Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
τα πραματα τα παραγγειλα απο ebay δλδ. οθονη+digitizer+θηκη φακελο+5 μεμβρανες+μεταφορικα 75€.

 

Το θέμα είναι ότι πρέπει να βρεις κάποιον να κάνει την "εγχείρηση" κάτι που θα θέσει και τη συσκευή εκτός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν εχω καποια θηκη τιποτα δεν το φοραω ακομα,το καπακι μια χαρα εφαρμοζει δεν ξερω τι να πω εχω ξενερωσει πολυ με αυτο το θεμα!Αμα το κανω rooted και βαλω καμια αλλη ρομ λες να στρωσει καθολου?

 

Και να βάλεις άλλη Rom δε θα αλλάξει τίποτα. Radio πρέπει να αλλάξεις, αυτό είναι υπεύθυνο για όλα τα ασύρματα της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και σε μενα απο οροφο σε οροφο το wifi καμπανα κανενα προβλημα .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Και να βάλεις άλλη Rom δε θα αλλάξει τίποτα. Radio πρέπει να αλλάξεις, αυτό είναι υπεύθυνο για όλα τα ασύρματα της συσκευής.

 

παιδια τα ρουτερ μου δεν φταινε σε τιποτα εχω παραληλα και το desire hd και εχει σημα wi-fi καμπανα κατι παιζει με το κινητο μαλλον δεν ειναι δυνατον στα 5 6 μετρα το desire hd να εχει φουλ σημα και to sensation να χαραπολαυει,και δεν ξερω τι να κανω χθες μου ηρθε γιατι το ειχα για servise επειδη δεν δουλευε η μπροστινη καμερα!και τωρα εχουμε το wi-fi xaxaxaxa ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση για να κανω supercid ακολουθω τις οδηγιες ξερω που...εχω το firmware 1.23 και γραφει locked o bootloader.το cid ειναι HTC 38 ακολουθω τις οδηγιες και κανω supercid?η αυτο που εχω ειναι ηδη soupercid?:wacko:
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα ρουτερ μου δεν φταινε σε τιποτα εχω παραληλα και το desire hd και εχει σημα wi-fi καμπανα κατι παιζει με το κινητο μαλλον δεν ειναι δυνατον στα 5 6 μετρα το desire hd να εχει φουλ σημα και to sensation να χαραπολαυει,και δεν ξερω τι να κανω χθες μου ηρθε γιατι το ειχα για servise επειδη δεν δουλευε η μπροστινη καμερα!και τωρα εχουμε το wi-fi xaxaxaxa ολα καλα.

Αν στο έκανε μετά το service τότε το πας ξανά πίσω...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση για να κανω supercid ακολουθω τις οδηγιες ξερω που...εχω το firmware 1.23 και γραφει locked o bootloader.το cid ειναι HTC 38 ακολουθω τις οδηγιες και κανω supercid?η αυτο που εχω ειναι ηδη soupercid?:wacko:

 

Ναι πρέπει να κάνεις supercid αλλά πρώτα κράτα κάπου το τωρινό cid σου για να το επαναφέρεις αν χρειαστεί.

Το SuperCID είναι 8 άσσοι: 11111111

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι πρέπει να βρεις κάποιον να κάνει την "εγχείρηση" κάτι που θα θέσει και τη συσκευή εκτός εγγύησης.

 

θα το κανω μονος μου, το εχω κανει παλιοτερα σε αλλη συσκευη με μεγαλη επιτυχια.

βεβαια η αληθεια ειναι πως στην συγκεκριμενη συσκευη τα πραματα ειναι καπως πιο δυσκολα αλλα λεω πως θα το παλεψω....

το πολυ-πολυ να την καταστρεψω.

το τηλ.το πηρα 290€ μεταχειρισμενο (2 μηνων) και 170€ για επισκευη στην αντιπροσωπια δεν τα δινω με τιποτα σε αυτον τον κοσμο!!

καλη μου τυχη!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αναφερθεί και στο παρελθόν από άλλο χρήστη αλλά δεν απαντήθηκε ποτέ! Κατά το scrollάρισμα (πάνω - κάτω) η γραμματοσειρά ξεθωριάζει και όταν σταματάει γίνεται πάλι κανονική. Είμαι εντός εγγύησης (το έχω περίπου 3 μήνες) άλλα δε θέλω να τους το αφήσω για κατσαβίδιασμα. Εϊναι τελικά θέμα συσκευής ή software?

Αυτή τη φορά όποιος γνωρίζει ή έχει το ίδιο θέμα ας απαντήσει μπας και βγάλουμε καμία άκρη!

Nexus 5, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο το καινουργιο firmware που προσπαθησα να περασω και ενω ολοκληρωθηκε κανανικα το μονο που κανει ειναι να μενει σε μια μαυρη οθονη(λιγο φωτισμενη)χωρις να το αναγνωριζει ο υπολογιστης χωρις να μπορεις να μπεις σε bootloader,δηλαδη δεν μπορεις να κανεις τιποτα.Δοκιμασα να περασω το παλιο firmware στην sd,με adb αλλα τιποτα.τωρα το μονο που μου μενει ειναι service? ??
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο το καινουργιο firmware που προσπαθησα να περασω και ενω ολοκληρωθηκε κανανικα το μονο που κανει ειναι να μενει σε μια μαυρη οθονη(λιγο φωτισμενη)χωρις να το αναγνωριζει ο υπολογιστης χωρις να μπορεις να μπεις σε bootloader,δηλαδη δεν μπορεις να κανεις τιποτα.Δοκιμασα να περασω το παλιο firmware στην sd,με adb αλλα τιποτα.τωρα το μονο που μου μενει ειναι service? ??

 

Μεγειά το... τούβλο. Κατέβασε αυτό ξαζίπαρέ το κάπου στο pc, άνοιξε το cmd και πήγαινε στο φάκελο που ξαζίπαρες πριν. Σβήσε το τηλέφωνο, βγάλε μπαταρία, βάλε μπαταρία σύνδεσέ το με το pc και στο cmd δώσε:

adb reboot bootloader

Αν ανάψει είσαι τυχερός και το τηλέφωνο δεν έχει καεί. Πάτα το power για να πάει στον bootloader και μετά πάτα Factory reset.

Αν δεν γίνει τίποτα αλλά το τηλέφωνο συνεχίζει να ανάβει τότε μπες recovery και πέρνα κάποια από τις τελευταίες ICS rom.

 

Καλή επιτυχία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά το... τούβλο. Κατέβασε αυτό ξαζίπαρέ το κάπου στο pc, άνοιξε το cmd και πήγαινε στο φάκελο που ξαζίπαρες πριν. Σβήσε το τηλέφωνο, βγάλε μπαταρία, βάλε μπαταρία σύνδεσέ το με το pc και στο cmd δώσε:

adb reboot bootloader

Αν ανάψει είσαι τυχερός και το τηλέφωνο δεν έχει καεί. Πάτα το power για να πάει στον bootloader και μετά πάτα Factory reset.

Αν δεν γίνει τίποτα αλλά το τηλέφωνο συνεχίζει να ανάβει τότε μπες recovery και πέρνα κάποια από τις τελευταίες ICS rom.

 

Καλή επιτυχία.

Aπό τί μπορεί να προκλήθηκε αυτό; Να ξέρουμε να αποφύγουμε παρόμοιες καταστάσεις. Εννοείται να έχουμε τη μπαταρία ικανοποιητικά φορτισμένη και να έχουμε ελέξγει το hash του αρχείου. Κάτι άλλο; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά το... τούβλο. Κατέβασε αυτό ξαζίπαρέ το κάπου στο pc, άνοιξε το cmd και πήγαινε στο φάκελο που ξαζίπαρες πριν. Σβήσε το τηλέφωνο, βγάλε μπαταρία, βάλε μπαταρία σύνδεσέ το με το pc και στο cmd δώσε:

adb reboot bootloader

Αν ανάψει είσαι τυχερός και το τηλέφωνο δεν έχει καεί. Πάτα το power για να πάει στον bootloader και μετά πάτα Factory reset.

Αν δεν γίνει τίποτα αλλά το τηλέφωνο συνεχίζει να ανάβει τότε μπες recovery και πέρνα κάποια από τις τελευταίες ICS rom.

 

Καλή επιτυχία.

Τα έκανα όλα αυτά ,αλλά το αποτέλεσμα απογοητευτικό!!!!

error: divice not found οπότε μου μένει η αντιπροσωπία???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αναφερθεί και στο παρελθόν από άλλο χρήστη αλλά δεν απαντήθηκε ποτέ! Κατά το scrollάρισμα (πάνω - κάτω) η γραμματοσειρά ξεθωριάζει και όταν σταματάει γίνεται πάλι κανονική. Είμαι εντός εγγύησης (το έχω περίπου 3 μήνες) άλλα δε θέλω να τους το αφήσω για κατσαβίδιασμα. Εϊναι τελικά θέμα συσκευής ή software?

Αυτή τη φορά όποιος γνωρίζει ή έχει το ίδιο θέμα ας απαντήσει μπας και βγάλουμε καμία άκρη!

 

AA is enabled in the stock browser, but it gets temporarily disabled when the view is being scrolled. So when viewing a page you should see it is anti-aliased/smoothed and when you are actively scrolling it you should see the aa off.

 

Όπου aa = anti aliasing

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα αυτά ,αλλά το αποτέλεσμα απογοητευτικό!!!!

error: divice not found οπότε μου μένει η αντιπροσωπία???

 

Μάλλον και να εύχεσαι να μην μπορέσουν να δουν τι έκανες γιατί θα στο βγάλουν εκτός εγγύησης..

Αν θες πες μας λίγο αναλυτικά τι ακριβώς έκανες και ποιο αρχείο πηγές να περάσεις. Επίσης όταν το σύνδεσες στο pc άναψε το πορτοκάλι λαμπακι της φόρτισης ή όχι;

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον και να εύχεσαι να μην μπορέσουν να δουν τι έκανες γιατί θα στο βγάλουν εκτός εγγύησης..

Αν θες πες μας λίγο αναλυτικά τι ακριβώς έκανες και ποιο αρχείο πηγές να περάσεις. Επίσης όταν το σύνδεσες στο pc άναψε το πορτοκάλι λαμπακι της φόρτισης ή όχι;

 

Προσπαθησα να περασω το Firmware 3.24.401.1 RUU και αν θυμαμαι καλα πρεπει να ολοκληρωθηκε κανονικα και απλα επαθε αυτο που επαθε και σιγουρα μες τη βιασυνη μου ουτε md5 καθησα να ελενξω ουτε τιποτα.Οσο για το λαμπακι,δεν αναβει αλλα η οθονη χωρις να κανεις τιποτα ανοιγει (φωτισμενη μαυριλα).

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι από λάθος του αρχείου, το ruu είναι exe οπότε αν δεν κατέβηκε σωστά δεν θα έτρεχε, δλδ και md5 να τσέκαρες πάλι θα γινόταν η πατάτα.

Κακώς πήγες να περάσεις test ruu, βασικά ότι ruu και να πήγαινες να περάσεις είναι λάθος να το κάνεις σε s-off συσκευή.

Στείλ' το για service και παρακάλα να μην το ψάξουν και απλά να στο αλλάξουν έτσι. Όταν έχεις απάντηση πες μας και τι έγινε..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μπερδευτήκατε. Ο johnntikas το firmware (σε .zip) από το 3.24.401.1 RUU (.exe) πήγε να περάσει μέσω bootloader.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μπερδευτήκατε. Ο johnntikas το firmware (σε .zip) από το 3.24.401.1 RUU (.exe) πήγε να περάσει μέσω bootloader.

Προσπαθησα να περασω το Firmware 3.24.401.1 RUU......

Δε νομίζω, εκτός κι αν άλλα γράφει και άλλα εννοεί ;)

 

By the way, άλλαξε rom ρε συ, μην στηρίζεις αυτό το λαμόγιο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

By the way, άλλαξε rom ρε συ, μην στηρίζεις αυτό το λαμόγιο...

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!!!!!!!

Αλλά λόγο του ότι δεν θέλω να πέσω στο επίπεδο σου αυτό είναι και το τελευταίο μου post.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω, εκτός κι αν άλλα γράφει και άλλα εννοεί ;)

 

By the way, άλλαξε rom ρε συ, μην στηρίζεις αυτό το λαμόγιο...

 

Εγώ αλλιώς το κατάλαβα πάντως. Τέλος πάντων.

 

Χαχα. Είπα κι εγώ, τόσο καιρό δεν είπες τίποτα. :lol:

Βασικά από το DHD έχω να δοκιμάσω ARHD (κι αυτό στις αρχές). Στο Sensation το απλό μόνο IC είχα βάλει και τώρα στο XE ήθελα μια ROM να είναι full XE. Ο baadnewz όλο κάτι βγάζει από beats (2-3 ROM πίσω είχε την beats λειτουργία, αλλά έβγαλε το beats notification και τώρα βάζει beats μόνο αν θέλεις να στερηθείς το bluetooth). Eπίσης τώρα προσέθεσε "custom Splash Screen" και "custom boot / down animation", ενώ εμένα δε μου αρέσουν αυτού του είδους οι παρεμβάσεις. Εκτός αν εννοεί "optional" (αλλά ξέρω πως θα το έλεγε). Τον παρακολουθώ και περιμένω να βγει κάτι στα μέτρα μου, οπότε μένω για λίγο ακόμα με μια καθαρά XE ROM. 1 εβδομάδα την ίδια έκδοση ROM εγώ, θα χιονίσει μέσα στην εβδομάδα. :p

 

Y.Γ. Είδα λίγο τί φάση παίχτηκε με το τελευταίο RUU test (που το βρήκε ο Mike και δεν το έδινε αλλού). Ντροπή όντως.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!!!!!!!

Αλλά λόγο του ότι δεν θέλω να πέσω στο επίπεδο σου αυτό είναι και το τελευταίο μου post.

 

Ρε άνθρωπε, δεν ειρωνεύτηκε εσένα ο kollatos. Μην τρελένεστε πια με το παραμικρό. Το "λαμόγιο" πήγαινε αλλού.

Και το "εκτός κι αν άλλα γράφει και άλλα εννοεί" πήγαινε σε εσένα, ναι, αλλά δεν το είπε κακοπροαίρετα. Αστειεύτηκε το παιδί. Το γεγονός πως σου απάντησε αμέσως στο πρόβλημά σου και πρώτος, το προσπερνάς;

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!!!!!!!

Αλλά λόγο του ότι δεν θέλω να πέσω στο επίπεδο σου αυτό είναι και το τελευταίο μου post.

 

:wacko::shock::down:

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

AA is enabled in the stock browser, but it gets temporarily disabled when the view is being scrolled. So when viewing a page you should see it is anti-aliased/smoothed and when you are actively scrolling it you should see the aa off.

 

Όπου aa = anti aliasing

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! Από ότι κατάλαβα δε διορθώνεται αυτό μάλλον!

Nexus 5, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Από ότι κατάλαβα δε διορθώνεται αυτό μάλλον!

 

Δεν είναι κάτι που διορθώνεται ή όχι. Απλά έτσι λειτουργεί ο browser.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

By the way, άλλαξε rom ρε συ, μην στηρίζεις αυτό το λαμόγιο...

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!!!!!!!

Αλλά λόγο του ότι δεν θέλω να πέσω στο επίπεδο σου αυτό είναι και το τελευταίο μου post.

 

Epic ? :blink: :blink: :blink:

 

On topic:

Πότε έρχεται ICS από την HTC επίσημα;

Υπάρχει κάποια ICS rom που να μου την προτείνετε; (την insert coin την έχετε δοκιμάσει σε ICS;)

Edited by Lan

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...