Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα android users..

Πολυ γρηγορα περναω σ αυτο που με "καει"..

Μετα χαρας ειδα κι εγω στο κινητο μου το μην περι αναβαθμισης σε παγωτο και παρολο που η πρωτη εντυπωση ηταν θετικη αρχισαν τα προβληματα..

1) Αδυνατη η ενεργοποιηση wifi!! Οσο και αν προσπαθω το wifi απλα δεν ενεργοποιειται.. (Αμεσως μετα την OTA update)

2) Οποια ρυθμιση και αν επιλεξω οταν συνδεσω με υπολογιστη το βλεπει για φορτιση μονο..

3) Πολλα προβληματα οπως διακοπη των κλησεων ή αδυναμια να ακουω τον συνομιλητη, το blutooth να δουλευει οποτε θελει κτλ..

Ρωταω λοιπον:

α)αν εχει παρουσιαστει σε καποιον αλλον?

β)σε περιπτωση που δεν εχει κατσει καλα η ics πως μπορω να την ξαναβαλω?

γ)σε περιπτωση που την ξαναβαλω και κανει τα ιδια πως μπορω να κανω downgrade?

Και ολα αυτα γιατι μενω Χανια και service δεν εχω κοντα....

Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγες μερες εχω ενα sensation, αλλα η μπαταρια δε τα πηγαινει πολυ καλα.Δε βγαζει μερα και η οθονη φθανει τις 2 με 2.5 ωρες μολις.

Εχεις δοκιμασει κανεις τις anker, αξιζουν;

Αυτες που εχουν μαζι και φορτιστη κανουν για Ελλαδα;

Edited by tasgr86
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα που την έχω γενικά καλά, λαγκάρει λίγο να είμαι ειλικρινής αλλά όχι ενοχλητικά, συνήθως όταν ανοίγω μια εφαρμογή. Κατά τα άλλα wifi καλό, συνομιλία καλή. Μόνο που πριν λίγο έγινε ένα ατύχημα με το σκυλί που πάτησε πάνω στο κινητό :blink::blink: και έφυγε το widget του καιρού :O, πώς μπορώ να το ξαναβάλω στο ίδιο μέγεθος, το βρίσκω αλλά είτε είναι πιο μεγάλο, είτε πιο μικρό δεν πιάνει μισή οθόνη, ξέρω λίγο χαζό αλλά δεν μου είχε ξαναφύγει,πώς μπορώ να το ξαναβάλω στο ίδιο μέγεθος; Ευχαριστώ :)

 

Edit: το βρηκα ηταν στα ρολογια τελικα

Edited by alexgiak
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το iphone να έχει ένα σωρό λαλακίας αλλά έχει και κάτι ωραία ...

για παράδειγμα ... ταυτόχρονα και ερώτηση: (Έχω την ARHD 6.6.3)

1) όταν κάνουμε μια κλήση θέλω και είναι και ωραίο να εμφανίζει χρόνο ομιλίας κατά την διάρκειας κλήσεις και μια σύνοψη μετά το τέλος.

Πως το κάνω αυτό ?

2) Όταν επιλέγουμε μια φωτογραφεία και θέλουμε να την στείλουμε με e-mail αλλά σε μικρότερη ανάλυση τι κάνουμε? γιατί δεν το έχουν στο android ως επιλογή ... και με πιο πρόγραμμα το κάνω?

 

Αυτό με την φωτογραφία θα με ενδιέφερε και μένα. Αν κάνει resize δηλαδή για να το στείλει με email. Πολύ ωραία απορία.

Edited by gmo
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την φωτογραφία θα με ενδιέφερε κανείς. Αν κάνει resize δηλαδή για να το στείλει με email. Πολύ ωραία απορία.

Με το Quickpic (αν το έχεις εγκαταστήσει) πατώντας παρατεταμένα στο thumbnail της φωτογραφίας σου βγάζει διάφορες επιλογές μεταξύ των οποίων και "Επεξεργασία", και μπορείς να την σώσεις σε μικρότερη ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

Με το Quickpic (αν το έχεις εγκαταστήσει) πατώντας παρατεταμένα στο thumbnail της φωτογραφίας σου βγάζει διάφορες επιλογές μεταξύ των οποίων και "Επεξεργασία", και μπορείς να την σώσεις σε μικρότερη ανάλυση.

 

Ναι το γνωρίζω αυτό. Απλά με το blackberry (παραδειγμα) τράβαγα φωτό και έκανε resize και αποστολή την ίδια ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω αυτό. Απλά με το blackberry (παραδειγμα) τράβαγα φωτό και έκανε resize και αποστολή την ίδια ώρα.

Αυτό που λες γίνεται με το Camera zoom fx που έχω αγορασμένο.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγες μερες εχω ενα sensation, αλλα η μπαταρια δε τα πηγαινει πολυ καλα.Δε βγαζει μερα και η οθονη φθανει τις 2 με 2.5 ωρες μολις.

Εχεις δοκιμασει κανεις τις anker, αξιζουν;

Αυτες που εχουν μαζι και φορτιστη κανουν για Ελλαδα;

 

Αρκετα καλες (10-20% περιπου περισσοτερο απο τη μαμα..). Εχω 2 anker εδω και 4 μηνες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα android users..

Πολυ γρηγορα περναω σ αυτο που με "καει"..

Μετα χαρας ειδα κι εγω στο κινητο μου το μην περι αναβαθμισης σε παγωτο και παρολο που η πρωτη εντυπωση ηταν θετικη αρχισαν τα προβληματα..

1) Αδυνατη η ενεργοποιηση wifi!! Οσο και αν προσπαθω το wifi απλα δεν ενεργοποιειται.. (Αμεσως μετα την OTA update)

2) Οποια ρυθμιση και αν επιλεξω οταν συνδεσω με υπολογιστη το βλεπει για φορτιση μονο..

3) Πολλα προβληματα οπως διακοπη των κλησεων ή αδυναμια να ακουω τον συνομιλητη, το blutooth να δουλευει οποτε θελει κτλ..

Ρωταω λοιπον:

α)αν εχει παρουσιαστει σε καποιον αλλον?

β)σε περιπτωση που δεν εχει κατσει καλα η ics πως μπορω να την ξαναβαλω?

γ)σε περιπτωση που την ξαναβαλω και κανει τα ιδια πως μπορω να κανω downgrade?

Και ολα αυτα γιατι μενω Χανια και service δεν εχω κοντα....

Του έκανες restar από την αρχή ?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες γίνεται με το Camera zoom fx που έχω αγορασμένο.

 

Όντως μόλις το δοκίμασα. Ευχαριστώ!!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

έκανα το update της 6.6.3 με beats audio αλλά beats audio δεν υπάρχει στο κινητό...εν το μεταξύ ακόμα υπάρχει πρόβλημα στα settings με τη ''σύνδεση στο pc''. Καμιά ιδέα κανείς;
Link to comment
Share on other sites

έκανα το update της 6.6.3 με beats audio αλλά beats audio δεν υπάρχει στο κινητό...εν το μεταξύ ακόμα υπάρχει πρόβλημα στα settings με τη ''σύνδεση στο pc''. Καμιά ιδέα κανείς;

 

Τι εννοείς δεν υπάρχει; Δεν εμφανίζεται το beats audio όταν συνδέσεις ακουστικά και βάλεις να παίξει μουσική;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν υπάρχει; Δεν εμφανίζεται το beats audio όταν συνδέσεις ακουστικά και βάλεις να παίξει μουσική;

 

όχι. το εντόπισα μόνο στις εφαρμογές του κινητού. εν πάση περιπτώση το πρόβλημα με τη σύνδεση στο pc είναι μεγαλύτερο και χρειάζομαι βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μετά από σχεδόν ένα χρόνο ομαλής συμβίωσης με το SENSATION προχθές πέρασα σαν αναβάθμιση την ARHD 6.6.3 από το πρώτο root δεν έβαζα τίποτα άλλο.

Το θέμα είναι το εξής: μετά από 2 μέρες καλής λειτουργίας ξαφνικά (από εχθές το μεσημέρι) εκεί που κάθετε το βρίσκω σβηστο.

Αυτό έγινε αρκετές φορές σε διάστημα 2 _ 3 ωρών.

Έτσι αποφάσισα να το κάνω SuperWipe και να περάσω ξανά την ROM.

Το πρόβλημα όμως παραμένει.

Το ίδιο και με την 5.4.0 του bad.

Να πω πώς μετά τα φλαςαρισματα δεν έχω περάσει καμία άλλη εφαρμογή πέραν από αυτές πού έχουν μέσα από τούς developer's.

Τι άλλο μπορώ να κάνω;

Τα φώτα σάς

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους android users. Χθες εγινε το επιδημο update sto sandwich, και ενω στην αρχη φαινοταν ολα καλα, μετα απο 3 ωρες αρχικα καταναλωνε πολυ περισσοτερο μπαταρια χωρις καθολου χρηση. Επισης το πιο σπαστικο που μου παρουσιασε ηταν οτι μετα απο καθε εξοδο απο εφαρμογη, ρυθμισεις η οτιδηποτε αλλο μου εμφανιζε μια ασπρη οθονη με το logo tis HTC. Αποτελεσμα σχεδον οτι και να κανω να εμφανιζει αυτο και να μη ξερω τι να κανω πλεον. Εκανα ρεσταρτ, εβγαλα μπαταρια κτλ αλλα παραμενει. εχει εμφανιστει σε καποιον αλλο κατι τετοιο? Ξερει κανεις τι να κανω?

Επισης κατα πασα πιθανοτητα να χρειαζεται να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, που ειναι εκπ-ληκτικα βαρετο. Οποτε σε αυτη τη περιπτωση σκεφτομουν να βαλω custom rom. Απλα διαβαζοντας διαφορους οδηγους δε καταλαβα πως γινεσαι ροοτ. Η μια λυση που δινανε εδω δεν λειτουργει λεει για εκδοση 4.0.2, οποτε δε καταλαβα τι να κανω, και ειμαι εντελως noob με ολα αυτα. Αν καποιος μπορει να βοηθησει θα ημουν ευγνωμων πριν σπασω το παλιο κινητο μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εδώ είναι ο οδηγός για Ρίου κ s-off. Δεν ξέρω αν γίνεται όταν έχεις ics. Νομίζω πως όχι. Ελπίζω να υπάρχει ένας ειδικός να μας διαφωτίσει.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=16125079

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς άλλον Launcher εκτός του sense?αν ναι ποιον και αν έχει δει κάποια βελτίωση στην αυτονομία της μπαταρίας.

 

Apex launcher. ελαφρης και γρηγορος αλλα αν θες να δεις τρομερη βελτιοση στην μπαταρια κανε undervolt με το system tuner απο το market.

Phone: HTC Sensation XE

ROM: Charmeleon 5.1

Recovery: 4EXT

Kernel:Bricked @1.78

MODS:

Link to comment
Share on other sites

Apex launcher. ελαφρης και γρηγορος αλλα αν θες να δεις τρομερη βελτιοση στην μπαταρια κανε undervolt με το system tuner απο το market.

 

Που είναι η ρύθμιση για undervolt?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική οθόνη της εφαρμογής έχει την επιλογή voltage πατάς και μετά έχει + - βόλτ για κάθε συχνότητα. Συνήθως αντέχει μέχρι -40.

Σήμερα έκανα παραγγελία και καινούργια μπαταρία με μεγαλύτερη αντοχή.

Phone: HTC Sensation XE

ROM: Charmeleon 5.1

Recovery: 4EXT

Kernel:Bricked @1.78

MODS:

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική οθόνη της εφαρμογής έχει την επιλογή voltage πατάς και μετά έχει + - βόλτ για κάθε συχνότητα. Συνήθως αντέχει μέχρι -40.

 

Κατέβασα την έκδοση system tuner pro αλλά δεν υπάρχει η επιλογή voltage στην αρχική οθόνη

http://i.imgur.com/BwbrY.jpg

Link to comment
Share on other sites

1) όταν κάνουμε μια κλήση θέλω και είναι και ωραίο να εμφανίζει χρόνο ομιλίας κατά την διάρκειας κλήσεις και μια σύνοψη μετά το τέλος.

Πως το κάνω αυτό ?

 

Αν πας στο ιστορικό κλήσεων έχει ολες τις λεπτομέρειες.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την έκδοση system tuner pro αλλά δεν υπάρχει η επιλογή voltage στην αρχική οθόνη

 

Από ότι έχω καταλάβει δεν έχεις ξεκλειδώσει το κινητό σου, που δηλαδή δεν είσαι root admin.

Edited by kollatos

Phone: HTC Sensation XE

ROM: Charmeleon 5.1

Recovery: 4EXT

Kernel:Bricked @1.78

MODS:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...