο.

Εχω ηδη παρει τηλ την htc Η οποια το μονο που μου ειπε πως μπορω να κανω ειναι να στειλω τη δηλωση κλοπης π κανα στην αστυνομια σε αυτους μαζι με την απδειξη αγορας και την ιμει του κινητου .

αυτο θα γινει μονο και μονο για να το μπλοκαρουν αν ποτε παει στο σερβις τους....αλλα λογια να αγαπιομαστε δλδ μιας και πρεπει να σκασω 150 ευρω μονο και μονο για το παραβολο στην αστυνομια....

καμια ιδεα?

ειναι τραγικο το οτι δεν γινεται τιποτα και ακομα πιο τραγικο η απαθια της αστυνομιας που μου λεγαν με ανεση διαφορα μερη που πουλανε κλεμμενα και να παω να το ψαξω και να τους παρω τηλ αν το βρω.....

επισης καποτςε διαβαζα οτι ΜΠΟΡΕΙ αμεσα να το μπλοκαρει η εταιρια αυτο δε παιζει τελικα????

 

ΙΜΕΙ 356440048307829

ΣΝ HT177V803404

 

To κινητο εχει δεκαδες βιντεο-φωτο και αρχεια μουσικης μεσα.δεν εχει μεμβρανη και εχει μονο θηκη συλικονης.αν καποιος παρ ελπιδα το πετυχει καπου να το πουλανε ας ενημερωσει.να στε καλα και ας μ τυχει σε κανεναν

Λυπάμαι γι' αυτό που σου συνέβει. Εύχομαι να είσαι τυχερός στην ατυχία σου και να το βρείς. Για το επόμενο κινητό σου έχε υπόψιν σου τις εφαρμογές Android lost και Cerberus.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι η εταιρες ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥς ΝΑ ΜΠΛΟΚΑΡΟΥΝ ΤΙΣ ΣΥΣΚΕΥΕς,ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΚΙ ΔΕΝ ΑΚΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!Τι σκατα εχουμε τα ΙΜΕΙ???????

Τωρα για τις εφαρμογες θα τις περασω σιγουρα οταν παρω καινουρ τηλ και σε ευχαριστω πολυ αν και φανταζμαι πως οι ..."επαγγελματιες κλεφτες"ξεροπυν ποιες ειναι αυτες και τις κανουν ανισταλ ΑΜΕΣΑ

Link to comment
Share on other sites

θα φανει σε πολους λιγο ....ασχετο το παρακατω κειμενο ΑΛΛΑ ....

Τριτη βραδυ μου κλεψαν το κινητο απο Εξαρχεια.

Ετσι οπως εγινε ειναι φανερο οτι οι τυποι ειναι "ειδικοι".η κλοπη εγινε μεσα σε μαγαζι τη στιγμη που εγω (λαθος μου)ειχα παει τουαλετα και οι αλλοι 2 του τραπεζιου δε προσεχαν και απλα ζουσαν τον ερωτατ τους.

Ολα εγιναν σε πολυ μικρο χρονικο διαστμα και στην ουσια ο τυπος ειχε μπανισει το κινητο απο τη τζαμαρια.ειναι παρεα 3 ατομων εκ των οποιοων μπηκε μεσα ο ενας.γυρω στο 1.78 μελαχρινος με μπλε σκουρο παλτο και κοντα μαλλια.

μεσα σε δευτερολεπτα,καθως γυρναγα στο ταρπεζιν καταλαβαμε τι ειχε γινει και τρεξαμε αλλα τιποτα.παραλληλα το κινητο ενω χτυπαγε για ωρα (ισως και για οση ωρα ειχε μπαταρια μιας και μουν στο 10% και ηταν ανοιχτο για 1 περιπου ωρα) ΑΜΕΣΑ δεν ειχε σημα στο latitube αρα μαλλον εβγαλαν τους λογαριασμους η κατι τετοιο.

Εχω ηδη παρει τηλ την htc Η οποια το μονο που μου ειπε πως μπορω να κανω ειναι να στειλω τη δηλωση κλοπης π κανα στην αστυνομια σε αυτους μαζι με την απδειξη αγορας και την ιμει του κινητου .

αυτο θα γινει μονο και μονο για να το μπλοκαρουν αν ποτε παει στο σερβις τους....αλλα λογια να αγαπιομαστε δλδ μιας και πρεπει να σκασω 150 ευρω μονο και μονο για το παραβολο στην αστυνομια....

καμια ιδεα?

ειναι τραγικο το οτι δεν γινεται τιποτα και ακομα πιο τραγικο η απαθια της αστυνομιας που μου λεγαν με ανεση διαφορα μερη που πουλανε κλεμμενα και να παω να το ψαξω και να τους παρω τηλ αν το βρω.....

επισης καποτςε διαβαζα οτι ΜΠΟΡΕΙ αμεσα να το μπλοκαρει η εταιρια αυτο δε παιζει τελικα????

 

htc sensation

ΙΜΕΙ 356440048307829

ΣΝ HT177V803404

 

To κινητο εχει δεκαδες βιντεο-φωτο και αρχεια μουσικης μεσα.δεν εχει μεμβρανη και εχει μονο θηκη συλικονης.αν καποιος παρ ελπιδα το πετυχει καπου να το πουλανε ας ενημερωσει.να στε καλα και ας μ τυχει σε κανεναν

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι γι' αυτό που σου συνέβει. Εύχομαι να είσαι τυχερός στην ατυχία σου και να το βρείς. Για το επόμενο κινητό σου έχε υπόψιν σου τις εφαρμογές Android lost και Cerberus.

 

Λυπάμαι πολύ για το κινητό του συμφορουμίτη.

Το android lost φαίνεται πολύ καλό. Θα το δοκιμάσω για παν ενδεχόμενο. ;)

Βέβαια το θέμα είναι πως ο χρήστης, κλέφτης, οτιδήποτε, πρέπει να μπει σε Wi-Fi/3G για να είναι λειτουργική η εφαρμογή.

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

φιλε δυστυχως, αλλα δεν νομιζω να το βρεις. ειναι απλα απο τις καταστασεις που ευχεσε να μην σου συμβουν
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε δυστυχως, αλλα δεν νομιζω να το βρεις. ειναι απλα απο τις καταστασεις που ευχεσε να μην σου συμβουν

 

Ούτε εγώ νομίζω να το βρεις, αλλά υπάρχει ελπίδα ;)

 

Plan B is the 'find my phone' app that you download AFTER you lose your phone.

 

Plan B is your last resort to find your missing phone.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά κρίμα. Επειδή μένω εξάρχεια, κάτι τέτοια με εξοργίζουν! Της μάνας μου, ηλικιωμένη, της έχουν κλέψει 3 κινητά σε 10 χρόνια που είμαστε εδώ. Πλέον της έχω πάρει ένα κινητό των 30 ευρώ να κάνει την δουλειά της. Οι τύποι όντως είναι επαγγελματίες δεν τους παίρνεις χαμπάρι. Αν μπορείς, έστω με pm, πες μου σε ποιο μαγαζί έγινε, να έχω το νου μου. Κάνε και μια βόλτα από ομόνοια, έχουν διάφορα μαγαζιά με κινητά, οι πιο πολλοί είναι επαγγελματίες και ζητούν απόδειξη αγοράς και συσκευασία και κάνεις και υπεύθυνη δήλωση αλλά υπάρχουν κάποιοι που τα παίρνουν έτσι, επίσης κάποιες φορές με έχουν σταματήσει να μου πασάρουν κινητό διάφοροι τύποι μέρα μεσημέρι γύρω από ομόνοια. Κάνε μια βόλτα δεν έχεις να χάσεις κάτι. Και πάλι κρίμα ελπίζω το επόμενο να το χαρείς περισσότερο. :(:(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...