Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο οδηγός για αυτός που λες είναι για calibraρισμα της μπαταρίας και νομίζω ευθύνεται το Recovery γι' αυτό (που δε λειτουργεί εννοώ, στο Sensation), οπότε προς το παρόν δεν υπάρχει κάποιος τρόπος.

 

ναι εχεις δικιο...

υπαρχει περιπτωση να υπαρξει λυση σε αυτο??

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Advanced Task Killer για το κινιτό και διαπιστώνω ότι όποτε πάω να σβήσω ανοικτά προγραμματα υπάρχουν τα εξής που είναι πάντα ανοιγμένα και χωρίς να τα έχω χρησιμοποιήσει!!

διαχείρηση εργασιών

ειδήσεις

χάρτες εμφάνιση σε εμένα

skype

σύνδεση σε πολυμέσα

 

τα σβήνω,και μετά από 3 λεπτά αν ξαναμπω στο πρόγραμμα βρίσκω άλλα ανοιγμένα συν μερικά από αυτά ξανά!! θα τρελαθώ δηλαδή ρε παιδιά!!

τι γίνεται???

 

γιατί το κάνει αυτό? μήπως δεν είναι καλό το πρόγραμμα? υπάρχει κάποιο καλύτερο να μου προτείνετε να κατεβάσω?

 

Αυτο που προσωπικα σου προτινω ειναι να απεγκαταστησεις το task killer και να μη χρησιμοποιησεις ξανα κανενα παρομοιο προγραμμα.

Αν θες ριξε μια ματια εδω.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Custom kernel έχουμε ήδη, αυτός είναι ο επίσημος της HTC που θα λύσει όλα τα προβλήματα.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Custom kernel έχουμε ήδη, αυτός είναι ο επίσημος της HTC που θα λύσει όλα τα προβλήματα.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Ε ουσιαστικά αυτό εννοώ (που μου έλεγες προχθές) - πως τώρα θα υπάρχει λόγος να φλασάρω custom kernel.

Λογικά από αύριο βράδυ θα σκάσουν ε. Βούτηρο στο ψωμί των devs είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

elthis δεν διαφωνώ με όλα αυτά που γράφει η σελίδα http://geekfor.me/faq/you-shouldnt-be-using-a-task-killer-with-android/ .Το θέμα είναι ότι βλέπω ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά στο κινιτό στο θέμα της μπαταρίας από την στιγμή που έβαλα task killer . Δεν ξέρω οι υπόλοιποι που χρησιμοποιείτε ένα τέτοιο πρόγραμμα στο κινιτό σας τι έχετε να πείτε ?? ριξτε μία ματιά στο άρθρο που μας εξηγεί μερικούς λόγους γιατί να μην χρησιμοποιήσουμε ποτέ κανένα task killer στο κινιτό μας. Συμφωνείτε και πιστεύετε ότι μπορεί τελικά να είναι εις βάρος του κινιτού μας η χρήση του?
Link to comment
Share on other sites

Η λογική του Android δεν είναι να χρησιμοποιεί την ελεύθερη μνήμη όπως στα Windows. Νομίζω ότι με έναν task killer να προσπαθεί μονίμως να κλείσει ένα πρόγραμμα που θέλει ντε και καλά να τρέχει στο backround μόνο κακό μπορεί να κάνει.

Στο κάτω κάτω αν δεν θέλω να τρέχει συνέχεια (πχ ένας μετρητής για το upload - download) τότε ποια είναι η χρησιμότητα του? Τον ξηλώνω και ησυχάζω.

Όπως έκανα με το vodafone 360 και το vodafone updates για παράδειγμα.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η λογική του Android δεν είναι να χρησιμοποιεί την ελεύθερη μνήμη όπως στα Windows. Νομίζω ότι με έναν task killer να προσπαθεί μονίμως να κλείσει ένα πρόγραμμα που θέλει ντε και καλά να τρέχει στο backround μόνο κακό μπορεί να κάνει.

Στο κάτω κάτω αν δεν θέλω να τρέχει συνέχεια (πχ ένας μετρητής για το upload - download) τότε ποια είναι η χρησιμότητα του? Τον ξηλώνω και ησυχάζω.

Όπως έκανα με το vodafone 360 και το vodafone updates για παράδειγμα.

 

Η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση. Η σωστή χρήση task manager σίγουρα μπορεί να επιφέρει καλύτερα αποτελέσματα. Υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που δεν υπάρχει λόγος να τρέχουν στο background, πχ. οι Χάρτες. Καλό είναι να τα κλείνεις αυτά και ακόμα καλύτερο να βάλεις έναν startup manager για να μην ανοίγουν καθόλου. Δείτε και το Autokiller memory optimizer. Βασίζεται στη λογική του Android όσον αφορά το κλείσιμο εφαρμογών αλλά μπορείς να το κάνεις πιο "αυστηρό".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όσον αφορά ττην επιφάνεια εργασίας του κινιτού...

μπορεί να αλλάξει?? διότι μέχρι στιγμής όπως είναι από την μάνα του,μπορώ να βάλω μόνο 6 εικονίδια φακέλους και να ρίξω μέσα ότι θέλω.

ΈΧω την δυνατότητα να γεμίσω την οθόνη με όσα εικονίδια θέλω? και αν ναι, πως?

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση. Η σωστή χρήση task manager σίγουρα μπορεί να επιφέρει καλύτερα αποτελέσματα. Υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που δεν υπάρχει λόγος να τρέχουν στο background, πχ. οι Χάρτες. Καλό είναι να τα κλείνεις αυτά και ακόμα καλύτερο να βάλεις έναν startup manager για να μην ανοίγουν καθόλου. Δείτε και το Autokiller memory optimizer. Βασίζεται στη λογική του Android όσον αφορά το κλείσιμο εφαρμογών αλλά μπορείς να το κάνεις πιο "αυστηρό".

 

Καλημερα Γιαννη.Δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες,απλα ενας χρηστης πρεπει να ειναι εμπειρος για να μπορεσει να ρυθμισει σωστα εναν task manager.Ενας απλος χρηστος το πιθανοτερο ειναι να εχει χειροτερα αποτελεσματα.

 

Τώρα όσον αφορά ττην επιφάνεια εργασίας του κινιτού...

μπορεί να αλλάξει?? διότι μέχρι στιγμής όπως είναι από την μάνα του,μπορώ να βάλω μόνο 6 εικονίδια φακέλους και να ρίξω μέσα ότι θέλω.

ΈΧω την δυνατότητα να γεμίσω την οθόνη με όσα εικονίδια θέλω? και αν ναι, πως?

 

Καλημερα.Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να κατεβασεις καποια εφαρμογη απο το μαρκετ ετσι ωστε να μπορεις να τοποθετησεις φακελους στην επιφανεια οπου μεσα θα μπορεις να βαλεις οτι θες.Προσωπικα χρησιμοποιω το application folder,αλλα υπαρχουν αρκετα να δοκιμασεις.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, από χθες είμαι κι εγώ κάτοχος ενός Sensation (T-mobile). Αυτή είναι η πρώτη μου επαφή με τα android, όπου πάνω κάτω κάτι σκαμπάζω, αλλά θέλω τη βοήθειά σας σε ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω, το εξής:

Δημιούργησα gmail (στο PC) και προσπάθησα να μπω στο market, αλλά μάταια...κατά τη διάρκεια της διαδικασίας "προσθήκης λογαριασμού google" το κινητό μου δίνει το πιο κάτω error "δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν το διακομιστή"....Αυτό ενδέχεται να είναι προσωρινό πρόβλημα η το τηλέφωνό σας ενδεχομένως να μην υποστηρίζει υπηρεσίες δεδομένων. Εαν το πρόβλημα δε λυθεί, επικοινωνήστε με την εξυπηρέτηση πελατών.

 

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει μπας και ξεμπερδέψω με αυτό το πρόβλημα?

 

ΟΚ, το έλυσα...thanks anyway.

 

android 2.3.4

Edited by tipestora

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,μου ρθε μια αναβαθμαη χθες.ποια ειναι;απο κει και περα.το ραδιο ακουγεται πολυ σιγα.πολυ πιο σιγα απο μουσικη.καμια σκεψη;;επιαης οταν ακουω μουσικη η ραδιο απο τα ακουστικα μετα ο ηχος κλησης ,ενω το χω στο τερμα,χαμηλνει.αχεδον εντελως.πεειμςνω λυσεις
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, από χθες είμαι κι εγώ κάτοχος ενός Sensation (T-mobile). Αυτή είναι η πρώτη μου επαφή με τα android, όπου πάνω κάτω κάτι σκαμπάζω, αλλά θέλω τη βοήθειά σας σε ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω, το εξής:

Δημιούργησα gmail (στο PC) και προσπάθησα να μπω στο market, αλλά μάταια...κατά τη διάρκεια της διαδικασίας "προσθήκης λογαριασμού google" το κινητό μου δίνει το πιο κάτω error "δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν το διακομιστή"....Αυτό ενδέχεται να είναι προσωρινό πρόβλημα η το τηλέφωνό σας ενδεχομένως να μην υποστηρίζει υπηρεσίες δεδομένων. Εαν το πρόβλημα δε λυθεί, επικοινωνήστε με την εξυπηρέτηση πελατών.

 

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει μπας και ξεμπερδέψω με αυτό το πρόβλημα?

 

ΟΚ, το έλυσα...thanks anyway.

 

android 2.3.4

 

Κανε εργοστασιακή επαναφορά. Θα τα χάσεις όλα, οποτε πάρε backup πρωτα

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, πηρα προσφατα το κινητο και ηθελα να ρωτησω για ταινιες σε τι τυπο αρχειου τις μετατρεπουμε μεγεθος αρχειου και αν ξερετε κανενα προγραμμα, ευχαριστω παρα πολυ!

Poco: X3 NFC

HTC: P3300, Sensation, u ultra

Sony Ericsson: T20,T28s,T68i,K750,W580i

Nokia: 5110, 6510, 6610, 3650

Samsung:A100, D500,Omnia,Corby

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, πηρα προσφατα το κινητο και ηθελα να ρωτησω για ταινιες σε τι τυπο αρχειου τις μετατρεπουμε μεγεθος αρχειου και αν ξερετε κανενα προγραμμα, ευχαριστω παρα πολυ!

 

καλημερα,, βαλε τον modoplayer,, απο το μαρκετ.. βαλε αυτο .. και μετα βαζε οτι ταινια θεσ ,, και βαζε και το str , και θα παιζει και με υποτ.....

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Γιατί, υπάρχει κανένα Android που κάνει βιντεοκλήση, native? Android, βιντεοκλήση γιοκ!:lol:

Τώρα στο 2.3.4 κάτι υπάρχει μέσω google talk , αλλά μόνον μεταξύ όσων έχουν την εφαρμογή.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρώ πώς να κάνω βίντεο κλήση. Ξέρει κανείς να μου πεί? Ευχαριστώ!

 

Όπως ειπώθηκε native δεν το υποστηρίζει το android...

υπάρχουν λύσεις μέσω εφαρμογών.. όπως Skype, Fring και NimBuzz

(και cross platform σε PC ή iPhone που τρέχουν την αντίστοιχη εφαρμογή)

Happy video Calling

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,, βαλε τον modoplayer,, απο το μαρκετ.. βαλε αυτο .. και μετα βαζε οτι ταινια θεσ ,, και βαζε και το str , και θα παιζει και με υποτ.....

 

Τι χωρητικοτητα πρεπει να ειναι η ταινια? Παραδειγμα εγω μπορει να θελω να ειναι hd το περιεχομενο που θα βλεπω αλλα δεν θελω να βαραινει το κινητο με ενα μεγαλο αρχειο.

Poco: X3 NFC

HTC: P3300, Sensation, u ultra

Sony Ericsson: T20,T28s,T68i,K750,W580i

Nokia: 5110, 6510, 6610, 3650

Samsung:A100, D500,Omnia,Corby

Link to comment
Share on other sites

Τι χωρητικοτητα πρεπει να ειναι η ταινια? Παραδειγμα εγω μπορει να θελω να ειναι hd το περιεχομενο που θα βλεπω αλλα δεν θελω να βαραινει το κινητο με ενα μεγαλο αρχειο.

 

Δε βαραινει το κινητο αλλα η καρτα σου.Επισης καλο ειναι εκτος μιας sdcard με μεγαλη χωριτικοτητα να ειναι class 6 και ανω.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι χωρητικοτητα πρεπει να ειναι η ταινια? Παραδειγμα εγω μπορει να θελω να ειναι hd το περιεχομενο που θα βλεπω αλλα δεν θελω να βαραινει το κινητο με ενα μεγαλο αρχειο.

 

HD ταινία σε μικρό αρχείο δεν γίνεται. Έχε υπόψιν ότι δεν μπορείς να περάσεις αρχείο μεγαλύτερο των 4GB σε FAT32 κάρτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πει πόσος ειναι ο όγκος των δεδομένων που κατεβαίνουν αν συνδεθώ στο skype? αν κάνω σύνδεση με πακέτο 100ΜΒ το μήνα,θα ήθελα να ξέρω κατά πόσο μπορεί να μου φτάνουν....

 

Προσπαθώ να εισάγω καινούριο mail και συγκεκριμένα του yahoo στο κινιτό και μου λέει.."Αδύνατη η συνδεση με το διακομιστή email προς επαλήθευση των πληροφοριών του λογαριασμου σας.Ο διακομιστής δεν ανταποκρίνεται."

Τι κάνω λάθος?? ξέρει κάποιος να με βοηθήσει??

Edited by Villis
Μην κάνεις συνεχόμενα post. Χρησιμοποίησε το κουμπί "τροποποίηση" ενναλλακτικά!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρει κάποιος να μου πει πόσος ειναι ο όγκος των δεδομένων που κατεβαίνουν αν συνδεθώ στο skype? αν κάνω σύνδεση με πακέτο 100ΜΒ το μήνα,θα ήθελα να ξέρω κατά πόσο μπορεί να μου φτάνουν....

 

Βάλε κάποιον μετρητή για παρακολούθηση του όγκου δεδομένων, πχ. SPB Wireless manager, Traffic counter pro κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,, εχω βαλει το battery monitor widget,υπαρχει περιπτωση να τρωει την μπαταρια;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...