Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΩΧ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!

Μόνο που το είδα κάτι έπαθα! Θήκη επειγόντως!

Link to comment
Share on other sites

ΩΧ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!

Μόνο που το είδα κάτι έπαθα! Θήκη επειγόντως!

 

ναι θέλει μια θήκη...το θέμα είναι πια;;;;

γιατί εύκολα μπορεί να γίνει "κουμουτσα" με το μέγεθος του!

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι θέλει μια θήκη...το θέμα είναι πια;;;;

γιατί εύκολα μπορεί να γίνει "κουμουτσα" με το μέγεθος του!

 

Προτίμησε μία τύπου gel από ebay. Πάμφθηνες, διακριτικότατες και προσφέρουν άψογη προστασία. Κρίμα για τόσο καινούργια συσκευή.

 

Έχει παρατηρήσει κανείς να ζεσταίνεται υπερβολικά όταν παίζει παιχνίδια ή βίντεο από YouTube; Δεν μιλάω για το όταν φορτίζει. Μου είπαν ότι το ίδιο πρόβλημα έχουν κι άλλα διπύρηνα!

 

Όλα τα διπύρηνα υπερθερμαίνονται με αυτά που είναι χρονισμένα στα 1.2 περισσότερο. Μη σε ανησυχεί, είναι φυσιολογικό, ωστόσο να το προσέχεις.

 

Όσοι το αγοράσατε, από που και πόσο ????

 

To έχει φέρει κανονικά η vodafone στα 599 ευρώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε ακριβή ημερομηνία διάθεσης unbranded στην Ελλάδα;

 

Ιούλιο να υπολογίζεις ...

Α και δεν ξέρω ποιον και αν ενδιαφέρει κανέναν αυτό ;) , αλλά η HTC έδωσε ένα δωρεάν Sensation στον Paul O'Brien και μάλιστα unbranded με S-OFF !!!

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται το unlock του bootloader:p

 

http://androidandme.com/2011/06/news/htc-readying-ota-update-to-unlock-sensations-bootloader/

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1080261&page=12

http://phandroid.com/2011/06/08/htc-readying-update-to-unlock-htc-sensation-bootloader/

 

Ήρθε η ώρα να γίνει unbranded η συσκευή μου:lol:

 

Για όποιον θέλει να βάλει την τελευταία Οfficial Unbranded Ευρωπαϊκή ROM είναι αυτή:

RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.28.401.1_Radio_10.42.9007 .00P_10.11.9007.15_M_release_192608_signed

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

να βγει και κανα memory fix για περισοτερη ελευθερη ram και το πηρα

 

Αυτό θα διορθωθεί με τα μαγειρέματα των Roms στο XDA τα παλικάρια θα κάνουν καλά την δουλειά τους:p

Αναμένουμε το unlock λοιπόν

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Ίσως βγει θα δούμε με την επόμενη αναβάθμιση

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να βγει και κανα memory fix για περισοτερη ελευθερη ram και το πηρα

 

Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα για να βγει fix. Η RAM καταλαμβάνεται από το πολύ απαιτητικό (πια) HTC Sense.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι ενοω εναβαθμιση αν θες να το πεις ετσι ετσι ωστε να γινεται καλυτερη διαχειρηση μνημης απο το sense
Link to comment
Share on other sites

ναι ενοω εναβαθμιση αν θες να το πεις ετσι ετσι ωστε να γινεται καλυτερη διαχειρηση μνημης απο το sense

 

εχεις διαπιστωσει καποιο προβλημα λογω ελλειψης μνημης?

αν ναι και θες μπορεις να το μοιραστεις μαζι μας, εγω δεν εχω παρατηρησει καποιο προβλημα εκτος το ψυχολογικο που θα θελα να ηταν πανω απο 300,αυτο δεν σημαινει ομως οτι εχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω εχω δει αλλα πιστευω οτι αν το αφησεις πχ 3-4 μερες χωρις restart και με αρκετες φορτωμενες εφαρμογες θα εχεις προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται το unlock του bootloader:p

 

http://androidandme.com/2011/06/news/htc-readying-ota-update-to-unlock-sensations-bootloader/

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1080261&page=12

http://phandroid.com/2011/06/08/htc-readying-update-to-unlock-htc-sensation-bootloader/

 

Ήρθε η ώρα να γίνει unbranded η συσκευή μου:lol:

 

Για όποιον θέλει να βάλει την τελευταία Οfficial Unbranded Ευρωπαϊκή ROM είναι αυτή:

RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.28.401.1_Radio_10.42.9007 .00P_10.11.9007.15_M_release_192608_signed

 

πως μπορούμε να την περάσουμε εμένα μου λέει πως δεν είναι σωστό το id και κάτι τέτοια!!

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

πως μπορούμε να την περάσουμε εμένα μου λέει πως δεν είναι σωστό το id και κάτι τέτοια!!

Μήπως το κινητό σου είναι από τη vodafone και συνεπώς είναι bradned;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πως μπορούμε να την περάσουμε εμένα μου λέει πως δεν είναι σωστό το id και κάτι τέτοια!!

 

Δεν μπορείς και αυτό ισχύει για όλους μέχρι να υπάρξει η δυνατότητα για ξεκλείδωμα της συσκευής. Επίσης να ενημερώσω ότι όποιος βάλει αυτή τη rom σε συσκευή vodafone branded θέτει τη συσκευή του εκτός εγγύησης (μέχρι να ξαναπεράσει την official).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς και αυτό ισχύει για όλους μέχρι να υπάρξει η δυνατότητα για ξεκλείδωμα της συσκευής. Επίσης να ενημερώσω ότι όποιος βάλει αυτή τη rom σε συσκευή vodafone branded θέτει τη συσκευή του εκτός εγγύησης (μέχρι να ξαναπεράσει την official).

 

Πιθανότατα, αν φτιάξει goldcard και τρέξει το RUU, θα μπορέσει να κάνει unbranded τη συσκευή του. Τουλάχιστον, αυτά ίσχυαν μέχρι τώρα.

 

@filzazas

Μένει να δοκιμάσεις και να μας πεις. Ψάξε για το goldcard tool και ακολούθησε τις οδηγίες στο readme.txt, για να φτιάξεις goldcard.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα, αν φτιάξει goldcard και τρέξει το RUU, θα μπορέσει να κάνει unbranded τη συσκευή του. Τουλάχιστον, αυτά ίσχυαν μέχρι τώρα.

 

@filzazas

Μένει να δοκιμάσεις και να μας πεις. Ψάξε για το goldcard tool και ακολούθησε τις οδηγίες στο readme.txt, για να φτιάξεις goldcard.

 

Θα το κοιτάξω και θα σας πω...

Αλλά μάλλον έτσι πρέπει να γίνετε,τώρα δεν εχω pc εδώ θα το δω μετά!!

Edited by filzazas
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο με τη ραμ ξεκιναει;εννοω ποση ειναι ελευθερη

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

200 περιπου..
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

βλέποντας την φωτογραφία του φίλου filzazas στην δεύτερη σελίδα θέλω να επαναφέρω λίγο το θέμα με τα χρώματα στο πίσω καπάκι του κινητού. το είχα κάνει και στο "προς κυκλοφορία" θέμα αλλά μάλλον δεν απασχολεί τους περισσότερους από σας.

είχα πει λοιπόν ότι αυτός ο συνδυασμός καφέ-bronze στο κομμάτι μετάλλου και γκρι και μαύρο στα πλαστικά δεν μου άρεσε καθόλου. το συγκεκριμένο καπάκι εμφανίζεται σε όλα τα videos και foto που έχω δει. σε αντίθεση βέβαια με την "ας την πούμε" επίσημη foto του κινητού που το καπάκι δείχνει τελείως διαφορετικό. πχ αυτή

http://www.htc.com/uploadedImages/WWW/Product/HTC_Sensation/details.png

για πλάκα περισσότερο κάνω μια ερώτηση στο live chat της htc (στο htc uk, το δικό μας δεν έχει ανοίξει ακόμα) δίνοντας και Link δυο φωτογραφιών. μου απάντησαν ότι δεν υπάρχουν δυο εκδόσεις και ότι έτσι θα είναι και η unbranded έκδοση. τελευταία μου προσπάθεια να καταλάβω τι γίνεται ήταν να το δω από κοντά. πάω λοιπόν στην vodafone και βλέπω το κινητό όπως ακριβώς την παραπάνω φωτογραφία. καμία σχέση δηλαδή με γκρι-καφέ και με μια λέξη ΚΟΥΚΛΙ!!!

μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι γίνεται? τόσο πολύ με γελούν τα μάτια μου?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια βοντα το ειδες?? γιατι θελω κι εγω να το δω απο κοντα

 

στο κατάστημα της πόλης που αναφέρω στο προφίλ μου. λογικά όμως πρέπει να υπάρχει παντού σε demo και να γίνεται δυνατή προώθηση. φαντάσου σε μια μικρή πόλη σαν το Ρέθυμνο και το είχαν σίγουρα δυο καταστήματα...

Link to comment
Share on other sites

βλέποντας την φωτογραφία του φίλου filzazas στην δεύτερη σελίδα θέλω να επαναφέρω λίγο το θέμα με τα χρώματα στο πίσω καπάκι του κινητού. το είχα κάνει και στο "προς κυκλοφορία" θέμα αλλά μάλλον δεν απασχολεί τους περισσότερους από σας.

είχα πει λοιπόν ότι αυτός ο συνδυασμός καφέ-bronze στο κομμάτι μετάλλου και γκρι και μαύρο στα πλαστικά δεν μου άρεσε καθόλου. το συγκεκριμένο καπάκι εμφανίζεται σε όλα τα videos και foto που έχω δει. σε αντίθεση βέβαια με την "ας την πούμε" επίσημη foto του κινητού που το καπάκι δείχνει τελείως διαφορετικό. πχ αυτή...

 

για πλάκα περισσότερο κάνω μια ερώτηση στο live chat της htc (στο htc uk, το δικό μας δεν έχει ανοίξει ακόμα) δίνοντας και Link δυο φωτογραφιών. μου απάντησαν ότι δεν υπάρχουν δυο εκδόσεις και ότι έτσι θα είναι και η unbranded έκδοση. τελευταία μου προσπάθεια να καταλάβω τι γίνεται ήταν να το δω από κοντά. πάω λοιπόν στην vodafone και βλέπω το κινητό όπως ακριβώς την παραπάνω φωτογραφία. καμία σχέση δηλαδή με γκρι-καφέ και με μια λέξη ΚΟΥΚΛΙ!!!

μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι γίνεται? τόσο πολύ με γελούν τα μάτια μου?

 

Νομίζω οτι έχει να κάνει πιο πολύ με το γεγονός , οτι οι φωτογραφίες και τα βίντεο του Sensation , το αδικούν πολύ στο καπάκι (όπως και στην οθόνη εδώ που τα λέμε) και πρέπει να το δεις απο κοντά για να το εκτιμήσει δεόντως .

Edited by Villis
Αφαίρεση εικόνας από παράθεση
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...