Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν έχει ξαναγραφτεί αλλά μόλις διάβασα το εξής:

''HTC has been working hard to get its Ice Cream Sandwich upgrades ready, and we’re excited to announce that our first round of ICS upgrades will roll out by the end of March for the HTC Sensation, HTC Sensation 4G and HTC Sensation XE, followed soon there after by the HTC Sensation XL.''

Το διάβασα στη σελίδα της htc στο facebook

Link to comment
Share on other sites

Παλιό φίλε μου είναι αυτό αλλά δεν πειράζει;)

 

Κυκλοφόρησε επίσημα η ICS μέσω OTA !!!!!!!!!!!

 

http://www.htc-hottocome.com/2012/03/htc-sensation-deploiement-dandroid-403.html

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Παλιό φίλε μου είναι αυτό αλλά δεν πειράζει;)

 

Κυκλοφόρησε επίσημα η ICS μέσω OTA !!!!!!!!!!!

 

http://www.htc-hottocome.com/2012/03/htc-sensation-deploiement-dandroid-403.html

Άργησα λίγο να την πάρω είδηση μάλλον :lol: .Σε εμένα γιατί δεν είναι ακόμα διαθέσιμη η ενημέρωση?Το κινητό είναι αγορασμένο από Ελλάδα αλλά μένω Σλοβακία,παίζει κάποιο ρόλο αυτό?Η τελευταία ενημέρωση που ήταν διαθέσιμη ήταν η 2,3,4 και htc sense 3.0

Link to comment
Share on other sites

Παλιό φίλε μου είναι αυτό αλλά δεν πειράζει;)

 

Κυκλοφόρησε επίσημα η ICS μέσω OTA !!!!!!!!!!!

 

http://www.htc-hottocome.com/2012/03/htc-sensation-deploiement-dandroid-403.html

 

Την εχει παρει κανενας την ics απο ota?

Link to comment
Share on other sites

Παλιό φίλε μου είναι αυτό αλλά δεν πειράζει;)

 

Κυκλοφόρησε επίσημα η ICS μέσω OTA !!!!!!!!!!!

 

http://www.htc-hottocome.com/2012/03/htc-sensation-deploiement-dandroid-403.html

 

Για vodafone branded απο εξωτερικό πότε βλέπετε να την παίρνουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα είναι οι πρώτοι που θα πάρουν ics, απλά δεν ξέρω αν θα ισχύσει το τέλη Μαρτίου μιας και που 5 Απριλίου θα βγει η σειρά One, που πιστεύω για την HTC θα "πρέπει" να είναι η πρώτη που θα φοράει ics. Αν πράξει διαφορετικά, respect...

 

Τελικά η αναβάθμισή βγήκε ακόμη πιο νωρίς από ότι έλεγαν....respect στην HTC !!!Να τα λέμε αυτα....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Όταν σετάρουμε μια καινούρια rom (ή γενικότερα ένα καινούριο android 2.3+) μας δίνει τη δυνατότητα να κρατάει το market το σύνολο των εφαρμογών μας (σαν backup) και όταν αλλάζουμε τηλ/rom με το που κάνεις sing in με το gmail σου ξεκινάει την εγκατάσταση όλων των εφαρμογών που έχει κρατήσει το market...

Εγώ αυτή τη δυνατότητα (από βιασύνη) δεν την ενεργοποίησα στο τελευταίο σετάρισμα... :O

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ εκ των υστέρων να το ενεργοποιήσω;;;

Κάποια άλλη λύση με παρόμοιο στυλ backup και όχι τύπου nandroid, titanium κλπ.

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η αναβάθμισή βγήκε ακόμη πιο νωρίς από ότι έλεγαν....respect στην HTC !!!Να τα λέμε αυτα....

 

Γεια σου φίλε , εσύ πώς την πήρες την αναβάθμιση ? Είσαι root ?

Link to comment
Share on other sites

η ρομ RUU_PYRAMID_LE_ICS_35_S_HTC_Europe_3.30.401.101 που είναι στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1074559 είναι η επίσημη?

Αν ναι το ίδιο δεν είναι να την περάσω στο κινητό ή να περιμένω την ΟΤΑ (μιας και θέλω μόνο επίσημη)

και ένα δεύτερο θέμα. Έχω περάσει στο κινητό την επίσημη ρομ απο το ΧΕ (έχω το απλό) και στις πληροφορίες υλικού και στον επεξεργαστή γράφει 1.5ghz, όμως το antutu benchmark γράφει cpu frequensy 1188 mhz (δηλαδή 1,18 Ghz σωστά?) ποιο απο τα δυο είναι λάθος?

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα insertcoin ics. Δείχνει πολύ καλή η επίδοση της μπαταρίας.

Μια απορία. Δοκίμασα να εγκαταστήσω apk απο την κάρτα αλλά δεν με αφήνει και δεν μπορώ να βρω το σημείο που ενεργοποίεται η δυνατότητα. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα insertcoin ics. Δείχνει πολύ καλή η επίδοση της μπαταρίας.

Μια απορία. Δοκίμασα να εγκαταστήσω apk απο την κάρτα αλλά δεν με αφήνει και δεν μπορώ να βρω το σημείο που ενεργοποίεται η δυνατότητα. Καμιά ιδέα;

.

.

ΡΥΘΜΊΣΕΙΣ-->ΑΣΦΆΛΕΙΑ-->ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΠΗΓΕΣ...... :)

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

.

.

ΡΥΘΜΊΣΕΙΣ-->ΑΣΦΆΛΕΙΑ-->ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΠΗΓΕΣ...... :)

 

Όχι δεν ήταν εκεί. Έπρεπε να κανω superwipe να περάσω ξανά την rom και όταν ξεκίναγε και ρώταγε να βάλω gmail account να το αποφύγω. Μετά εμφανιζόταν εκεί που λές. Το τσέκαρα. Μετά έκανα όλα τα υπόλοιπα και έτσι έπαιξε.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ήταν εκεί. Έπρεπε να κανω superwipe να περάσω ξανά την rom και όταν ξεκίναγε και ρώταγε να βάλω gmail account να το αποφύγω. Μετά εμφανιζόταν εκεί που λές. Το τσέκαρα. Μετά έκανα όλα τα υπόλοιπα και έτσι έπαιξε.

 

Ακριβώς αυτό είναι το πρόβλημα με όλες τις leaked ics ROMS. Εγώ πέρασα αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1529941 αλλά δεν το ήξερα οπότε την έστησα καλά καλά και μετά το κατάλαβα. Τώρα ψάχνω να βρώ τρόπο να αποφύγω το full wipe.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό είναι το πρόβλημα με όλες τις leaked ics ROMS. Εγώ πέρασα αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1529941 αλλά δεν το ήξερα οπότε την έστησα καλά καλά και μετά το κατάλαβα. Τώρα ψάχνω να βρώ τρόπο να αποφύγω το full wipe.

 

Μου φάγε καμποση ώρα να ψάχνω αλλά έπρεπε να περάσω μια εφαρμογή που χρειαζόμουν άμεσα και έτσι ξανάστησα από την αρχή.

Χαλάλι όμως γιατι η μπαταρία τα σπάει.

 

Άσχετο: Μπορώ να κάνω uninstall τον gmail email client;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο μια απροσεξια στο copy του φακελου για την αλλαγη του ratio, δεν εγινε σωστα το update και μου λεει "wrong CID" και το κινητο κανει loop, δοκιμασα να περασω απο update απο επανω αλλα δεν το κανει, εχει κανεις καμια ιδεα πως μπορω να το ξεκολλησω? ή καποιο λινκ με οδηγιες?

 

Εχω κανονικα προσβαση στο Recovery παντως.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο μια απροσεξια στο copy του φακελου για την αλλαγη του ratio, δεν εγινε σωστα το update και μου λεει "wrong CID" και το κινητο κανει loop, δοκιμασα να περασω απο update απο επανω αλλα δεν το κανει, εχει κανεις καμια ιδεα πως μπορω να το ξεκολλησω? ή καποιο λινκ με οδηγιες?

 

Εχω κανονικα προσβαση στο Recovery παντως.

ευχαριστω.

Λάθος update έβαλες. Δεν είναι τίποτα. Ποιο αρχείο χρησιμοποίησες;

Link to comment
Share on other sites

ΑΠο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1412618 , το Firmware from 3.32.401.x & 3.32.401.10x RUU, δοκιμασα και τα αλλα που εχει αλλα δεν μου κανει το Update.

 

"CID incorrect" λεει, οχι CID wrong

Edited by demetri0s
Link to comment
Share on other sites

ΑΠο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1412618 , το Firmware from 3.32.401.x & 3.32.401.10x RUU, δοκιμασα και τα αλλα που εχει αλλα δεν μου κανει το Update.

 

"CID incorrect" λεει, οχι CID wrong

 

Πρέπει να του κάνεις supercid πρώτα, για να περάσει το update. Μπες στο fastboot και τρέξε τις παρακάτω εντολές:

 

fastboot getvar cid (για να δεις τι cid έχεις. ΠΡΟΣΟΧΗ γράψε κάπου τον αριθμό για να το επαναφέρεις αν χρειαστεί.)

fastboot oem writecid 11111111

 

Αν δεν ξέρεις πως να κάνεις τα παραπάνω πες μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Την ξερω την διαδικαδια, μολις το κανω αυτο να ξανα κανω παλι το update και ελπιζω να το δεχθει. θενκς
Link to comment
Share on other sites

Την ξερω την διαδικαδια, μολις το κανω αυτο να ξανα κανω παλι το update και ελπιζω να το δεχθει. θενκς

 

Θα το δεχθεί κι εγώ έτσι το πέρασα. Μετά αν θες μπορείς να επαναφέρεις το stock cid.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δεχθεί κι εγώ έτσι το πέρασα. Μετά αν θες μπορείς να επαναφέρεις το stock cid.

 

Δουλεψε μια χαρα, σας ευχαριστω ολους.

Link to comment
Share on other sites

Όταν σετάρουμε μια καινούρια rom (ή γενικότερα ένα καινούριο android 2.3+) μας δίνει τη δυνατότητα να κρατάει το market το σύνολο των εφαρμογών μας (σαν backup) και όταν αλλάζουμε τηλ/rom με το που κάνεις sing in με το gmail σου ξεκινάει την εγκατάσταση όλων των εφαρμογών που έχει κρατήσει το market...

Εγώ αυτή τη δυνατότητα (από βιασύνη) δεν την ενεργοποίησα στο τελευταίο σετάρισμα... :O

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ εκ των υστέρων να το ενεργοποιήσω;;;

Κάποια άλλη λύση με παρόμοιο στυλ backup και όχι τύπου nandroid, titanium κλπ.

 

...και μου απαντώ! :!:

 

Σε περίπτωση που κάποιος θελήσει να κάνει αυτό που περιγράφω μπορεί να κατεβάσει την δωρεάν εφαρμογή App List Backup από το googleplay (πρώην market) και ειδικότερα από εδώ: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.punsoftware.backup

Προσωπικά με βοήθησε αρκετά στην μετάβαση μου από Gingerbread σε I.C.S. καθώς όσες εφαρμογές δεν είναι συμβατές με ics απλά μου το έλεγε το googleplay και δεν την έκανα εγκατάσταση.

 

Υ.Γ.: Είμαι με InsertCoin 5.1.4 (ics 4.0.3) και μόνο θετικά πράγματα (απόδοση μπαταρίας, απόκριση κ.λπ.) βλέπω σε σχέση με τις Gingerbread roms που είχα :cool:

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...