Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
σου δημιούργησε καποιο προβλημα η ''μικρη'' μνημη εκτος του ψυχολογικου?

 

Πρέπει να το ζορίσεις επί τούτου για να έχεις πρόβλημα. Σε κανονική χρήση με μερικές εφαρμογές ανοιχτές δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

το είδα και γω.. άδικη λίγο το τηλ το παλικάρι που δίνει έμφαση στο βάρος του!

ίσα ίσα είναι τέλειο και σου δίνει την αίσθηση και είναι στιβαρό. εξ' ου και το όνομα του(sensation) :lol:

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

ομως δεν μιλαει καθολου για την ram οποτε ισοφαριζει:p

Να και το δευτερο μερος

Edited by pan24
Link to comment
Share on other sites

στο galaxy s2 ποτε κανει kill την μνημη?γιατι και εγω θελω να εχω ενα μετρο συγκρισης οταν μας πει ο φιλος

στο galaxy 2 φιλε μου επαθα πλακα. ειχα ανοιχτα 7 παιχνιδια βαρια και με ανοιχτα τα 4 παραθυρα στον browser, ανοιξα στο συνολο 13 εφαρμογες. και δεν μου εκλεισε τιποτα. δεν εκανε Kill τιποτα απο την μνημη.

μεταφερομουν απο το ενα παιχνιδι στο αλλο και ολα μια χαρα. επαιζα λιγο, εκανα παυση, εκανα minimise, Πηγαινα στο αλλο παιχνιδι, μετα στον browser και το εκανα αυτο για κανενα 15λεπτο συνεχομενα. ουτε ενα κολλημα ουτε ενα Kill απο την μνημη.

γι'άυτο εγραψα οτι πιστευω στα δυο κινητα στο θεμα μνημης, το galaxy υπερεχει.

μενει να μας πει ο φιλος που θα κανει το τεστ πως θα τα παει το sensation.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

και τι θα καταλαβετε ρε παιδια αν αφηνει 50 εφαρμογες ή 49 ανοιχτες;; σημασια εχει τι αισθηση σου δινει..αν η αισθηση ειναι οτι το κινητο παει σφαιρα, οι θεωριες περισσευουν. εξαλλου δε νομιζω οτι θα χρειαστει κανεις να τρεχει παραλληλα 4 παιχνιδια στο κινητο..

 

φιλικα :)

Link to comment
Share on other sites

στο galaxy 2 φιλε μου επαθα πλακα. ειχα ανοιχτα 7 παιχνιδια βαρια και με ανοιχτα τα 4 παραθυρα στον browser, ανοιξα στο συνολο 13 εφαρμογες. και δεν μου εκλεισε τιποτα. δεν εκανε Kill τιποτα απο την μνημη.

μεταφερομουν απο το ενα παιχνιδι στο αλλο και ολα μια χαρα. επαιζα λιγο, εκανα παυση, εκανα minimise, Πηγαινα στο αλλο παιχνιδι, μετα στον browser και το εκανα αυτο για κανενα 15λεπτο συνεχομενα. ουτε ενα κολλημα ουτε ενα Kill απο την μνημη.

γι'άυτο εγραψα οτι πιστευω στα δυο κινητα στο θεμα μνημης, το galaxy υπερεχει.

μενει να μας πει ο φιλος που θα κανει το τεστ πως θα τα παει το sensation.

 

μπαίνουμε σε ένα τρυπάκι διαξιφισμού πάλι...

εξάλλου είναι και ονομαστικά πιο δυνατό το GSII.

άλλα καλά έχει το ένα άλλα το άλλο.

εγώ πχ κινητό samsung δεν θα πάρω ποτέ. πλυντήριο μπορεί..

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

τελικα η μνημη δημιουργει οντως προβλημα ή να χαμε να λεγαμε?

 

Πχ με facebook, φωτογραφικη & browser ανοιχτα, εχει προβλημα??:rolleyes:

:cool:
Link to comment
Share on other sites

μπαίνουμε σε ένα τρυπάκι διαξιφισμού πάλι...

εξάλλου είναι και ονομαστικά πιο δυνατό το GSII.

άλλα καλά έχει το ένα άλλα το άλλο.

εγώ πχ κινητό samsung δεν θα πάρω ποτέ. πλυντήριο μπορεί..

εγω παλι βλεπω οτι οποιαδηποτε συζητηση με καποια αλλη συσκευη την λετε διαξιφισμο.

ενταξει, εαν σε καποιους αρεσει να αγοραζουν μια συσκευη επειδη πανω γραφει htc,samsung, apple, η οτιδηποτε αλλο, και να μην το ψαχνουν τοτε παω πασο. εγω τα χρηματα μου οταν τα δινω, θελω να γνωριζω πως κινειται ο ανταγωνισμος.

και ναι, αν το galaxy ειναι καλυτερο, θα παρω αυτο. αν το sensation ειναι καλυτερο θα παρω το sensation.

αν βγαλει και η zte καλυτερο κινητο στα ιδια χρηματα και στην ιδια κατηγορια, θα παρω αυτο επισης. γιατι σεβομαι τα χρηματα και τον κοπο μου για να τα βγαλω.

εγω fanboy δεν θα γινω κανενος.

 

φιλικα παντα :cool:

και τι θα καταλαβετε ρε παιδια αν αφηνει 50 εφαρμογες ή 49 ανοιχτες;; σημασια εχει τι αισθηση σου δινει..αν η αισθηση ειναι οτι το κινητο παει σφαιρα, οι θεωριες περισσευουν. εξαλλου δε νομιζω οτι θα χρειαστει κανεις να τρεχει παραλληλα 4 παιχνιδια στο κινητο..

 

φιλικα :)

θα σου γιατι το ρωτησα. συμφωνω οτι ο μεσος ορος δεν θα χρειαστει να εχει ανοιχτα 10 παιχνιδια και 50 εφαρμογες. συμφωνω επισης οτι για τον μεσο ορο χρηστων η μνημη του sensation θα ειναι επαρκης και σουπερ.

Ας μην ξεχναμε ομως οτι η συσκευη αυτη ανηκει στην κατηγορια των high end συσκευων, και υπαρχει κοσμος ο οποιος θα την λιωνει με διαφορους τροπους.

Εγω το τεστ που ειπα να κανει, ειναι για να δουμε ποια ειναι τα ορια της συσκευης, και ποιος ο τροπος που κανει διαχειριση της μνημης.

Γιατι μπορει σιγουρα πολλοι να μην αφηνουν πολλες εφαρμογες ανοιχτες στην μνημη, ομως υπαρχει πληθωρα εφαρμογων και παιχνιδιων στο μαρκετ (και ειναι πολυ μεγαλος ο αριθμος αυτος) οι οποιες ειναι κακογραμμενες, και οι οποιες ακομα και οταν εσυ βγαινεις απο την εφαρμογη/παιχνιδι, αυτο παραμενει στην μνημη ολοκληρο η καποια processes απο αυτο.

υπαρχει επισης πληθωρα εφαρμογων, οι οποιες ανοιγουν απο μονες τους, κανουν δηλαδη auto start. και αυτες οι εφαρμογες καταλαμβανουν ενα αρκετα σεβαστο ποσο απο την μνημη.

Μετα λοιπον απο καθημερινη χρηση 3-4 ημερων, μπορει να παρατηρηθει αργοπορια στην συσκευη λογω οτι καποιες εφαρμογες μενουν στην μνημη ανοιχτες απο μονες τους. Γι'αυτο και οσο περισσοτερη διαθεσιμη ραμ υπαρχει τοσο ο καλυτερο.

 

Πραγματικα δεν τιθεται θεμα διαξιφισμου απο εμενα. και ξαναγραφω οτι καποτε ημουν fan της Htc. δεν τιθεται θεμα αντιπαλοτητας.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

μπαίνουμε σε ένα τρυπάκι διαξιφισμού πάλι...

εξάλλου είναι και ονομαστικά πιο δυνατό το GSII.

άλλα καλά έχει το ένα άλλα το άλλο.

εγώ πχ κινητό samsung δεν θα πάρω ποτέ. πλυντήριο μπορεί..

 

Τι κριτηριο ειναι αυτο ρε παιδια? Και Μητσο να το λεγανε το κινητο, δε με ενδιαφερει καθολου αν μου προσφερει αυτα που θελω ή π.χ. την πληροτητα και σταθεροτητα που σου δινει το galaxy s 2. Η samsung hardwar-ικα κανει πλακα στον ανταγωνισμο το διαστημα που διανυουμε. Για το μελλον βλεπουμε.

On-topic τωρα. Οχι, με "κανονικη" χρηση δε δημιουργει κανενα απολυτως προβλημα. Θα μπορουσε να ηταν πιο γρηγορο σε καποια πραγματα, αλλα αυτο περιμενω να φτιαξει σε καποια αναβαθμιση.

Αλλα η αληθεια ειναι πως σε καποιες περιπτωσεις, που ειχα αφησει παιχνιδι ανοιχτο, 2 browsers, προγραμμα πλοηγησης και καποιες αλλες εφαρμογες, ειδα οτι αρχιζε να κλεινει πραγματα. Το καλο ειναι πως ο χρηστης δεν αντιλαμβανεται τιποτα (δεν ειδα καποιο lag η κατι αλλο).

Το κακο ειναι πως δε θελω η συσκευη μου να παιρνει "πρωτοβουλιες" και να κλεινει πραγματα χωρις να το επιθυμω.

Αρα τελικα στο θεμα της RAM υστερει το τηλεφωνο κατα τη γνωμη μου (εχει πολλα αλλα θετικα, τα εχω αναφερει)...

Link to comment
Share on other sites

Τι κριτηριο ειναι αυτο ρε παιδια? Και Μητσο να το λεγανε το κινητο, δε με ενδιαφερει καθολου αν μου προσφερει αυτα που θελω ή π.χ. την πληροτητα και σταθεροτητα που σου δινει το galaxy s 2. Η samsung hardwar-ικα κανει πλακα στον ανταγωνισμο το διαστημα που διανυουμε. Για το μελλον βλεπουμε.

On-topic τωρα. Οχι, με "κανονικη" χρηση δε δημιουργει κανενα απολυτως προβλημα. Θα μπορουσε να ηταν πιο γρηγορο σε καποια πραγματα, αλλα αυτο περιμενω να φτιαξει σε καποια αναβαθμιση.

Αλλα η αληθεια ειναι πως σε καποιες περιπτωσεις, που ειχα αφησει παιχνιδι ανοιχτο, 2 browsers, προγραμμα πλοηγησης και καποιες αλλες εφαρμογες, ειδα οτι αρχιζε να κλεινει πραγματα. Το καλο ειναι πως ο χρηστης δεν αντιλαμβανεται τιποτα (δεν ειδα καποιο lag η κατι αλλο).

Το κακο ειναι πως δε θελω η συσκευη μου να παιρνει "πρωτοβουλιες" και να κλεινει πραγματα χωρις να το επιθυμω.

Αρα τελικα στο θεμα της RAM υστερει το τηλεφωνο κατα τη γνωμη μου (εχει πολλα αλλα θετικα, τα εχω αναφερει)...

Θα συμφωνησω στα λεγομενα σου για το θεμα hardware. η sammy ειναι πολυ μπροστα αυτο τον καιρο. στο μελλον δεν ξερουμε τι θα γινει.

Επισης να αναφερω κατι πολυ σημαντικο για μενα που ισως καποιοι δεν το κοιτανε η ισως δεν τους ενδιαφερει. οι συσκευες της samsung εχουν απο τις χαμηλοτερες τιμες στον δεικτη ακτινοβολιας (δεικτης sar) και αυτο απο μονο του δειχνει ανωτεροτητα σε θεμα hardware.

Στο θεμα της ραμ τωρα. Το οτι σου εκλεινε εφαρμογες και επαιρνε "πρωτοβουλιες" οπως εγραψες, για μενα ειναι σημαντικο σε μια τετοια συσκευη που ανηκει οπως εγραψα στις high end συσκευες. Δηλαδη ποιος ο λογος να δωσει καποιος το desire hd για να παει στο sensation ? για τον διπυρηνο που ακομα δεν ειναι εκμεταλλευσιμος στο 100% ? για τι αλλο ?

Θεωρω οτι θα ηταν πολυ ευκολο και ελαχιστα παραπανω σε κοστος παραγωγης, αν η Htc εφοδιαζε την συσκευη με 1gb ram οπως κινειτε ο ανταγωνισμος.

αλλα ειπαμε...σε κανα δυο μηνες, θα βγαλει η htc την επομενη ναυαρχιδα με 1gb ραμ και ολα καλα. κλασικη htc εδω και πολλα χρονια. :X

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τελικα η μνημη δημιουργει οντως προβλημα ή να χαμε να λεγαμε?

 

Πχ με facebook, φωτογραφικη & browser ανοιχτα, εχει προβλημα??:rolleyes:

 

Καταρχήν να ξεκαθαρίσουμε κάτι...

 

Δεν μιλάμε για πρόβλημα, δεν τίθεται θέμα προβλήματος. Η συσκευή δουλεύει αξιόπιστα και προσφέρει απλόχερα αυτά που υπόσχεται. Μέχρι εκεί. Με απλή αλλά και εκτεταμένη χρήση δεν υπάρχει θέμα έλλειψης RAM. Τώρα αν κάποιος προσπαθήσει να τη γονατίσει ναι... θα γονατίσει πριν από μια συσκευή με 1GB RAM αλλά αυτό ενδιαφέρει ελάχιστους.

 

Παρακαλώ να μη συνεχιστεί η γενική "φιλοσοφική" συζήτηση περί RAM, κατασκευστών, τεχνολογίας και μοντέλων και ας επικεντρωθούμε αποκλειστικά στα του Sensation.

 

Ευχαριστώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το θεμα του sar ειναι κατα τη γνωμη μου το πιο σημαντικο απο οτι ειπωθηκε. ποσο sar εχει;
Link to comment
Share on other sites

το θεμα του sar ειναι κατα τη γνωμη μου το πιο σημαντικο απο οτι ειπωθηκε. ποσο sar εχει;

Αν δεν κανω λαθος ειναι περιπου :

head 0,77

body 1.33

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

το θεμα του sar ειναι κατα τη γνωμη μου το πιο σημαντικο απο οτι ειπωθηκε. ποσο sar εχει;

 

το sar ειναι 0,358 head και 0,76 body.μια ερωτηση ποιο χαρτη δουλευετε για gps ndrive sygic navigon το ρωταω λογο διαφορετικης αναλυσης της οθονης.

Link to comment
Share on other sites

το sar ειναι 0,358 head και 0,76 body.μια ερωτηση ποιο χαρτη δουλευετε για gps ndrive sygic navigon το ρωταω λογο διαφορετικης αναλυσης της οθονης.

 

Navigon, sygic παιζουν αψογα. Don't panic, το ιδιο προβλημα με το galaxy s 2 (σκαει η εφαρμογη μετα απο 15-20 λεπτα πλοηγησης) κι ενα μικρο θεμα με την αναλυση της οθονης (που ομως οταν ξεκινα η πλοηγηση διορθωνεται αυτοματα).

Γενικα με την qHD, δεν υπαρχουν μεγαλα προβληματα ασυμβατοτητας με εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

http://gizmocrunch.com/android/7146-htc-evo-3d-honeycomb-android-dual-core

Λέτε να το δούμε και στα μέρη μας?

 

Μπα φιλε μου δεν το βλεπω... Αυτο ειναι απλα ενα concept.. Οπως και στον τιτλο αναφερει: "Too Bad Its A Concept"

Και στο xda developers που γραφει πιο αναλυτικα:

"XDA member psikopathe decided to share with us a concept device that he had been working on, the HTC Blast"

 

HTC blast concept

Τωρα κατα ποσο η HTC τα βλεπει αυτα και περνει ιδεες αυτο ειναι αλλο θεμα.. Μακαρι παντως..

 

Φυσικά. Ωστόσο υπάρχει ήδη θέμα για τη συγκεκριμένη συσκευή... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=298071

To topic που λες φιλε athanaso δεν ειναι για το HTC Blast αλλα αφορα το HTC EVO 3D το οποιο δεν ειναι concept αλλα θα κυκλοφορήσει πολυ συντομα στην Αμερικη και την πιθανη κυκλοφορια του στην Ευρωπη..

 

Sorry για το Offtopic..

;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας εχω το κινητο απο expansys και δεν μπορω να μπω με τιποτα στο ιντερνετ και στην ανανεωση καιρου εχω συνδεση cosmote.τι να κανω μονο με wifi.
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας εχω το κινητο απο expansys και δεν μπορω να μπω με τιποτα στο ιντερνετ και στην ανανεωση καιρου εχω συνδεση cosmote.τι να κανω μονο με wifi.

 

Πρεπει να παρεις τηλεφωνο το κεντρο εξυπηρετησης της cosmote να σου στειλουν τις ρυθμισεις μεσω sms. Και εγω ετσι το ειχα ενεργοποιησει, απο σποντα βεβαια, οταν ειχε μια προσφορα για ιντερνετ στα καρτοκινητα.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να παρεις τηλεφωνο το κεντρο εξυπηρετησης της cosmote να σου στειλουν τις ρυθμισεις μεσω sms. Και εγω ετσι το ειχα ενεργοποιησει, απο σποντα βεβαια, οταν ειχε μια προσφορα για ιντερνετ στα καρτοκινητα.

αν η καρτα σιμ ειναι καινουρια μπαινον αυτοματα οι ρυθμισεις καλο βεβαια ειναι να καλεσεις το 13838 cosmote

εντυπωση παντως προκαλει και η μειωση τιμης που ηδη εχει γινει και στα branded αφου μεσα σε μια βδομαδα και κατι η τιμη εχει κατεβει 40 ευρω.μαλιστα το εχπανσυς εριξε την τιμη και στο unbranded

http://www.expansys.com.gr/htc-sensation-android-smartphone-eu-217482/

http://www.skroutz.gr/s/340262/HTC-Sensation.html

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω μείνει εντυπωσιασμένος απο τον σχεδιασμό του και την πρωτοτυπία της HTC στο να μπαίνει όλη η συσκευη στο πίσω καπάκι.

Αν μπορείς να το αγοράσεις σαν ανταλλακτικο, θα είναι το πρώτο smartphone που δεν χρειάζεται θήκη.

 

Μπράβο στην HTC ξεχωρίζει σχεδιαστικά απο την ανταγωνιστρια copier company.:p

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω μείνει εντυπωσιασμένος απο τον σχεδιασμό του και την πρωτοτυπία της HTC στο να μπαίνει όλη η συσκευη στο πίσω καπάκι.

Αν μπορείς να το αγοράσεις σαν ανταλλακτικο, θα είναι το πρώτο smartphone που δεν χρειάζεται θήκη.

 

Μπράβο στην HTC ξεχωρίζει σχεδιαστικά απο την ανταγωνιστρια copier company.:p

 

Ότι μπορείς να το αγοράσεις είναι σίγουρο, αλλά το κόστος είναι απαγορευτικό σε σχέση με μια απλή θηκούλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Απευθύνομαι κυρίως στους κατόχους της συσκευής : παιδιά από διαθέσιμη μνήμη πως τα πάτε??Έχετε καταφέρει να φορτώσετε πάνω από 100 εφαρμογές ή με τίποτα....?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μαλιστα το εχπανσυς εριξε την τιμη και στο unbranded

 

Εμένα πάντως μου κάνει περισσότερο εντύπωση που το expansys τα έχει πλέον ακριβότερα από τα ελληνικά καταστήματα αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

 

Απευθύνομαι κυρίως στους κατόχους της συσκευής : παιδιά από διαθέσιμη μνήμη πως τα πάτε??Έχετε καταφέρει να φορτώσετε πάνω από 100 εφαρμογές ή με τίποτα....?

 

Όσες εφαρμογές θέλεις φορτώνεις. Το θέμα είναι πόσες θες να έχεις ταυτόχρονα ανοιχτές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ένα ωραίο συγκριτικό με το GSII εδώ
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...