Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετην αναβαθμιση σε 2,3.4 δεν εχει κλειδωσει η το σπασανε;;

 

Με το revolutionary ξεκλειδώνουν όλες οι εκδόσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Με το ξεκλειδώνουν όλες οι εκδόσεις.

 

οταν εβαλα την 2,3,4 μετα μου γραφει locked,, να ξανα περασω το revolutionary;;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Στο XDA εχει λυσεις για τα παντα.Εγω αλλαξα Rom αμεσως γιατι η μπαταρια δεν την παλευε καθολου.

 

Εδω ειναι ο τομεας του Sensation : http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1109

Link to comment
Share on other sites

οταν εβαλα την 2,3,4 μετα μου γραφει locked,, να ξανα περασω το revolutionary;;

 

Εγώ εχω την 2.3.4 κ λέω να δοκιμάσω να κάνω ρίου. Διαβάζω στο xda πολλά προβλήματα με αυτην κ τα εργαλεία revolutionary? Μήπως έχει να κάνει με κάτι άλλο; δεν καταλαβαίνω γιατί βάζουμε supercid 11111? Έχει κάνει κάποιος s-on ξανά;

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας εάν μπορείτε,οποίος έχει sensantion από Vodafone ελληνικό τι cid έχει.κυκλοφορεί η stock rom 1.25.168.1ή 1.35.168.1 πουθενά στο xda δεν τις εχω βρει ευχαριστώ για τον χρόνο σας.. Edited by gmarvel
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας εάν μπορείτε,οποίος έχει sensantion από Vodafone ελληνικό τι cid έχει.κυκλοφορεί η stock rom 1.28.165.1ή 1.35.168.1 πουθενά στο xda δεν τις εχω βρει ευχαριστώ για τον χρόνο σας..

 

VODA-Greece: VODAP006

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

VODA-Greece: VODAP006

 

Το unbranded τι cid έχει;

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Για οσους είχαν κάνει S-OFF και Root και μετα έκαναν update στη 2.3.4 μέσω ΟΤΑ.

Αν ανοίξετε το bios του κινητου (vol.down+power), θα δείτε ότι γράφει locked και απο κάτω τα σχετικά παρότι λέει S-OFF.

 

Θα πρέπει να ξανατρέξετε τον οδηγό απο τα βήματα 1 έως 3 ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1192300 ).

 

Στο βήμα 1(θυμηθείτε να κλείσετε το HP SYNC απο τη μπαρα κατω δεξια), όταν τελείωσε το φλασάρισμα της συσκευής το revolutionary tool μου έβγαλε ένα μήνυμα σφάλματος αλλά επανεκινώντας στο bios υπήρχε και πάλι η ένδειξη REVOLUTIONARY.

Οπότε μην αγχώνεστε δεν πήγε κάτι στραβά.

 

Στο βήμα 2 και βήμα 3 φροντίστε να επαναλάβετε αρκετές φορές τη διαδικασία καθώς για κάποιο λόγο κολλάνε και δεν εκτελούν τις εντολές.

 

Ειδικότερα για το βήμα 3, έπαιρνα συνεχώς μήνυμα σφαλματος. Εκλεισα το κινητό, έβγαλα τη μπαταρία και ξαναδοκίμασα. Αυτό ήταν .

 

Τα πράγματα τελειώνουν εκεί καθώς δε χρειάζεται το βήμα 4. Ειστε και πάλι root !

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τις μπαταρίες που κυκλοφορούν στο εμπόριο ? (Mugen,Anker,Chichitech)

Ποιά έχει την καλύτερη αυτονομία??

Σκέφτομαι να παραγγείλω μια καλύτερη γιατί η original δεν κρατάει πολύ.

Edited by HTC_FAN
Link to comment
Share on other sites

Οκ thanks θα την παραγγείλω από ebay.

 

Πόσα mAh βρήκες της Mugen ? Για στείλε κάποιο λίνκ γιατί με ενδιαφέρει !

Link to comment
Share on other sites

Το unbranded τι cid έχει;

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

εδω εχουμε καμια απαντηση??

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πόσα mAh βρήκες της Mugen ? Για στείλε κάποιο λίνκ γιατί με ενδιαφέρει !

 

http://www.ebay.com/itm/MUGEN-1800mAh-EXTENDED-BATTERY-HTC-SENSATION-Z710E-/400233252036?pt=PDA_Accessories&hash=item5d2fc2c4c4#ht_5897wt_1270

Link to comment
Share on other sites

Εγω δοκιμασα και την LeeDroid για μερικες μερες αλλα τελικα η Insertcoin νομιζω ειναι η καλυτερη.Μεγαλη αυτονομια μπαταριας και 270mb ελευθερη μνημη σε συνδιασμο με τον Task Killer του SuperBox Pro.

H LeeDroid ειναι πιο εντυπωσιακη με διαφορα εφε,αλλα η Insertcoin ειναι ταχυτατη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

το set cpu δουλευει με το κινητο μας? δεν μπορω να βρω τον επεξεργαστη που εχει το sensation μεσα απο το προγραμμα και ουτε αυτοματα μου φαινεται οτι το βρισκει, κανω κατι λαθος?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

το set cpu δουλευει με το κινητο μας? δεν μπορω να βρω τον επεξεργαστη που εχει το sensation μεσα απο το προγραμμα και ουτε αυτοματα μου φαινεται οτι το βρισκει, κανω κατι λαθος?

 

Δεν χρειάζεται να ρωτάς σε όλα τα forum το ίδιο πράγμα, αν κάποιος γνωρίζει θα σου απαντήσει.

Κι αν δεν κάνω λάθος για δουλέψει το setcpu και να διαβάσει τις συχνότητες του kernel θέλει custom kernel ή να πατήσεις το perflock disabler ή κάπως έτσι στο menu του setcpu.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να ρωτάς σε όλα τα forum το ίδιο πράγμα, αν κάποιος γνωρίζει θα σου απαντήσει.

Κι αν δεν κάνω λάθος για δουλέψει το setcpu και να διαβάσει τις συχνότητες του kernel θέλει custom kernel ή να πατήσεις το perflock disabler ή κάπως έτσι στο menu του setcpu.

 

κοιτα

ρωταω οπου μπορω , γιατι παρατηρω οτι πολλες φορες δεν απαντουν σε καποια θεματα...

δεν θελω να κανω overcklock αλλα underclock το οποιο νομιζω γινεται σε official rom.

ευχαριστω παντως για την απαντηση σου.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος ξέρει θα σου απαντήσει, αν δεν ξέρει τι να πει?

 

Στο θέμα σου τώρα, o μαμά kernel δεν έχει όλες τις συχνότητες για να μπορέσεις να του κάνεις underclock, θες custom kernel γι' αυτή την δουλειά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος ξέρει θα σου απαντήσει, αν δεν ξέρει τι να πει?

 

Στο θέμα σου τώρα, o μαμά kernel δεν έχει όλες τις συχνότητες για να μπορέσεις να του κάνεις underclock, θες custom kernel γι' αυτή την δουλειά.

 

δλδ. custom kernel??? τι ειναι αυτο??

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη για τις ερωτήσεις ,έχει πάρει κανείς με ελληνικό Vodafone την 2.3.4,ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δλδ. custom kernel??? τι ειναι αυτο??

 

kernel είναι με απλά λόγια η βάση πάνω στην οποία "κάθεται" το software για να επικοινωνεί με το hardware και να λειτουργήσει σωστά η συσκευή.

 

Custom kernel είναι ο unofficially "πειραγμένος" kernel που ενεργοποιεί extra δυνατότητες στη συσκευή.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα Περιμενω και εγω το sensation (πρωτη φορα andriod) Eχω το htc diamond2.

Πρωτη ερωτηση λοιπον Πέρνει wp7 ?

Θα επανελθω οταν θα το εχω στα χερια μου

Ευχαριστώ

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Τα wp7 είναι κλειστό λειτουργικό και δεν έχω δει κάποια απόπειρα για porting wp7 roms σε άλλα κινητά. Αλλά αν θες wp7, καλύτερα να ψάξεις ένα τέτοιο κινητό και όχι κάτι με android ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι Vodafone και την πήρα σήμερα !

 

φιλε μπορεισ να μου γραψεισ την ρομ την μαμα απο vodafon ποια ειναι, θελω να ξανα βαλω την vodafon μεσα και να το φερω παλι σε s-on, ευχαριστω,,,, παιδια sos,,,,,,,,,,,, ποια ειναι η μαμα ρομ vodafon;;;που θα βρω την μαμα vodafon Ruu ,exe

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...