Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Απο κινητομ@νι@, υπαρχει τροπος να δω με το imei ή καποιο serial αν ειναι παραεισαγωγης?

 

Επικοινώνησε με το επίσημο service και θα πάρεις τις πληροφορίες που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει καμιά λύση να μην βγάζει ''Το Android αναβαθμίζεται" "Βελτιστοποίηση της εφαρμογής 1 του 120 σε κάθε reboot?? Εκανα Hard Reset και πάλυ τα ίδια για να bootαρει η συσκευή κάνει 3 λεπτα κάθε φορα που κάνω restart έλεος:dizzy:

 

Το θέμα ειναι οτι δεν κάνω συχνά restart αλλα πες οτι κολλάει η συσκευή θα πρέπει να περιμένω τόση ώρα??:whistle:

 

Υπάρχει λύση σε αυτό η είναι φυσιολογικό?

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει καμιά λύση να μην βγάζει ''Το Android αναβαθμίζεται" "Βελτιστοποίηση της εφαρμογής 1 του 120 σε κάθε reboot?? Εκανα Hard Reset και πάλυ τα ίδια για να bootαρει η συσκευή κάνει 3 λεπτα κάθε φορα που κάνω restart έλεος:dizzy:

 

Το θέμα ειναι οτι δεν κάνω συχνά restart αλλα πες οτι κολλάει η συσκευή θα πρέπει να περιμένω τόση ώρα??:whistle:

 

Υπάρχει λύση σε αυτό η είναι φυσιολογικό?

 

Το ιδιο συμβαινει και σε μενα μονο που λεει για 58 εφαρμογες! Μαλλον βιαστηκαν να βγαλουν το update σε ics, θελει δουλεια ακομα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

σχετικά με το " ΣΦΑΛΜΑ [155]: ΑΓΝΩΣΤΟ ΣΦΑΛΜΑ" .....κάνουμε restart σε fastboot mode και μετά τρέχουμε το RUU και γίνεται κανονικά η εγκατάσταση.

 

Έχω όμως μια άλλη ερώτηση τώρα.

"Φρεσκοφορμαρισμένος" πλέον και έχοντας κάνει και εγκατάσταση καμιά 10ρια εφαρμογές που χρειάζομαι, τρέχω το Quadrant και τα αποτελέσματα είναι λίγο περίεργα θα έλεγα.

http://img513.imageshack.us/img513/2448/20120326105016.jpg

 

θέλω τη γνώμη σας.

 

ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΩ, έχω το HTC SENSATION, Vodafone branded, non-rooted, με 2.3.4 android version, 1.50.168.1 software number και 3.0 sense

Edited by d3m3tr3s
Link to comment
Share on other sites

Αν υποθέσουμε ότι τα πραγραμματάκια τύπου Quadrant είναι αξιόπιστα τότε ναι, έχεις πολύ χαμηλά αποτελέσματα.

Επειδή βλέπω πως ασχολείσαι και εάν έχεις τις γνώσεις και την όρεξη πώς και δεν μπαίνεις στην διαδικασία να δοκιμάσεις μια custom rom;

Παραθέτω τα δικά μου αποτελέσματα του Quadrant με custom rom InsertCoin 5.1.4 (υπάρχουν κι άλλες αξιόλογες, αλλά θα το γνωρίζεις ήδη) και 50+ apps, android 4.0.3 και HTC sense 3.6 :

 

http://img195.imageshack.us/img195/3064/screenshot20120326.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Μια ερώτηση και από εμένα :)

Στο Quadrant όταν πηγαίνω στο tab information μου λέει πως η συσκευή μου έχει 1 core... why;;;; :O

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις τη τελευταια εκδοση του Quadrant; Ειχε γινει Update για να υποστηριζει πολυπυρηνες συσκευες..
Link to comment
Share on other sites

Εχεις τη τελευταια εκδοση του Quadrant; Ειχε γινει Update για να υποστηριζει πολυπυρηνες συσκευες..

 

Ναι έχω αυτή που διατίθεται τώρα στο play.google.

Πιο συγκεκριμένα "ΕΝΗΜΕΡΏΘΗΚΕ: 13 Φεβρουάριος 2012 ΤΡΈΧΟΥΣΑ ΈΚΔΟΣΗ: 2.0" :ninja:

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω αυτή που διατίθεται τώρα στο play.google.

Πιο συγκεκριμένα "ΕΝΗΜΕΡΏΘΗΚΕ: 13 Φεβρουάριος 2012 ΤΡΈΧΟΥΣΑ ΈΚΔΟΣΗ: 2.0" :ninja:

 

Παίδες μην συγκρίνεται GB με ICS. Με ICS το κινητό πραγματικά πετάει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μην συγκρίνεται GB με ICS. Με ICS το κινητό πραγματικά πετάει...

 

Συμφωνω. Σε οποιο κινητο και να βαλεις ICS (που να τη σηκωνει) πραγματικα το κανει και πεταει...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ακομα να παρει καποιος την επισημη Ics ?

Για ποτε το βλεπετε να την παιρνουν τα vodafone branded ?

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δέν ασχολούμε πολύ είναι η αλήθεια αλλά δέ θα έλεγα ότι είμαι και άσχετος. Ο μόνος λόγος που έκανα unroot και ξαναέριξα το επίσημο RUU της Vodafone, είναι επειδή ΕΠΕΣΕ (στη κυριολεξία) το κουμπάκι της φωνής απο το sensation μου και μετά απο κάμποσα πεσίματα, έσπασε και στα δύο. Οπότε είπα να δοκιμάσω τη τύχη μου στη Vodafone, επικαλούμενος την εγγύηση στην οποία βρίσκομαι ακόμα.

 

Όταν όμως ήμουν rooted, με το επίσημο επίσης RUU της Vodafone, η βαθμολογία που είχα στο quadrant, ήταν πιό μεγάλη απο αυτή που έχω τώρα. Πραγματικά μου είναι πολύ περίεργο. Όταν ξεμπερδέψω με τη voda, θα ρίξω το ICS να δώ κατα πόσο πολύ περισσότερο θα πετάει το κινητό μου....ή μέχρι να πετάξει απο το παράθυρο, με ένα δικό μου χέρι βοηθείας.

 

Να επισημάνω οτι τρέχω τη τελευταία έκδοση του quadrant, στην οποία παρατήρησα κάτι περίεργο: οι παλιότερες εκδόσεις, είχαν 12 τεστ στο cpu. Αυτή που τρέχω τώρα, έχει μόνο 8 και πάνε σαν χελώνα!!!!

Συμβαίνουν μόνο σε εμένα όλα τα παραπάνω ή υπάρχουν και άλλοι απο άλλο πλανήτη?

 

Αν υποθέσουμε ότι τα πραγραμματάκια τύπου Quadrant είναι αξιόπιστα τότε ναι, έχεις πολύ χαμηλά αποτελέσματα.

Επειδή βλέπω πως ασχολείσαι και εάν έχεις τις γνώσεις και την όρεξη πώς και δεν μπαίνεις στην διαδικασία να δοκιμάσεις μια custom rom;

Παραθέτω τα δικά μου αποτελέσματα του Quadrant με custom rom InsertCoin 5.1.4 (υπάρχουν κι άλλες αξιόλογες, αλλά θα το γνωρίζεις ήδη) και 50+ apps, android 4.0.3 και HTC sense 3.6 :

 

Μια ερώτηση και από εμένα :)

Στο Quadrant όταν πηγαίνω στο tab information μου λέει πως η συσκευή μου έχει 1 core... why;;;; :O

Edited by d3m3tr3s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θα ήθελα να ρωτήσω,πως μπορώ να κάνω (format) στο τηλέφωνο μου.Γιατί τώρα τελευταία μου κάνει πολλά αλλοπρόσαλλα πράγματα.Όπως,το πρώτο κουμπί κάτω αριστερά που κάνουμε επιστροφή,αυτό όταν το πατώ να κάνω επιστροφή,μου βγάζει φώτο.Και επίσης αργεί και κόλαΐ αρκετά σε σχέση με τον πρώτο καιρώ.Υπάρχει κάποιος τρόπος να το καθαρίσω τέλος πάντων......Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θα ήθελα να ρωτήσω,πως μπορώ να κάνω (format) στο τηλέφωνο μου.Γιατί τώρα τελευταία μου κάνει πολλά αλλοπρόσαλλα πράγματα.Όπως,το πρώτο κουμπί κάτω αριστερά που κάνουμε επιστροφή,αυτό όταν το πατώ να κάνω επιστροφή,μου βγάζει φώτο.Και επίσης αργεί και κόλαΐ αρκετά σε σχέση με τον πρώτο καιρώ.Υπάρχει κάποιος τρόπος να το καθαρίσω τέλος πάντων......Ευχαριστώ!!!

 

Φίλε αυτό με την φωτογραφία το παθαίνω και εγώ κάποιο καιρό τωρα !

Αν ξέρει κάποιος τι φταίει ας μας βοηθήσει !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: στο Play store παρατηρώ πως όταν πάω στις εφαρμογές μου μου δείχνει μία εφαρμογή με το όνομα TimothyMilla την οποία ποτέ δεν έβαλα. Επίσης δεν έχει κατάργηση παρά μόνο άνοιγμα, και δεν μπορεί και καμία εφαρμογή unistall να τη δει προκειμένου να τη βγάλω. Δεν έχω ιδέα τη εφαρμογή είναι απλά τη δείχνει εγκατεστημένη. Ξερεί κανείς τίποτα??

 

Ευχαριστώ...

Edited by gvuser
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θα ήθελα να ρωτήσω,πως μπορώ να κάνω (format) στο τηλέφωνο μου.Γιατί τώρα τελευταία μου κάνει πολλά αλλοπρόσαλλα πράγματα.Όπως,το πρώτο κουμπί κάτω αριστερά που κάνουμε επιστροφή,αυτό όταν το πατώ να κάνω επιστροφή,μου βγάζει φώτο.Και επίσης αργεί και κόλαΐ αρκετά σε σχέση με τον πρώτο καιρώ.Υπάρχει κάποιος τρόπος να το καθαρίσω τέλος πάντων......Ευχαριστώ!!!

Aν πας ρυθμίσεις->sd και αποθηκευτικός χώρος, έχει επιλογή για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: στο Play store παρατηρώ πως όταν πάω στις εφαρμογές μου μου δείχνει μία εφαρμογή με το όνομα TimothyMilla την οποία ποτέ δεν έβαλα. Επίσης δεν έχει κατάργηση παρά μόνο άνοιγμα, και δεν μπορεί και καμία εφαρμογή unistall να τη δει προκειμένου να τη βγάλω. Δεν έχω ιδέα τη εφαρμογή είναι απλά τη δείχνει εγκατεστημένη. Ξερεί κανείς τίποτα??

 

Ευχαριστώ...

 

Το είδα κι εγώ σήμερα και καθότι περίεργος πάτησα να δω τι είναι.

Τελικά είναι το Teeter, η εφαρμογή της HTC με την μπίλια κ τους λαβύρινθους.

 

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk 2 Beta-4

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, και σε μενα ξαφνικα και σε ανυποπτο χρονο πατοντας το πληκτρο home αρχιζει να τραβαει screen shot

στην αρχη εκανα hard reset και προσωρινα φτιαχνει ,αλλα μεχρι εκει το προβλημα παραμενει ,δοκιμασα και soft reset και ετσι παλι φτιαχνει μεχρι την επομενη φορα

δεν το εχω root το εχω official σκεφτηκα μηπως ηταν απο το root αλλα δεν ... το προβλημα παραμενει, καμια ιδεα ?

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα σχεδόν απο τα μέσα καλοκαιριού μετά απο μία αναβάθμιση και χωρίς να είμαι rooted. Παρόλο που πρίν 2 ημέρες έριξα φρέσκο RUU, έχω βαρεθεί καθε τρείς και λίγο να σβήνω screenshots.

Είχα 3 εκδόσεις iphone στη κατοχή μου. Το sensation ήταν η πρώτη συσκευή HTC που είχα. Το συγκεκριμένο πρόβλημα με τα ατελείωτα screenshots καθώς και το οτι στο άσχετο, έπεσε απο τη θέση του το κουμπί του volume, είναι ο λόγος που προφανώς το επόμενο κινητό μου θα είναι και πάλι iphone.

Πολύ ωραίο το Android, πολύ περισσότερο απο το iOS όσον αφορά το γραφικό περιβάλλον, αλλά ώρες ώρες μετανιώνω την ώρα και τη στιγμή!!!

Πραγματικά απορώ με τους developers του Android. Μα δέ διαβάζουν forums μπας και βρούν κανά πρόβλημα που τους διαφέυγει? Κανένας απο αυτούς δεν έχει HTC με Android που να του συμβαίνει το ίδιο????

Κάποιος μου είχε ζητήσει ένα συγκεκριμένο αρχείο απο το android ώστε να κάνει κάποια αλλαγή στον κώδικα για να σταματήσει να συμβαίνει αυτό, αλλά δέ το έστειλα ποτέ.

Υπάρχει κάποιος που να ξέρει ποιό αρχείο είναι αυτό και πώς μπορούμε να το διορθώσουμε μόνοι μας?...γιατί φαντάζομαι οτι είμαστε πολλοί με το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την μερια μου εστειλα ενα mail στην htc με το προβλημα και περιμενω απαντηση οτι μου πουν θα το μεταφερω εδω.

 

Παιδια sorry για το συνεχομενο post

Η απαντηση απο την htc

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την HTC.

 

Σχετικά με το ζήτημά σας θα χρειαστεί να στείλετε την συσκευή στο service Arvato για έλεγχο, βρίσκεται στη λεωφόρο Κηφισού 38-38Α πάνω από τα ΚΤΕΛ, τηλέφωνο 2105197500, πριν παραδώσετε την συσκευή κάντε ένα back up τα δεδομένα σας, αφαιρέστε το πίσω κάλυμμα, την μπαταρία, την sim και την κάρτα sd. Τέλος, αν βρίσκεστε στην Αθήνα ή στη Θεσσαλονίκη μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας για να σας στείλουμε courier χωρίς καμία επιβάρυνση οικονομική.

Edited by kollatos

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους.Λοιπόν,η δική μου εργασία απετή να απασχολώ και τα δύο μου χέρια,γιαυτό το λόγο και εγώ χρησιμοποιώ καθημερινά bluetooth.Η Ερώτηση μου είναι η εξής,υπάρχει κάποια εφαρμογή που να στέλνει ΉΧΟ στα εισερχόμενα μηνύματα και της ειδοποιήσεις κατευθείαν στο BLUETOOTH μου???Γιατί το Bluetooth που έχει το κινητό εργοστασιακά,δεν βγάζει ήχο καθόλου,παρά μόνο στις εισερχόμενες κλήσης.......Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους.Λοιπόν,η δική μου εργασία απετή να απασχολώ και τα δύο μου χέρια,γιαυτό το λόγο και εγώ χρησιμοποιώ καθημερινά bluetooth.Η Ερώτηση μου είναι η εξής,υπάρχει κάποια εφαρμογή που να στέλνει ΉΧΟ στα εισερχόμενα μηνύματα και της ειδοποιήσεις κατευθείαν στο BLUETOOTH μου???Γιατί το Bluetooth που έχει το κινητό εργοστασιακά,δεν βγάζει ήχο καθόλου,παρά μόνο στις εισερχόμενες κλήσης.......Ευχαριστώ!!!

Let Me Google that for you...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, και σε μενα ξαφνικα και σε ανυποπτο χρονο πατοντας το πληκτρο home αρχιζει να τραβαει screen shot

στην αρχη εκανα hard reset και προσωρινα φτιαχνει ,αλλα μεχρι εκει το προβλημα παραμενει ,δοκιμασα και soft reset και ετσι παλι φτιαχνει μεχρι την επομενη φορα

δεν το εχω root το εχω official σκεφτηκα μηπως ηταν απο το root αλλα δεν ... το προβλημα παραμενει, καμια ιδεα ?

 

Μηπως καταλαθος πατατε και το πανω κουμπι?για κλειδμα κλπ?

οταν το χα μου το κανε και μενα αλλα καπου ειχα διαβασει οτι γιαυτο γινταν

δεν ειχα καταφερει βεβαια να το τσεκαρω οτι εφτγε αυτο γιατι μου το κλεψαν

Link to comment
Share on other sites

Oxι φιλε μου δυστυχως δεν ειναι αυτο ,τις τελευταιες μερες το κανει πολυ συχνα, μαλλον αυριο θα το παραλαβει courier για το service για οποιο νεοτερο θα ενημερωσω .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...